Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 177 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Relacje na forum
#1 PostWysłany: 02 Lis 2014 00:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Właściwie to nie bardzo wiedziałam gdzie to wrzucić ale to takie luźne przemyślenia. Temat też taki bo relacji dotyczy - jak MOD uzna, że powinien być inny to zgadzam się na zmianę:)
Bo ja poskarżyć się chciałam.
Znacie to uczucie jak zaczynacie czytać książkę i z jakiegoś powodu musicie przerwać na jakiś (dłuższy) czas? Jeżeli dodatkowo ksiażka Was zainteresuje to wściekłość murowana.
Takie atrakcje fundują tu czasami użytkownicy pisząc swoje relacje. Ba - administratorzy fundują. Żeby nie wytykać palcem... Zaczynacie swoje relacje i tygodniami każecie czekać na kolejną część. Nie - no ja rozumiem, ze czas, że brak czasu itd. Nikt nie mówi, żeby "rzucić wszystko i naprawić rowerek" ale przez miesiąc nawet połowy nie zrobić? Wątek sie gubi, zapomina co było wcześniej - słowem: niefajnie.
Tak tylko chciałam swoje zdanie wyrazić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Relacje na forum
#2 PostWysłany: 02 Lis 2014 00:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
W myśl zasady uderz w stół .... :)

Nie wszystko da się przewidzieć a najtrudniej dostępność czasu przy łapaniu kilku srok za ogon. Trzeba czekać :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Relacje na forum
#3 PostWysłany: 02 Lis 2014 00:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Gaszpar napisał(a):
Trzeba czekać :P

To napisałam, ze nie lubię, Panie Nożyce :mrgreen:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Relacje na forum
#4 PostWysłany: 02 Lis 2014 00:58 

Rejestracja: 15 Sty 2014
Posty: 129
ja tak mam z filmem na polsacie...
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
jobi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Relacje na forum
#5 PostWysłany: 02 Lis 2014 01:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Każdy ma inny patent na relacje. Ja sam czasem też piszę miesiąc, albo dwa, ale robię to w Wordzie i dopiero po ukończeniu wklejam na forum jako jeden post, bo wg mnie taką przeplatankę relacji z komentarzami, do tego rozłożoną w czasie gorzej się czyta niż zwartą całość.

Nie można jednak zmuszać innych do zmiany swoich przyzwyczajeń, jedyne co można doradzić w tej sytuacji czytelnikom to nie rozpoczynanie czytania nieukończonych relacji, ewentualnie możemy prosić autorów o pisanie częściej, albo całości na raz, ale to tylko dobra wola autorów czy to zrobią czy nie, bo każdy kto choć raz napisał tu dłuższą relację chyba wie, że nie jest to takie proste i nie trwa 5 minut...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Relacje na forum
#6 PostWysłany: 02 Lis 2014 10:40 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Też wolę napisać w Wordzie, porządnie i na jeden raz. Przeczytać wszystko przed opublikowaniem, żeby sprawdzić czy brzmi po polsku.
Niestety wadą rozwiązania jest to, że wokół relacji jest wtedy mniej "szumu", tzn. skoro publikujesz gotową, to nikt nie pisze już "czekamy na ciąg dalszy". Z drugiej strony zależy kto po co pisze, ja staram się oddać coś społeczności, której tyle zawdzięczam i podzielić się wskazówkami na temat miejsca w którym byłem :)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Relacje na forum
#7 PostWysłany: 02 Lis 2014 12:30 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Problemem nie są relacje z krótkich wypadów, ale tych liczonych w tygodniach i miesiącach - na własnym przykładzie spodziewam się że moja relacja z Chin będzie miała ok 50 stron A4 pisanych standardową dwunastką.. :? (jestem w około 2/3 jej pisania, a już na 33 stronie tekstu bez zdjęć). Jest prawie niemożliwe taką relację napisać na raz. Pisząc zaś w odcinkach człowiek jest pełen zapału na początku lecz potem on stopniowo wygasa. Podświadomie chce już się tylko dobrnąć do końca, co momentalnie odbija się na stylu relacji i jej jakości. Jeśli się to zauważy, chcąc temu przeciwdziałać postanawia się odetchnąć na chwilę od pisania, wrócić z świeżym zapałem. Tylko że on już nie wraca :P (bo np wspomnienia z wyjazdu zaczynają powoli blaknąć). Rozwiązaniem jest pisanie relacji telegraficznych, ale one z kolei w moim odczuciu nie oddają tak dobrze przeżyć i przygód autora, brakuje wtedy tła historycznego czy praktycznych porad. I relacja traci na wartości.

Wydaje mi się że tak to już jest jak banda grafomanów amatorów zabiera się za pisanie to może im to po prostu nie zawsze wyjść ;) Na forum mamy niestety sporo niedokończonych relacji..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Relacje na forum
#8 PostWysłany: 02 Lis 2014 12:41 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
Jedną tylko podróż mam opisaną w najmniejszych szczegółach, a w zasadzie jej część. Miałam ze sobą netbooka i pisałam na bieżąco :-) fajna pamiątka :-) drugą część owego wyjazdu krótko mówiąc olałam i już nie spisałam. Inna sprawa, że ta opisana jest jedną jedyną relacją którą mam, pozostałe wyjazdy co najwyżej w krótkich notatkach ręcznie pisanych mam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Relacje na forum
#9 PostWysłany: 02 Lis 2014 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Nie było moim zamiarem kogoś do czegoś zmuszać. Wyraziłam tylko swoje zdanie na ten temat z nadzieją, ze może wezwani do tablicy nie zdają sobie z tego sprawy. Lubię czytać relacje użytkowników z podróży i przeszkadza mi to, że na c.d. muszę czekać 2 tygodnie. Też piszę ( 1 :lol: sztuka zamieszczona na forum ) najpierw w Wordzie. Nie zamieściłam jednego dnia bo wiem, ze to fizycznie niemożliwe - przynajmniej dla mnie. Ale jak jest gotowy tekst to łatwiej później ogarnąć się w krótszym czasie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Relacje na forum
#10 PostWysłany: 02 Lis 2014 12:57 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Ależ motywuj :) jest to też ciekawy temat, i z chęcią poczytam jak np autorzy innych relacji radzą sobie z problemami ich pisania czy jakie są odczucia czytelników :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Relacje na forum
#11 PostWysłany: 02 Lis 2014 13:07 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Ja mogę napisać na przykładzie mojej ostatniej relacji - z Montpellier.

W założeniu chciałem, żeby był to w miarę kompletny i kompleksowy przewodnik po miejscu i okolicach, zwłaszcza że będę tam kilka razy w tym roku i zatrzymuje się u prawie lokalsa ;)

Pisanie na bieżąco jest w takiej sytuacji niemożliwe. Jedyne co, to można zapisywać sobie najważniejsze przemyślenia/hasła w trakcie podróży, ale i tak trzeba to sklecić po powrocie. Zwłaszcza, że na miejscu szkoda czasu. Kilka dni po powrocie zbierałem się do napisania i z każdym dniem coraz mniej mi się chciało :P w końcu zmuszając się napisałem ją na 3-4 razy w dwa dni, dorzuciłem zdjęcia i wszystkie konieczne informacje. Zobaczymy jak pójdą kolejne odsłony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Relacje na forum
#12 PostWysłany: 02 Lis 2014 20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Panowie Administratorzy - dziękuję za wykazanie się empatią :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Relacje na forum
#13 PostWysłany: 05 Mar 2015 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Sporo szumu i trochę negatywnych opinii pojawiło się ostatnio na forum w związku z "wysypem" nowych relacji. A bo "klepią to tylko dla punktów", "zostaniemy zalani nowymi wpisami"...
Mam zdecydowanie odmienne zdanie. Jeżeli reforma uaktywni userów, jeżeli spowoduje, że pojawi się tu więcej informacji na temat świata to bez względu na to jakie są motywacje piszących wyjdzie nam to tylko na dobre :)
Bo wcale nie jest tak, że relacja to szast-prast i już się pojawia. Jeżeli zamierzenie jest takie, że ma to jakoś brzmieć, ma coś zwierać i o czymś opowiedzieć - to jest to wiele godzin spędzonych przed komputerem. I pewnie dlatego jest tak wiele nieskończonych relacji na forum, nawet tych, które zapowiadały się bardzo ciekawie.
Najogólniej mówiąc - wpływ reformy w tym zakresie oceniam na plus :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Relacje na forum
#14 PostWysłany: 23 Kwi 2015 16:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Trochę okrężną drogą :mrgreen: przypominam o kończącym się konkursie
konkurs-na-relacje-miesiaca-w-lutym,11,70969
Nadmieniam, że losowo można stać się właścicielem koszulki. Jedyny warunek - zagłosować :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Relacje na forum
#15 PostWysłany: 23 Kwi 2015 16:36 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2010
Posty: 1141
Loty: 188
Kilometry: 335 734
Washington napisał(a):
Jest prawie niemożliwe taką relację napisać na raz. Pisząc zaś w odcinkach człowiek jest pełen zapału na początku lecz potem on stopniowo wygasa. Podświadomie chce już się tylko dobrnąć do końca, co momentalnie odbija się na stylu relacji i jej jakości. Jeśli się to zauważy, chcąc temu przeciwdziałać postanawia się odetchnąć na chwilę od pisania, wrócić z świeżym zapałem. Tylko że on już nie wraca :P (bo np wspomnienia z wyjazdu zaczynają powoli blaknąć). Rozwiązaniem jest pisanie relacji telegraficznych, ale one z kolei w moim odczuciu nie oddają tak dobrze przeżyć i przygód autora, brakuje wtedy tła historycznego czy praktycznych porad. I relacja traci na wartości.

W pełni oddałeś moją mękę z relacją z Ameryki Centralnej. Tylko, że ja już szczęśliwie skończyłam. Rzutem na taśmę, tuż przed pierwszą rocznicą wyjazdu :-)


Ostatnio edytowany przez Karolina_s, 23 Kwi 2015 17:27, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Relacje na forum
#16 PostWysłany: 23 Kwi 2015 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
ale dałaś tytuł
myślałem ze chodzi o relacje miedzy forumowiczami
a zamiast czytać cudze swoje pisz, większości i tak się nie da czytać z powodu infantylności treści
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Relacje na forum
#17 PostWysłany: 23 Kwi 2015 17:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
becek napisał(a):
myślałem ze chodzi o relacje miedzy forumowiczami

A interesujący jest dla Ciebie taki temat? To załóż.
A relacji pisać nie będę - zbyt leniwa jestem. Wolę czytać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Relacje na forum
#18 PostWysłany: 23 Kwi 2015 17:46 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2010
Posty: 1141
Loty: 188
Kilometry: 335 734
becek napisał(a):
większości i tak się nie da czytać z powodu infantylności treści

Ciężko oczekiwać, żeby ktoś z opisu wyjazdu urlopowego robił rozprawę doktorską
Góra
 Profil Relacje PM off
chaleanthite lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Relacje na forum
#19 PostWysłany: 23 Kwi 2015 18:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
becek napisał(a):
a zamiast czytać cudze swoje pisz, większości i tak się nie da czytać z powodu infantylności treści

Są różne gusta i wszystkim nie dogodzisz. Ja rzadko czytam relacje na forum, bo właśnie nie odpowiadają mi jakościowo. Jeśli chcę spędzić czas na czytaniu relacji, to wolę sięgnąć po jakieś poważne reportaże, gdzie warsztat pisarski stoi na wysokim poziomie i czytając coś takiego, nie tylko się bawię, ale i uczę. Ale mimo, że nie jestem wielkim fanem relacji na forum, to nie napisałbym nigdy, że nie da się ich czytać z powodu infantylności treści, bo to obraża ich autorów. Możesz napisać, że masz swoje preferencje i one nie są tutaj ukontentowane, ale bez niepotrzebnych docinek. Trzeba szanować ogrom pracy innych, jaki władają w pisanie, nawet jeśli nam się to zwyczajnie nie podoba.
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Relacje na forum
#20 PostWysłany: 23 Kwi 2015 18:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
becek napisał(a):
większości i tak się nie da czytać z powodu infantylności treści


A ja się z powyższym zgodzę. Bardzo mało jest relacji, które wciągają słowem pisanym. Jeśli ktoś pisać nie potrafi powinien ograniczyć się do krótkich haseł pod zdjęciami. Duża liczba relacji brzmi jak z pierwszych klas podstawówki: "spałam, wstałam, jechałam, podziwiałam.... jadłam, piłam, przetrawiłam";-) I do tego wysyp nazw odwiedzonych miast i atrakcji. Nie do przebrnięcia dla kogoś słabo zorientowanego w temacie. Relacja to nie przewodnik. Ma być z założenia subiektywna. Czyli co warto, czego nie warto, co wywarło na nas największe wrażenie, a co zwyczajnie rozczarowało i najważniejsze: ile to wszystko kosztowało;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 177 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group