Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Jedna sztuka bagażu oznacza dokładnie jedną sztukę bagażu. Torebka damska, laptop lub futerał na aparat również klasyfikują się jako jedna sztuka bagażu.

Ryanair:

Każdy pasażer może bezpłatnie wnieść na pokład jedną sztukę bagażu o maksymalnych wymiarach 40 x 20 x 25 cm (wymiary miernika bagażu wynoszą 42 x 20 x 32 cm).

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi "Pierwszeństwo oraz 2 Bagaże Pokładowe " (lub Plus / Flexi / Family ticket lub bilet lotniczy na łączone loty) pozwalającej na zabranie 1 dodatkowej torby/plecaka/walizki o wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm, która musi zmieścić się w koszu do mierzenia bagażu. Waga bagażu ma nie przekraczać 10 kg. Do sprzedaży dostępne jest 95 usług pierwszeństwa na lot.
- wykupienie „Torby do odprawy 10 kg”. Bagaż do odprawy 10 kg (55 cm x 40 cm x 20 cm) musi zostać oddany na stanowisku odprawiania bagażu przed przejściem przez kontrolę celną. W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Wizzair:

Pasażer może zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm, którą należy umieścić pod fotelem przed sobą.

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi WIZZ Priority (lub posiadania prawa do niej na podstawie pakietu WIZZ Privilege Pass, WIZZ GO lub WIZZ Plus) daje prawo do wniesienia na pokład dodatkowej jednej sztuki bagażu (maks. wymiary: 55 x 40 x 23 cm, maks. waga 10 kg).
- wykupienie bagażu rejestrowanego 10 kg (maks. wymiary 171 x 149 x 119 cm). W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2085 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 105  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 11 Sty 2012 12:02 

Rejestracja: 13 Gru 2011
Posty: 105
Loty: 121
Kilometry: 264 274
To ja mam pytanie czy mogą być jakieś problemy mając na sobie kilka podkoszulek, w pary dżinsów, a kieszenie wypchane telefonem, aparatem, mp3, ładowarkami, portfelem i co mi przyjdzie jeszcze do głowy.... ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#82 PostWysłany: 11 Sty 2012 12:08 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 772
Loty: 391
Kilometry: 612 796
srebrny
pierscien napisał(a):
To ja mam pytanie czy mogą być jakieś problemy mając na sobie kilka podkoszulek, w pary dżinsów, a kieszenie wypchane telefonem, aparatem, mp3, ładowarkami, portfelem i co mi przyjdzie jeszcze do głowy.... ?



Powiem tak. Chyba wszyscy tak robia ;P Tzn upychaja najciezsze graty po kieszeniach. Chociaz nakladanie na siebie kilku warstw ciuszkow tez jest calkiem popularne Sam raz lecialem w spodniach dresowych a na nie mialem zalozone jeszcze jeansy ;)

Ostatnio podczas oczekiwania w kolejce do security podsluchiwalem wesola rozmowe SG na temat najdziwniej upychnego przez pasazerow nadbagazu. Straznicy mieli niezly ubaw przypominajac sobie co ciekawsze pomysly pasazerow :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 11 Sty 2012 18:33 

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 362
niebieski
@pierscien napisał(a):
Cytuj:
To ja mam pytanie czy mogą być jakieś problemy mając na sobie kilka podkoszulek, w pary dżinsów, a kieszenie wypchane telefonem, aparatem, mp3, ładowarkami, portfelem i co mi przyjdzie jeszcze do głowy.... ?


nie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 11 Sty 2012 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 146
Kilometry: 167 097
niebieski
Czy w Ryanair "0 toreb" i "bez bagażu" przy wyborze biletu oznacza bagaż podręczny, czy naprawdę bez bagażu?
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 11 Sty 2012 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
to pierwsze
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 11 Sty 2012 23:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2011
Posty: 446
niebieski
Donovaninho napisał(a):
Czy w Ryanair "0 toreb" i "bez bagażu" przy wyborze biletu oznacza bagaż podręczny, czy naprawdę bez bagażu?

Nie podrzucaj FRancy pomysłów, bo jeszcze trochę i nawet bagaż podręczny będzie jako dodatek do biletu za który trzeba będzie bulić. :P
_________________
odi profanum vulgus et arceo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 17 Sty 2012 14:50 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 6
Astrid napisał(a):
turysta1 napisał(a):
Czy ktoś leciał wizzairem do Paryża Beauvais? Czy na lotnisku pieczołowicie sprawdzając wymiary bagażu podręcznego?

Dzięki za odpowiedź ;)

Też chętnie bym się dowiedziała.


Właśnie wróciłem i mogę poświadczyć, że w Paryżu Beauvais w ogóle nie zwracali uwagi na bagaż podręczny, więc luz :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 17 Sty 2012 16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
turysta1 napisał(a):

Właśnie wróciłem i mogę poświadczyć, że w Paryżu Beauvais w ogóle nie zwracali uwagi na bagaż podręczny, więc luz :P

No to super :)
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 17 Sty 2012 17:06 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
Jak by co:
15.01.12 - Katowice Pyrzowice z Wizzair - starsza babka (a'la woźna) stała z boku i przyglądała się czy bagaż nie jest za duży, podejrzewam ,że na te kilka cm w tą czy w tą przeszło by :P
16.01.12 - Rome Ciampino z Wizzair - można by słonia wnieść na pokład a by tego nie zauważyli
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 17 Sty 2012 18:10 

Rejestracja: 17 Lip 2011
Posty: 172
Zbanowany
13 stycznia - wylot z Poznania - Ryanair - zero kontroli
15 stycznia - wylot z Londyn Stansted - Ryanair - wszyscy kontrolowani, torebki (nawet małe) kazali wkładać do toreb i znowu do pomiaru. Ktoś chciał tam przejść bez pomiaru to biegli za nim aby się wrócił. Naprawdę szczegółowa kontrola.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 17 Sty 2012 18:58 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 12
Cytuj:

Właśnie wróciłem i mogę poświadczyć, że w Paryżu Beauvais w ogóle nie zwracali uwagi na bagaż podręczny, więc luz :P



ja mam zgoła odmienne doswiadczenia w tym zakresie wiec chyba nie ma reguly ;]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 17 Sty 2012 19:53 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 115
Loty: 38
Kilometry: 79 867
Hella napisał(a):
Cytuj:

Właśnie wróciłem i mogę poświadczyć, że w Paryżu Beauvais w ogóle nie zwracali uwagi na bagaż podręczny, więc luz :P



ja mam zgoła odmienne doswiadczenia w tym zakresie wiec chyba nie ma reguly ;]



W Londynie zawsze trzepią szczegółowo i to niezależnie od lotniska.
No może poza Heathrow.
_________________
Pozdrawiam
Darek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 17 Sty 2012 21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
siedar napisał(a):


W Londynie zawsze trzepią szczegółowo i to niezależnie od lotniska.
No może poza Heathrow.

Czyli nie warto pchać się na przesiadkę na Stansted, właszcza mając kilka "niepewnych" rzeczy w walizce?
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 17 Sty 2012 22:36 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
Moim zdaniem wszystko zależy od ludzi tamże sprawdzających, ktoś bardziej przymyka oko, ktoś mniej, nie ma reguły.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 21 Sty 2012 15:24 

Rejestracja: 22 Lip 2011
Posty: 50
Moje ptanie dotyczy Wizz Air. Na ich stronie jest zapis, że pasażer może wnieść dodatkowo na pokład płaszcz. Czy chodzi o tę odzież wierzchnią, którą ma się na sobie? Czy może można wnieść płaszcz na ręce, mimo, że ma się już na sobie kurtkę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 21 Sty 2012 18:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2011
Posty: 265
Loty: 140
Kilometry: 285 616
niebieski
W sumie nie wiem czy dobrze, że piszę tutaj, ale nie ma gdzie indziej.

Uwaga, dziś leciałem Wizzem z WAW do MMX i sprawdzali wszystkie torby sizerem. Nie było zmiłuj, bo panie z handlingu powiedziały, że miały ostatnio kontrolę z Wizzaira i się przyczepili, więc będą teraz sprawdzać wszystkie podejrzane torby. Kilka toreb oczywiście poszło do luku bagażowego.

W MMX dla odmiany zero stresu ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 24 Sty 2012 00:57 

Rejestracja: 04 Lip 2010
Posty: 61
ostatnio lecialem z WAW do LTN i torby byly mierzone praktycznie wszytskim pasazerom na szczescie kiedy przyszedl czas na moja kolej zrobil sie maly balagan na gate'cie i spokojnie moglem przejsc do samolotu ;P. w sumie bylem troche zdzwiony ze sprawdzali, jak rok temu lecialem do BCN tez Wizzairem nikt nie patrzyl na torby i nawet nie mial zamiaru ich mierzyc
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 25 Sty 2012 08:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
witam czy ostatnio czepiali się do przewożonych kosmetyków oraz leków np. tabletki przeciwbólowe, antykoncepcyjne i czy trzeba włożyć tabletki też do tej przezroczystej torebki??? Moja dziewczyna chce przewieźć prostownicę czy nie będzie z tym problemów???
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 25 Sty 2012 09:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
Robertos napisał(a):
witam czy ostatnio czepiali się do przewożonych kosmetyków oraz leków np. tabletki przeciwbólowe, antykoncepcyjne i czy trzeba włożyć tabletki też do tej przezroczystej torebki??? Moja dziewczyna chce przewieźć prostownicę czy nie będzie z tym problemów???

Kosmetyki musisz mieć w torebce, leki nie. Z prostownicą nie będzie problemów.
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 25 Sty 2012 16:18 

Rejestracja: 24 Sty 2012
Posty: 3
Witam,
Planuję lot Ryanairem na trasie Katowice - Manchester - Katowice i mam pytanie co do wymiarów bagażu podręcznego, moja walizka ma 53x36x26cm, jak myślicie, czy to może być duży problem? suma wynosi 115cm. Ewentualnie da się "wgnieść" żeby walizka miała przepisowe 20cm ,a nie 26cm.. (jak nie zapakuję po brzegi :)) Proszę o pomoc:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2085 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 105  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group