Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Jedna sztuka bagażu oznacza dokładnie jedną sztukę bagażu. Torebka damska, laptop lub futerał na aparat również klasyfikują się jako jedna sztuka bagażu.

Ryanair:

Każdy pasażer może bezpłatnie wnieść na pokład jedną sztukę bagażu o maksymalnych wymiarach 40 x 20 x 25 cm (wymiary miernika bagażu wynoszą 42 x 20 x 32 cm).

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi "Pierwszeństwo oraz 2 Bagaże Pokładowe " (lub Plus / Flexi / Family ticket lub bilet lotniczy na łączone loty) pozwalającej na zabranie 1 dodatkowej torby/plecaka/walizki o wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm, która musi zmieścić się w koszu do mierzenia bagażu. Waga bagażu ma nie przekraczać 10 kg. Do sprzedaży dostępne jest 95 usług pierwszeństwa na lot.
- wykupienie „Torby do odprawy 10 kg”. Bagaż do odprawy 10 kg (55 cm x 40 cm x 20 cm) musi zostać oddany na stanowisku odprawiania bagażu przed przejściem przez kontrolę celną. W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Wizzair:

Pasażer może zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm, którą należy umieścić pod fotelem przed sobą.

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi WIZZ Priority (lub posiadania prawa do niej na podstawie pakietu WIZZ Privilege Pass, WIZZ GO lub WIZZ Plus) daje prawo do wniesienia na pokład dodatkowej jednej sztuki bagażu (maks. wymiary: 55 x 40 x 23 cm, maks. waga 10 kg).
- wykupienie bagażu rejestrowanego 10 kg (maks. wymiary 171 x 149 x 119 cm). W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2085 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 105  Następna
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 03 Wrz 2012 12:57 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 930
niebieski
wiesz, ludzie sobie peleryny z ręczników robią i udają supermena wiec nie ograniczaj wyobraźni ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#282 PostWysłany: 03 Wrz 2012 13:03 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3571
złoty
Goszta napisał(a):
Przejrzałam wszystkie strony i jestem lekko załamana, jak do tej pory nigdy nie miałam sprawdzania wymiarów (Wizzair). A jak to ostatnimi czasy jest w Bergamo i Sevilli? No i w Modlinie. Ryanair tym razem. Moja walizka jest 5 cm za szeroka, do tego metalowego sizera bym ją wcisnęła pewnie, ale jak przyjdzie pani z pudełkiem...


Pani z pudełkiem to nie wyrocznia. Jeżeli nie wchodzi do pudełka to pani prosi do sizera. Sam miałem taką sytuację w Gironie. Gdy torba weszła pani odpuściła.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#283 PostWysłany: 03 Wrz 2012 13:05 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3571
złoty
nrm napisał(a):
GKOT napisał(a):
RAMA MA ZANIŻONE WARTOŚCI WYMIAROWE [..] Oczywiście walizka nie weszła w koszyk, a to za sprawą wspomnianych wcześniej zaniżonych wymiarów


Akurat koszyk wizza ma wymiary niemal co do mm ;)

Możesz wrzucić większe zdjęcie szczególnie pierwsze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#284 PostWysłany: 03 Wrz 2012 13:59 

Rejestracja: 17 Cze 2012
Posty: 14
Po zmniejszaniach krawieckich, w najszerszym miejscu jest 24 cm, jak będzie trzeba to i ja pobawię się w supermana, bo nie mam już innego wyjścia;)
A orientuje się ktoś czy w tesco aktualnie są odpowiednio wymiarowe torby w jakiś promocjach lub ogólnie niskich cenach?:P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#285 PostWysłany: 03 Wrz 2012 14:40 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3571
złoty
Goszta napisał(a):
Po zmniejszaniach krawieckich, w najszerszym miejscu jest 24 cm, jak będzie trzeba to i ja pobawię się w supermana, bo nie mam już innego wyjścia;)
A orientuje się ktoś czy w tesco aktualnie są odpowiednio wymiarowe torby w jakiś promocjach lub ogólnie niskich cenach?:P


Ja mam tą torbę z tesco za 59 zł

http://www.tesco.com/direct/relic-mediu ... d=203-7875

Jest świetna do Ryanair, pasuje idealnie do koszyka, ba nawet przeszła badanie kartonem i nie było zastrzeżeń. Jest bardzo pojemna. Przed wakacjami nawet nie była dostępna. Cieszy się dużym powodzeniem w UK właśnie z uwagi na idealne wymiary do Ryanair. Zastanawia mnie jednak czy będzie dobra do Wizza bo ma 56 wysokości i 21 głębokości.
Wyszła też nowa walizka tej firmy o wymiarach 55.40.20 z seledynową obwódka za 59 zł. Niestety była dostępna tylko jedna.
Do Rynaair obie pasują idealnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#286 PostWysłany: 03 Wrz 2012 15:03 

Rejestracja: 17 Cze 2012
Posty: 14
A tak z ciekawości, nie jest ona ciężka? Ile tak mniej więcej waży? Na ten wyjazd i tak nie mam możliwości już kupienia jej, ale na następny rok warto się zainteresować.

Mam jeszcze pytanie, jak jest z bagażem rejestrowanym w Ryanair? Mam 15 kg, 15,9 przejdzie czy patrzą co do 0,1? Chodzi mi konkretnie o Modlin, Bergamo i Sevillę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#287 PostWysłany: 04 Wrz 2012 21:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 225
Loty: 189
Kilometry: 307 053
niebieski
Powinno przejść.
W regulaminie jest że "za każdy kilogram nadbagażu", czyli 0,9kg na to się nie łapie :)
Testowane wieloktronie w POZ i WRO, z WMI jeszcze nie leciałem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jancio_wodnik lubi ten post.
 
      
#288 PostWysłany: 04 Wrz 2012 21:40 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3571
złoty
Goszta napisał(a):
A tak z ciekawości, nie jest ona ciężka? Ile tak mniej więcej waży? Na ten wyjazd i tak nie mam możliwości już kupienia jej, ale na następny rok warto się zainteresować.


Waga torby 3 kg.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#289 PostWysłany: 05 Wrz 2012 09:33 

Rejestracja: 30 Sty 2012
Posty: 56
Witam,

wlasnie dostalam od wizzaira maila z przpomnieniem o odprawie na lot Rzym-Wwa.

O bagazu pisza tak:
Bagaż podręczny: Każdy pasażer może bezpłatnie przewieźć 1 sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20 cm i wadze nieprzekraczającej 10 kg. W przypadku stawienia się przy bramce wejściowej z więcej niż 1 sztuką bagażu podręcznego, lub jeśli bagaż przekracza dozwolone wymiary lub wagę, wówczas pobrana zostanie wyższa opłata, a bagaż ten będzie podlegał odprawie.

Czego nie rozumiem?
Ze nie ma mozwy o doplacie za takie bagaz.
Na stronie wizzaira jest przeciez info, ze:
"Jeżeli bagaż podręczny przekracza wymiary małego bagażu podręcznego, ale nie jest większy niż 55x40x20 cm, można wnieść go na pokład samolotu po uiszczeniu nowej opłaty w wysokości 10 euro"

Wiec mam doplacac czy nie musze? Czy moze ten wiekszy/mniejszy bagaz dotyczy tylko niektorych lotow. I jesli juz mam doplacac, to kiedy i jak (na etapie czeck in'u on line)?
_________________
http://www.couchsurfing.org/people/tadorota/
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#290 PostWysłany: 05 Wrz 2012 09:42 

Rejestracja: 14 Cze 2011
Posty: 195
tadorota napisał(a):
Czego nie rozumiem?
Ze nie ma mozwy o doplacie za takie bagaz.
Na stronie wizzaira jest przeciez info, ze:
"Jeżeli bagaż podręczny przekracza wymiary małego bagażu podręcznego, ale nie jest większy niż 55x40x20 cm, można wnieść go na pokład samolotu po uiszczeniu nowej opłaty w wysokości 10 euro"

Wiec mam doplacac czy nie musze? Czy moze ten wiekszy/mniejszy bagaz dotyczy tylko niektorych lotow. I jesli juz mam doplacac, to kiedy i jak (na etapie czeck in'u on line)?

Te zasady dotyczą na razie tylko trasy Katowice-Londyn.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#291 PostWysłany: 05 Wrz 2012 09:44 

Rejestracja: 30 Sty 2012
Posty: 56
I tu sie klania moj brak umiejetnosci czytania ze zrozumieniem! Dzieki za odpowiedz!
_________________
http://www.couchsurfing.org/people/tadorota/
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#292 PostWysłany: 11 Wrz 2012 15:03 

Rejestracja: 13 Sie 2012
Posty: 6
Pytanie trochę laickie, ale dla pewności zadam - czy za "opakowanie" bagażu podręcznego może służyć zwykła siatka plastikowa, o ile nie przekracza ona 55x40x20cm?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#293 PostWysłany: 11 Wrz 2012 15:20 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Może. O ile da się zajrzeć do bagażu w razie takiej potrzeby przy kontroli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#294 PostWysłany: 13 Wrz 2012 09:26 

Rejestracja: 13 Gru 2011
Posty: 108
Loty: 121
Kilometry: 264 274
Niedawno wracałem z Luton. I podczas boardingu przeszła pani wzdłuż kolejki i wybierała osoby z większymi bagażami do kontroli. Byłem z dziewczyną, przed nami stał chłopak który miał plecak a pod paskami była przypięta torba z laptopem. Fajnie się to komponowało ale fakt było sporo za duże. Poszedł tam nie udało się wsadzić wrócił do kolejki. Moja dziewczyna nic ze sobą nie miała wtedy zaproponowaliśmy mu że możemy mu to przenieść. Ucieszył się ale gdy doszliśmy do koszyka pani zabrała laptopa od mojej dziewczyny powiedziała że on należy do tego chłopaka i on musi go nieść. Sprawdziła też na rezerwacji jego i naszej czy to ta sama rezerwacja powiedziała że inna i nie można tak robić. Czy miała do tego prawo? Czy mogliśmy się z nią kłócić?

Dodam że torby dość selektywnie sprawdzali ale można było na siłę upychać do koszyka walizki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#295 PostWysłany: 13 Wrz 2012 09:28 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Wylatując kiedyś z Łodzi z małżonką i dwulatkiem mieliśmy razem trzy torby, wypchane raczej po brzegi. Przed boardingiem małżonka z synkiem podeszli d okolice priority a ja stałem na końcu kolejki obwieszony tymi trzema torbami. Nikt nawet do mnie nie podszedł z pytaniem o widoczny, spory nadbagaż.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#296 PostWysłany: 13 Wrz 2012 10:32 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 930
niebieski
ostatnio bylem świadkiem jak taki jeden młody wciskał jak tylko mógł swoja plastikowa skorupkę do tego metalowego stelaża...a potem musiał sie dużo bardziej męczyć żeby go z powrotem wyjąc, co oczywiscie przyciagnelo uwage tych co wpuszczaja :P
oczywiście 50euro uszczupliło jego portfel
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#297 PostWysłany: 13 Wrz 2012 10:56 

Rejestracja: 13 Gru 2011
Posty: 108
Loty: 121
Kilometry: 264 274
Hetman napisał(a):
ostatnio bylem świadkiem jak taki jeden młody wciskał jak tylko mógł swoja plastikowa skorupkę do tego metalowego stelaża...a potem musiał sie dużo bardziej męczyć żeby go z powrotem wyjąc, co oczywiscie przyciagnelo uwage tych co wpuszczaja :P
oczywiście 50euro uszczupliło jego portfel


No właśnie na to nie ma reguły. Bo inna osoba wciskała tak swoją walizkę że prawie urwała kółka, też przyciągnęła uwagę i pań kontrolujących i wszystkich pasażerów. Mocno się natrudziła ale weszło. Pani nic nie powiedziała.

Też myślałem że będzie problem ale bystry umysł pakującego podpowiedział mu że nie zawsze trzeba wracać tą samą drogą i wyjął bez problemu walizkę bokiem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#298 PostWysłany: 13 Wrz 2012 12:46 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 19
ostatnio leciałam Wizzair, na lotnisku Luton większość ludzi musiała upychać torby do koszyków, przez to lot był opóźniony o około 40 minut...
z 6 osób zostawiło swoje plastikowe walizki (rzeczy w środku ku mojemu zdziwieniu mieli jeszcze dodatkowo w miękkiej torbie) , a kolejne 6 dopłaciło za bagaz rejestrowany około 50 e
Pierwszy raz sie spotkałam z taka nadgorliwością ;) , ale to chyba w związku z nowymi wymiarami bagaży podręcznych
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#299 PostWysłany: 14 Wrz 2012 16:06 

Rejestracja: 11 Kwi 2012
Posty: 59
Lecę z Modlina do Bergamo Ryanem i się zastanawiam czy wziąć kijki do nordicwalkingu. Po złożeniu mają ok 65 cm czyli trochę za dużo. Ale w razie kontroli po przekątnej powinny się zmieścić do stelaża. Czy nie będzie z tym problemu na lotnisku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#300 PostWysłany: 14 Wrz 2012 16:33 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 930
niebieski
bambaleon napisał(a):
Lecę z Modlina do Bergamo Ryanem i się zastanawiam czy wziąć kijki do nordicwalkingu. Po złożeniu mają ok 65 cm czyli trochę za dużo. Ale w razie kontroli po przekątnej powinny się zmieścić do stelaża. Czy nie będzie z tym problemu na lotnisku?

jak da rade to ukryj sie w nogawkach albo rękawach jesli na kontroli bezpieczenstwa nie będa sie burzyć
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2085 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 105  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group