Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 87 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Lis 2014 16:02 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Nie ma jeszcze takiego tematu, to zakładam ;) dziś zachęcony łańcuszkiem założyłem konto na tym serwisie i zabukowałem hostel w Berlinie.

Chcę zwrócić uwagę, żeby nie ściemniać z telefonem, bo dzwonili dziś do mnie z USA celem potwierdzenia rezerwacji (miałem podać imię, nazwisko osoby rezerwującej, maila, gdzie (miasto) oraz 4 ostatnie cyfry karty, którą płaciłem).

Kasa zablokowana, czekam na drugie potwierdzenie, że już wszystko jest ok i mój nocleg czeka, w razie czego nockę mam 28.11 i dam znać czy/jak wyszło ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Adacho lubi ten post.
 
      
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 24 Lis 2014 23:00 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 28
Witam! Jestem zielony jeśli chodzi o rezerwowanie hoteli przez takie wyszukiwarki, ale zależy mi na informacjach nt. roomertravel.com.
Czy jeśli tam się płaci w dolcach a ja zmnieniam na plny to moja cena zależy od kursu? Czy jeśli się zmieni to będę musiał dopłacić ?
Czy płacę od razu przy rezerwacji?
Czy trzeba pisać do hotelu o rezerwacji ?

itp., itd.

Dziękuję bardzo z góry (mam nadzieję, że dobry dział).


Ostatnio edytowany przez Zeus, 24 Lis 2014 23:10, edytowano w sumie 1 raz
poprawienie tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Lis 2014 01:00 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Adacho napisał(a):
Witam! Jestem zielony jeśli chodzi o rezerwowanie hoteli przez takie wyszukiwarki, ale zależy mi na informacjach nt. roomertravel.com.
Czy jeśli tam się płaci w dolcach a ja zmnieniam na plny to moja cena zależy od kursu? Czy jeśli się zmieni to będę musiał dopłacić ?
Czy płacę od razu przy rezerwacji?
Czy trzeba pisać do hotelu o rezerwacji ?

itp., itd.

Dziękuję bardzo z góry (mam nadzieję, że dobry dział).

Waluta płatności to i tak będą prawdopodobnie USD (podobnie jak EUR w airbnb), więc będzie to kosztować mniej więcej tyle co kurs bankowy + ewentualny spread (ja płaciłem kartą w USD, więc nie powiem ile mnie to wyniosło przez przewalutowanie). Więc cena zależy od kursu :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Lis 2014 08:25 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
Zakładam nowy watek, ponieważ zapewne go jeszcze nie ma.
Serwisów o zbliżonej tematyce powstało już wiele (i pewnie jeszcze wiele powstanie)
natomiast ten jest o tyle ciekawy, że wcześniej chyba nie było takiego w którym moglibyśmy chociaż odzyskać ułamek ceny rezerwacji bezzwrotnej.

Z grubsza wiadomo jak działa strona, mnie natomiast zastanawia właśnie ta druga możliwość, odsprzedaży swoich noclegów.
Czy ktoś korzystał już ze sprzedaży noclegu którego nie może/mógł wykorzystać??
Jak to wygląda w praktyce?? Kto ustala cenę?? itd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Lis 2014 08:37 

Rejestracja: 04 Sie 2010
Posty: 39
Według informacji na stronie sam ustalasz cenę i jak ktoś odkupi to dostajesz pieniądze.

Zajrzyj tutaj:
https://www.roomertravel.com/support/ca ... servations
_________________
GDN
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Lis 2014 11:04 

Rejestracja: 21 Sie 2014
Posty: 11
Rezerwowałem noclegi w Bangkoku - kartą eurobanku przeliczyli mi wg kursu euro (po przyzwoitym kursie), kartą t-mobile usługi bankowe wg kursu dolara (złodziejski!)

Faktycznie dzwonili z NY, żeby potwierdzić detale jednej rezerwacji.


Ostatnio edytowany przez Zeus, 30 Lis 2014 20:15, edytowano w sumie 1 raz
poprawa tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: roomertravel
#7 PostWysłany: 27 Lis 2014 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 1761
srebrny
Jaka jest gwarancja, że jak kupimy od kogoś rezerwację, będziemy mogli zmienić nazwisko i się zameldować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: roomertravel
#8 PostWysłany: 27 Lis 2014 11:36 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 92
Na razie podchodziłbym do tej firmy ostrożnie. Zarezerwowałem za ich pośrednictwem hotel w Berlinie, zapłaciłem i otrzymałem informację "ktoś Cię ubiegł, oferta została sprzedana, spróbuj jeszcze raz z inną ofertą". Osobiście nie próbowałem, ale ktoś inny próbował i komunikat taki sam. O co chodzi? O to, że aby dowiedzieć się czy oferta jest aktualna trzeba za nią najpierw zapłacić, kasę ściągają i trzymają (nie wiem jak długo). Przy kolejnej próbie jeszcze raz ściągają kasę, także kilka takich próbnych rezerwacji i z karty może zniknąć poważna suma.

Jakiego typu są to oferty? Raczej standardowe, czasami tańsze, czasami droższe. Teraz rozdają kody zmniejszające o 25 USD przy cenie minimalnej 50 USD.
Przykład:
- Ibis cena regularna - 71 USD
- Ibis cena roomer (normalna) - 51 USD
- Ibis cena Accor (promo) - 42 USD
- Ibis cena roomer (promo kod) - 26 USD

Jak widać cena za nocleg w Ibisie bez kodu nie jest aż tak atrakcyjna, a jednak "ktoś nas ubiegł", zastanawiające, zwłaszcza, że to nocleg za miesiąc.
Co ciekawe nocleg w tej cenie nadal "wisi" więc inni też mogą sobie "zamrozić" kasę na tym "już kupionym" noclegu, co ciekawe może to zrobić ta sama osoba (nieskończoną ilość razy dokonując "wpłat sprawdzających").

Także apeluję o rozwagę i aby "ktoś nas nie ubiegł" przypadkiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: roomertravel
#9 PostWysłany: 27 Lis 2014 11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2012
Posty: 280
Loty: 112
Kilometry: 142 458
niebieski
Potwierdzam. Mam zablokowaną właśnie sumę za dwie próby rezerwacji. Napisałem maila i dostałem odpowiedź:
Cytuj:
I am sorry for the inconvenience. Upon looking into your inquiry I immediately refunded your payment in full in order to resolve this issue for you as quickly as possible. The money should be in your account within 3-7 days depending on your bank


Czyli przez tydzień zablokują ci środki. Mimo, że "w ktoś cię ubiegł" piszą o tym, że suma nie została pobrana.
_________________
Image
http://www.blizejdalej.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: roomertravel
#10 PostWysłany: 27 Lis 2014 11:48 

Rejestracja: 21 Sie 2014
Posty: 11
Ja dodam od siebie, że na 3 zarezerwowane noclegi na potwierdzenie przez roomer czekałem do 30 minut. Niezależnie od potwierdzenia od nich, sam napisałem do hotelu powołując się na otrzymane numery i wszystko ładnie potwierdzili. Także moje doświadczenia póki co pozytywne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: roomertravel
#11 PostWysłany: 27 Lis 2014 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Może napisz do nich i zapytaj, dlaczego ktoś Cię ubiegł, kasa zablokowana, a oferta wciąż wisi? Bo ten system sprawdzania, czy oferta jest dostępna raczej nie zachęca do rezerwacji.
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: roomertravel
#12 PostWysłany: 27 Lis 2014 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Sprzedają coś czego nie mają - nieładne zachowanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: roomertravel
#13 PostWysłany: 27 Lis 2014 12:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
Witam,

U mnie ta sama historia.
"Ktoś mnie ubiegł" :)
Kasa zablokowana ,
Pokoje nadal dostępne, w my booking nic nie widnieje.
Juz interweniowałem w tej sprawie u siebie w banku.

Coć mi tu śmierdzi.

Uwazajcie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kiew uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: roomertravel
#14 PostWysłany: 28 Lis 2014 00:14 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 21
Loty: 125
Kilometry: 265 458
A czy można w tym serwisie sprawdzić, kto zapisał się z twojego reflinka, jak to jest np. w Airbnb?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: roomertravel
#15 PostWysłany: 28 Lis 2014 01:03 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2350
Loty: 239
Kilometry: 330 534
złoty
Mi natomiast się poszczęściło. Przynajmniej na razie na to wygląda, zobaczymy jeszcze jak będzie na miejscu.

Za 44$ (po uwzględnieniu kodu -25$) zarezerwowałem dwuosobowy pokój w 2* hotelu w Rzymie, 400 metrów od Bazyliki św. Piotra, na dwie noce. Z karty pobrało 147 zł, dla porównania za to samo na Bookingu chcieli 330 zł.

Rzeczywiście trzeba podać prawidłowy numer telefonu, po godzinie od rezerwacji był telefon ze Stanów i wypytywanie: imię i nazwisko kto rezerwował, dla kogo rezerwował, nazwa hotelu, data pobytu, adres e-mail i 4 ostatnie cyfry karty kredytowej. Trochę irytujące, ale za tą cenę można przeboleć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: roomertravel
#16 PostWysłany: 28 Lis 2014 08:33 

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 494
Loty: 49
Kilometry: 49 405
niebieski
U mnie podobnie, kwota zablokowana dwa razy.
Jednak przy innej rezerwacji już bez problemu.
Może to zwyczajnie chwilowy problem z aktualizacją danych?
Zaoszczędziłem 150 zł, tak więc nie będę narzekał :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: roomertravel
#17 PostWysłany: 28 Lis 2014 10:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 1761
srebrny
scorpion1077 napisał(a):
Zaoszczędziłem 150 zł, tak więc nie będę narzekał :)


Tak będziesz mógł powiedzieć, jak odbędziesz nocleg i dostaniesz zwrot dwóch blokad ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
cheesy lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: roomertravel
#18 PostWysłany: 30 Lis 2014 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Mar 2011
Posty: 244
nie korzystałam wcześniej z wątków łańcuszkowych,
ale ostatnio "skusiłam się" na roomertravel,
i o ile pierwsza częśc jest jasna - korzystając z kodu polecającego
dostaję zniżkę 25usd na swoją pierwszą rezerwację,

o tyle drugiej części zabawy nie jestem już pewna:
powinno wyglądać to tak, że dzięki rezerwacji kogoś innego z mojego polecania,
otrzymam kolejne 25 usd

ale czy ta rezerwacja może być jakakolwiek,
czy jednak minimum 50usd ale bez kodów ...

Get $25 when your friend books with Roomer
The more you invite, the more credits you'll get.
* Valid for bookings of at least $50 excluding any credits or promotions
_________________
www.arleta.geoblog.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: roomertravel
#19 PostWysłany: 30 Lis 2014 12:44 

Rejestracja: 20 Lut 2013
Posty: 661
Loty: 130
Kilometry: 177 910
niebieski
Rezerwacja musi być na ponad $50 przed zastosowaniem kodu, czyli w najlepszym przypadku może być tak, że polecona osoba rezerwuje hotel za $50 płacąc $25 i osoba polecająca dostaje $25
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: roomertravel
#20 PostWysłany: 30 Lis 2014 12:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Mar 2011
Posty: 244
Ok, dzieki za rozwianie watpliwosci!
_________________
www.arleta.geoblog.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 87 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group