Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 407 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 21 Kwi 2014 02:25 

Rejestracja: 20 Kwi 2014
Posty: 7
tak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
#222 PostWysłany: 21 Kwi 2014 13:13 

Rejestracja: 12 Wrz 2010
Posty: 35
Co nalezy wpisac w karcie migracyjnej w pozycji "visa numer" ? dla panstw nie objetych ruchem wizowym wystarczy wykreskowac a osoby z biletem na mecz ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#223 PostWysłany: 21 Kwi 2014 14:19 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Też o tym myślałem ja wpiszę "Mistrzostwa Świata IHF Mińsk 2014"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#224 PostWysłany: 22 Kwi 2014 10:35 

Rejestracja: 29 Lut 2012
Posty: 87
Hej, a czy będzie problem przy wjeździe i wyjeździe przez inne przejście graniczne?
Tak wspominał mi znajomy, który często odwiedza rodzinę na Białorusi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#225 PostWysłany: 22 Kwi 2014 11:30 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Nie wiem jak wasze, ale mój e-ticket ma ogromny napis "Print it!", a poniżej "Present this entire page at the event", więc chyba trzeba to wydrukować.

Bialorusin, karty SIM są rejestrowane (spisują paszport) czy po prostu sprzedają, jak w Polsce?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#226 PostWysłany: 22 Kwi 2014 12:47 

Rejestracja: 09 Kwi 2013
Posty: 138
Loty: 63
Kilometry: 71 702
vito napisał(a):
Hej, a czy będzie problem przy wjeździe i wyjeździe przez inne przejście graniczne?
Tak wspominał mi znajomy, który często odwiedza rodzinę na Białorusi.


Taki problem występuje jesli posiadasz deklaracje celną wielokrotnego użytku. Jeśli masz jednokrotną to możesz wyjechać innym przejściem granicznym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#227 PostWysłany: 22 Kwi 2014 14:54 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 833
http://www.grodno.msz.gov.pl/pl/aktualn ... okeju_2014
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#228 PostWysłany: 22 Kwi 2014 16:13 

Rejestracja: 29 Lut 2012
Posty: 87
na stronie internetowej białoruskich służb granicznych pojawiły się informacje dotyczące mistrzostw. Jest też formularz do uzupełnienia przed wjazdem, ale jak rozumiem, nie jest on obowiązkowy.
http://gpk.gov.by/hockey/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#229 PostWysłany: 23 Kwi 2014 09:06 

Rejestracja: 04 Paź 2011
Posty: 47
Na wyzej podanej stronie http://www.grodno.msz.gov.pl/pl/aktualn ... okeju_2014 jest informacja o koniecznosci wykupienia beltoll do poboru oplat za przejazdy drogami, ale wczesniej ktos linkowal do strony ambasady bialoruskiej ze zostal wydany dekret ze na czas mistrzostw przyjezdni sa zwolnieni z tego obowiazku. Gdzie zatem jest prawda?
Jak rozumiec zakaz udostepniania samochodu innym osobom?Czy zakaz ten obejmuje tez przypadki gdzie w samochodzie podrozuje kilka osob i wlasciciel nie moze sie zmieniac w z wspolpasazerem np. gdy jest zmeczony??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#230 PostWysłany: 23 Kwi 2014 09:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 239
Kilometry: 272 276
niebieski
Informacja na podanej przez Ciebie stronie (najprawdopodobniej) pochodzi sprzed 10 kwietnia czyli dnia kiedy ogłoszono zwolnienie z obowiązku BelToll dla samochodów osobowych poniżej 3,5 ton nie należących do Unii Celnej (Rosja, Kazachstan, Białoruś). Możesz śmiało śmigać po Białorusi od tego piątku do końca maja bez opłat.

Wpisanie zdania, że wwozisz auto bez możliwości sprzedaży i użyczania to standardowy wpis na deklaracji celnej (a na niej czasowy wwóz).
Musisz tam wpisać swoje dane. Ale jeśli będziesz jechał w tym aucie a kto inny będzie prowadził to według mnie problemu żadnego nie ma.
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#231 PostWysłany: 23 Kwi 2014 14:33 

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 9
Czy kartę migracyjną i deklarację celną auta wypełnia się na granicy podczas odprawy czy muszę to sobie przygotować wszystko jeszcze w Polsce?

Dodatkowo ponawiam pytanie dot. szukania noclegu w ciemno na miejscu - ktoś ma jakieś doświadczenia? Co w takim przypadku wpisać na karcie migracyjnej w miejscu "instytucja przyjmująca"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#232 PostWysłany: 23 Kwi 2014 16:45 

Rejestracja: 09 Kwi 2013
Posty: 138
Loty: 63
Kilometry: 71 702
ayahuasca napisał(a):
Czy kartę migracyjną i deklarację celną auta wypełnia się na granicy podczas odprawy czy muszę to sobie przygotować wszystko jeszcze w Polsce?


Te dokumenty wypełnia się podczas odprawy. Warto jednak zapoznać się wczesniej ze wzorami, szczególnie jak wypełnic deklaracje celną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#233 PostWysłany: 23 Kwi 2014 18:55 

Rejestracja: 04 Paź 2011
Posty: 47
a gdzie mozna miec podglad na te wzory?

ayahuasca : "Dodatkowo ponawiam pytanie dot. szukania noclegu w ciemno na miejscu - ktoś ma jakieś doświadczenia? Co w takim przypadku wpisać na karcie migracyjnej w miejscu "instytucja przyjmująca"?"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#234 PostWysłany: 23 Kwi 2014 19:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2014
Posty: 125
milanista1 napisał(a):
a gdzie mozna miec podglad na te wzory?


http://triplaner.files.wordpress.com/20 ... a_blog.jpg
_________________
Minsk-Bialorus
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#235 PostWysłany: 24 Kwi 2014 01:01 

Rejestracja: 04 Gru 2013
Posty: 13
A może ktoś z doświadczenia opisać jak wyglądają przejścia w Terespolu i w Kuźnicy? Słyszałem, że wygodniej z Warszawy jechać przez Grodno do Mińska, ze względu na olbrzymie kolejki w Terespolu. Może ktoś to potwierdzić?

W ogóle, jak można najtaniej i w miarę szybko dojechać z Warszawy do Grodna (nie licząc stopa)?

I ile stoją na granicy pociągi Terespol-Brześć i Kuźnica-Grodno? Jeśliby ktoś podał orientacyjną cenę, to już w ogóle byłoby super:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#236 PostWysłany: 24 Kwi 2014 01:45 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 1
Czy żeby wjechać na teren Białorusi samochodem, trzeba mieć upoważnienie od właściciela jeśli się takowym nie jest? Czy jest to sprawdzane? Nie mogę znaleźć aktualnych informacji na ten temat. Zauważyłem, że wcześniej ktoś pisał, że nie trzeba. Jednak nie wiem czy ta osoba przekraczała granicę samochodem, którego nie była właścicielem. Przejeżdżaliście kiedyś bez takiego upoważnienia, nie będąc właścicielem samochodu? Z góry dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#237 PostWysłany: 24 Kwi 2014 11:08 

Rejestracja: 09 Kwi 2013
Posty: 138
Loty: 63
Kilometry: 71 702
Czy można wielokrotnie wjechac i wyjechac posiadając kilka biletów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#238 PostWysłany: 24 Kwi 2014 11:40 

Rejestracja: 04 Kwi 2014
Posty: 29
Loty: 9
Kilometry: 5 419
Na jednym bilecie możesz raz wjechać i wyjechać. Więc jak kupisz kilka biletów będziesz mógł kilka razy przekroczyć granicę. Ale powyżej 5 dni pobytu, musisz się zameldować.

Białorusin rozumiem więc, że na dworcu jest kontrola straży granicznej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#239 PostWysłany: 24 Kwi 2014 11:58 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 772
niebieski
soad10 napisał(a):
Czy żeby wjechać na teren Białorusi samochodem, trzeba mieć upoważnienie od właściciela jeśli się takowym nie jest?


musi być notarialne
karteczka z podpisem właściciela nie przejdzie, powiedzą Ci że z takim czymś możesz co najwyżej do kibla iść :)

Davidivs napisał(a):
rozumiem więc, że na dworcu jest kontrola straży granicznej?


kontrola jest w pociągu

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#240 PostWysłany: 24 Kwi 2014 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 239
Kilometry: 272 276
niebieski
Byłem w ostatnim miesiącu samochodem 2 razy na Białorusi, nikt mnie nie pytał o pozwolenia na wjazd nie swoim autem (dowód rejestracyjny wystawiony na firmę).
Przy wjeździe na Ukrainę raz patrzą raz nie. Na Białorusi nigdy nie wymagali ode mnie okazania upoważnienia (choć takowe zawsze mam przy sobie, ale wystawione na kartce A4 z pieczęcią firmową, bez żadnych notariuszy)

Dodam już tak na marginesie, że Zeus ma trochę rację, że nadmiernie przeżywamy/przeżywaliśmy wyjazd na Białoruś. Po jednej/dwóch wizytach będziecie specami od Białorusi.
To nie jest kraj tak jak wszystkie z wielu względów ale na turystach im zależy gdyż forsę wiozą, której oni nie mają ...
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 407 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group