Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3716 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 186  Następna
Autor Wiadomość
#701 PostWysłany: 11 Kwi 2016 12:19 

Rejestracja: 14 Sty 2016
Posty: 49
Loty: 1
Kilometry: 1 178
Pre-paid?
http://www.bzwbk.pl/karty-platnicze/kar ... utowa.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN
Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów
#702 PostWysłany: 13 Kwi 2016 13:55 

Rejestracja: 10 Kwi 2016
Posty: 44
Loty: 126
Kilometry: 413 271
Są dostępne jeszcze jakieś karty oprócz:

Kredytowe
Wizz RaiffeisenPolbank

Debetowe
PEKAO wielowalutowa
Alior Kantor Walutowy w USD
T-Mobile usługi bankowe w USD

umożliwiające płatności po kursach Visa/MasterCard bez przewalutowania i prowizji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#703 PostWysłany: 29 Kwi 2016 18:33 

Rejestracja: 30 Sie 2014
Posty: 41
Witam,

mam pytanie. Jestem laikiem pod względem bankowości.

Założyłem konto? na stronie kantor walutowy. Zapłaciłem 1 zł i dostałem potwierdzenie o założeniu konta na maila.


Mam już login i hasło. Zalogowałem się na stronie. Chciałem otrzymać kartę, jednak chcę ją otrzymać jak najszybciej. Czy jest opcja pójścia jutro do banku i wyrobienia takiej karty na miejscu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#704 PostWysłany: 29 Kwi 2016 19:21 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2199
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Niestety nie, te karty wydawane sa tylko przez internet.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#705 PostWysłany: 04 Maj 2016 12:26 

Rejestracja: 14 Sty 2016
Posty: 49
Loty: 1
Kilometry: 1 178
Strzelec1990 napisał(a):
Czy jest opcja pójścia jutro do banku i wyrobienia takiej karty na miejscu?


Nie, niezależnie od banku, karty są wyrabiane przez MasterCard lub Visę na prośbę danego banku. Najszybszą metodą będzie chyba konto walutowe w T-Mobile Bankowe - możesz umowę podpisać nawet dzisiaj, a wybrać dostarczenie karty kurierem (drogi koszt, bodaj coś koło 50 zł), dostaniesz ją w ciągu 1-2 tygodni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#706 PostWysłany: 04 Maj 2016 12:35 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
1-2 tygodnie zajmuje jak wysyłasz zwykła pocztą. Kurierem powinno dotrzeć szybciej ;)

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#707 PostWysłany: 04 Maj 2016 15:37 

Rejestracja: 23 Paź 2012
Posty: 82
Witajcie,

Mam możliwość wykonania obrotu kartą kredytową na kwoty około 80 tys zł miesięcznie. Czy są jakieś karty pozwalające zbierać punkty/mile na loty czy hotele bez żadnych ograniczeń?
- WizzAir Mastercard z tego co się orientuje to maksymalnie 10000 pktów na miesiąc można otrzymać
- Ryanair VISA to 6500 zł na pół roku i koniec profitów
- Miles&More Premium mBank to też jakiś limit na chyba 10000 mil

Wiecie coś o kartach dostępnych dla nas Polaków, które nie posiadają limitów? Jeśli jest opcja zagranicznej karty to też bym prosił o wskazówki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#708 PostWysłany: 04 Maj 2016 16:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10968
HON fly4free
Nie sprawdzałem czy sątam jakieś limity, ale masz jeszcze np.:
- Niektóre karty Mastercard World pozwalają zbierać punkty Mastercard Rewards, które można zamieniać na zniżki kwotowe (a nie procentowe) lub gotówkę. Taką kartę ma np. mBank lub Citibank
- karta PremierMiles w Citibank
- Diners Club LOT - tu zbiera się mile M&M, ale zobacz czy w twoim przypadku akceptowalność karty jest dostateczna
- American Express wydane nie przez samą organizację, a nie przez polskie banki - tu można zbierać np. Aviosy lub mile FlyingBlue
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#709 PostWysłany: 04 Maj 2016 20:00 

Rejestracja: 06 Paź 2014
Posty: 173
Loty: 186
Kilometry: 476 983
kawecky napisał(a):
Strzelec1990 napisał(a):
Czy jest opcja pójścia jutro do banku i wyrobienia takiej karty na miejscu?


Nie, niezależnie od banku, karty są wyrabiane przez MasterCard lub Visę na prośbę danego banku. Najszybszą metodą będzie chyba konto walutowe w T-Mobile Bankowe - możesz umowę podpisać nawet dzisiaj, a wybrać dostarczenie karty kurierem (drogi koszt, bodaj coś koło 50 zł), dostaniesz ją w ciągu 1-2 tygodni.

W Citi kartę dostanie od ręki. Problemem jest tylko spełnienie warunków zwolnienia z opłaty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#710 PostWysłany: 08 Maj 2016 12:14 

Rejestracja: 03 Lip 2015
Posty: 70
Oprócz kart wspomnianych wcześniej są jeszcze trzy karty z przewalutowaniem po kursie Visa bez prowizji:

Getin Bank:
- karta debetowa Visa Debit do konta Getin UP
- karta kredytowa Visa Standard

Bank Pocztowy:
- karta kredytowa Visa
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#711 PostWysłany: 08 Maj 2016 16:53 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 500
niebieski
oraz Citi World Elite MasterCard Ultime:

Doceniając naszych Klientów, dla których, ze względów zawodowych bądź osobistych, częste pobyty za granicą są nieodłączną częścią życia, za przewalutowanie transakcji zagranicznych dokonanych Kartą Kredytową Citibank World Elite MasterCard Ultime Bank nie pobiera prowizji. Transakcje zagraniczne dokonane w walucie oryginalnej (innej niż PLN) są przeliczone na złote polskie po kursie MasterCard, który nie zawiera marży Banku.

1000zl oplaty rocznej a tym ubezpieczenia ale i no limit wejsc Priority Pass. Wiec sumarycznie sie oplaca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#712 PostWysłany: 08 Maj 2016 21:13 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Strzelec1990 napisał(a):
Witam,

mam pytanie. Jestem laikiem pod względem bankowości.

Założyłem konto? na stronie kantor walutowy. Zapłaciłem 1 zł i dostałem potwierdzenie o założeniu konta na maila.


Mam już login i hasło. Zalogowałem się na stronie. Chciałem otrzymać kartę, jednak chcę ją otrzymać jak najszybciej. Czy jest opcja pójścia jutro do banku i wyrobienia takiej karty na miejscu?

Do mnie karty docierały po kilku dniach od złożenia wniosku przez internet - poniżej tygodnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#713 PostWysłany: 09 Maj 2016 22:20 

Rejestracja: 15 Lip 2014
Posty: 60
Mam takie pytanie odnośnie karty kredytowej Visa Standard Getin Banku - opłata za przewalutowanie wynosi 0 zł. A jak przeliczana będzie płatność dokonana w $? USD-PLN czy może Euro po drodze? Potrzebuję karty kredytowej do wypożyczenia samochodu w USA i ta wydaje się najlepsza, ale może tylko wydaje ;)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#714 PostWysłany: 10 Maj 2016 08:12 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2276
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@Litania: dobrze Ci się wydaje. Ta karta zostaje jedna z nielicznych (kredytowych) przeliczanych na PLN bezpośrednio po kursie VISA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#715 PostWysłany: 10 Maj 2016 09:47 

Rejestracja: 10 Maj 2016
Posty: 1
Cześć
Niedługo lecę na kilka miesięcy do Ameryki Płn. Potrzebuję kartę kredytową rozliczaną w dolarach USA do płatności za hotele, wynajem auta, bilety lotnicze, itd.
Mam kartę USD do kontru walutowego w AliorBanku, ale chciałbym mieć jeszcze standardową kredytówkę.
Szukam karty kredytowa rozliczanej w dolarach USD, bo nie chcę narażać się na koszty związane z przewalutowywaniem oraz prowizją za przewalutowywanie.
Czy wiecie jaki bank oferuje karty kredytowe rozliczane w dolarach USD?

Pozdro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#716 PostWysłany: 10 Maj 2016 15:08 

Rejestracja: 15 Lip 2014
Posty: 60
Dodam, że pani z infolini Getin Bank powiedziała, że płatność w USD idzie w ten sposób USD-->EURO-->PLN
PRZEWALUTOWANIE: USD-EURO kurs mastercard;EURO-PLN kurs banku
no ale prowizji dodatkowej od tego nie ma
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#717 PostWysłany: 10 Maj 2016 15:19 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2276
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@Litania: piszesz o mastercard, ale to i tak jest inaczej niż opisujesz. No niestety czasem pracownicy infolinii są niedoinformowani niestety. Dla VISA jest bezpośrednio na PLN.

Regulamin: https://www.getinbank.pl/dokument/Regul ... k-S.A..pdf

A tam jest par. 4 pkt 7

Kod:
Bank  rozlicza  Transakcjęna  Rachunku  (obciąża  lub  uznaje  Rachunek  w  zależności  od  rodzaju  Transakcji)  najpóźniej  następnego  dnia roboczego  po  jej  rozliczeniu  przez  organizację płatniczą.  Transakcje  wykonywane  w  złotych  rozliczane  są bezpośrednio  w  tej  walucie.  Transakcje wykonywane w innej walucie przeliczane są według następujących zasad:

a)     dla Kart Visa – bezpośrednio z waluty Transakcji na złote przez organizację Visa według kursu tej organizacji,

b)     dla  Kart  MasterCard  –  Transakcje  w  euro  są  przeliczane  bezpośrednio  na  złote  według  kursu  walut  Banku,  a  Transakcje  dokonane  w
innych walutach obcych – przeliczane są najpierw z waluty Transakcji na euro według kursu tej organizacji, a następnie – z euro na złote  według kursu walut Banku.


Co jednoznacznie rozwiewa wszelkie wątpliwości myślę.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#718 PostWysłany: 10 Maj 2016 15:25 

Rejestracja: 15 Lip 2014
Posty: 60
ha, wielkie dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#719 PostWysłany: 10 Maj 2016 20:35 

Rejestracja: 02 Wrz 2012
Posty: 233
Loty: 41
Kilometry: 73 062
Zbanowany
niebieski
Domyślam się , że ta informacja jest gdzieś na forum, ale nie bardzo mam czas szukać. Orientujecie się czy kartą debetową mbanku zapłacę za lot w serwisie np. GotoGate?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#720 PostWysłany: 10 Maj 2016 20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
Oczywiście. Upewnij sie tylko że masz ustawiony wystarczajacy limit na transakcje internetowe (domyślnie jest to 0)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3716 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 186  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: f0ku5 oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group