Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 271 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 04 Lip 2015 09:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2011
Posty: 265
Loty: 140
Kilometry: 285 616
niebieski
Dostałem wczoraj wiadomość z airline-direct.de. Spodziewałem się anulacji rezerwacji, mimo posiadania e-tixów, ale na szczęście to tylko zmiana ostatniego odcinka z VCE do TXL spowodowana zmianą rozkładu. W moim przypadku lot ten odbywa się 3h później i wydłuża całą podróż. Nie mniej jednak jak to w takich dealach trzeba takie rzeczy brać na klatę i proszę, by nikt nie dzwonił do przewoźnika lub pośrednika z prośbą o rerouting jeśli jest w takiej samej sytuacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
Gaszpar uważa post za pomocny.
 
      
Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN
Porto na 5 dni za 1349 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + hotel Porto na 5 dni za 1349 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + hotel
#202 PostWysłany: 04 Lip 2015 10:53 

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 53
Panowie, rzucie okiem na konta bankowe. Rozliczyło wam płatność?
Mi zaraz po rezerwacji (robiłem z VUELO) - wrzuciło blokady pod prowizję OTA oraz za sama rezerwację (blokada z nazwą rezerwacji z VUELO na 329 euro - dwie osoby).
Wczoraj rozliczyło mi prowizję - blokada OTA zniknęła. Jednak dzisiaj z konta zeszło osobno 329 EURO ( dwie płatości * 169 euro) - w tytule pobrania jest aliitalia oraz numery eticketów. Jednakże, stara blokada z nazwą rezerwacji z VUELO na kolejną kwotę 329EUR (ta która jest zablokowana od paru dni) - pozostaje dalej. Jestem ciekaw, czy nie zostanie to teraz ściągnięte podwójnie, skoro tamten pobór 329 EUR stoi nie rozliczony pomimo ściągniecia 2*169 euro - niby tym tytułem. Trochę zrobiłem błąd, bo mogłem zostawić mniej na koncie po kupnie. Zobaczymy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#203 PostWysłany: 04 Lip 2015 11:45 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1963
platynowy
Możesz zadzwonić do banku i spytać się czy kwota blokady i rozliczenia jest pod takim samym numerem transakcji.
Jeżeli tak to możesz żądąć ściagnięcia blokady.

Jeżeli płaciłes kartą Reiffeisen to jest sytuacja z reguły normalna.
Zdarzają sie cyklicznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#204 PostWysłany: 04 Lip 2015 13:09 

Rejestracja: 02 Lip 2014
Posty: 29
też mam to dłuższe czekanie w berlinie bo brałem z tego samego źródła :) ale mnie to rybką bo wracam polskimbusem z berlina :) już nawet sobie miejsca w samolocie wybraliśmy. A żeby bagaż nie poszedł do wenecji z berlina gdzie chce skrócić podróż to komu i gdzie do zgłaszać? Leci ktoś 2-11 grudnia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#205 PostWysłany: 04 Lip 2015 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2012
Posty: 235
Loty: 119
Kilometry: 264 018
niebieski
kadziu1 napisał(a):
A żeby bagaż nie poszedł do wenecji z berlina gdzie chce skrócić podróż to komu i gdzie do zgłaszać?


Zgłaszasz tu na forum.
Dla pewności możesz się jeszcze przypomnieć jak będziesz nadawał bagaż w drodze powrotnej.
_________________
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
 
      
#206 PostWysłany: 04 Lip 2015 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2011
Posty: 265
Loty: 140
Kilometry: 285 616
niebieski
kadziu1 napisał(a):
też mam to dłuższe czekanie w berlinie bo brałem z tego samego źródła :) ale mnie to rybką bo wracam polskimbusem z berlina :) już nawet sobie miejsca w samolocie wybraliśmy. A żeby bagaż nie poszedł do wenecji z berlina gdzie chce skrócić podróż to komu i gdzie do zgłaszać? Leci ktoś 2-11 grudnia?


Przy zdawaniu bagażu w Bangkoku prosisz, by nadać tylko do Berlina. Upewnij się jaką przywieszkę dostał bagaż - powinien być na niej na górze TXL, a nie VCE.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#207 PostWysłany: 04 Lip 2015 23:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2012
Posty: 123
Loty: 90
Kilometry: 278 235
Dostałam maila od vuelo z anulacją:
Estimado se�ąor ...........:

Muchas gracias por su reserva ..................... y por la confianza depositada en nuestro servicio.

Lamentablemente, nos ha sido imposible confirmar la conexión de vuelo solicitada debido a un error técnico por parte de la aerolínea. Por lo tanto, su solicitud de reserva ha sido cancelada sin coste alguno para usted.
Le pedimos disculpas por cualquier molestia ocasionada.
Atentamente
El equipo de vuelo24

"Błąd techniczny liniii" także bye bye Bangkok :( ale warto było próbować, do następnego EF!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#208 PostWysłany: 04 Lip 2015 23:25 

Rejestracja: 11 Gru 2011
Posty: 679
niebieski
Ja rozumiem e-tixów nie było?
Czy komukolwiek w ogóle cofnęli rezerwację z wystawionymi biletami (nie mylić z nic nieznaczącymi potwierdzeniami rezerwacji)?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#209 PostWysłany: 04 Lip 2015 23:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2012
Posty: 123
Loty: 90
Kilometry: 278 235
E-tixów się nie doczekałam...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#210 PostWysłany: 04 Lip 2015 23:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
To po raz kolejny znaczy ze nie bylo zadnej anulacji! Prosze - nauczcie sie rozrozniac te dwie rzeczy. Anulacja jest wtedy gdy byly wystawione etixy. Tutaj po prostu nie zdazyli ich wystawic przed zalataniem bledu. Peszek i tyle - nie siac paniki :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#211 PostWysłany: 05 Lip 2015 06:55 

Rejestracja: 02 Lip 2014
Posty: 29
@tygrysm dzięki wielkie za pomoc :) fajnie że nam się udało :) kiedy lecisz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#212 PostWysłany: 05 Lip 2015 09:58 

Rejestracja: 21 Cze 2012
Posty: 16
Czy myślicie że jest czym się martwić, jeśli nie mogę odnaleźć rezerwacji i szczegółów lotu na stronie Alitalii, ale na stronie Etihad, tripcase i cosmita rezerwacja wyświetla się poprawnie? Na stronie Alitalii próbuję każdym z otrzymanych kodów rezerwacji (PNR) oraz każdym z numerów biletów, ale za każdym razem otzymuję informację, że albo "WE DID NOT FIND BOOKINGS THAT MATCH THE DATA ENTERED" lub "THE BOOKING NUMBER IS NOT AVAILABLE IN OUR SYSTEMS". Etixy dostałem i opłata została zaksięgowana poprawnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#213 PostWysłany: 05 Lip 2015 10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5658
HON fly4free
kadziu1 napisał(a):
@tygrysm dzięki wielkie za pomoc :) fajnie że nam się udało :) kiedy lecisz?

Do udania się to tutaj jest jeszcze szmat drogi...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#214 PostWysłany: 05 Lip 2015 11:40 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2011
Posty: 2560
Loty: 1
Kilometry: 539
Bilety są na stocku Alitalii, która nigdy nie anulowała etixów droższych niż 1 eurocent. Tutaj mamy "aż" 128 EUR :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#215 PostWysłany: 05 Lip 2015 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@Hubert właśnie skróciłeś wielu nowym userom najprzyjemniejszy czas, którym (oprócz samej podróży) jest ten stan podniecającego oczekiwania w niepewności :x

a ja się tu tak produkowałem ;)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#216 PostWysłany: 05 Lip 2015 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Żeby potem nie było na @Hubert jak jednak anulują :mrgreen:

Zawsze jest ten pierwszy raz :P
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#217 PostWysłany: 05 Lip 2015 16:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2011
Posty: 265
Loty: 140
Kilometry: 285 616
niebieski
@kadziu1, wylot tam 3.12, wylot powrót 8.12 ;-)

@zduniec, normalka - cała Alitalia. Ale jak spróbujesz się odprawić na ich stronie to loty (poza wykonywanymi przez EY) powinny Ci się wyświetlić ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#218 PostWysłany: 05 Lip 2015 22:38 

Rejestracja: 23 Mar 2012
Posty: 80
Witam,
Mam takie pytanie, w pierwsza strone mam lot z wenecji z przesiadka w rzymie fiumicino.
Na przesiadka jest 1h15 minut i moze byc ciezko zwlaszcza ze trzeba zmienic terminal oraz mozliwe opoznienie samolotu.
W tym wypadku zapewne wogole nie wchodzi w gre bagaz rejestrowany tylko podreczny aby zdazyc.
Czy jest mozliwosc, aby ugadac sie jakos z przewoznikiem jak juz ucichnie akcja ze anuluja i zeby nie dzwonic z pytaniami i bilety juz beda potwierdzone
to czy jest wogole jakas szansa aby przeniesc lot z wenecji na wczesniejsza godzine?
Z gory dzieki za kazda porade, bo nie widzi mi sie nocka na lotnisku i oczekiwanie na lot kolejnego dnia


Ostatnio edytowany przez mashacra 06 Lip 2015 07:27, edytowano w sumie 3 razy
Przywrócenie treści.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#219 PostWysłany: 05 Lip 2015 22:44 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
Ode mnie dostajesz lajki, za pytania godne kilkuletniego forumowicza.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#220 PostWysłany: 05 Lip 2015 22:53 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
mincu napisał(a):
Na przesiadka jest 1h15 minut i moze byc ciezko zwlaszcza ze trzeba zmienic terminal oraz mozliwe opoznienie samolotu

Image
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 271 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Architekt2001, Legion1, mcichecki, Uffff oraz 24 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group