Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 121 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 08 Mar 2013 09:00 

Rejestracja: 09 Maj 2012
Posty: 118
Myślę, że wynika to z tego, że linia lotnicza nie chce brać odpowiedzialności za nieszczęśliwe wypadki (np.: poronienie), które mogą się zdarzyć w momencie,gdy pasażerka w ciąży będzie musiała otwierać wyjście awaryjne.
Kobiety w ciąży nie powinny dźwigać i wszyscy o tym wiedzą, a takie drzwi to troszkę ważą...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#22 PostWysłany: 16 Cze 2014 10:11 

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 118
W październiku wraz z moją drugą połówką wybieramy się do Indii (bilety zakupione w promocji - dzięki fly4free!). Jak się niedawno okazało... moja Kobieta będzie w 5 miesiącu ciąży. Czy Waszym zdaniem wypad w tamte rejony może być niebezpieczny dla ciąży?

Żeby była jasność, nie pytam tutaj o niebezpieczeństwo w miastach, ogólne samopoczucie (bo to sprawa indywidualna), lecz na odmienną florę bakteryjną. Jak w najlepszy sposób się przed nią uchronić? Na pewno woda butelkowana, ale co jeszcze?

Początkowo wyjazd miał być 2 tygodniową objazdówką, lecz z racji powyższych argumentów chcemy raczej wypocząć tydzień na Andamanach oraz tydzień na Goa. Myślicie że jest to realne w 5 miesiącu ciąży?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 16 Cze 2014 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Poza florą bakteryjną jest jeszcze sprawa malarii - jest ona szczególnie groźna dla kobiet w ciąży oraz samego dziecka, zwłaszcza, że nie można wtedy stosować leków w stylu malarone lub doxycykliny.
Update - przed wyjazdem do Indii powinno się zrobić szczepienie przypominające na polio - w ciąży jedynie IPV, szczepionki żywe OPV są zabronione w ciąży - skontaktuj się z lekarzem i najlepiej tam omówcie ewentualne ryzyko i przeciwskazania.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 17 Cze 2014 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
siara napisał(a):
W październiku wraz z moją drugą połówką wybieramy się do Indii (bilety zakupione w promocji - dzięki fly4free!). Jak się niedawno okazało... moja Kobieta będzie w 5 miesiącu ciąży. Czy Waszym zdaniem wypad w tamte rejony może być niebezpieczny dla ciąży?

Żeby była jasność, nie pytam tutaj o niebezpieczeństwo w miastach, ogólne samopoczucie (bo to sprawa indywidualna), lecz na odmienną florę bakteryjną. Jak w najlepszy sposób się przed nią uchronić? Na pewno woda butelkowana, ale co jeszcze?

Początkowo wyjazd miał być 2 tygodniową objazdówką, lecz z racji powyższych argumentów chcemy raczej wypocząć tydzień na Andamanach oraz tydzień na Goa. Myślicie że jest to realne w 5 miesiącu ciąży?


Na wszystko możesz się przygotować, ale z komarami nic nie zrobisz, nie ma takiego preparatu, który będzie działał zawsze i wszędzie oraz na wszelkie komary...

Pewnie nie takiej rady oczekiwałeś, ale ja bym odpuścił wycieczkę, spróbował sprzedać bilety, albo przebookować je na najdalszy termin możliwy, bo szkoda ryzykować, a Indie nie zając i nie uciekną. Sam byłem podobnej sytuacji, moja żona bardzo chciała pojechać do Portugalii, przygotowałem wyjazd i okazało się, że drugi raz będę tatą. Lekarka powiedziała, że 3 dni samochodem to zbyt duże ryzyko dla ciąży (a było to kilka lat temu, kiedy "tani lot" to był taki poniżej 1000 zł w jedną stronę), żona trochę popłakała, a potem stanęło na tym, że zostaje w Polsce, a ja ze starszą córką jadę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 11 Wrz 2014 09:42 

Rejestracja: 29 Lis 2010
Posty: 66
Ryanair Poznań - Rzym Ciampino i powrót:

5 miesiąc ciąży.

Żona nie miała dokumentów od ginekologa (bo nie przyszedł - NFZ), ale nikt o nie ją nie zapytał. Podróż nerwowa dla malucha przy starcie i lądowaniu, poza tym wszystko OK. Uważam, że lepiej dla ciężarnej lecieć 2 godziny samolotem niż 20 godzin tłuc się samochodem. Oczywiście nie warto podróżować w 7-9 miesiącu, bo to męczące dla matki i dziecka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 20 Wrz 2014 21:19 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
To właśnie Ty postępowałaś ryzykownie, bo w pierwszym trymestrze jest to najbardziej ryzykowne dla dziecka, kiedy tworzą się wszystkie narządy wewnętrzne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 12 Gru 2014 21:38 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 511
niebieski
chciałbym odświeżyć temat

Mam zaplanowany lot, nie ja moja dziewczyna ma lecieć 8-10tydzień ciaży, więc 1 trymestr
Lecieć czy nie leciec? Czy grozi to dziecku? :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 12 Gru 2014 22:40 

Rejestracja: 21 Kwi 2013
Posty: 23
ja leciałam w 2 i 3 trymestrze i wszystko ok. Ale do takich rzeczy należy podchodzić bardzo ostrożnie, wszystko zależy od stanu zdrowia kobiety


Ostatnio edytowany przez Abcn, 08 Paź 2017 23:23, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 13 Gru 2014 14:08 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Jeśli ciąża przebiega prawidłowo, to lot samolotem nie jest zagrożeniem.
Wiadomo, że pierwsze 3 miesiące są wyjątkowe i właściwie nigdy nie wiadomo, co się może zdarzyć, ale zapewniam cię, że kobiety w tym stanie latają i na szczęście większości nic się nie dzieje.
Wszystko zależy od stanu i od samopoczucia matki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 29 Gru 2014 10:40 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 511
niebieski
Moja dziewczyna jest w ciąży a za miesiąc lecimy lub nie :/

Jak rozumiem, nie ma sposobu by żądać zwrotu czegokolwiek od ryanair z tego powodu, nawet jeśli ciąża byłaby zagrożona.
Czy na przyszłość można jakoś tanio ubezpieczyć na taką ewentualność?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 29 Gru 2014 13:45 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
W CSA dostaliśmy zwrot po kontakcie z linią (telefoniczny-mailowy) pomniejszony o opłatę manipulacyjną w wysokości chyba 125zł/odciniek/osoba. Bilety były bezzwrotne, wysłaliśmy maila z zaświadczeniem lekarskim (po polsku) "o ciąży zagrożonej". Mieliśmy lot z Pragi do Damaszku. Jeśli ubezpieczysz bilet to "komplikacje związane z ciążą" są podstawą do ubiegania się o zwrot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 31 Gru 2014 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Mi nie udało się nic wskórać. Kupowane przez lastminute.com. Od razu gadka, że żadne ubezpieczenie nic nie pomoże i że nic nie dostanę. Dopiero jak sam upomniałem się o podatki to otrzymałem po 3 tygodniach zwrot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 02 Sty 2015 02:19 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Zwrot podatków za niewykorzystany lot można uzyskać zawsze, bez względu na powód (oczywiście informując o tym przed wylotem).
Nie zawsze wszystkie linie zwracają jednak pieniądze, np. easyjet zwrócił mi podatki w formie kredytu na zakup następnego lotu. Niestety, kredytu później nie wykorzystałam, ale były to naprawdę grosze (ok. 16 zł)
Natomiast tak jak to już zostało powiedziane wcześniej, ciąża nie jest chorobą i w związku z tym nie ma co liczyć na możliwość zwrócenia kosztów biletu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 18 Sty 2015 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 623
niebieski
kredka napisał(a):
Natomiast tak jak to już zostało powiedziane wcześniej, ciąża nie jest chorobą i w związku z tym nie ma co liczyć na możliwość zwrócenia kosztów biletu.


Owszem ale lot może mieć znaczący wpływ na zagrożenie ciąży. Kilka dni w szpitalu na obserwacji i tyle.

Przerobiłem, dostałem zwrot za oba bilety na trasie do WAW-NYC-WAW.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 27 Sty 2015 12:25 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 511
niebieski
ankieta

12 tydzień ciąży i mikrokrwiakiem

lecieć czy nie lecieć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 27 Sty 2015 12:33 

bronek40 napisał(a):
ankieta

12 tydzień ciąży i mikrokrwiakiem

lecieć czy nie lecieć?




krzywiec napisał(a):

Owszem ale lot może mieć znaczący wpływ na zagrożenie ciąży. Kilka dni w szpitalu na obserwacji i tyle.



W takich sprawach nie ma ankiet, wiążąco jest decyzja lekarza np. prowadzącego ciążę.
Zwrot otrzymacie, gdy tak jak w wyżej cytowanym poście miało miejsce nagłe leczenie szpitalne związane z nagłych zachorowaniem lub komplikacjami związanymi z ciążą, wtedy większość linii lcc kasę zwróci (na 99% Ryanair i Wizzair)
Góra
 PM off  
      
#37 PostWysłany: 27 Sty 2015 12:41 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
bronek40, czy jesteś pewien, że chcesz poddać zdrowie (a w najgorszym wypadku - życie) ciężarnej i płodu pod głosowanie uzytkownikow forum, z których większość raczej nie jest ginekologami-położnikami?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 27 Sty 2015 20:34 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
bronek40 napisał(a):
ankieta

12 tydzień ciąży i mikrokrwiakiem

lecieć czy nie lecieć?



Ta ankieta to żart?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 27 Sty 2015 21:15 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 511
niebieski
Kara napisał(a):
bronek40, czy jesteś pewien, że chcesz poddać zdrowie (a w najgorszym wypadku - życie) ciężarnej i płodu pod głosowanie uzytkownikow forum, z których większość raczej nie jest ginekologami-położnikami?


Jestem pewien, tak właśnie chce zrobić, liczę przede wszystkim na głosy tych kobiet, które w ciąży latały.

Oboje chcemy polecieć, żeby odpocząć, to będzie dobre dla dziecka. Zdania na temat latania, ten kto zna temat, są bardzo podzielone. To zupełnie tak, jak przyjdziesz do lekarza i powiesz, że biegasz, a on ci powie że nie powinieneś bo tracisz zdrowie
Z lataniem w ciąży jest tak samo ilu ginekologów tyle opinii. Ja osobiście nie słyszałem, ani nie wyczytałem aby komuś lot zaszkodził, więc skąd tak wrażliwe podejście do latania w ciąży? Mam młodą ginekolog, która wygląda na osobę która nie czyta fly4free
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 27 Sty 2015 21:28 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
@kredka, to chyba casting do reality TV...

@bronek40, muszę się tylko upewnić co do jednego - mieszkasz może w Norwegii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 121 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group