Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 30 Wrz 2014 23:50 

Rejestracja: 28 Lut 2011
Posty: 60
zulu, o zdjęcia się nie martwię. Zdecydowaną większość zajmie video.

Powiedzmy, że kręcę 1080p 60fps przy włączonym protune starczy to na 94h materiału. Odjąć od tego powiedzmy 34h, które pójdzie na zdjęcia, zostaje 60h i już całe 2TB zapełnione. Czyli 40 min. dziennie kręcenia. Jednak jak już wspominałem, postaram się ograniczyć z filmowaniem do lepszych jakościowo ujęć wtedy uda się zmieścić w przedziale, a jesli będzie wciąż kiepsko z miejscem, zawsze mogę zejść na 30fps lub wyłączyć protune.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#22 PostWysłany: 01 Paź 2014 06:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 419
Kilometry: 793 822
srebrny
Ze swojego doświadczenia skromnego napiszę. Żadnych dysków zewnętrznych, płyt DVD ani innych cudów. Kup tyle kart, ile potrzebujesz. Aby było taniej możesz kupić używane. Po powrocie z wyprawy nadmiar sprzedasz spokojnie na znanym aukcyjnym portalu. Do tego dokup jeszcze odpowiednią ilość akumulatorków, bo Gopro prąd jednak zżera. Ja mam trzy, co wystarcza na dzień w terenie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 02 Paź 2014 16:07 

Rejestracja: 28 Lut 2011
Posty: 60
elwirka, odpowiadasz tak samo jak Tomek Michniewicz. Niby to racja bo rzeczywiście waga najmniejsza, ale ogranicza mnie budżet. Jako, że wszystko mam rozplanowane co do 1zł, ponadprogramowy wydatek rzędu 1500zł nie wchodzi w grę. Dlatego kombinuje na różne sposoby :)

O akumulatorki się nie martwię, mam już zapas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 07 Paź 2014 12:07 

Rejestracja: 28 Lut 2011
Posty: 60
Kończąc wątek, chciałbym podsumować informacje, które zebrałem i mogą się komuś przydać.

W moim pojedynczym przypadku wybiorę opcję przerzucania materiału poprzez RAVPower Filehub. Na tle konkurencji (znikomej) jest najbardziej sprawdzony i ma największą pojemność baterii (jest to również mały powerbank). Podłączam do niego karty z aparatu i kamery oraz dysk zewnętrzny 2TB i przerzucam dane za pomocą darmowej aplikacji przez wifi w smartfonie. Niestety takie rozwiązanie nie jest najkorzystniejsze czasowo. Owy filehub ma parametry odczytu z karty SD na poziomie 3MB/s i zapisu 3,5 MB/s co jest sporą wadą. Gdy przerzucamy 64GB czas może oscylować w okolicach 5-6 godzin przy wolnych obliczeniach. Mimo takiego wyniku jest lepszy od swoich konkurentów, którzy albo nie podają danych na ten temat albo są jeszcze gorsze (2MB/s Verbatim).

Podaje jednak wersję alternatywną dla ludzi posiadających smartfon z obsługą USB HUB OTG - skorzystałbym z tego rozwiązania gdybym miał jeden z takich telefonów.
Kabel OTG z hostem USB pozwala podłączyć np. kartę SD, myszkę, klawiaturę, pendrive, dysk zewnętrzny oraz telefon ze sobą i obsługiwać je z poziomu smartfona. Jest to o tyle lepsze rozwiązanie,
że nie musimy kupować dodatkowego sprzętu do obsługi plików tylko wszystko załatwia nasz telefon poprzez managera plików. Wadą tego rozwiązania jest sytuacja kiedy podłączamy urządzenie pobierające dużą ilość energii z USB (np. dysk zewnętrzny 2,5 cala). W tym przypadku musimy posłużyć się dodatkową energią z zewnątrz np. powerbankiem podłączonym przez microUSB.

Jako, że nie łatwo jest znaleźć informacje o tym, czy dany telefon obsługuje takie ustrojstwo, poniżej wklejam link do listy:
http://www.corsair.com/en/landing/otg-c ... ility-list

Trzeba pamiętać, że telefonów obsługujących OTG jest więcej - należy przejrzeć specyfikację danego modelu.

i przykładowy wygląd takiego urządzonka:
http://www.banggood.com/Dual-Micro-USB- ... 19805.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group