Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 8854 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 443  Następna
Autor Wiadomość
#441 PostWysłany: 24 Lip 2014 22:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Zajrzyj do:
Rozdziału VI. Zasady promocji https://wnioski.raiffeisenpolbank.com/w ... attachment
lub
FAQ https://wnioski.raiffeisenpolbank.com/w ... attachment
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
#442 PostWysłany: 24 Lip 2014 22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2011
Posty: 495
Loty: 106
Kilometry: 237 470
niebieski
Według tych wszystkich regulaminów wynika przeliczanie 100 zł - 2 zł na loty. Zdaje mi się ze kiedyś była info że w w/w okresie ma być 100 zł - 3 zł na loty, ale moge sie mylić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#443 PostWysłany: 24 Lip 2014 23:21 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
karollo napisał(a):
Według tych wszystkich regulaminów wynika przeliczanie 100 zł - 2 zł na loty. Zdaje mi się ze kiedyś była info że w w/w okresie ma być 100 zł - 3 zł na loty, ale moge sie mylić.


Dobrze Ci się zdaje, takich informacji udzielali konsultanci oddzwaniając do osób, które wypełniły formularz kontaktowy. Niestety nie ma to jak na razie potwierdzenia w formie pisanej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#444 PostWysłany: 25 Lip 2014 10:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3411
srebrny
Dzisiaj pierwszy dzień nowego okresu rozliczeniowego. Na zestawieniu kart odjęło mi jakąś opłatę równo 2zł. Na razie nie wiem za co, bo nie mam jeszcze wyciągu, a nie ma nic w blokadach, ani w transakcjach. Nie jest to 0,18% bo spłaciłem kartę wcześniej równo do zera. Podejrzewam, że to jakaś sprytnie ukryta opłata z gatunku "małym druczkiem".

edit:
Pierwszy wyciąg już mam. Zadłużenie zostało spłacone ostatniego dnia okresu rozliczeniowego i wyciąg jest też na zero (nie ma doliczenia 0,18%). Wynika z tego, że ta tajemnicza opłata 2 zł została naliczona w pierwszym dniu nowego okresu rozliczeniowego, tylko na razie nie wiadomo za co. Za parę dni pojawi się w transakcjach i pewnie wyjaśni się co to za cudak ?


Ostatnio edytowany przez maczala1 25 Lip 2014 12:43, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#445 PostWysłany: 25 Lip 2014 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 226
Loty: 22
Kilometry: 29 493
niebieski
maczala1 napisał(a):
Na razie nie wiem za co, bo nie mam jeszcze wyciągu, a nie ma nic w blokadach, ani w transakcjach.


Ja przepraszam, ale to wyciąg nie jest dostępny elektronicznie ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#446 PostWysłany: 25 Lip 2014 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3411
srebrny
łowca napisał(a):
maczala1 napisał(a):
Na razie nie wiem za co, bo nie mam jeszcze wyciągu, a nie ma nic w blokadach, ani w transakcjach.

Ja przepraszam, ale to wyciąg nie jest dostępny elektronicznie ??

Wyciąg jest dostępny elektronicznie ale pojawił się pierwszego dnia nowego okresu rozliczeniowego dopiero ok. godz. 12.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#447 PostWysłany: 25 Lip 2014 13:30 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 925
niebieski
To daj znać jak się wyjaśni co to za 2zł.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#448 PostWysłany: 28 Lip 2014 07:08 

Rejestracja: 23 Mar 2012
Posty: 211
Loty: 90
Kilometry: 112 253
niebieski
maczala1 napisał(a):
Dzisiaj pierwszy dzień nowego okresu rozliczeniowego. Na zestawieniu kart odjęło mi jakąś opłatę równo 2zł. Na razie nie wiem za co, bo nie mam jeszcze wyciągu, a nie ma nic w blokadach, ani w transakcjach. Nie jest to 0,18% bo spłaciłem kartę wcześniej równo do zera. Podejrzewam, że to jakaś sprytnie ukryta opłata z gatunku "małym druczkiem"
Może to "kara" za próbę obejścia prowizji :)
_________________
[WRO]
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#449 PostWysłany: 28 Lip 2014 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Po pewnej obserwacji kilkunastu transakcji i kilku rozmowach z konsultantami powoli skłaniam się do przekonania że operacja autoryzowane pinem dużo szybciej pokazują się w systemie. Te autoryzowane pinem w większości wypadków były widoczne natychmiast lub następnego dnia (w bieżących blokadach). Zbliżeniowe pojawiają się po kilku dniach (2-....)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#450 PostWysłany: 29 Lip 2014 07:39 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 925
niebieski
zulu napisał(a):
Po pewnej obserwacji kilkunastu transakcji i kilku rozmowach z konsultantami powoli skłaniam się do przekonania że operacja autoryzowane pinem dużo szybciej pokazują się w systemie. Te autoryzowane pinem w większości wypadków były widoczne natychmiast lub następnego dnia (w bieżących blokadach). Zbliżeniowe pojawiają się po kilku dniach (2-....)


Operacje zbliżeniowe tak działają wszędzie, to normalne i to nie o to chodzi. Operacje zbliżeniowe nie wykonują blokady na rachunku karty, dopiero po rozliczeniu trafiają bezpośrednio do transakcji zaksięgowanych. Problemem Raiffeisen jest bezsensowne wyświetlanie transakcji przechodzących ze stanu "blokada" do "zaksięgowano".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#451 PostWysłany: 29 Lip 2014 08:26 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 114
czy biorąc kartę w Wizz RaiffeisenPolbank można podać inne niż własne konto wizzaira do gromadzenia środków ?
u mnie wyszło (po doświadczeniach z Citi) że częściej lata żona i lepiej aby środki wpływały na jej konto (bo niestety jak ja nie lecę to nie można płacić środkami z konta).
czyli właścicielem KK jestem ja a konta wizz zona (te same nazwiska inne imiona :))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#452 PostWysłany: 29 Lip 2014 08:53 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3939
platynowy
shiver napisał(a):
Problemem Raiffeisen jest bezsensowne wyświetlanie transakcji przechodzących ze stanu "blokada" do "zaksięgowano".

Albo raczej niewyświetlanie w ogóle blokad. Porażka ten bank, trzeba z kartką i ołówkiem kontrolować sumę operacji i saldo dostępne bo nijak nie zgadza się to co jest wyświetlane online.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#453 PostWysłany: 29 Lip 2014 09:16 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 925
niebieski
mucha napisał(a):
shiver napisał(a):
Problemem Raiffeisen jest bezsensowne wyświetlanie transakcji przechodzących ze stanu "blokada" do "zaksięgowano".

Albo raczej niewyświetlanie w ogóle blokad. Porażka ten bank, trzeba z kartką i ołówkiem kontrolować sumę operacji i saldo dostępne bo nijak nie zgadza się to co jest wyświetlane online.


Moje blokady wyświetlają się poprawnie. Jak już było mówione, po ~2 dniach (podczas księgowania) operacja znika i pojawia się dopiero po kolejnych ~2 dniach w historii. Transakcji zbliżeniowych nigdy nie zobaczysz w blokadach (o ile wiem).
EDIT: Saldo dostępne jest zdaje się ok.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#454 PostWysłany: 29 Lip 2014 09:22 

Rejestracja: 14 Cze 2011
Posty: 195
mucha napisał(a):
trzeba z kartką i ołówkiem kontrolować sumę operacji i saldo dostępne bo nijak nie zgadza się to co jest wyświetlane online.
Saldo dostępne obejmuje wszystki blokady (nawet te które się nie wyświetlają w zestawieniu), więc kartka i ołówek są niepotrzebne. Oczywiście poza transakcjami zbliżeniowymi nie potwierdzanymi pinem, ale te działają w ten sposób w każdym banku.
Gdyby było inaczej i saldo dostępnie nie obejmowałoby jakiś wykonanych a jeszcze nie zaksięgowanych transakcji, to byłoby to takie pole do nadużyć, że bank długo by nie pociągnąl ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#455 PostWysłany: 29 Lip 2014 09:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3411
srebrny
vtec napisał(a):
Saldo dostępne obejmuje wszystki blokady (nawet te które się nie wyświetlają w zestawieniu), więc kartka i ołówek są niepotrzebne. Oczywiście poza transakcjami zbliżeniowymi nie potwierdzanymi pinem, ale te działają w ten sposób w każdym banku.

Żeby było śmiesznie to akurat w Raffi transakcja wykonana ich "kosmiczną" nalepką zbliżeniową pokazała się w blokadach (trzeba było tylko z menu wybrać odpowiednią kartę, bo u nich funkcjonuje ona jako oddzielny twór). Oczywiście po jednym dniu transakcja zniknęła z blokad i za nim pojawiła się w historii, była w tej słynnej "niewidzialnej" grupie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#456 PostWysłany: 29 Lip 2014 10:02 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
vtec napisał(a):
[Saldo dostępne obejmuje wszystki blokady (nawet te które się nie wyświetlają w zestawieniu), więc kartka i ołówek są niepotrzebne. Oczywiście poza transakcjami zbliżeniowymi nie potwierdzanymi pinem, ale te działają w ten sposób w każdym banku.

Niestety nie jest to prawda. Saldo dostępne u mnie nie uwzględnia "Transakcji kartą - UZNANIA", czyli zwrotu środków na kartę za zwracany w Ikei towar. Transakcja już dawno rozliczona (jest w historii transakcji), a w saldzie nieuwzględniona.
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#457 PostWysłany: 29 Lip 2014 10:29 

Rejestracja: 28 Wrz 2012
Posty: 153
Zbanowany
vtec napisał(a):
mucha napisał(a):
trzeba z kartką i ołówkiem kontrolować sumę operacji i saldo dostępne bo nijak nie zgadza się to co jest wyświetlane online.
Saldo dostępne obejmuje wszystki blokady (nawet te które się nie wyświetlają w zestawieniu), więc kartka i ołówek są niepotrzebne. Oczywiście poza transakcjami zbliżeniowymi nie potwierdzanymi pinem, ale te działają w ten sposób w każdym banku.
Gdyby było inaczej i saldo dostępnie nie obejmowałoby jakiś wykonanych a jeszcze nie zaksięgowanych transakcji, to byłoby to takie pole do nadużyć, że bank długo by nie pociągnąl ;)

Nie masz racji, są banki gdzie transakcje zbliżeniowe są realizowane online, lista dostępna w necie :) I wtedy nie ma takich "znikających" transakcji.
Co do aktualnego salda to nijak się to ma jeżeli robi się transakcje zbliżeniowe. Takie offlinowe transakcje potrafią pojawić się po kilku dniach i potrafią zejść w minus na rachunku (mam na myśli debetową kartę), a od tego Raiffesien nalicza karne odsetki, więc radzę uważać na zbliżeniowe transakcje. Przy kredytówkach działa analogicznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#458 PostWysłany: 29 Lip 2014 11:39 

Rejestracja: 14 Cze 2011
Posty: 195
Masz rację, użyłem skrótu myślowego. Miałem na myśli banki, które rozliczają transakcje w trybie offline, czyli tak jak to było założone przy wprowadzaniu tego rozwiązania. Zgadza się, niestety są banki które zaczęły rozliczać takie transakcje online co jest sprzeczne z samą ideą transakcji zbliżeniowych.
Problem w tym, że @mucha pisząc o "kartce i ołówku" nie zaznaczył, czy chodzi mu o transakcje zbliżeniowe, czy wszystkie pozostałe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#459 PostWysłany: 29 Lip 2014 23:27 

Rejestracja: 29 Lip 2014
Posty: 18
Loty: 84
Kilometry: 140 221
U mnie z wydaniem karty, aktywacją nie było problemu. Poszedłem do placówki dawnego Rajfajzena (nie Półbanku), wypełniłem wniosek, dołączyłem 3 ostatnie wyciągi z Citi. Po 3 dniach zostałem telefonicznie zaproszony na podpisanie umowy. Po następnych kilku dniach dostałem kartę którą aktywnie użytkuję. Zadłużenie w Citi spłaciłem sam. Gra i buczy jak trzeba. Za to Citi nalicza mi opłatę za nieużytkowaną kartę dodatkową, która miała być free - ale o 8 PLN nie zamierzam się awanturować. Kij w oko amerykańskiej bankowości
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#460 PostWysłany: 30 Lip 2014 07:34 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 925
niebieski
żorż napisał(a):
Za to Citi nalicza mi opłatę za nieużytkowaną kartę dodatkową, która miała być free - ale o 8 PLN nie zamierzam się awanturować. Kij w oko amerykańskiej bankowości


No można i tak. W nagrodę następnym razem naliczą Ci 16, może też nie będziesz się awanturował :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 8854 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 443  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group