Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 148 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 22 Wrz 2014 09:47 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
samaki9 napisał(a):
No i widzisz...Chodzą te biedne angielskie dzieci do szkół (ponoć dobrych) , a potem i ta nie mają pojęcia gdzie leży Polska. Mieszkałem 2 miesiące u wykształconej angielskiej rodziny, 13 letni synek chodził do super dobrej szkoły, a Polski szukał na globusie i pytał (w lipcu) jaki u nas mróz.Także co z tego ,że obowiązkowo musisz chodzić do szkoły , jak i tak się nic w niej nie nauczysz..


2 rok studiów, Turystyka i Rekreacja, a połowa osób nie wie gdzie Sycylia i Cypr na mapie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#122 PostWysłany: 22 Wrz 2014 09:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Zeus napisał(a):
samaki9 napisał(a):
No i widzisz...Chodzą te biedne angielskie dzieci do szkół (ponoć dobrych) , a potem i ta nie mają pojęcia gdzie leży Polska. Mieszkałem 2 miesiące u wykształconej angielskiej rodziny, 13 letni synek chodził do super dobrej szkoły, a Polski szukał na globusie i pytał (w lipcu) jaki u nas mróz.Także co z tego ,że obowiązkowo musisz chodzić do szkoły , jak i tak się nic w niej nie nauczysz..


2 rok studiów, Turystyka i Rekreacja, a połowa osób nie wie gdzie Sycylia i Cypr na mapie...

to pewnie te dzieci co zamiast w szkole były na sycyli i na cyprze, hehehe
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#123 PostWysłany: 22 Wrz 2014 10:02 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Jakaś knajpa Sycylia się znajdzie w Krakowie :P
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#124 PostWysłany: 22 Wrz 2014 10:05 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 283
niebieski
bygones napisał(a):
dla tych, którzy mają wątpliwości polecam

http://thefamilywithoutborders.com/


No widzisz. Tak sie sklada ze wymienilam z nimi kilka maili na ten wlasnie temat i obydwie doszlysmy do wniosku, ze trzeba korzystac na maksa poki sie da czyli poki dzieciaki sa w przedszkolu. Im tez sie juz niedlugo skonczy to Eldorado, bo dziewczynki zaczna szkole. I rodzice sa niestety tego swiadomi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 22 Wrz 2014 17:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Widzę że temat się rozwija, dobrze :-). W takim razie skontaktuje się z mamą żony mej, która od nastu lat jest dyrektokem szkoły i popytam jak się to ma w świetle ustawy/ustaw.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 22 Wrz 2014 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2013
Posty: 146
szczotek99 napisał(a):
vamamama napisał(a):
Mylisz się bo nieobecnośc jednego ucznia moze miec wplyw na moje dziecko jesli jest to tygodniowy wyjazd na wakacje. Tak bylo ostatnio kiedy kolezanka z klasy przedluzyla sobie wakacje o 2 tyg i moja córka nie mogła zrozumieć czemu my nie mozemy sobie też wyjechać. Ja też pracuję w sezonie lipiec-sierpień i najdłuzszy urlop który mogę sobie zrobić to 5 dni ( fakt ze mogę robic tak co tydzień ale zagraniczny wyjazd odpada ). Edukacja domowa jak najbardziej bo moim zdaniem jak juz sie korzysta z przywileju darmowego szkolnictwa to trzeba trochę ten obowiązek szkolny szanować. No chyba ze waszym nauczycielom wszystko jedno, to czemu nie.



Chyba trochę za bardzo "pojechałaś"....

Z takim podejściem to proponuje zapisać dziecko do "getta" gdzie to ty będziesz decydować co kto ma robić.
Ja jestem z mniejszej miejscowość (ok 100tys mieszkańców) i nie wyobrażam sobie ze ktoś miałby za mnie decydować co i kiedy wolno mojemu dziecku, sam z rodzicami tez często podróżowałem w roku szkolnym bez problemów.

a póki co swoje frustracje na temat ilości urlopu i "możliwości" (bądź jego braku) podróżowania wyżalaj gdzie indziej.
(np. u pracodawcy).

Bo brzmi to tak: "ja nie mam urlopu i nie mogę sobie pozwolić na wyjazd kilka razy w roku to ty też nie będziesz bo moje dziecko na tym cierpi."


Z tym gettem to ty troché pojechales.
Nie mam wcale ochoty decydowac o tym co wolno twojemu dziecku, dziwi mnie ze tak to odbierasz.
Sama jestem sobie pracodawcá i urlop mogé wziác kiedy chcé, latem mi nie bardzo pasuje bo mam duzo zlecen wiec fajnie byloby wyjechac w ciágu roku szkolnego. Przeciez wtedy sá najfajniejsze promocje! No ale wybacz, nie uwazam ze to jest w porzádku wobec szkoly i innych dzieci. Po prostu place te 1000 zl wiecej i jadé wtedy jak sá ferie ( albo po prostu wyszukujé promocje w tym okresie- tak pojechalam do Islandii o ktorej wcale nie marzylam ).
Moze moja niechéc wynika z tego ze w naszej szkole wyjazdy wiázá sie zawsze z kombinowaniem - np matki idá zaplakane do wychowawcy ze babcia w szpitalu i trzeba natychmiast jechac do Polski (tydzien przed feriami - bo taniej ). No a dzieci uczá sié klamac.
_________________
photographer Scotland
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 23 Wrz 2014 07:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
vamamama napisał(a):
Moze moja niechéc wynika z tego ze w naszej szkole wyjazdy wiázá sie zawsze z kombinowaniem - np matki idá zaplakane do wychowawcy ze babcia w szpitalu i trzeba natychmiast jechac do Polski (tydzien przed feriami - bo taniej ). No a dzieci uczá sié klamac.


No i to jest problem sytemu, a nie Twojego podejścia do podróży w trakcie roku szkolnego.
Jak rodzice muszą robić cyrk, a dzieci kombinować, żeby móc normalnie żyć, to coś jest nie tak.

Dzisiaj moje dzieci wracają z długiego weekendu do szkoły z adnotacją: "Proszę o usprawiedliwienie nieobecności ......." (w miejsce kropek wpisz imię), to nie jest podanie, żeby trzeba było pisać uzasadnienie, choć wiem że wyglądałoby to lepiej. Traktuję to jako zawiadomienie szkoły o tym, że wiem co się działo z moim dzieckiem podczas nieobecności, a to czy było chore, na wyjeździe, czy pojechało na zawody to już moja sprawa.
Ale jak widać, są rożne zielone wyspy gdzie, szkoły nie radzą sobie w nieobecnościami i Wy niestety musicie podporządkować się do tych reguł.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
adamp54 lubi ten post.
 
      
#128 PostWysłany: 23 Wrz 2014 12:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 226
Loty: 22
Kilometry: 29 493
niebieski
vamamama napisał(a):
moim zdaniem jak juz sie korzysta z przywileju darmowego szkolnictwa


Przepraszam ... z czego ????
Szkolnictwo publiczne w Polsce, z którego korzysta przeciętne dziecko, nie jest 'darmowe' - rodzice zapłacili za nie w podatkach. PITem i VATem.

Ad meritum - bez większych skrupułów urwę dziecku poniedziałek czy piątek, jeśli trafi się ciekawa okazja wylotu. Owszem, zastanowię się dwa razy zanim 'urwę' taki dzień w drugim semestrze starszemu dziecku, szóstoklasiście - z uwagi na egzaminy i klasówki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 23 Wrz 2014 21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2013
Posty: 146
Ja tez urywam czasem jeden dzien i wcale tego nie ukrywam.

Nie uwazam ze jest tak zle u nas w szkolach i nie mam tez zalu ze muszé sié czemus podporzádkowywac. Wiedzialam jak wygláda system zanim poslalam dziecko do szkoly. Jesli panowaloby przyzwolenie na wakacje w trakcie roku szkolnego to pewnie wiekszosc dzieci chodzilaby do szkoly jak popadnie, przynajmniej w UK. Tak na marginesie, tylko polskie dzieci opuszczajá cale tygodnie - w naszej klasie jest dwojka ale w katolickich szkolach zdarza sié 18stka na klasé.
Tez uwazam ze wyjazdy ksztalcá ale jesli szkola jasno stawia ze nie wolno opuszczac zajec to chyba nie ma sensu posylac tam dziecka zwlaszcza jesli owe szkoly i tak niczego nie uczá. Pisalam juz ze rozwazam edukacjé domowá - narazie nie mogé sobie na to pozwolic to i szanujé regulamin szkoly. I nie oznacza to ze "nie moge normanie zyc".
_________________
photographer Scotland
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#130 PostWysłany: 01 Paź 2014 15:53 

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 361
niebieski
Przyznam, iż w moim odczuciu jeden-dwa dni nie jest problemem. Dodam, iż mój syn (gimnazjum) właśnie dzięki podróżom zainteresował się wieloma tematami, które w szkole nie zawsze są dla młodych ludzi ciekawe: po wizycie w muzeum KGB w Wilnie (zwiedzanie więzienia NKWD-KGB z celą egzekucji skazanych) zadawał wiele pytań: "czy tak było naprawdę", "dlaczego tak było", chciał obejrzeć film "Katyń" Wajdy. Podczas naszej wyprawy do Kijowa ( m.in. rozmawialiśmy z ludźmi i widzieliśmy Majdan) zobaczył jak wygląda walka z niesprawiedliwością i o lepsze jutro... W czasie tych wypraw urwaliśmy po jednym dniu ze szkoły...
Oczywiście wszystkie lekcje zostały nadrobione...
co do wakacji typu plażowanie to jestem raczej sceptyczny co do opuszczania szkoły...jednak nawet w takim przypadku akceptowalne jest 1-2 dni...wszystko w ramach rozsądku...
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#131 PostWysłany: 18 Paź 2014 22:35 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 150
Ten problem w realu jeszcze przed nami. Jednak, że teraz 6 latki idą do szkoły to już niedługo będzie nas dotyczył a już o nim myśle. I martwi mnie to, że skończą się spontaniczne wyjazdy - pogoda ładna to jedziemy w góry, ... Ale jeśli córa problemów z nauką nie będzie miała i nauczyciel nie będzie widział problemu to myślę, że raz na jakiś czas 1 lub 2 dni skradniemy z roku szkolnego. Choć dłuższe wyjazdy też by mi sie marzyły ... bo wolę końcówkę sezonu niż główny sezon.
_________________
http://nasze-lepsze-ja.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 19 Paź 2014 19:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
Żaden nauczyciel przy zdrowych zmysłach nie będzie robił problemów rodzicom dziecka, które dobrze się uczy, uważa na lekcjach i tak dalej, tylko dlatego że od czasu do czasu rodzinnie gdzieś wyjeżdżają, bo to dla dziecka nawet lepiej, każda podróż (może poza idżipt ol inkluziw) pobudza ciekawość bardziej niż cały dzień kucia gegry czy histy.

Moja starsza córka w wieku 9 lat wiedziała już, że kultura minojska została zniszczona przez kulturę mykeńską (choć dla niej to było tak: dawno temu ci Grecy z twierdzy z bramą z lwami gdzie zeszliśmy do lochu i nie było światła, przypłynęli i zniszczyli pałace tym Grekom z Krety, od skakania przez byki i Ikara) i że ten sam legion rzymski który tłumił powstanie żydowskie i o mały włos nie wylądował pod Masadą, potem zawędrował aż do Azerbejdżanu). ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 19 Paź 2014 19:41 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 283
niebieski
Mikelek napisał(a):
Żaden nauczyciel przy zdrowych zmysłach nie będzie robił problemów rodzicom dziecka, które dobrze się uczy, uważa na lekcjach i tak dalej, tylko dlatego że od czasu do czasu rodzinnie gdzieś wyjeżdżają,


Mylisz sie. Bedzie. W kazdym badz razie nam robil - zostalismy wezwani do dyrekcji dlatego, ze ferie wielkanocne zaczelismy 2 dni wczesniej. I glowny argument byl taki:ja wiem ze panstwa dziecko nie ma problemow z nuka, tylko po takim jego wyjezdzie 5 nastepnych dochodzi do wniosku, ze skoro on moze to oni tez. I wlasnie o to chodzi ... regulamin jest wspolny dla wszystkich i jesli mowi, ze nieobecnosc moze usprawiedliwic tylko lekarz, to boli, ale tak juz jest.
Góra
 Profil Relacje PM off
wasmir lubi ten post.
 
      
#134 PostWysłany: 19 Paź 2014 19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
Moja Julka w tym roku w kwietniu była w szkole chyba 4 albo 5 dni, resztę czasu spędziliśmy w Izraelu i Azerbejdżanie, plus oczywiście na świętach w Polsce. Nie było żadnego problemu, lekcje nadrobiła. Wydawało mi się to normalne, że takie jest podejście nauczycieli, ja musiałem tylko napisać pismo do dyrektora, nie prośbę o zgodę, ale informację, że córki nie będzie.

Poza tym argumenty, że inni mogliby, to dla mnie poziom z Misia ("A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości i wasz synek mały tędy przechodził w przyszłości, którego jeszcze nie macie, więc nie mówcie mi, że siedzi z tyłu!"), chociaż pewnie próbowałbym normalnie wytłumaczyć.

Sam będę przed podobnym problemem, bo w brytyjskim systemie trudniej robić dziecku takie przerwy, a my chcemy nasze córki zabrać ze szkoły na wakacje już w połowie czerwca, żeby spędzić dwa tygodnie w Polsce przed planowanym wyjazdem na całe wakacje do Ameryki Środkowej. Zobaczymy jak to będzie, wydaje mi się, że będzie ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 19 Paź 2014 20:04 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 283
niebieski
Mikelek napisał(a):

Sam będę przed podobnym problemem, bo w brytyjskim systemie trudniej robić dziecku takie przerwy, a my chcemy nasze córki zabrać ze szkoły na wakacje już w połowie czerwca, żeby spędzić dwa tygodnie w Polsce przed planowanym wyjazdem na całe wakacje do Ameryki Środkowej. Zobaczymy jak to będzie, wydaje mi się, że będzie ok.


No wiec ja wlasnie pisze o systemie zachodnim: co prawda nie brytyjskim, tylko frankofonskim, ale tak to niestety dziala. Pzy czym podkreslqm, ze w przedszkolu zarywalismy nawet caly tydzien i nie bylo problemu, w pimary 2 dni - ale mielismy w miare rowna prowadzaca ktora nia kablowala dyrekcji, problem zaczal sie w secondary. I podejrzewam, ze imblizej matury tym bedzie niestety gorzej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 19 Paź 2014 20:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
Ja zamierzam wziąć dyrekcję i nauczycielkę pod włos, po prostu już teraz jak trzeba pomagać to się zgłaszam, sam pytam czy do czegoś nie mogę być potrzebny :) Taką samą taktykę miałem w Polsce i udawało się świetnie, wiem że mogłem sobie pozwolić na więcej niż rodzice innych uczniów.

Poza tym powiem uczciwie nauczycielce, że nie chcemy uczyć dzieci kłamać o "chorej babci w Polsce", a jednocześnie, że będziemy bardzo dbać, żeby obie nie miały żadnych zaległości. Mam jaki-taki dar przekonywania, więc jestem bardzo dobrej myśli :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 23 Lis 2014 16:27 

Rejestracja: 13 Lis 2014
Posty: 108
Ja mam normalną wychowawczynie mojej córki (nauczanie początkowe - 3 klasa). Zawsze jej mówię, że mamy zamiar wziąć dziecko i czy nie ma nic przeciwko temu.
Mamy z nią układ taki, że córka nadrabia wszystkie zaległości (nie ma z tym problemu, bo jest zdolna po tacie), a dodatkowo, jeśli jedziemy w jakiś szczególnie ciekawy rejon, do po powrocie opowiada dzieciakom o wyjeździe, pokazuje zdjęcia i filmiki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 23 Lis 2014 20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
U mnie w szkole dyrektor prosił zeby nie robić wakacji w trakcie roku szkolnego. W indywidualnych przypadkach nie zabraniał chociaz wymagał zeby było to usprawiedliwiane zawsze u niego.
Argumentacja to przede wszystkim wyrabianie złych nawyków u dzieci - że szkola i nauka nie sa zbyt ważne i rodzice załatwia wolne kiedy bede chcieli. Tak naprawdę jedni rodzice sie poczuwaja i przypilnują żeby dziecko nadrobiło. A inni nie.
Dochodzi tez kwestia czy to jest "okazja życia" w postaci unikalnego wyjazdu ktory moze sie nie powtórzyć, czy tez jest to coroczny wyjazd we wrześniu 'bo taniej'.
Ja osobiście godzę sie z faktem że musze dopasować wyjazdy rodzinne do cyklu szkolnego i łamie to naprawdę wyjątkowo.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 08 Sty 2015 09:59 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 516
srebrny
U nas było eldorado w przedszkolu, ale niestety się skończyło - pierwsza klasa. Zamierzamy wrócić z ferii tydzień później - nauczycielka powiadomiona - chyba nie będzie problemu. Dziecko zdolne, nadrobi. U nas w szkole nie jest to nagminny problem - tylko my chyba z powodu wyjazdów "ucinamy" tu i ówdzie dzień-dwa - biedna wieś :(
Ale stosuję "myk" jak kolega powyżej - jestem w trójce klasowej i pomagam;)
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 08 Mar 2015 12:02 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 96
2 tygodnie dodatkowych wakacji w trakcie roku szkolnego, to wg mnie za dużo. Ale urwanie kilku dni (1-4 ) moim zdaniem nie stanowi problemu. Oczywiście wychowawca jest informowany o nieobecności, a ze sobą zabieramy książki, aby na miejscu dziecko uzupełnia materiał. Takie działanie wydaje mi się być odpowiedzialne i uczy dziecka odpowiedzialności- owszem nie jesteś w szkole jak pozostałe dzieci, ale materiał przerabiasz tak jak one.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 148 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group