Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Kwi 2013 22:53 

Rejestracja: 13 Kwi 2010
Posty: 13
Składając loty- liniami Vueling z Barcelony do Bandżulu 26.10 109,99 euro i powrót Fly Thomas Cook od 09.11 do 13.11 Londyn lub Manchester 26 euro.W sumie 136 euro.W inne dni wylot z Barcelony droższy o 15 euro.Z nowym paszportem wiza do Gambii bezpłatna.Przy okazji można wpaść do Senegalu.
Gambia jest super!Byłam 2 lata temu,bezpiecznie i sympatycznie
Bożena
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 10 Kwi 2013 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
super! prawie 2 razy taniej niż normalnie vuelingiem!
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 10 Kwi 2013 23:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
nawet bylo za 25 EUR do LGW :mrgreen:
wisi to już od kilku tygodni, nawet miałem lecieć, ale sie pop.... lo z wyjazdami sluzbowymi
Uwaga na thomasacooka, bagaż podreczny tylko 5kg + wiza do Gambii 200 pln jednokrotna albo 250 wielokrotna, warto pojechac do senegalu do parku niokolo koba
z polski mozna to zlozyc za ok. 900 pln
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Kwi 2013 00:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
jacek69 napisał(a):
cypel napisał(a):
nawet bylo za 25 EUR do LGW :mrgreen:
wisi to już od kilku tygodni, nawet miałem lecieć, ale sie popierdolilo z wyjazdami sluzbowymi
uwaga na thomasacooka, bagaż podreczny tylko 5kg + wiza do Gambii 200 pln jednokrotna albo 250 wielokrotna, warto pojechac do senegalu do parku niokolo koba
z polski mozna to zlozyc za ok. 900 pln

Uwielbiam takie chwalenie sie, ze sie znalo juz od tygodni oferte, ale sie z forum nie podzielilo :?

to nie jest chwalenie sie, thomascook od lat ma takie ceny na poczatku sezonu jak zaczynaja latac, podobnie koniec sezonu mozna wyrwac tanio

poza tym skladajac wszystko nie wychodzi jakas mega okazja, jest to dobra cena, ale nie MEGA HIT jakim czestuje non stop albo prawie non stop fly4free ;)
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Kwi 2013 00:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
jacek69 napisał(a):
Ok, pozwol w przyszlosci mi samemu ocenic wartosc znaleziska, tylko sie nim podziel na forum.
Czarna Afryke za mniej niz tysiaka, dlugo by wypatrywac!
Nie kazdy lubi latac co kwartal na fiordy, albo do Bergamo, a Ty nie musisz sie wzorowac na administratorach i nimi zaslaniac :P

z tym f4f i megahitem to była daleko posunięta ironia ;)

za ok. 1000 można tez sklecić Cabo Verde przy dobrych wiatrach więc to nie jest coś wyjątkowego, co prawda to nie kontynent, ale zawsze coś
poprawię się na przyszłość, darzbór
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Kwi 2013 09:16 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2010
Posty: 1141
Loty: 188
Kilometry: 335 734
bozenagru napisał(a):
Składając loty- liniami Vueling z Barcelony do Bandżulu 26.10 109,99 euro i powrót Fly Thomas Cook od 09.11 do 13.11 Londyn lub Manchester 26 euro.W sumie 136 euro.W inne dni wylot z Barcelony droższy o 15 euro.Z nowym paszportem wiza do Gambii bezpłatna.Przy okazji można wpaść do Senegalu.
Gambia jest super!Byłam 2 lata temu,bezpiecznie i sympatycznie
Bożena

Super oferta, skorzystałam, dzięki :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Kwi 2013 20:52 

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 7
co to znaczy nowy paszport? od którego roku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Kwi 2013 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
Pewnie chodzi o paszport z okładka ue; gdyby czarter był dolotem kupilabym bilety, bo nie kupowalabym wizy Gambii, w przypadku lotu rejsowego z BCN wiza wg wszelkich informacji potrzebna, do tego wizy do Senegalu, trochę kłóci się to z moja moralnoscia, aby nie wspierać lokalnych kacykow; szkoda, bo fajny termin, ale ubaw może być z dolotami ze względu na dzisiejsza decyzje wizira. Do tego 10 gbp za skanowanie paszportu w Gambii
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 11 Kwi 2013 23:21 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 289
Loty: 85
Kilometry: 236 428
niebieski
anna1999 napisał(a):
co to znaczy nowy paszport? od którego roku?

Biometryczny, a przy wniosku i odbiorze były pobierane odciski.
_________________
Image
https://my.flightradar24.com/noyle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 12 Kwi 2013 15:36 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 974
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
Wklejam, aby nie przeciągać bezsensownego wątku o paszportach nowych, starych i przyszłych, które coś niby dają:

http://www.gambia.pl/pl/wizy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 12 Kwi 2013 18:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2013
Posty: 104
snooka napisał(a):
Wklejam, aby nie przeciągać bezsensownego wątku o paszportach nowych, starych i przyszłych, które coś niby dają:

http://www.gambia.pl/pl/wizy

bardzo dziwne, bo na oficjalnym portalu turystycznym Gambii http://www.visitthegambia.gm/journey.html jest informacja sprzeczna z powyższą:

Cytuj:
Entry Requirements

Citizens of the United Kingdom, full members of the European Union, the Commonwealth, the Economic Community of West African States (ECOWAS) and other nations with a reciprocal visa abolition agreement with The Gambia do not require a visa to enter the country; whether on holiday or on a business trip not exceeding 90 days.

Zgodnie z tym obywatele Polski, jako kraju UE i Schengen powinni mieć prawo do wjazdu bez wizy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 12 Kwi 2013 19:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
To nie jest źródło oficjalne. Obywatele krajow nowych czlonkow ue wizy potrzebuja. Jest cała masa innych stron, które to wyjaśniają. Lecac czarterem można lecieć bez wizy i po otrzymaniu stempla kontroli granicznej na lotnisku w ciagu 48h otrzymać wizę w Banjul. Jawna dyskryminacja biedniejszej części tzw. Ue
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 12 Kwi 2013 22:55 

Rejestracja: 13 Kwi 2010
Posty: 13
2 lata temu lecieliśmy do Gambii z Anglii i bez żadnych problemów dostaliśmy wizy za darmo, mimo,że posiadaliśmy jeszcze stare paszporty.
Kupiliśmy teraz bilety z Barcelony na 26.10 i nie zamierzamy wyrabiać wizy w Warszawie.W ostateczności kupimy ją na granicy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 13 Kwi 2013 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2013
Posty: 104
cyberpunk64 napisał(a):
To nie jest źródło oficjalne.

Mylisz się - jest to oficjalna strona ichniejszej rządowej organizacji turystycznej GTA, bezpośredni link do niej znajduje się na stronie rządu Gambii: http://www.gambia.gov.gm/index.php?opti ... 5&Itemid=9

Podany przeze mnie adres http://www.visitthegambia.gm jest aliasem http://www.gta.gm, po wejściu przez oba adresy ukaże się nam dokładnie ta sama strona.

"The Gambia Tourism Authority was set up by an Act of the National Assembly in July 2001 as a statutory body to develop, regulate and promote the Tourism Industry in The Gambia in line with the National Vision 2020. That is to develop The Gambia into a World Class tourist destination and business centre.
As the executing arm of the Department of State for Tourism and Culture, the GTA is responsible for the licensing and regulation of tourism enterprises and provision advice to potential investors."
cyberpunk64 napisał(a):
Obywatele krajow nowych czlonkow ue wizy potrzebuja.

No właśnie ta strona nie rozróżnia krajów UE na stare i nowe, wyraźnie napisali "full members of the European Union" - polska zdecydowanie jest pełnym członkiem UE i strefy Schengen.
cyberpunk64 napisał(a):
Jest cała masa innych stron, które to wyjaśniają.

Z tym się zgodzę, jest masa stron (z tą warszawskiego Konsulatu na czele) na których jest napisane że wiza dla Polaków jest wymagana, ale jest też kilka stron i relacji (jak ta powyższa użytkowniczki bozenagru) przekonujących że spokojnie można wjechać tam bez wizy, tu są przykłady:

"Do Gambii można też wjechać bez wizy, wystarczy tylko przekonać urzędnika na granicy, że Polska jest częścią Unii Europejskiej. Jest to możliwe na przykład na przejściu granicznym w Karang."
http://www.yahodeville.com/wyprawy/2005 ... ambia.html

"Polacy potrzebują wizy do Gambii, ale mnie udało się dwa razy wjechać bez wizy — przekonałem pograniczników, że Polacy wiz nie potrzebują. Turyści wjeżdżający do Gambii lądem otrzymują zwykle 14-dniowe pozwolenia na pobyt w tym kraju. Wizy można ewentualnie uzyskać na miejscu (Karang) — w cenie 300 Dalasis."
http://www.travelbit.pl/przegladaj-rela ... achodniej/

"przyjechaliśmy na senegalsko – gambijską granicę, gambijski celnik powiedział nam że bez wiz nie możemy wjechać. Rzeczywiście, według naszego MSZ, czy choćby katalogów biur podróży, wizy do Gambii należy zdobyć przed wyjazdem w konsulacie. Czytać umiemy i zastosowaliśmy się do wskazówek. Dzień przed wyjazdem udaliśmy się z Maudo – kuzynem Laya do Dakaru „zwiedzać konsulaty”. Na początek gambijski. Czekaliśmy prawie godzinę przeglądając turystyczne foldery o tym małym kraju, kiedy zauważyliśmy zawartą w jednym z nich informację, że obywatele Unii Europejskiej wiz nie potrzebują. W tym samym mniej więcej momencie podeszła do nas rzeczona pani i potwierdziła, że w konsulacie nie musimy nic załatwiać.

Na granicy jednak wizy wymagali. Próbowaliśmy tłumaczyć, że ciężko mieć wizę skoro w konsulacie mówią, że jest ona niepotrzebna. My swoje, oni swoje. 20€ z pewnością rozwiałoby wątpliwości pograniczników, ale co płacić, kiedy nie trzeba. Ostatecznie musieliśmy czekać półtorej godziny na nową zmianę, kiedy to bardziej kompetentna i mniej skorumpowana osoba podstemplowała nasze paszporty."
http://donbigosso.blogspot.de/2013/03/z ... ambii.html

"Podobno Polacy potrzebują wizy do Gambii – tak przynajmniej wynika z informacji znajdujących się na stronach internetowych MSZ. W Warszawie jest zresztą konsulat honorowy Republiki Gambii, który za „jedyne” 50 EUR załatwia takie wizy. Ale podobno można wizę uzyskać też na granicy i to taniej. Podobno, gdyż ja wjechałem bez wizy. I bez opłaty „logistycznej”, której oczywiście nie ma, podobnie jak nie ma „opłaty wyjazdowej”, o której istnieniu donoszą przewodniki. Jest za to oczywiście korupcja…

Daję paszport … Pogranicznik spogląda na wiszące nad jego głową kartki papieru z wypisanymi krajami gdzie trzeba wizę, gdzie nie, a gdzie są jeszcze inne wymogi … szuka, szuka… Polska… nie ma, hmmmm….

- A jesteście we Wspólnocie Narodów? – pada pytanie.
- Nie ale w Unii Europejskiej, mam paszport unijny – pada odpowiedź.
- Acha … - i pieczątka ląduje w paszporcie – THE GAMBIA – VISITORS PASS – PERMIT TO VISIT: 7 DAYS"
http://ulixess.blogspot.de/2012/04/gamb ... egalu.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 13 Kwi 2013 16:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
Kol. interfides nie rozumiem Twojego posta, w którym nie zajmujesz stanowiska w sprawie wiz Gambii dla obywateli R.P.
. Ja bazowałam na http://www.worldtravelguide.net/gambia/passport-visa, gdzie zostały rozwiane moje wątpliwości, że Polacy potrzebują wizy w szczególności dot. lotu z BCN. bozenagru wcześniej leciała czarterem i mogła sobie pozwolić na VoA. Nie byłam w Gambii, nie znam zwyczajów na przejściach, nie mówię na tyle dobrze po hiszpańsku, żeby ryzykować nie wpuszczenie do samolotu w BCN. Przy odwrotnej kolejności nie byłoby z tym problemu. Sumując koszty wizy Gambii, Senegalu (możliwość otrzymania na granicy) i Gwinei złożę inny wyjazd. A za rok kto wie ...
A tak w ogóle to przepraszam, że dopiero tak późno, ale dziękuję bardzo bozenagru za fantastyczną wrzutkę. Już od godz. 1 w nocy zastanawiałam się, czy nie zainwestować 4 EUR i nie zablokować lotów vuelinga na 24h (jeszcze wtedy za 109 EUR), bo na tcook było więcej powietrza (choć i podany dodatkowy koszt 10 GBP/EUR za skan paszportu przed wylotem). Dzięki tej wrzutce przewertowałam sporo stron nt. Gambii i okolic. Liczę na jej fajną relację po powrocie i trzymam kciuki za udany wyjazd.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 13 Kwi 2013 23:34 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 280
Loty: 14
Kilometry: 23 177
niebieski
Skan paszportu dotyczy obywateli spoza UK i innych krajów Unii Europejskiej.
http://book.flythomascook.com/booking-conditions/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 14 Kwi 2013 09:29 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2010
Posty: 1141
Loty: 188
Kilometry: 335 734
alborz napisał(a):
Skan paszportu dotyczy obywateli spoza UK i innych krajów Unii Europejskiej.
http://book.flythomascook.com/booking-conditions/

Ja też przeczytałam warunki które są pod tym linkiem i mam takie same przemyślenia jak ty, że ta opłata nie dotyczy obywateli Polski. A poza tym jeśli już to jest tam 20funtów a nie 10 tak jak podają niektórzy. Gdzie wyczytaliście te 10funtów/euro?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 14 Kwi 2013 09:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
Prostuje, podczas próby kupienia biletu wyskoczylo okienko z kwota 20 dot. Skanowania, nie pamietalam czy to dot. 1 czy 2 osób. Przepraszam za zamieszanie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 14 Kwi 2013 11:47 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2010
Posty: 1141
Loty: 188
Kilometry: 335 734
cyberpunk64 napisał(a):
Prostuje, podczas próby kupienia biletu wyskoczylo okienko z kwota 20 dot. Skanowania, nie pamietalam czy to dot. 1 czy 2 osób. Przepraszam za zamieszanie.

No faktycznie było coś takiego i dotyczyło 1 osoby. Jednak te booking conditions mówią co innego jeśli chodzi o Polaków. Myślę, że najprościej będzie napisać do nich i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 14 Kwi 2013 15:40 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2010
Posty: 1141
Loty: 188
Kilometry: 335 734
Karolina_s napisał(a):
cyberpunk64 napisał(a):
Prostuje, podczas próby kupienia biletu wyskoczylo okienko z kwota 20 dot. Skanowania, nie pamietalam czy to dot. 1 czy 2 osób. Przepraszam za zamieszanie.

No faktycznie było coś takiego i dotyczyło 1 osoby. Jednak te booking conditions mówią co innego jeśli chodzi o Polaków. Myślę, że najprościej będzie napisać do nich i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Napisałam do supportu i niestety niewiele się dowiedziałam w sprawie tej opłaty. Wszystko się rozwikła na miejscu w Gambii. Wklejam informacje jakich mi udzielono z supportu flythomascook.

Załączniki:
Support_thomascook.jpg
Support_thomascook.jpg [ 92.75 KiB | Obejrzany 3725 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group