Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Przesiadając się lecąc Wizzair trzeba odebrać fizyczną kartę pokładową w checkinie (nie potrzeba mieć wydrukowanego pdfa). Oznacza to ponowne kontrole paszportowe i security.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 215 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 22 Lut 2014 23:41 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
tez mam przesiadke w Abu Dhabi, czytalam troche w necie poniewaz mam tylko 2 godziny oczekiwania i musze zmienic terminal. Laduje na 1. a odlatuje z 3., ktory zgodnie z informacja powyzej jest w budowie :) Z tego co czytalam lotnisko jest male i czas przejscia pomiedzy terminalami to 20 min.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#22 PostWysłany: 23 Lut 2014 11:21 

Rejestracja: 22 Paź 2013
Posty: 39
jacek69 z przymrużeniem oka pytał o darmowe posiłki, bo dobrze wie że takich nie ma. Płacimy za niego kupując bilet. Pytałem o "darmowy" posiłek bo to nie jest standard na lotniskach. Ale jest to bardzo miły dodatek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 28 Lut 2014 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 948
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Mialem przyjemnosc odlatywac z AUH 2 lata temu i przez pomylke zawedrowalem na niewlasciwy terminal, ale dosc szybko udalo mi sie go zmienic, mysle, ze 15 minut wystarczy. A propos darmowego internetu, to korzystalem tam ze specjalnych stanowisk, dzialaja bardzo sprawnie.
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 06 Kwi 2014 22:47 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 286
Witam, a jak sprawa ma się po otwarzeniu ruchu bezwizowego dla obywatelu RP? Jeśli mam 9h tranzytu w Abu Dabi to mogę bez problemu wyjść z lotniska i wrócić przed wylotem na terminal?
_________________
Image
http://mydlo.fotolog.pl/ - zdjęcia w podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 15 Kwi 2014 14:12 

Rejestracja: 01 Lut 2014
Posty: 67
... tylko czeka Cie skanowanie galki ocznej ...
musze jednak nadmienic, ze mimo iz juz ruch bezwizowy byl mozliwy, to ja jeszcze ladowalem z wiza ...

Cytuj:
Jeśli mam 9h tranzytu w Abu Dhabi

... to wez sobie taxi spod lotniska i jak to jest w miare z rana a nie jest to ichni weekend, to odwiedz sobie Sheik Zayed Grand Mosque ... bedzie ze 20 minut taxi ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 19 Maj 2014 14:24 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 286
Dobra, a ile czasu zajmuje kontrola bezpieczeństwa oraz paszportowa na tym lotnisku? zamówiłem blacklane spod lotniska o 6 30 AM i nie wiem, na którą zamówić sobie podwózkę jeśli lot do Kolombo mam o 14 50... jeśli wyjedziemy spod Meczetu Szejka o 12 to wystarczy czasu? Ile może kosztować taksówka dla 4 osób spod meczetu na lotnisko? to jest około 20km.
_________________
Image
http://mydlo.fotolog.pl/ - zdjęcia w podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 29 Cze 2014 01:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
tak plus minus?


z góry dzięki, pozdr
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 09 Lip 2014 16:33 

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 254
niebieski
mydlo93 napisał(a):
Ile może kosztować taksówka dla 4 osób spod meczetu na lotnisko? to jest około 20km.

ze 30 AED, nie wiecej
nie lepiej miast meczetu wybrac sie do Ferrari World?
maja tam przechowalnie nawet na duzy bagaz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 09 Lip 2014 17:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1191
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
lotnisko jest śmiesznie tanie jest McDonald karton fajek 30 zl

kontrola taka ze w podręcznym laptop tablet notebook telefony aparat nie były wyjmowane
facet przede mną piszczal i go nie macali
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 14 Lip 2014 07:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
ok. 1 godz od dotkniecia ziemi przez samolot do opuszczenia hali przylotow
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 14 Lip 2014 09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 264
niebieski
Jak przyleciałam do Abu Dhabi, a było to grubo po północy, kolejki były nieziemskie w imigracji więc zajeło nam około 2h do wyjścia z lotniska.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 07 Sie 2014 12:31 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 283
niebieski
Lotnisko jest tragiczne.

Jest w tej chwili w rozbudowie - planowana "pojemnosc" 50 mln. W tej chwili przy tej ilosci lotow Etihadu lotnisko juz peka w szwach.

Loty do Europy odbywaja sie z jakiegos dziwnego terminalu 3, ktory obslugiwany jest autobusami, czyli:
- wychodzimy grzecznie dzrawiami
- pakujemy sie do autobusu, ktorym jezdzimy po lotnisku jakies 10 minut
- a potem maszerujemy po schodkach do wypasionego samolotu

Wszystko odbywa sie w lipcu w ciagu dnia, przy temperaturze na zewnatrz 45 st.

Na samym lotnisku tlok masakryczny - w kolejce do toalety stalam ponad 10 minut, przy locie powrotnym juz nie stalam, bo poszlam po rozum do glowy i wzielam pod pache dziecko - weszlam bez kolejki. Juz pomijam ze do najblizszej toalety bylo jakies 7 minut na piechote.

Ale za to maja promocje na autko co sie zowie Lamborghini - pierwsza sztuka za 100%, przy zakupie 2 szt. 20% znizki, trzech 30%.

Uprzedzam pytanie: nie - nie sadze, aby przy zakupie 10, dziesiata sztuka byla za darmo, ale mozecie sprawdzic w praktyce - chetnie sie dowiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 09 Sie 2014 23:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
heh, wygląda na to w takim razie że dużo lepiej mieć odlot z terminalu 1, czyli tego nie-całkiem-etihadowego, którego standard jak i kolejki do kibla są zupełnie przeciętne
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 23 Lis 2014 20:40 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1798
niebieski
Hej, nie mam pojecia gdzie o to zapytac, ale orientujecie sie moze,czy przylatujac na T3 moge przed wyjsciem do miasta pojsc sie odswiezyc do al reem (mam DC), kytory jest w T1? Co z bagazem, ktory tez jest nadany do AUH?
dzieki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 27 Lis 2014 08:11 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1798
niebieski
Podbijam,ktos cos?

-- 27 Cze 2015 15:25 --

Sam sobie odpowiem: w Wbu Dhabi mozna swobodnie przechodzic miedzy terminalami T1 - T3 bez zadnych kontroli w trakcie, takze dostalismy sie do saloniku bez problemow.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 10 Maj 2016 21:17 

Rejestracja: 10 Maj 2016
Posty: 1
Jakie macie opinie na temat lotniska w Abu Dhabi? Moje pytanie bierze się z stąd, że przeglądając opinie na zagranicznych forach aż włoś się na głowie jeży. Ciężko jest znaleźć jakąkolwiek pozytywną opinie na temat tego lotniska :shock:
Za to przewijają się hasła "nie kompetentna obsługa", "fatalne procedury", "opóźnienia", ogólnie problem pogania problem. Można odnieść wrażenie, że to jakieś małe lotnisko w Etiopii czy Ugandzie :(
Na polskich forach ludzie są bardziej pobłażliwi, ale wciąż pojawiają się złe opinie.
Miał ktoś przyjemność/nie przyjemność odwiedzać te lotnisko?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [AUH] Abu Dhabi
#37 PostWysłany: 28 Maj 2016 03:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
robiłem ostatnio RT do/z Abu Dhabi, poprzednio 2 lata temu, i wydaje mi się że jest trochę lepiej niż było - przy wyjściu wszystko szło szybko i sprawnie, wyjście [wejscie tez] z samolotu przez rękaw [lot Doha-Abu Dhabi]

przy odlocie w miarę też [choć odlot było o 5.50 i lotnisko było raczej puste, więc może dlatego]

Podobnie jak 2 lata temu, przy wejsciu jest dodatkowy security check [włacznie ze skanowaniem dużej walizki], gdzie dostępny jest 1 albo 2 skanery, a wszyscy odlatujący z terminalu 1 [chyba wszystkie linie poza Etihad] muszą przez niego przejść. Jeśli więc rzecz się dzieje w momencie gdy jest sporo odlotów, potencjał na korek w tym miejscu jest spory.

Podsumowując, mi poszło nieźle, ale wyczuwam spory potencjał na fuck-upy, i, zwłaszcza jeśli ktoś jest nerwowy, to lepiej być na lotnisku 2 bądź 2:30 przed odlotem

Zdecydowanie nie jest to Dubaj T3, gdzie można być 1h, 1:15 przed odlotem i spokojnie się zdąży na samolot

btw. 7 07 2017 otworzy sie nowy terminal, ponoc ma byc bajerka i wypasik
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image


Ostatnio edytowany przez rw30 28 Maj 2016 10:56, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [AUH] Abu Dhabi
#38 PostWysłany: 28 Maj 2016 08:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 480
Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
Przejście przez security bardzo płynne i sprawne, szybka pieczątka w paszporcie.

Pisałem tutaj o możliwości kimnięcia w razie potrzeby: https://www.fly4free.pl/forum/nocleg-na-lotnisku-abu-dhabi,1185,66300

Zapomniałem dodać, że na lotnisku niedaleko McDonald jest bardzo tani sklep spożywczy (woda 1,5l ok 2-3zł, dużo żarcia).

Z 2 lądowań i na 2 starty wieźli nas po płycie lotniska autobusami (ok 10-20 min jazdy). Ok 8 rano padły im komputery przy wszystkich stanowiskach nadawania bagażu i robiło się bardzo nerwowo, ręcznie coś tam szukali i wklepywali, a samolot odleciał z ok 1,5-2 godz opóźnieniem (z czego 45 min siedzieliśmy już w samolocie czekając nie wiadomo na co).

Ogólne wrażenie na +.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [AUH] Abu Dhabi
#39 PostWysłany: 09 Cze 2016 21:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 484
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Ja również mam bardzo dobrą opinię o lotnisku w Abu Dhabi. Samo lotnisko może nie powala wyglądem jak DXB, ale nie mam się do czego przyczepić. Z rzeczy na plus mogę wymienić:
1) Bardzo pomocną obsługę - na lot do Omanu prawie się spóźniliśmy, przyjechaliśmy zbyt późno na lotnisko, usłyszeliśmy magiczne "check-in already closed", ale po chwili znaleźliśmy obsługę lotniska i po kilkuminutowej interwencji już odprawialiśmy się przy stanowisku odpraw innej linii...
2) Możliwość znalezienia spokojnego miejsca na spędzenie nocki na lotnisku nawet przed przejściem przez security. Nie pamiętam dokładnej lokalizacji, na pewno było to gdzieś "na piętrze". W Abu Dhabi mieliśmy nocną przesiadkę, ale na osobnych rezerwacjach. Check-in AirSerbii jeszcze był zamknięty, więc nie mogliśmy przejść do hali odlotów i musieliśmy czekać do rana, by móc nadać bagaż. Możliwość spokojnego przekimania na lotnisku bardzo doceniliśmy, zwłaszcza że lecieliśmy z niespełna dwuletnią córką.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [AUH] Abu Dhabi
#40 PostWysłany: 23 Sie 2016 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 311
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
czy ktos Was korzystal z Premier Inn w terminalu 3cim badz prysznicy w hali przylotow ? Mamy powrot z 7 h postoju w listopadzie.

Z gory dzieki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 215 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group