Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Paź 2014 13:23 

Rejestracja: 26 Cze 2014
Posty: 191
Loty: 90
Kilometry: 169 440
Jednodniówka w styczniu w Dortmundzie, można wyskoczyć na jakieś zakupy.
Edit: wtorek 13 stycznia można tą trasę złapać nawet za 78 zł

Załączniki:
ktw_dtm.png
ktw_dtm.png [ 36.64 KiB | Obejrzany 1748 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 20 Paź 2014 13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 603
Loty: 302
Kilometry: 377 901
niebieski
Zwyczajowo (poza małymi wyjątkami) niedziele w Niemczech są dniami całkowicie wolnymi od pracy,także z zakupami (np. w Primarku) może być ciężko. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
CPQ uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 21 Paź 2014 11:16 

Rejestracja: 14 Gru 2010
Posty: 102
Potwierdzam. W niedziele wszelakie supermarkety sa pozamykane. Mozna niemniej jednak wpasc na piwko i kebaba ;)

Załączniki:
image.jpg
image.jpg [ 162.4 KiB | Obejrzany 1592 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 23 Paź 2014 22:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 603
Loty: 302
Kilometry: 377 901
niebieski
Kajek,nie wprowadzaj ludzi w błąd-Samstag to sobota,a nie niedziela,więc siłą rzeczy Primark nie może być tego dnia otwarty,co jest wyraźnie zaznaczone na screenie!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 23 Paź 2014 23:02 

Precyzyjnie pisząc Primark w Dortmundzie pracuje i jest czynny w każdą roboczą sobotę (ostatnio znajomi się obkupili na jednodniówce w sobotę 27.09.2014r), chyba że sobota wypada w ich święto jak np. teraz 1 listopada 2014r. wtedy tak jak w każdą niedzielę sklepy w Niemczech nie pracują
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Paź 2014 09:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 589
Loty: 2
Kilometry: 1 679
niebieski
Anonymous napisał(a):
...ostatnio znajomi się obkupili na jednodniówce w sobotę 27.09.2014r...

z ciekawości - aż takie dobre ceny tam mają ? ;)
_________________
◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Paź 2014 09:20 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 833
To zależy od preferencji, np. dla mnie tam nie ma absolutnie nic ciekawego, takie połączenie Reserved z Peak & Cloppenburg. Ale jak komuś się podoba, to ceny faktycznie niezłe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Paź 2014 21:58 

Rejestracja: 14 Gru 2010
Posty: 102
Tulsa napisał(a):
Kajek,nie wprowadzaj ludzi w błąd-Samstag to sobota,a nie niedziela,więc siłą rzeczy Primark nie może być tego dnia otwarty,co jest wyraźnie zaznaczone na screenie!


Przecież tak napisałem, że potwierdzam, ze w niedzielę jest nieczynny... nie napisałem, ze jest czynny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Tufli lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 26 Paź 2014 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
rysiekkk napisał(a):
Anonymous napisał(a):
...ostatnio znajomi się obkupili na jednodniówce w sobotę 27.09.2014r...

z ciekawości - aż takie dobre ceny tam mają ? ;)

Akurat byłem wczoraj w Dortmundzie na szybkiej sobotniej półdniówce z Gdańska, więc mam najświeższe informacje. Cel w zasadzie był tylko jeden - przelot i zakupy w Primarku. Pomimo tego, że lot powrotny był już o godz. 13, to wszystko wręcz idealnie jest spasowane czasowo. Tani transport miejski na bilecie grupowym, gdzie cena jest zależna od ilości osób (np. dla 4 osób w obie strony - 15,50 €). Poranny dolot na zakupy jest idealny, bo z rana jest bardzo mało ludzi, a po południu Primark jest zakorkowany - kolejki do przymierzalni, kas, itp. Primark otwierają już od godz. 9, a więc wcześniej niż wszystkie pozostałe sklepy w galerii handlowej. Lecąc porannym lotem z Gdańska lub Katowic spokojnie dochodzimy do Primarka przed godz. 9 i jesteśmy pierwszymi klientami. Połączenie z Katowic jest lepsze bo mamy dużo czasu i możemy jeszcze łazić po mieście, z Gdańska niestety trzeba sie spieszyć, bo na całe zakupy jest max. 2 godziny czasu.
Co do cen i atracyjności są różne opinie ale według mnie każdy znajdzie tam coś ciekawego i taniego. Byliśmy w 6 osób nastawieni raczej na szukanie okazji ale nie tandety i wydaliśmy w sumie ok. 250 €. Ogólnie standardowe ceny towarów na poziomie mniej więcej takim jak w promocji w sklepach typu H&M, Reserved, czyli raczej tanio ale bez szału. Jak się połazi i poszpera, to można znaleźć promocje na poziomie bardzo niskim, nieosiągalnym we wspomnianych sklepach. Dziewczyny szalały w sklepie, a ja dla siebie w zasadzie kupiłem tylko bardzo fajne koszule serii premium (100% bawełna) w ich normalnej cenie po 12€ (były tańsze za 8€ ale z poliestrem). Ogólnie to bardzo dobre ceny najłatwiej znaleźć na drobiazgi, typu:
- T-shirt cienki ale dobrej jakości (duuużo lepszy niż bazarowy) - 1€ (często w tej promocji)
- 3 paki skarpet (ogromny wybór, dobra jakość, różne śmieszne wzory) - 3 €
- kupę różnych pierdółek z gatunku akcesoria, biżuteria, torebki, kubki, świeczki. itp., itd.
Jako przykład mogę podać śmieszne świeczki po 3 € - ręcznie malowana otwierana ceramika ze świeczką w środku. Wszystkie dziewczyny to brały, no i oczywiście moja żonka.

Image


Ostatnio edytowany przez maczala1 26 Paź 2014 14:40, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
tartal lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 26 Paź 2014 13:37 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
Daj jeszcze znać za jakiś czas, jak długo Ci te rzeczy z Primarka wytrzymają.
Niby piszesz o dobrej jakości, ale ja mam z nimi zupełnie inne doświadczenia - te rzeczy głównie nadają się dla dzieci, które szybko z nich wyrosną i nie zdążą się przez ten czas zniszczyć.
Jeśli chodzi o asortyment dla dorosłych - lepiej dopłacić w innym sklepie i kupić coś porządniejszego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 26 Paź 2014 13:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Kupuję różne rzeczy, od baaardzo tanich do baaardzo drogich markowych - nie to żebym się tym zaraz chwalił :) Potrafię z grubsza ocenić jakość już po pierwszym dotyku. Ogólna zasada jest taka, że im droższe, tym lepsze ale zdarzają się wyjątki w obie strony. Kupione T-shirty za 1€ (była akurat promocja z 3,5 €) na pewno nie wytrzymają latami ale widzę, że są dużo lepsze od tych kupowanych u nas za 15-20 zł.
Miałem już parę rzeczy z Primarku i nie zauważyłem żeby wytrzymały mniej niż ze standardowych sklepów. Trzeba tylko rozsądnie kupować, nie zawsze najtańsze serie. Jako ciekawostkę powiem, że jak jechaliśmy w maju 2013 do Amsterdamu, to mieliśmy przesiadkę w Dortmundzie. Żonka kupiła wtedy w Primarku ciepły sweter z promocji za 3 €. Niedość, że "uratował" jej życie, bo to był chyba najzimniejszy tydzień majowy jaki przeżyliśmy, to nosi ten sweter do dzisiaj :)

edit:
Zapomniałem jeszcze o piżamach, znowu szaleństwo dla kobiet i młodzieży, mega wybór w cenach 10-12 €.


Ostatnio edytowany przez maczala1 26 Paź 2014 14:26, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 26 Paź 2014 13:55 

-tego typu loty tj. tanie jednodniowki cechują się niestety sporą tendencją do częstych opóźnien (zwłaszcza te z Katowic do Eindhoven bo skądś tam juz wraca z porannego lotu, w czerwcu opóźnienie tam 4.5 godzinne z powrotem o czasie, przy.czym wizzair uznaje opóźnienia 5 godzinne), to samo z lotem do Dortmundu (miesiąc temu z powodu mgły w Dortmundzie poranny samolot krążył 30 minut i jakoś we mgle wylądował)
- co do ciuchów z primarku i zakupów w tej sieci jest to głównie domena kobiet, jakość jest ważna ale spróbuj zmusić partnerkę do ubrania czegoś co jest nie modne mimo dobrej jakości. (podobno opłaca się kupić damskie kurtki z świecącego materiału wypełnione puchem za 20-30euro)
Góra
 PM off  
      
#13 PostWysłany: 26 Paź 2014 14:01 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 157
a poza zakupami, co ciekawego warto zobaczyć w tym mieście albo okolicy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 26 Paź 2014 14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Anonymous napisał(a):
-tego typu loty tj. tanie jednodniowki cechują się niestety sporą tendencją do częstych opóźnien

No to jest niestety poważne ryzyko ale w sumie to przecież domena całego "taniego podróżowania". Plus jest taki, że Dortmund to pierwszy poranny lot, więc opóźnienia startu występują rzadko. Niestety jak samolot nie będzie mógł wylądować w Dortmundzie, to z fajnej półdniówki zrobi się droga przez mękę :)


Ostatnio edytowany przez maczala1, 26 Paź 2014 14:08, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 26 Paź 2014 14:08 

polaj turisto napisał(a):
a poza zakupami, co ciekawego warto zobaczyć w tym mieście albo okolicy?



Kliknij na szukaj zapytanie Dortmund jest tego sporo choć poza wyjazdem na mecz najlepszy czas na taką wycieczkę to wiosna - lato lub na jarmark przed świętami


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 26 Paź 2014 15:45, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#16 PostWysłany: 26 Paź 2014 14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
kajek napisał(a):
Potwierdzam. W niedziele wszelakie supermarkety sa pozamykane. Mozna niemniej jednak wpasc na piwko i kebaba ;)
Image

Te godziny nie są prawdiłowe, Primark jest otwarty codziennie (oprócz niedziel) od godz. 9:00.
http://www.thiergalerie.de/shopsuche/primark/detail/
Góra
 Profil Relacje PM off
kajek lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 26 Paź 2014 15:06 

Rejestracja: 09 Gru 2012
Posty: 538
Loty: 189
Kilometry: 213 328
niebieski
Nie polecam niedzieli w Dortmundzie, szczególnie jak jest chłodno. Po całkiem przyjemnie spędzonej sobocie, niedzielę w oczekiwaniu na samolot spędziliśmy na graniu w ping ponga i piłkarzyki w hotelu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 26 Paź 2014 15:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Dortmund ma w zasadzie dwa hity - Primark i Signal Iduna Park. Jak komuś to akurat pasuje, to może fajnie spędzić 1 lub 2 dni. Z drugiej strony jak komuś to nie przypasuje, to raczej nuda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 26 Paź 2014 20:32 

da się taniej, do tego również w grudniu na jarmark świąteczny
http://www.fly4free.pl/tanie-loty-jedno ... za-78-pln/
Góra
 PM off  
      
#20 PostWysłany: 26 Paź 2014 21:14 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 986
niebieski
Jarmark świąteczny jest całkiem przyjemny z ponoć największą choinką w DE(?) (45m). http://www.dortmunderweihnachtsmarkt.de/weihnachtsbaum/

Do tego można wskoczyć na mecz BVB (najbliższa okazja na więcej dostępnych biletów 5.12 vs Hoffenheim o 20:30, piątek).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group