Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Jedna sztuka bagażu oznacza dokładnie jedną sztukę bagażu. Torebka damska, laptop lub futerał na aparat również klasyfikują się jako jedna sztuka bagażu.

Ryanair:

Każdy pasażer może bezpłatnie wnieść na pokład jedną sztukę bagażu o maksymalnych wymiarach 40 x 20 x 25 cm (wymiary miernika bagażu wynoszą 42 x 20 x 32 cm).

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi "Pierwszeństwo oraz 2 Bagaże Pokładowe " (lub Plus / Flexi / Family ticket lub bilet lotniczy na łączone loty) pozwalającej na zabranie 1 dodatkowej torby/plecaka/walizki o wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm, która musi zmieścić się w koszu do mierzenia bagażu. Waga bagażu ma nie przekraczać 10 kg. Do sprzedaży dostępne jest 95 usług pierwszeństwa na lot.
- wykupienie „Torby do odprawy 10 kg”. Bagaż do odprawy 10 kg (55 cm x 40 cm x 20 cm) musi zostać oddany na stanowisku odprawiania bagażu przed przejściem przez kontrolę celną. W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Wizzair:

Pasażer może zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm, którą należy umieścić pod fotelem przed sobą.

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi WIZZ Priority (lub posiadania prawa do niej na podstawie pakietu WIZZ Privilege Pass, WIZZ GO lub WIZZ Plus) daje prawo do wniesienia na pokład dodatkowej jednej sztuki bagażu (maks. wymiary: 55 x 40 x 23 cm, maks. waga 10 kg).
- wykupienie bagażu rejestrowanego 10 kg (maks. wymiary 171 x 149 x 119 cm). W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2086 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 105  Następna
Autor Wiadomość
#381 PostWysłany: 21 Lis 2012 00:03 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 22
W East Midlands BÓJ SIĘ RYANAIR , bo co do centymetra sprawdzali
nasza miała 56x40x19 ale zagadaliśmy babkę , która nas puściła do LCJ.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#382 PostWysłany: 29 Lis 2012 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2012
Posty: 23
Zrobiłem rezerwacje w wizzair przed wprowadzeniem zmian dot. bagażu podręcznego. Rozumiem że bez dopłat mogę wziąć duży bagaż ale mam pytanie. Duży bagaż wg nowych rozmiarów czy starych tj. 55x40x20?
_________________
http://www.udj.pl/
http://www.facebook.com/freddymaniak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#383 PostWysłany: 29 Lis 2012 21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2011
Posty: 446
niebieski
djluck napisał(a):
Zrobiłem rezerwacje w wizzair przed wprowadzeniem zmian dot. bagażu podręcznego. Rozumiem że bez dopłat mogę wziąć duży bagaż ale mam pytanie. Duży bagaż wg nowych rozmiarów czy starych tj. 55x40x20?

Nowych, bez limitu wagi.
_________________
odi profanum vulgus et arceo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#384 PostWysłany: 14 Gru 2012 10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2012
Posty: 16
Loty: 39
Kilometry: 91 517
Hej, wiem, że to pytanie było już tu kilka razy, ale zadam je ponownie, czasy się zmieniają, Wy coraz więcej latacie i macie doświadczenie.
Wybieram się 23.12 w loty Ryanairem. Ogółem będzie ich 3. Kupiłam walizkę, bardzo fajną, lecz jak ją dobrze wymierzyłam okazało się ze ma wys 58-59 (rączka) i głębokość 23. Przechodzi takie odstępstwo? Pytam bo mam możliwość wymiany na ciut mniejsza jednak jest jakościowo tez słabsza...

Z góry dziękuję za odpowiedź...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#385 PostWysłany: 14 Gru 2012 12:27 

Rejestracja: 08 Lip 2011
Posty: 555
niebieski
MadziaZet napisał(a):
Hej, wiem, że to pytanie było już tu kilka razy, ale zadam je ponownie, czasy się zmieniają, Wy coraz więcej latacie i macie doświadczenie.
Wybieram się 23.12 w loty Ryanairem. Ogółem będzie ich 3. Kupiłam walizkę, bardzo fajną, lecz jak ją dobrze wymierzyłam okazało się ze ma wys 58-59 (rączka) i głębokość 23. Przechodzi takie odstępstwo? Pytam bo mam możliwość wymiany na ciut mniejsza jednak jest jakościowo tez słabsza...

Z góry dziękuję za odpowiedź...

czyli przekroczone masz 2 wymiary...
wysokości nie zmniejszysz (nawet jakbyś się dobrze postarała), a głębokość - to zależy od "twardości" walizki i od jej zapakowania.

a masz możliwość podjechania na lotnisko z tą walizką by spróbować wsadzić ją do kosza ryanaira?
bo jeśli nie, to ja wzięłabym tę mniejszą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#386 PostWysłany: 16 Gru 2012 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2012
Posty: 16
Loty: 39
Kilometry: 91 517
Dziękuję za radę, tak też zrobiłam. Walizka z malutkim oporem weszła do koszyka Ryanaira. Mam nadzieję, że tak samo lekko wejdzie w ten ich tekturowy pojemnik :)
Pozdrawiam...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#387 PostWysłany: 16 Gru 2012 21:13 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3575
złoty
MadziaZet napisał(a):
Dziękuję za radę, tak też zrobiłam. Walizka z malutkim oporem weszła do koszyka Ryanaira. Mam nadzieję, że tak samo lekko wejdzie w ten ich tekturowy pojemnik :)
Pozdrawiam...



W tekturowy nie wejdzie, ale to nie jest wykładnia, bo wtedy kierują Cię do koszyka metalowego - on jest wiążący. Jeżeli ktoś by się czepiał, że tekturowy nie i dopłata wtedy oczekuj mierzenia koszykiem metalowym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#388 PostWysłany: 19 Gru 2012 11:29 

Rejestracja: 25 Gru 2011
Posty: 49
Będe leciał z Okęcia do Budapesztu. Chcialem kupić na lotnisku troche alkoholu (tak z 6 - 8 butelek po 0.5) Czytałem chyba nawet na forum że wizzair akceptuje osobną reklamówkę na zakupy ze sklepów wolnocłowych z lotniska, czy ktoś może potwierdzić/ma doświadczenie?

Na stronie wizzair nie widzę nic na ten temat, jest napisane 1 bagaż na 1 osobę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#389 PostWysłany: 23 Gru 2012 01:23 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 87
Pilnie prosze o pomoc.
Jestem zagranica i wracam do Polski Wizzairem. Mam wykupiony 1 bagaz glowny (do odprawy) ale wazy 30 kg. Na stronie WizzAir znalazlem info, ze bagaz za ktory paci sie dodatkowo (kosztowal 30 EUR, bo wysoki sezon) to bagaz do 32 kg. Mnie wydaje sie, ze te 32 kg to max waga bagazu jaki mozna nadac, z tym ze za wszystko, co jest powyzej 20 kg trzeba doplacac?!
Jestem przyzwyczajony do podrozy z malym podrecznym, albo duzym podrecznym i teraz sie zakrecilem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#390 PostWysłany: 23 Gru 2012 01:32 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
janosik napisał(a):
Pilnie prosze o pomoc.
Jestem zagranica i wracam do Polski Wizzairem. Mam wykupiony 1 bagaz glowny (do odprawy) ale wazy 30 kg. Na stronie WizzAir znalazlem info, ze bagaz za ktory paci sie dodatkowo (kosztowal 30 EUR, bo wysoki sezon) to bagaz do 32 kg. Mnie wydaje sie, ze te 32 kg to max waga bagazu jaki mozna nadac, z tym ze za wszystko, co jest powyzej 20 kg trzeba doplacac?!
Jestem przyzwyczajony do podrozy z malym podrecznym, albo duzym podrecznym i teraz sie zakrecilem.


Bez obaw. W Wizzairze bagaż może mieć 32 kg.

Tu info ze strony W6:
BAGAŻ REJESTROWANY

Ze względu na podjęte środki bezpieczeństwa linie lotnicze Wizz Air nie przewożą bagażu bez jego właściciela na pokładzie samolotu (z wyjątkiem bagażu zagubionego).

Drzwi luku bagażowego umożliwiają przyjęcie bagażu o następujących wymiarach maksymalnych:

Szerokość: 1,499 m
Wysokość: 1,194 m
Długość: 1,715 m

Z uwagi na zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów waga pojedynczej sztuki bagażu rejestrowanego nie może przekraczać 32 kg.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#391 PostWysłany: 23 Gru 2012 18:57 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 925
niebieski
Poszukuję (na razie bez skutku) walizki lub plecaka spełniającego warunki:
- wymiary zgodne z wymaganiami małego podręcznego w Wizz Air (nie większe o 2cm, nie większe o 1mm, nie "prawie" pasujące tylko pasujące)
- kółka i rączka

O dziwo znalezienie tak małych bagaży na kółkach okazuje się dość trudne. Ktoś coś widział, ktoś coś wie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#392 PostWysłany: 24 Gru 2012 15:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Widziałem raz na lotnisku gość miał taką, szukałem w necie, w sklepach, ale też nie mogę znaleźć... Liczę, że ktoś pomoże ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#393 PostWysłany: 01 Sty 2013 10:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 925
Zbanowany
Poleci ktoś jakąś fajną, sprawdzoną torbę w nowych wymiarach Wizza? W necie lub jakiś supermarket może być. Dzięki!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#394 PostWysłany: 01 Sty 2013 10:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4830
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
http://allegro.pl/listing.php/search?ca ... ng=wizzair
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#395 PostWysłany: 01 Sty 2013 22:50 

Rejestracja: 22 Lip 2011
Posty: 50
Czy kosz Wizzaira do mierzenia małego bagażu podręcznego ma kilka cm zapasu czy jest idealnie 42x35x25? Pamiętam, że ten kosz do mierzenia dawnego podręcznego był bez żadnego zapasu, a jak jest teraz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#396 PostWysłany: 02 Sty 2013 00:50 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 16
Witam
Czy w praktyce długość 48cm przechodzi bez problemu ?
Jak wygląda sytuacja, kiedy przesiadam się do Ryanaira, gdzie wymiar 25cm jest o 5cm a duży? Ogólnie pozostałe wymiary są dużo mniejsze i gabarytowo bagaż wygląda na mały w porównaniu z innymi. Często w Ryanair są kontrole wielkości bagażu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#397 PostWysłany: 02 Sty 2013 18:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Angrenne napisał(a):
Czy kosz Wizzaira do mierzenia małego bagażu podręcznego ma kilka cm zapasu czy jest idealnie 42x35x25? Pamiętam, że ten kosz do mierzenia dawnego podręcznego był bez żadnego zapasu, a jak jest teraz?


Jest co do centymetra zgodny z wymiarem, żadnego zapasu nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#398 PostWysłany: 02 Sty 2013 19:05 

Rejestracja: 22 Lip 2011
Posty: 50
Kański napisał(a):

Jest co do centymetra zgodny z wymiarem, żadnego zapasu nie ma.

Dzięki za odpowiedź. Moja torba ma długość u podstawy 44 cm, na górze przy zamku 42 cm, więc jak ją wsadzę pionowo do kosza to z jednej strony 2 cm będą wystawać. Czyli mam rozumieć, że to nie przejdzie i nie ma co ryzykować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#399 PostWysłany: 05 Sty 2013 18:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 121
czy mogę lecieć Ryanairem ze sportową torbą (taka 'szmaciana, można ją praktycznie zwinąć w kulkę) która ma trochę większe wymiary niż oni dopuszczają o ile nie będzie wypchana? (spokojnie wejdzie do kosza)
_________________
siempre Canarias <3
http://mividaencholas.blogspot.com.es/ moje życie na Wyspach Kanaryjskich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#400 PostWysłany: 06 Sty 2013 00:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Może mieć i dwa metry byleby się zmieściła do kosza i nie wystawała
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2086 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 105  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group