Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 248 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 13 Sie 2014 22:43 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Jasne! Chociaż aparat. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#82 PostWysłany: 13 Sie 2014 22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Zapakuj w domu na próbę aparat do plecaka, weź szeroką taśmę klejącą i oklej do pożądanego rozmiaru.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 13 Sie 2014 22:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 522
Loty: 81
Kilometry: 99 157
niebieski
Viteq napisał(a):
Jako że to mój pierwszy post na forum to witam wszystkich serdecznie...

Ostatnio zastanawiałem się (jak to Polak :P ) jak zmaksymalizować objętość bagażu jaką mogę wykorzystać. Okazało się że na allegro pojawiły się torby, robione idealnie w wymiar 35x20x20, wygodne, z paskiem na ramię, uchwytami do ręki i pasem do zaczepienia na rączce walizki. Koszt kupionej przeze mnie to całe 34zł. Za dwa tygodnie lecę WRO-DUB, pod koniec sierpnia mam powrót. Dam znać jak ta torba sprawdza się w praktyce.


Koniecznie daj znać czy przeszła-znalazłam taką na allegro w podobnej cenie, nie wygląda na małą więc mam pewne obawy mimo wszystko! :)
Choć moim drugim bagażem podręcznym w ryanairze jest zazwyczaj wódka kupiona na bezcłówce dla przyjaciół z zagranicy :P
W ostatnim miesiącu miałam ponad 10 lotów ryanairem w różnych miejscach i nigdzie nie mierzyli żadnej z toreb choć powinni - nawet w znienawidzonym przeze mnie Manchester Airport :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 14 Sie 2014 05:24 

Rejestracja: 20 Lip 2014
Posty: 10
Puki co w jedną stronę torba przeszła bez problemu, ale jestem na 100% pewny, że przy powrocie będzie to samo. Włożyłem ją sobie do sizera na lotnisku i pasuje idealnie jak klocek w zabawce dla małych dzieci uczącej kształtów.

Co do wielkości, to możliwe, że trafiłaś na aukcję u tego samego sprzedawcy co ja. Zdjęcia na aukcji miał od jakiegoś większego modelu, wyższego przede wszystkim. Zorientowałem się po tym, że przecież wymiar 20x20 to kwadrat, a na zdjęciach z aukcji bok miał kształt pionowego prostokąta, torba wyglądała na dwa razy wyższą niż być powinna. Tak czy inaczej całkiem fajnie taka torba powiększa przestrzeń bagażową i jestem z niej zadowolony.

Jeśli ktoś używa walizek firmy it luggage to torba wymaga delikatnej modyfikacji, żeby można ją było powiesić na rączce. Posiada ona dodatkowe przeszycie wzmacniające pas do wieszania na walizce, a walizki itl mają szersze rączki od standardowych (na szerokość całej walizki) i trzeba to przeszycie odpruć bo inaczej sie na rączce nie powiesi. Przy walizkach ze standardowej szerokości uchwytem problem nie występuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 21 Sie 2014 00:11 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Ok, wymiary są podane. Ale pamiętam, że szefo mówił jak ogłaszał zmianę, że mały podręczny lub np. torba na laptopa. Coś w tym temacie jest znane? Albo czy ktoś próbował wziąć np. garnitur ze sobą?
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 25 Sie 2014 10:16 

Rejestracja: 20 Lip 2014
Posty: 10
Potwierdzam powrót z torbą z allegro również bezproblemowy. :)

Jak ktoś wyżej napisał (shiver) w ostatnim czasie nawet nie zwracaja większej uwagi na bagaż. No chyba że ktoś faktycznie ma tak przesadzony że to bije po oczach. Ja w drodze powrotnej wczoraj miałem i walizkę i dodatkową torbę wypchane na pękato, tak że jakby ktoś chciał mnie poprosić o wbicie tego do sizera to mógłby być kłopot. Nie zauważyłem żeby ktoś w ogóle zerknął na mój bagaż. Pewnie tez dlatego że w ostatnim czasie jak latam na trasie WRO-DUB to, pomimo że same loty nie są opóźnione, to jednak wpuszczanie ludzi odbywa się w trybie przyspieszonym, z komunikatami żeby szybko zajmować miejsca to o czasie wystartujemy. Przez to chyba olewane jest trochę przyglądanie się bagażowi.

Zerkając po ludziach zauważyłem chłopaczka, który miał oprócz podręcznego plecak, większy od mojej torby (która przypominam jest dokładnie w limicie drugiego bagażu), oraz kobietę, która oprócz podręcznego miała garnitur, albo jakiś inny ciuch w takim pokrowcu na ubrania, długim, złożonym w pół.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 01 Wrz 2014 11:30 

Rejestracja: 01 Wrz 2014
Posty: 5
Witam,

Pierwszy post tutaj, więc witam serdecznie. Mam na imię Piotr i dopiero rozpoczynam rozgryzanie uroki latania.

Cel: Rzym - druga połowa września 2014. Linie - Raianair. Wylot Modlin (Warszawa). Lot za bookowany i opłacony.

Wiem o odprawie na stronie www i wydrukowaniu katy pokładowej na kartce A4.
Wiem o bagażu podręcznym, jego wymiarach i wadze.
Wiem o dodatkowej małej torebce.
Wiem o płynach i foliowej torebce.

Ale mam też kilka niejasności:

Ponieważ muszę mieć mundur służbowy (a marynarka jest dość duża - zabiera dużo miejsca w bagażu podręcznym, a co za tym idzie wagi), to mam pytanie czy na czas odprawy mogę założyć tą marynarkę (z zasłoniętymi dystynkcjami) na siebie lub przewiesić sobie jak kurtkę przez ramię ? Jak to praktycznie wygląda ?

I drugie pytanie o aparat fotograficzny: zabieram lustrzankę, której nie chcę ładować do bagażu podręcznego ze względu na możliwość uszkodzenia i wagę z obiektywem ok 1,5 kg. Czy mogę po prostu na czas odprawy przewiesić sobie przez szyję czy jakoś inaczej zapakować np do tego dodatkowego małego bagażu podręcznego ?

Te 10 kg to jest restrykcyjnie przestrzegane ? Nie chodzi o celowe dopakowanie bagażu tylko o błędy pomiędzy ważeniem bagażu w domu i na lotnisku ?

Jak to praktycznie wygląda ?

Oczywiście poczytałem warunki na stronie przewoźnika, ale jako lotniczy żółtodziób chciałbym uściślić warunki.

Proszę bardzo o pomoc.

Pozdrawiam
Piotr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 01 Wrz 2014 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Z marynarką nie będzie problemu jak ją przewiesisz przez ramię lub założysz na siebie.
Lustrzankę musisz schować do bagażu, większego lub mniejszego.
Wagę podręcznego rzadko sprawdzają. Jeśli jednak by się tak zdarzyło i byłby za ciężki o kilkaset gramów to myślę, że przymkną oko. Można też zawsze ewentualnie coś wyjąć i schować do kieszeni.

Aha, całe to sprawdzanie bagaży podręcznych odbywa się zwykle przy wejściu do samolotu a nie przy odprawie.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog


Ostatnio edytowany przez olus, 01 Wrz 2014 11:44, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 01 Wrz 2014 11:40 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 220
Loty: 4
Kilometry: 3 825
niebieski
Cytuj:
Ponieważ muszę mieć mundur służbowy (a marynarka jest dość duża - zabiera dużo miejsca w bagażu podręcznym, a co za tym idzie wagi), to mam pytanie czy na czas odprawy mogę założyć tą marynarkę (z zasłoniętymi dystynkcjami) na siebie lub przewiesić sobie jak kurtkę przez ramię ? Jak to praktycznie wygląda ?

Możesz mieć na sobie i marynarkę i kurtkę, a nawet jeszcze sweter pod :)
Cytuj:
Te 10 kg to jest restrykcyjnie przestrzegane ? Nie chodzi o celowe dopakowanie bagażu tylko o błędy pomiędzy ważeniem bagażu w domu i na lotnisku ?

Przeczytaj ten temat kontrole-bagazu-podrecznego,228,20070&start=280

Jak widać wszystko zależy od dobrego albo złego dnia pracowników na lotniskach, jak masz pecha to Cię skontrulują na tip top, ale w większości przypadków Ryan teraz odpuszcza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 01 Wrz 2014 11:57 

Rejestracja: 01 Wrz 2014
Posty: 5
To lustrzankę muszę schować do tego małego bagażu podręcznego. Bo ten większy może wylądować w luku bagażowym wynika z tego co wyczytałem.

A ten mały nie ma ograniczeń wagowych ?. Gdzie potem łącznie z marynarkami czy kurtkami go trzymam w samolocie, jeśli duży zajmuje przestrzeń bagażową w kabinie samolotu ?

Ktoś mi wspominał o aparacie fotograficznym na szyi, już nieaktualne, czy to tylko plotka ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 01 Wrz 2014 16:20 

Rejestracja: 20 Lip 2014
Posty: 10
mały nie ma ograniczeń wagowych, jedynie objętościowe. Standardowy podręczny jest bardzo rzadko ważony. Ryanair zazwyczaj ładuje ludzi do samolotu w pośpiechu, rzadko się bawią w dokładne sprawdzanie wagi i wymiarów, no chyba że komuś bagaż szczególnie odbiega od normy.

Nie próbowałem lecieć z aparatem zawieszonym na szyi. Radzę jednak spakować go do bagażu. Jak się uprą, to mogą ci kazać wrzucić go do bagażu, a jak nie wejdzie to cię skasują za nad wymiarowy, co kosztuje jak dobrze pamiętam 50 euro.

Mniejszy bagaż ląduje pod fotelami.

Ze swojej strony polecam wykupować pierwszeństwo wejścia + rezerwację miejsca. Przy pierwszeństwie nie martwisz się że twój bagaż wyląduje w luku, wchodzisz, siadasz, i patrzysz wygodnie na ten cały cyrk jaki jest teraz z losowymi miejscami. Bo ciągle członkowie rodziny trafiają na miejsca na dwóch końcach samolotu i jest marudzenie i proszenie innych o zamianę itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 05 Wrz 2014 12:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 522
Loty: 81
Kilometry: 99 157
niebieski
Czy ktoś ma namiar na jakąś ładną, dobrą torbę nadającą się na drugi bagaż podręczny w Ryanairze?
Zamówiłam od jednego użytkownika na allegro, ale niestety torba nie wytrzymała zbyt "długo"...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 05 Wrz 2014 12:15 

Rejestracja: 05 Wrz 2014
Posty: 118
Ja kupiłam w promocji wittchen za sto parę zł, twardą walizkę rozmiarem dostosowana idealnie do podręcznego ryana, bardzo praktyczne wytrzymałe kółka, lekka. Zamierzam kupić kolejną żeby mąż nie tłukł z torbą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 05 Wrz 2014 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Emirka napisał(a):
Ja kupiłam w promocji wittchen za sto parę zł, twardą walizkę rozmiarem dostosowana idealnie do podręcznego ryana, bardzo praktyczne wytrzymałe kółka, lekka. Zamierzam kupić kolejną żeby mąż nie tłukł z torbą.


w tym temacie piszmy o 2. podręcznym a nie o 1.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 08 Wrz 2014 08:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 925
Zbanowany
Ja myśle że ten będzie lepszy bo 14 litrów i składany:
http://www.decathlon.pl/plecak-skadany- ... 05175.html

Przetestuje niebawem!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 17 Wrz 2014 23:46 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 220
Loty: 4
Kilometry: 3 825
niebieski
Viteq napisał(a):
Jako że to mój pierwszy post na forum to witam wszystkich serdecznie...

Ostatnio zastanawiałem się (jak to Polak :P ) jak zmaksymalizować objętość bagażu jaką mogę wykorzystać. Okazało się że na allegro pojawiły się torby, robione idealnie w wymiar 35x20x20, wygodne, z paskiem na ramię, uchwytami do ręki i pasem do zaczepienia na rączce walizki. Koszt kupionej przeze mnie to całe 34zł. Za dwa tygodnie lecę WRO-DUB, pod koniec sierpnia mam powrót. Dam znać jak ta torba sprawdza się w praktyce.


Czy wspomniany produkt dalej jest dostępny na allegro? Widzę tylko 42/32/25 a ten Twój by się przydał zdecydowanie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 18 Wrz 2014 00:34 

Rejestracja: 20 Lip 2014
Posty: 10
Jak wpiszesz w wyszukiwarce na allegro po prostu "35x20x20" to w dalszym ciągu dużo tego da się znaleźć
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 18 Wrz 2014 01:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2014
Posty: 156
Loty: 17
Kilometry: 29 684
http://allegro.pl/torba-bagaz-podreczny ... 65428.html

Prosz ;)
_________________
"Panie, Islandia to mi z ręki jadła" - fotorelacja Islandia 2015
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#99 PostWysłany: 05 Paź 2014 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2014
Posty: 197
Loty: 18
Kilometry: 26 076
ja zakupiłem 4 takie torby jak wyżej...lecę z Żoną dlatego chcemy brać po 2 takie torby na osobę, mam nadzieję, że przejdzie taki układ ? Co do pierwszeństwa wejścia na pokład to mamy wykupione w drugą stronę natomiast podróż "tam" mamy miejsca przydzielone czy w takim wypadku musimy liczyć się z tym, że nasze bagaże podręczne trafią do luku bagażowego ? Jak ktoś ma informacje to prosiłbym o pomoc bo mamy w jednej torbie zapakowany aparat + statyw i ten bagaż akurat chcielibyśmy mieć przy sobie a nie wiemy czy ewentualne pakowanie do luku bagażowego wiąże się z oddaniem wszystkich 4 toreb czy tylko 2... prosiłbym o pomoc także jak na lotnisku docelowym szukać taśmy gdzie się taki bagaż odbiera :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 05 Paź 2014 10:58 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
jasiek1212 napisał(a):
ja zakupiłem 4 takie torby jak wyżej...lecę z Żoną dlatego chcemy brać po 2 takie torby na osobę, mam nadzieję, że przejdzie taki układ ? Co do pierwszeństwa wejścia na pokład to mamy wykupione w drugą stronę natomiast podróż "tam" mamy miejsca przydzielone czy w takim wypadku musimy liczyć się z tym, że nasze bagaże podręczne trafią do luku bagażowego ? Jak ktoś ma informacje to prosiłbym o pomoc bo mamy w jednej torbie zapakowany aparat + statyw i ten bagaż akurat chcielibyśmy mieć przy sobie a nie wiemy czy ewentualne pakowanie do luku bagażowego wiąże się z oddaniem wszystkich 4 toreb czy tylko 2... prosiłbym o pomoc także jak na lotnisku docelowym szukać taśmy gdzie się taki bagaż odbiera :)

Przydzielenie miejsc z automatu nie determinuje wysłania bagażu do luku. Pierwsze 90 podróżuje w kabinie, jak chcecie możecie ustawić się wcześniej w kolejce do gate i po problemie.
Z tego co mi się wydaje to bagaży podręcznych wysłanych do luku nie odbiera się z taśmociągu, ale bezpośrednio z płyty lotniska po wylądowaniu?
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiek1212 lubi ten post.
jasiek1212 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 248 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group