Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Propozycje na wakacje
#1 PostWysłany: 26 Paź 2014 23:28 

Rejestracja: 26 Paź 2014
Posty: 1
Witajcie

Dotychczas, wraz z Żoną i 7 letnim Synkiem, wyjeżdżaliśmy na wakacje w miesiącach poprzedzających wakacje lub tuż po wakacjach. Niestety od tego roku Młody poszedł do szkoły więc jeżdżenie poza wakacjami się skończyło, zostały nam tylko 2 miesiące wakacji. Zwracam się do Was z pytaniem, prośbą o pomoc w wyborze miejsca docelowego następnych wakacji. Chcielibyśmy znaleźć miejsce które byłoby w tym wysokim sezonie w miarę nieoblegane. Jak sądzicie jest coś takiego :). Poza tym chcielibyśmy aby było to miejsce względnie ciepłe max 25-30 C z jakimś fajnym hotelem.

Z góry dziękuję za podpowiedz.
Pozdrawiam Maciek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
#2 PostWysłany: 27 Paź 2014 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
Oj, obawiam się, że możecie mieć problemy ze znalezieniem miejsca, które będzie jednocześnie w bardzo fajnym miejscu ładnie położone (pisać po polsku trudna sztuka :lol: ) i nieoblegane w wysokim sezonie... Może Albania i Macedonia?

A tak w ogóle, to co szkoła dziecka przeszkadza w podróżowaniu?
Wystarczy się dogadać i wykorzystując któryś z długich weekendów można wybrać się jesienią tam, gdzie bardzo ciepło. Ja byłem z rodziną w ubiegłym roku w listopadzie w Eilat w Izraelu, temperatury powietrza były ok. 26-29 stopni w dzień, Morze Czerwone idealnie ciepłe do pływania, było już poza sezonem, więc nie zapłaciliśmy dużo, choć trzeba pamiętać, że Izrael to generalnie dość droga destynacja. Jedyny minus to był krótki dzień późną jesienią, około 17:00 robiło się ciemno.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Paź 2014 16:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Też podejdę do tego systemowo ;)

Pisałem o tym w temacie wakacje-w-trakcie-roku-szkolnego,184,42582 termin po 10 czerwca do ok.25 czerwca to "idealny" okres na 2 tygodnie wakacji w trakcie roku szkolnego, a jeszcze przed sezonem.

W tym roku w styczniu połączenie okresu od Wigilii do końca ferii "mazowieckich" (prawie 1,5 miesiąca) to czas na rodzinny wyjazd, jak dobrze pamiętam tylko kilka rozbitych dni w szkole. W tym roku mazowieckie w następnych latach kolejne regiony. :)

Usiądź z kalendarzem w ręku, sprawdź kiedy macie wolne w szkole i opuszczając np. 1-2 dni możecie wyjechać na 10-14 dni.

Oczywiście to propozycje dla dzieci które nie mają problemów z nauką ;)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Paź 2014 16:30 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 283
niebieski
mashacra napisał(a):
Też podejdę do tego systemowo ;)

Oczywiście to propozycje dla dzieci które nie mają problemów z nauką ;)


Oraz maja rodzicow, ktorzy bez skreowania ucza ich oszustwa i alternatywnego podejscia do obowiazkow ;)

A odpowiadajac na pytanie autora: my rownie dysponujemy 2 m-cami wakacji i dosyc sztywnymi datami w tym zakresie. Juz od 2 lat wybieramy Azje. Tzn. bilety do BKK mam juz zarezerwowane, a co zrobimy dalej, to sie okaze.

Bilety Turkish Airlines WAW-BKK 01.07-01.08 kosztowaly mnie 490 EUR od osoby. Nie jest zle jak na ten okres.

A akurat tamten rejon Towje warunki chyba spelnia tzn. cieplo (o tej porze jakies 28-32), fajny hotel pewnie sie znajdzie nie jeden i lipic to tam zecydowanie poza sezonem.
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtkow lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 28 Paź 2014 17:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
sofizmat napisał(a):
Oraz maja rodzicow, ktorzy bez skreowania ucza ich oszustwa i alternatywnego podejscia do obowiazkow ;)


Nie chcę tu robić OT i zapraszam do dalszej dyskusji w temacie o "Wakacjach w trakcie roku szkolnego", mam nadzieję że wykażesz gdzie "domniemanie" bez skrępowania uczę swoje dzieci oszustwa, tematu obowiązków nawet tu nie poruszę. :)

BTW Własnie w dziale promocje, pojawiła się podróż na GOA na wakacje za 1370 pln.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 30 Paź 2014 11:50 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Goa na czerwiec-sierpień to lepiej odpuścić.
Tam naprawdę panuje paskudna pogoda.

Statystycznie po 25-27 deszczowych dni w miesiącu a słońca bardzo niewiele.
Sam byłem w połowie października i dopiero wtedy robiło się ładnie. Okres wakacyjny tam to lipa, a szczególnie z dziećmi.
Bo i samych atrakcji tam niewiele gdy to martwy sezon niemalże ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 30 Paź 2014 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
To był raczej taka zajawka, że można tanio i daleko w wakacje, kolejne ceny z tego promo to inne rejony Indii.

Ale zacząłem się zastanawiać czego tak naprawdę oczekuje autor:
msailor napisał(a):
Chcielibyśmy znaleźć miejsce które byłoby w tym wysokim sezonie w miarę nieoblegane. Jak sądzicie jest coś takiego :). Poza tym chcielibyśmy aby było to miejsce względnie ciepłe max 25-30 C z jakimś fajnym hotelem.


Przeczucie podpowiada mi, że chodzi o plażę i AI ;)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 30 Paź 2014 14:12 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Z tymi Indiami to na pewno nie dla autora wątku ...

Poza tym co tu doradzać? Dobry hotel, dobra pogoda i mało ludzi w sezonie?
Można trochę miejsc znaleźć. Malediwy i dobry kurort - ludzi nie będzie dużo :)

Pytanie o budżet. Bez tego to można bawić się we wróżkę ...

Byłem w szczycie sezonu w Algarve. I jakoś nie odczułem tłumów. Na każdej plaży miejsce było, parking wszędzie szybko znalazłem. Dobre hotele też były. Więc mogę polecić ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 30 Paź 2014 15:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
Stąd też moje propozycje: Macedonia i Albania, kraje które dla 99 procent wakacyjnych turystów nie są w ogóle "godne" wzięcia pod uwagę, albo o istnieniu których się nawet nie ma zielonego pojęcia. Tymczasem nie jest to za daleko na podróż samochodem (przez Słowację, Węgry i Serbię niemal non-stop autostrada), a jak ktoś woli latać to w przypadku Macedonii z odrobiną farta poskłada sobie lot Wizzairem w dobrej cenie i śmignie nad jezioro Ochrydzkie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Mar 2015 09:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 492
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Wakacje już niedługo,więc proponuję odświeżyć temat,również dlatego,iż mam zamiar po raz pierwszy wysłać córkę(13 lat) samą na wakacje.Jeżeli ma ktoś doświadczenie z poprzednich lat,proszę o przedstawienie ciekawych propozycji spędzenia czasu w wakacje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Mar 2015 09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Nastolatkiem będąc (a więc jakieś 20-25 lat temu) samych puszczali nas głównie na pielgrzymki. Szliśmy do pierwszego noclegu, tam się wyrywało jakieś koleżanki i zrywało z pielgrzymki np. do Sielpi a czasem i dalej w Polskę ;) Super wakacje :twisted:
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off
ciacho_majonez lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 19 Mar 2015 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
@Tomek Zien dobra rada dla ojca 13-latki :evil: (piszę to z pozycji ojca nastolatki :P )

Żeby pogadać o czasach "prehistorycznych" możemy założyć inny temat, podzielimy się wtedy naszymi doświadczeniami, bo tego myku nie znałem, ale to pewnie dlatego, że siedziałem wtedy na kempingu nad morzem ;)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 19 Mar 2015 10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
IMHO bardzo dobra rada ;) Sorry, ale 13 lat moim zdaniem to za mało na samodzielne wakacje. Szczególnie w tych czasach. A pytanie było o doświadczenia z dawnych lat to napisałem :)
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 19 Mar 2015 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 492
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Tomek Zien napisał(a):
IMHO bardzo dobra rada ;) Sorry, ale 13 lat moim zdaniem to za mało na samodzielne wakacje. Szczególnie w tych czasach. A pytanie było o doświadczenia z dawnych lat to napisałem :)


Raczej chodzi mi o zorganizowany wyjazd dla tej grupy wiekowej...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 19 Mar 2015 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Znajomi opowiadają, że dzieciaki wracały najbardziej zadowolone z kolonii/obozów tematycznych związanych z zainteresowaniami. Więc nie jakaś byle kolonia z plażą i lasem ale dość intensywnie spędzany czas na tym, czym się dziecko interesuje.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 19 Mar 2015 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2012
Posty: 130
To ja może zadam pytanie inaczej: a córka gdzie by chciała pojechać? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 19 Mar 2015 12:13 

Rejestracja: 31 Sie 2011
Posty: 218
niebieski
ja w ubiegłym roku wysłałem córkę (14 l) na obóz językowy oczywiście zorganizowany
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 19 Mar 2015 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 492
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
odri napisał(a):
To ja może zadam pytanie inaczej: a córka gdzie by chciała pojechać? :)

Hmmm...chyba nie ważne, gdzie,ważne,żeby bez rodziców-z koleżanką,dlatego pytam o sprawdzone/ciekawe propozycje...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 19 Mar 2015 13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 248
Loty: 29
Kilometry: 73 985
Jeżeli córka lubi klimaty Harrego Pottera lub Władcy Pierścieni to polecam obozy tematyczne organizowane przez Queverton.
Moja córka (15l) w zeszłym roku była na Letniej Szkole Magii (Harry Potter) na zamku Czocha i wróciła zachwycona. W tym roku chce jechać na dwa turnusy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 19 Mar 2015 13:30 

Rejestracja: 21 Sie 2011
Posty: 276
Loty: 2
Kilometry: 3 632
niebieski
do autora wątku
Ja też muszę jeździć na wczasy w miesiącach wakacyjnych i nie przez szkołę dzieci ale swoją własną :D , co do miejsca, byliśmy na Krecie i Cyprze z dziećmi właśnie, owszem kraje/miejsca bardzo turystyczne ale mieliśmy wypożyczony samochód wiec nieraz byliśmy na takich plażach ze nie było nikogo albo tylko kilka osób. Z małymi dziećmi polecam południe Europy - blisko, ta sama flora bakteryjna, czasem bezpłatne ubezpieczenie w razie w. Jest tyle ciepłych miejsc:
Chorwacja (tu niektóre plaże kamieniste), Hiszpania, Portugalia, Włochy lub jakieś wyspy? ja lubię greckie. Jeśli pojedziesz z biurem podroży to będzie głośno i tłoczna, jeśli sama to może być kameralnie i przyjemnie.

W tym roku lecimy na Maltę i Gozo, oczywiście wypożyczamy samochód żeby być niezależni i dotrzeć wszędzie.

jako nauczyciel - polecam ostatni tydzień szkoły gdzie lekcje są bardziej lajtowe
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group