Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zanim zadasz pytanie - przeczytaj poniższą listę.

Poniższa lista to wykaz o najczęściej pytane przedmioty. Polecam użycie skrótu klawiszowego Ctrl+F żeby przyśpieszyć przeszukanie listy.

Każdy post pytający o przedmiot z listy będzie usunięty.

TAK - oznacza to, że można wziąć do poręcznego
NIE - istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że wyrzucą
50/50 - trzeba mieć na uwadze ze moze zostać wyrzucone do śmieci, w zależności od humoru osoby na bramkach bezpieczeństwa

Płyny: max 100 ml każdy, max 10 sztuk w przeźroczystym woreczku o poj. max 1 litr

Może się zdarzyć, że ktoś przewiezie daną rzecz mimo statusu "NIE", jednak przewożąc rzecz oznaczoną jako "NIE" istnieje bardzo duża szansa, że dana rzecz nie zostanie dopuszczona do przewozu.
Istnieje także mała szansa, że mimo oznaczenia "TAK" dany obiekt będzie potraktowany na kontroli jako płyn lub jako rzecz zabroniona - prawo do oceny, czy dany przedmiot jest niebezpieczny posiada przede wszystkim osoba na bramkach.

Obcinarka do paznokci: TAK
Baterie: TAK - paluszki, powerbank, NIE - akumulator (np. samochodowy)
Aparat: TAK
Kosmetyki:
- pudry: TAK, PŁYN patrz wyżej (o ile nie w kamieniu)
- krem: TAK, PŁYN patrz wyżej
- lakier do paznokci: TAK, PŁYN patrz wyżej
- perfumy: TAK, PŁYN patrz wyżej
- dezodorant: TAK, PŁYN patrz wyżej (wyjątek: sztyft: TAK)
- szminka: TAK, PŁYN patrz wyżej
- pianka: TAK, PŁYN patrz wyżej
- maszynka do golenia: TAK
- pianka do golenia: TAK, PŁYN patrz wyżej
- błyszczyk: TAK, PŁYN patrz wyżej
- tusz: TAK, PŁYN patrz wyżej
- pilniczek: TAK
- nożyk: NIE
- nożyczki: NIE
- pasta do zębów: TAK, PŁYN patrz wyżej
- lakier do włosów: NIE
- aerozol: NIE

Papierosy: TAK (sprawdź przepisy celne kraju docelowego ile można zabrać)
Alkohol: TAK, PŁYN patrz wyżej (sprawdź przepisy celne kraju docelowego ile można zabrać)
Butelka pusta: TAK
Palnik: TAK
Laptop: TAK
Statyw: 50/50 (lepiej brać mniejsze)
Czekolada w tabliczce: TAK
Dżem: TAK, PŁYN patrz wyżej
Nóż: NIE
Nożyczki: NIE
Scyzoryk: NIE
Korkociąg: NIE
Ostrze: NIE
Parasol: 50/50 (lepiej brać małe parasolki składane)
Broń: NIE
Kanapki: TAK
Leki: TAK, w przypadku dużej ilości/niestandardowych (np. na receptę) wymagane może być zaświadczenie od lekarza na wszystkie leki (najlepiej po angielsku)
Syrop: TAK, PŁYN patrz wyżej
iPhone: TAK (o ile nie większa ilość)
Płyn do soczewek: TAK, PŁYN patrz wyżej
Klucze: TAK
Gaz: NIE
Koc: TAK
Sztućce: 50/50 (na pewno nie nóż)
Kable: TAK
Gaz pieprzowy: NIE
Ser: NIE (sery twarde czasami TAK, sery miękkie traktowane jak PŁYN patrz wyżej)
Owoce: TAK
Zapalniczka: 50/50
Buty: TAK
Grzałka: TAK
Czajnik: TAK
Blender: TAK
Zasilacz: TAK
Kieliszki: TAK
Zapałki: 50/50
Igła: 50/50
Krople do oczu: TAK
Słuchawki: TAK
Powerbank: TAK
Nabój: NIE
Cążki: TAK
Pierścionek: TAK
Kartusz: NIE
Oliwa: TAK, PŁYN patrz wyżej
Masło: TAK, PŁYN patrz wyżej
Prezerwatywy: TAK
Słodycze: o ile nie płyn, TAK
Segregator z metalową dźwignią: TAK
Śledzie/sledzie do namiotu: NIE (chyba, że plastikowe)


Źródło i oficjalna wykładnia ULC: http://ulc.gov.pl/pl/component/content/ ... ozwolonych


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2904 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 146  Następna
Autor Wiadomość
#1121 PostWysłany: 25 Lis 2014 12:35 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Bez problemu je weźmiesz do podręcznego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#1122 PostWysłany: 25 Lis 2014 13:24 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 179
Nie wiem jak u was ale u mnie nikt nie zwracał uwagi na ogromny parasol,
a z tego co pamiętam, był wymieniany wśród rzeczy zakazanych do przewozu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1123 PostWysłany: 25 Lis 2014 13:30 

startaczerr napisał(a):
Nie wiem jak u was ale u mnie nikt nie zwracał uwagi na ogromny parasol,
a z tego co pamiętam, był wymieniany wśród rzeczy zakazanych do przewozu.


kliper napisał(a):
czokolata napisał(a):
Witam
mam pytanie dotyczące przedmiotów przewożonych w bagażu podręcznym Ryanair
a konkretnie chodzi mi o parasol i dezodorant w spayu, w regulaminie ryana znalazłam tylko taką notkę
"Wnoszenie płynów, aerozoli oraz żeli do strefy podwyższonego bezpieczeństwa oraz do samolotu podlega kontroli zgodnie z aktualnie obowiązującymi Wymogami Bezpieczeństwa w UE."
czyli wg tego dezodorant mozna wnieść oczywiście o poj 100ml, dobrze myśle?
a jak z parasolem? proszę o info, lecę jutro :) a w Paryżu ma padać :/


Jeśli dezodorant będzie do 100 ml to bez problemu, choć wg. mnie lepiej brać kulkowe, żelowe, one zawsze są do 100 ml.

Z parasolką latałem wielokrotnie i nie było problemów, chyba że ma jakiś szpikulec na końcu (ale takie coś mają raczej tylko te bardzo duże).


ważne są dwa parametry: parasolka nie może być zakończona szpikulcem oraz mieć długość dopasowaną do maksymalnej długości dozwolonego bagażu podręcznego
Góra
 PM off  
      
#1124 PostWysłany: 25 Lis 2014 13:35 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Tofu idzie do kosza, jest uważane za hermetycznie zapakowaną substancję płynną. potwierdzone u znajomych z kontroli.
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1125 PostWysłany: 25 Lis 2014 14:28 

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 418
niebieski
To, żeby namieszać powiem tak - różne rzeczy da się przewieźć a wszystko zależy od konkretnego lotniska.
Przepisy są takie same wszędzie (przynajmniej w UE) ale ich interpretacja to juz inna sprawa.

Wszystkie opakowania typu konserwa, puszka, butelka są traktowane podobnie, nie ma znaczenia gęstość zawartości.
Konserwy rybne wywiozłem z KRK do GSE, chciałem je zabrać z powrotem bo nie zjadłem ale zostały dokładnie obejrzane i wyrzucone.

Ktoś pisał, że w Izraelu nie zwracają uwagi na duże butelki więc postanowiłem to sprawdzić. Miałem w plecaku 1,5 l wodę i nikt się do niej nie przyczepił.
Przede mną do security stała dziewczyna, miała w zewnętrznej kieszeni plecaka (na widoku) butelkę z 0,5 l napoju. Też to przeszło.
Nie maiłem również problemu z koralowcem - małym odłamkiem znalezionym na plaży. O to pytałem na forum i wszyscy mówili - nie nie wolno.
Zabrałem go jednak na lotnisko i od razu zapytałem czy mogę zabrać, żeby nie mieć nieprzyjemności, że ukrywam go. Może pan, nie ma problemu.
Białe i różowe koralowce można wwozić do UE z tego co wyczytałem.
Ale podobno nie można na Ben Gurionie wywieźć błotka zebranego nad Morzem Martwym (takiego nie ze sklepu, w opakowaniu). Ja wywiozłem bez problemu.
Podobnie hummus - duża, litrowa paczka.
A z Gruzji przywiozłem przepyszny ser sulguni, lądowałem w KTW. Ostatnio był artykuł, że jakiejś turystce go tam zarekwirowano.
Przepisy zabraniają wwożenia żywności pochodzenia zwierzęcego do UE. ALE... nie dotyczy małych ilości na własny użytek.
Czyli kolejne pole do popisu dla interpretatorów prawa. Jeden przepuści, drugi zabierze a trzeci dowali jeszcze karę i uruchomi procedury prawne.
Swoją drogą nie wiem jak wykrywają żywność przy wwozie w bagażu podręcznym.

W ramach sportu zabieram pasty do zębów 125ml itd. Czasem przechodzi, czasem nie. Generalnie wg mnie trudniej coś z PL wywieźć (z KRK czy KTW) niż przywieźć.

Choć piękny kamień do ogrodu w Cagliari mi zabrali. ALe był naprawdę duży. Ochroniarz był lekko zdziwiony jak go wyjął ;-)

-- 25 Lis 2014 14:30 --

Anonymous napisał(a):
ważne są dwa parametry: parasolka nie może być zakończona szpikulcem oraz mieć długość dopasowaną do maksymalnej długości dozwolonego bagażu podręcznego


Jak się to ma do: stelaży namiotowych oraz kijków trekkingowych?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1126 PostWysłany: 25 Lis 2014 14:33 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
A u mnie, w Pradze, jak koleś zobaczył mojego Duriana w plecaku, powiedział ze do UE z tym nie wpuści mnie. No i została śmierdząca pamiątka w Pradze ;P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1127 PostWysłany: 25 Lis 2014 14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
cichyy napisał(a):
Anonymous napisał(a):
ważne są dwa parametry: parasolka nie może być zakończona szpikulcem oraz mieć długość dopasowaną do maksymalnej długości dozwolonego bagażu podręcznego


Jak się to ma do: stelaży namiotowych oraz kijków trekkingowych?


Co do zasady też nie mogą mieć ostrych końców, stelaże najlepiej z włókna.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1128 PostWysłany: 25 Lis 2014 14:41 

cichyy napisał(a):
To, żeby namieszać powiem tak - różne rzeczy da się przewieźć a wszystko zależy od konkretnego lotniska.


Mieszasz (bardziej od podejścia osoby kontrolującej)
Najlepiej będzie stosować się do spisanych zasad, jak ktoś chce to interesujące obowiązujące przepisy w tym zakresie znajdzie, by potem nie mieć pretensji, że mu coś wyrzucono (np. pasty do zębów w połowie zużytej w opakowaniu 125 ml itp, itd)
Góra
 PM off  
      
#1129 PostWysłany: 25 Lis 2014 17:29 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 7
To jak koledzy poradzicie mi?? mogę do rejestrowanego wrzucić palnik elektryczny??? z chęcią zabrałbym tylko palnik na butlę ale butli nie wolno a tam gdzie lecę może być problem z kupnem chyba że ktoś był na Zakynthos i kupował butle


Ostatnio edytowany przez Zeus, 25 Lis 2014 17:31, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1130 PostWysłany: 25 Lis 2014 17:32 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
W Zakynthos bez problemu kupisz butlę. Co drugi dom w Grecji ma małą butlę gazową do robienia kawy po grecku. Koszt 30-40 eurocentów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1131 PostWysłany: 25 Lis 2014 17:44 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 7
Zeus myślisz że na campingaz kartusz nabijanie będzie dostępne? bo mam do tego taki palnik a wiem że nie każda butla w niego pasuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1132 PostWysłany: 25 Lis 2014 17:47 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Tak, w każdym markecie znajdziesz. A palnik, to koszt 5 euro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1133 PostWysłany: 26 Lis 2014 09:13 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2160
srebrny
Tak wypadło że będę musiał zabrać ze sobą maszynkę elektryczną do golenia do Rzymu.
Mogę ją wrzucić do podręcznego ? Maszynka w stylu tych do strzyżenia włosów
http://czasnawnetrze.pl/i/aD0xMDAwJnc9N ... Men_EE.jpg
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1134 PostWysłany: 26 Lis 2014 09:43 

Rejestracja: 16 Gru 2011
Posty: 1148
Loty: 58
Kilometry: 63 777
niebieski
mateusz323 napisał(a):
Tak wypadło że będę musiał zabrać ze sobą maszynkę elektryczną do golenia do Rzymu.
Mogę ją wrzucić do podręcznego ? Maszynka w stylu tych do strzyżenia włosów
http://czasnawnetrze.pl/i/aD0xMDAwJnc9N ... Men_EE.jpg


Ja ostatio miałem i nie było problemu ;) Tak samo ze szczoteczką elektryczną (a śmiesznie bo głowkę miałęm osobno i się bałem, że się doczepią do tego metalowego "kolca" wystającego.
_________________
Zapraszam do obserwowania mnie na twitterze https://twitter.com/zakino4
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1135 PostWysłany: 26 Lis 2014 09:54 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2160
srebrny
Na pewno normalną elektryczną można przewieźć bałem się jedynie o taką w kształcie maszynki do włosów bo ma niby ostrze na końcu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1136 PostWysłany: 27 Lis 2014 19:04 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 363
niebieski
Do czego ze spożywki mogą się przyczepić na Luton? wszelkie słoiczki odpadają? typu nutella,masło orzechowe?
_________________
https://www.youtube.com/user/MrDziewon
Życie w Andaluzji

www.amigoucieka.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1137 PostWysłany: 27 Lis 2014 19:07 

Dziewon napisał(a):
Do czego ze spożywki mogą się przyczepić na Luton? wszelkie słoiczki odpadają? typu nutella,masło orzechowe?


oczywiście TAK, jeśli będą w pojemniku w tym wypadku szklanym o poj. max powyżej 100 ml

ze strony Lotniska w Luton *zresztą po polsku)

http://www.london-luton.co.uk/pl/conten ... ge714.html
Góra
 PM off  
      
#1138 PostWysłany: 30 Lis 2014 19:57 

Rejestracja: 12 Maj 2012
Posty: 24
Nie będzie problemu z przewiezieniem rakiety tenisowej w dużym bagażu podręcznym Wizzerem? Długość nieco wykracza poza limit, więc muszę ją jakoś na ukos spakować. :roll:

jezus napisał(a):
A czy ktoś doświadczał przewożenia w Ryanairze rakiety tenisowej w bagażu rejestrowanym?
Nie trzeba jej wtedy nadawać osobno i wykupywać jako sprzęt sportowy?
_________________
http://www.odkryjgrecje.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1139 PostWysłany: 09 Gru 2014 15:47 

Rejestracja: 20 Sie 2014
Posty: 17
Loty: 1
Kilometry: 4 027
Może mi ktoś jeszcze powiedzieć jak wygląda sprawa z przewożeniem kosmetyków w torbie podręcznej. Chodzi o tonik do twarzy oraz krem. Tonik opakowanie 200 ml no ale 100 ml w środku jest a krem opakowanie 150 ml no i połowa też w środku będzie. Mogę normalnie wrzucić te kosmetyki do torby czy jakoś specjalnie je zgłaszać czy pakować ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1140 PostWysłany: 09 Gru 2014 15:49 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Nie przejdzie. Opakowanie musi być do 100ml
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2904 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 146  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group