Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8166 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 409  Następna
Autor Wiadomość
#841 PostWysłany: 20 Kwi 2014 13:59 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Programy lojalnościowe się degenerują praktycznie wszędzie od dobrych paru lat. Nie ma co oczekiwać cudów na patyku przy najniższym statusie.
Nie ma też co bezpośrednio porównywać PP i FTL bo to dwa różne koncepty : oczywiście specjalne inwestowanie po to, żeby zdobyć FTL jest bezsensowne (to rzeczywiście lepiej zainwestować w PP), ale nie można tez mówić, że FTL on kompletnie nic nikomu nie daje. Wszystko zależy od tego, kto , jak i czym podróżuje.
Dla ciebie FTL może być "warty" 100 zł a dla kogoś (kto np. regularnie ma nadbagaż) jest "warty" w skali roku np. 2500 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
#842 PostWysłany: 20 Kwi 2014 14:25 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
marek2011 napisał(a):
Dla ciebie FTL może być "warty" 100 zł a dla kogoś (kto np. regularnie ma nadbagaż) jest "warty" w skali roku np. 2500 zł.


Oczywiście - masz rację. Chociaż staram się popatrzeć na to w pewien uśredniony sposób. Tak czy owak, zgadzamy się w jednym, że o statusy nie ma co zabiegać specjalnie.
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#843 PostWysłany: 20 Kwi 2014 15:37 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
bartek. napisał(a):

Rzeczywiscie na stronie: https://www.miles-and-more.com/online/m ... &cid=18002 nie widzę w ogóle wzmianki o priority boarding, natomiast jestem przekonany że choćby na okęciu wielokrotnie widziałem takie czerwone tabliczki przy priority boardingu i tam wyszczególnione kogo dotyczy i widziałem m.in. FTL wyszczególniony. Coś się zmieniło? Jeżeli tak to od kiedy?

Kiedyś też pytałem o priority boarding przy gejcie do A380 LH i obsluga powiedziała, że owszem należy się, ale A380 w ogóle nie biorą pod uwagę statusów tylko klase danego biletu na dany lot.


No i chyba od 2 lat FTL nic właściwie nie daje. Tzn. daje - oczywiście. Ale nie warto nic robić aby go otrzymać specjalnie. Jego wartość oceniam na około 100 zł.


Tak jak napisałem
FTL ma priority boarding w LO i UA (z tym, że w UA w odległej grupie, ale przed general boarding)
FTL coś daje, staram się go utrzymywać od wielu lat pomimo. że mam *G u konkurencji. Większym problemem jest sama degeneracja M&M - przy obecnych stawkach milowych nie ma sensu kredytować tam żadnych lotów (poza najdroższymi taryfami), a zdobycie FTL w normalny sposób (za mile a nie za liczbę lotów) jest trudniejsze, niż zdobycie *G w większości programów. Jeśli dodamy do tego drakońskie opłaty za bilety-nagrody, to w zasadzie trudno znaleźć jakieś zalety M&M.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#844 PostWysłany: 20 Kwi 2014 15:48 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3939
platynowy
SPLDER napisał(a):
M&M - przy obecnych stawkach milowych nie ma sensu kredytować tam żadnych lotów (poza najdroższymi taryfami)

Jednak nadal taryfy O i U w LO (czyli najtańsze) oraz np. K i E w LH dają mile tylko w M&M. Ja np. w 80% latam z tymi taryfami więc wyboru nie mam. Mile lecą do M&M a z przywilejów korzystam pokazując *G z innej linii.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#845 PostWysłany: 20 Kwi 2014 16:44 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Tylko ze dzieki temu to M&M wlasnie traci, skoro lepsze taryfy podpina sie do innych programów. Wiec tym bardziej polityki tego nie rozumiem.
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#846 PostWysłany: 20 Kwi 2014 17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 486
Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
Pojawiła się jakaś mega inflacja w ostatnim czasie, jak już wspomniano nie tylko w M&M.
Ktoś przesłał mi ostatnio artykuł na ten temat, głównie o dewaluacji amerykańskich programów. Niestety w języku angielskim.
Autor tego tekstu twierdzi, że obecnie sprzedaż mil to super deal dla linii lotniczych. Przeczytać można również o wspaniałych planach Delty oraz American Airlines.

https://www.linkedin.com/today/post/art ... lyer-miles
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#847 PostWysłany: 20 Kwi 2014 20:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 158
bartek. napisał(a):
Tylko ze dzieki temu to M&M wlasnie traci, skoro lepsze taryfy podpina sie do innych programów. Wiec tym bardziej polityki tego nie rozumiem.


Straty dla samej linii są pozorne, w większości i tak lecimy LH, ewentualnie LO (zwłaszcza z regionów) wiec swoje na biletach zarobią. Co innego w innych krajach gdzie zmiana linii jest łatwiejsza.


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#848 PostWysłany: 21 Kwi 2014 12:07 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Poza tym nie czarujmy się, pasażerowie latający nawet 100 x rocznie ale tylko w najniższych taryfach nie są dla linii żadną wartością, bo do ich przewiezienia linia generalnie dopłaca zamiast zarabiać przy takich taryfach/kosztach jakie są obecnie, a do tego płaci za to co zjedzą/wypiją w salonikach itd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#849 PostWysłany: 24 Kwi 2014 14:54 

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 99
Pytanka takie: czy jak podam w hotelu grupy Accor kartę Miles & More to mi nabiją na nią 500 milek? Czy tylko na zasadzie automatycznej konwersji w ustawieniach Le Club? A jeśli nabiją to czy punkty Accor też przybędą, czy tylko w jedną stronę można?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#850 PostWysłany: 24 Kwi 2014 14:57 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 201
Loty: 50
Kilometry: 56 708
niebieski
tylko konwersja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#851 PostWysłany: 27 Kwi 2014 11:14 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 23
Czesc

czy ktos z Was wyrabial juz moze karte Diners Club LOT w nowej prmocji ?

http://www.dinersclub.pl/pl/klienci-ind ... s-club-lot

tylko 50zl za 1 rok uzytkowania i 5000 mil powitalnych

wydaje sie byc kuszace

nibz ray na miesiac tryeba minimum 200 pkt przelac - ale skoro dostajemy 5000 to mozna je przelewac przez 2 lata z hakiem ;)

zastanawiam sie tylko czy mozna po roku zrezygnowac z karty zeby nie placic pozniej 350zl rocznie ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#852 PostWysłany: 27 Kwi 2014 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 486
Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
Derelor napisał(a):
...czy ktos z Was wyrabial juz moze karte Diners Club LOT w nowej prmocji ?


Czy orientujesz się jak wysokie należy mieć wynagrodzenie, aby otrzymać kartę ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#853 PostWysłany: 27 Kwi 2014 16:35 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 335
niebieski
Derelor napisał(a):
(...)
niby raz na miesiac tryeba minimum 200 pkt przelac - ale skoro dostajemy 5000 to mozna je przelewac przez 2 lata z hakiem ;)


Nie ma takiej możliwości, 5000 pkt. które dostaniesz za wyrobienie karty zostanie całościowo przetransferowane do M&M.

Nie ma natomiast obowiązku przetransferowania co miesiąc 200 pkt. - jeżeli tyle nie uzbierasz w danym miesiącu mil nie dostaniesz, a punkty będą wisiały do momentu otrzymania min. 200 pkt. i wtedy zostaną zamienione na M&M.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#854 PostWysłany: 27 Kwi 2014 16:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2013
Posty: 19
Loty: 189
Kilometry: 347 423
Siemion napisał(a):
Derelor napisał(a):
(...)
niby raz na miesiac tryeba minimum 200 pkt przelac - ale skoro dostajemy 5000 to mozna je przelewac przez 2 lata z hakiem ;)


Nie ma takiej możliwości, 5000 pkt. które dostaniesz za wyrobienie karty zostanie całościowo przetransferowane do M&M.

Nie ma natomiast obowiązku przetransferowania co miesiąc 200 pkt. - jeżeli tyle nie uzbierasz w danym miesiącu mil nie dostaniesz, a punkty będą wisiały do momentu otrzymania min. 200 pkt. i wtedy zostaną zamienione na M&M.



A skąd ta informacja, ze punkty (jeszcze nie mile) powitalne zostaną przetransferowane do M&M jednorazowo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#855 PostWysłany: 27 Kwi 2014 17:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Derelor napisał(a):
tylko 50zl za 1 rok uzytkowania i 5000 mil powitalnych

zastanawiam sie tylko czy mozna po roku zrezygnowac z karty zeby nie placic pozniej 350zl rocznie ?


Ja bym dokładnie tak zrobił, bierz na rok, wykorzystaj wstępy do saloników i zamknij kartę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#856 PostWysłany: 27 Kwi 2014 17:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 486
Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
Mile nie są naliczane za transakcje ... na stacjach benzynowych. Dziwne przy tego typu karcie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#857 PostWysłany: 27 Kwi 2014 17:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2013
Posty: 19
Loty: 189
Kilometry: 347 423
DC występują tez w wersji korporacyjnej. Gdyby można było otrzymywać punkty za transakcje na stacjach benzynowych, to mile mogłyby posypać się milionami. Ot i cała tajemnica.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#858 PostWysłany: 27 Kwi 2014 18:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
ZFR napisał(a):
Derelor napisał(a):
...czy ktos z Was wyrabial juz moze karte Diners Club LOT w nowej prmocji ?


Czy orientujesz się jak wysokie należy mieć wynagrodzenie, aby otrzymać kartę ?


Kiedyś jak pytałem to chcieli PIT z zeszłego roku z dochodem 60k brutto.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#859 PostWysłany: 27 Kwi 2014 19:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
skladalem wniosek na Dinersa nikt zadnego PIT nie chcial
zwykle zaswiadczenie o dochodach z 3 miesiecy
mało tego nikt go w zakladzie pracy nawet nie weryfikowal

mam kilka kart kredytowych wiec dostalem odpowiedz
przyznajemy Dinersa z niskim limitem od reki, chce Pan wyzszy dosyla Pan info o dochodach małzonki
i w zasadzie tyle.

karta jak to karta zalezy w jakim celu ja zakladamy
ja jestem bardzo zadowolony - wkurza moze jedynie czas po jakim ksieguja spłate zadluzenia przelewem z innego banku czasem 2 dni robocze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#860 PostWysłany: 27 Kwi 2014 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 486
Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
mspoz napisał(a):
DC występują tez w wersji korporacyjnej. Gdyby można było otrzymywać punkty za transakcje na stacjach benzynowych, to mile mogłyby posypać się milionami. Ot i cała tajemnica.


Bez przesady. Moimi kartami M&M (mBank i Citi Bank) płacą na stacjach benzynowych i otrzymuję mile. Niech ograniczą zakupy paliwa dla korporacji, klienci indywidualni powinni otrzymywać mile :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8166 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 409  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group