Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Wrz 2011 17:00 

Rejestracja: 20 Gru 2010
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 400 854
niebieski
Wyczytałam w regulaminie:
Cytuj:
W przypadku, gdy autokar jest wyposażony w pasy bezpieczeństwa dziecko do lat 12 nieprzekraczające 150 cm wzrostu, jest przewożone w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz warunkom technicznym. Rodzic lub opiekun podróżujący z dzieckiem zobowiązany jest do zapewnienia dziecku fotelika ochronnego. Dziecko powinno podczas całej podróży przebywać w zabezpieczonym foteliku ochronnym. Nie stosowanie się do tego wymogu może skutkować odmową przewozu lub odmową kontynuowania Podróży przez Pasażera.

Wie ktos moze jak to wyglada w praktyce? Czy ten przepis jest przestrzegany? :/ Te autokary sa wszystkie wyposazone w pasy?
_________________
Image
http://mrowisko.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 22 Wrz 2011 18:33 

Rejestracja: 28 Kwi 2010
Posty: 13
Zbanowany
Śmigałem ostatnio z dzieciakiem bez fotelika i NIE BYŁO PROBLEMÓW!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Wrz 2011 19:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Potwierdzam, ani foteliki, ani nawet pasy nie są wymagane (przynajmniej w drodze do Berlina)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Wrz 2011 19:39 

Rejestracja: 20 Gru 2010
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 400 854
niebieski
A z jak duzymi dziecmi jechaliscie?
_________________
Image
http://mrowisko.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Wrz 2011 19:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Wrz 2010
Posty: 243
Loty: 68
Kilometry: 170 743
niebieski
Jechalam juz kilka razy i nie widzialam zadnego dziecka w foteliku. Ostatnio siedziala za mna 6-latka i tez nie miala. Poza tym kierowca raczej nie zaglada do wnetrza autobusu ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 23 Wrz 2011 10:38 

Rejestracja: 20 Gru 2010
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 400 854
niebieski
Moze jeszcze ktos cos napisze z doswiadczenia. Interesuje mnie glownie trasa Krakow-Warszawa. A dzieci mam 3, w tym najmlodsze ma 1,5 roku.
_________________
Image
http://mrowisko.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Sty 2013 15:25 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Powracam do tematu - fotelik muszę wziąć swój? Czy ewentualnie regulacja pasów (biodrówki?) wystarczą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Sty 2013 15:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2012
Posty: 569
mi sie wydaje ze przedewszystkim powinnscie pomyslec o bezpieczeniestwie a nie wymogach prawnych,, ktore w naszym kraju sa przestrzegane tak jak sa,,
_________________
Image
.. nasze tanie podróże ze Śląska: http://www.nasze-tripy.pl ..
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Sty 2013 15:46 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
I własnie myślę - albo pasy biodrówki dadzą radę albo biorę fotelik. W samolocie dylematu nie ma bo pasy trzymają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 03 Sty 2013 18:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sty 2012
Posty: 292
niebieski
Każdy autokar ma dwa foteliki dla dzieci-tak mi odpisali z PolskiBus, wiec nie ma juz konieczności brania własnych fotelików : )
_________________
Malta, Majorka, Forli, Malme, Londyn, Neapol, Kanary, Martynika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Sty 2013 09:26 

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 12
jechalem ostatnio Polskim Busem i wsiadala rodzinka z blizniakami dozo ponizej tej normy i siedzieli normalnie bez fotelikow nawet kierowca nie pytal czy takowy maja i czy robia to na wlasna odpowiedzialnosc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 07 Sty 2013 10:05 

Rejestracja: 07 Sty 2013
Posty: 1
Zanim czegokolwiek napiszesz, sprawdź stan faktyczny np.: zapoznaj się z takim dokumentem jak: USTAWA z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu rogowym. Art. 39. 4

Druga kwestia, naucz się pisać po polsku, zgodnie z obowiązującymi zasadami ortografii i interpunkcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 22 Maj 2015 14:29 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 150
Jak dla mnie bezpieczeństwo najważniejsze. Zastanawiam sie czy wystarczą same siedzonka tzw. "poddupniki" ? Zabierał ktoś? Dzieci prawie 3 i 4 latek.
_________________
http://nasze-lepsze-ja.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 23 Maj 2015 11:09 

Rejestracja: 19 Sty 2012
Posty: 132
Loty: 29
Kilometry: 41 921
Najważniejsze jest, żeby pasażer nie wyleciał z fotela przy zderzeniu czy przewróceniu się autobusu, co może się przydarzyć, gdy maluszek ma poniżej metra wzrostu. Myślę, że jeśli dziecko ma więcej niż 1 metr wysokości, to same pasy już go będą ładnie zabezpieczać, ja z córką 5 letnią jechałam bez podkładki.
Góra
 Profil Relacje PM off
magdadd lubi ten post.
magdadd uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 23 Maj 2015 23:52 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 150
Dziękuje za odp. :) Moja starsza ma ponad metr ale młodsza jeszcze nie.
_________________
http://nasze-lepsze-ja.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group