Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Różne kryteria podróży -
krótka (bliska, np w Europie)
dłuższa (powyżej 2 tygodni?)
W 1 miejscu <-> wiele miejsc
Zrób-to-sam(a) budżetowo <-> All-incl.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 216 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 23 Kwi 2013 00:24 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
zbyhu napisał(a):
Latte we Włoszech to mleko - trzeba uważać - ja się raz naciąłem ;)



Dwa dni temu tez zamowilem latte zamiast caffe latte w Treviso :D

Hiszpania, Portugalia czy Wlochy sa calkiem tanie poza sezonem turystycznym
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#22 PostWysłany: 23 Kwi 2013 00:43 

Rejestracja: 23 Sie 2011
Posty: 353
niebieski
Nie do konca sie zgadzam z opiniami formumowiczow: np. Wlochy sa ponadprzecietnie drogie jesci chodzi o noclegi i zywnosc (na poludniu jest troche lepiej). TAka Hiszpania wypada duzo lepiej cenowo, a takie Grecja, czy Portugaila s po srodku. Istnieje sppra zaleznosc, ze wsyspy=drozyzna:) I wiadomo drozyzna panuje we Francji, krajach beneluxu i w Skandynawii. W Europie zdecydowanie najtansze sa balkany - Buglaria i byle republiki jugoslowaniaskie (poza wybrzezem dalmatyjskim). Moze to niektorych zdziwic, ale taka Rumania jest drozsza od Polski (w przeciwienstwie do nas ich gosodarka sie rozwija, a ludzie bogaca). Tak samo Wegry, czy Czechy zawsze byly lekko drozsze on nas. Tanio jest w Afryce Pln. tylko ktos madrze zauwazyl, trzeba znac jezyk (od francuskiego przez wloski do arabskiego), zeby uzyskac dobra cene. Najtanszy obiad w zyciu jadlem w Maroko za niecala zlotowke...Reszta Afryki, to poza moze RPA, to masakryczny wyzysk turysty, wiec trzeba sie liczyc ze sporymi wydatkami. Dosyc tanio jest tez w Gruzji i Armenii. Taka Rosja, czy kraja baltyckie jest drozsza od Polski, a Ukraina i Bialorus troszeczke tansze (tam jedynie transport jest caly czas duzo tanszy).
_________________
Swiat konczy sie tam, gdzie nie dociera Ryanair
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 23 Kwi 2013 00:44 

Rejestracja: 04 Sie 2011
Posty: 187
01ERES napisał(a):
Kamil napisał(a):
Polska.

lub wino!


To akurat nie jest dziwne. Ciężko, żeby produkt z danego kraju był duzo tańszy w kraju, gdzie tradycje picia wina są praktycznie zerowe (nie liczę Komandosów kokosowych na ławce w parku). Podatki, transport itd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 23 Kwi 2013 00:49 

Rejestracja: 04 Sie 2011
Posty: 187
gulakov napisał(a):
Nie do konca sie zgadzam z opiniami formumowiczow: np. Wlochy sa ponadprzecietnie drogie jesci chodzi o noclegi i zywnosc (na poludniu jest troche lepiej). TAka Hiszpania wypada duzo lepiej cenowo, a takie Grecja, czy Portugaila s po srodku. Istnieje sppra zaleznosc, ze wsyspy=drozyzna:) I wiadomo drozyzna panuje we Francji, krajach beneluxu i w Skandynawii. W Europie zdecydowanie najtansze sa balkany - Buglaria i byle republiki jugoslowaniaskie (poza wybrzezem dalmatyjskim). Moze to niektorych zdziwic, ale taka Rumania jest drozsza od Polski (w przeciwienstwie do nas ich gosodarka sie rozwija, a ludzie bogaca). Tak samo Wegry, czy Czechy zawsze byly lekko drozsze on nas. Tanio jest w Afryce Pln. tylko ktos madrze zauwazyl, trzeba znac jezyk (od francuskiego przez wloski do arabskiego), zeby uzyskac dobra cene. Najtanszy obiad w zyciu jadlem w Maroko za niecala zlotowke...Reszta Afryki, to poza moze RPA, to masakryczny wyzysk turysty, wiec trzeba sie liczyc ze sporymi wydatkami. Dosyc tanio jest tez w Gruzji i Armenii. Taka Rosja, czy kraja baltyckie jest drozsza od Polski, a Ukraina i Bialorus troszeczke tansze (tam jedynie transport jest caly czas duzo tanszy).


Ile os. tyle opinii. Taniość to w sumie pojęcie względne. Widzę, że każdy z nas do koszyka kosztów różne rzeczy wrzuca, o subiektywnych odczuciach nie wspominając. Dla mnie Hiszpania była droższa niż Włochy. Nie tylko Rumunia, ale i Ukraina potrafi być droższa od PL. Rumunia to w ogole był chyba jeden z niewielu krajów dla mnie, gdzie wolałem zjeść w knajpie niż samemu coś upichcić. Niejednokrotnie wychodziło tak taniej niz w markecie. Podobnie w Maroku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 23 Kwi 2013 01:01 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
zbyhu napisał(a):
Co do tego że Polska jest tania do podróży to się nie do końca zgodzę. Wczasy nad morzem kosztują kolosalne pieniądze w porównaniu z np Balatonem.


Tylko że podróżowanie generalnie nie sprowadza się do wczasów w Sopocie albo pod Kasprowym.

@Ukraina: jest ogólnie wyraźnie tańsza od Polski, nie tylko same przejazdy, ale nie dotyczy to Kijowa, Lwowa i kurortów krymskich. Najtaniej na wschodzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 23 Kwi 2013 02:54 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
qxu247 napisał(a):
Hej,

Jakie są Wasze doświadczenia jeśli chodzi o kraje, które są najtańsze do podróżowania i życia w nich. Kiedyś taki ranking oglądałem to wyszło, że Filipiny to najtańszy kraj. Jak macie jakieś własne doświadczenia czy wiedzę na ten temat to fajnie było by coś napisać.
Np. Ile kosztuje średnio nocleg w stolicy czy poza stolicą, koszt wyżywienia itp. Pewnie wielu osobą ułatwi to podróżowania zwłaszcza tym mniej majętnym :)


Różnorodność zdań wynika z braku precyzji w postawionym (zacytowanym powyżej) pytaniu. Czym innym jest podróżowanie(1) a czym innym koszty utrzymania (2) ajeszcze czym innym koszty dotarcia do takiego miejsca (3) i ewentualnej wizy.

1.Koszty podróżowania zdeterminowane sa przez wybrany rodzaj środka transportu. Jeśli ktoś zamierza poruszać się pieszo, na rowerze czy stopem to będą one podobne w każdym kraju. Jeśli zamierzamy korzystać z komunikacji publicznej to (generalizując) samochodem będziemy poruszać się najtaniej tam gdzie tanie paliwo (np. Rosja), samolotem tam gdzie duża konkurencja linii lotniczych - otwarte niebo (np. UE), pociągiem tam gdzie uważana jest za ważną z punktu widzenia społecznego i dotowana przez państwo (np. Ukraina, Białoruś, Gruzja). Komunikacja miejska tradycyjnie jest tania w wielu krajach byłego ZSRR. Nie ma chyba potrzeby rozwijać tego tematu tym bardziej że nawet w wymienionych przykładach istnieje szereg odstępstw, np. szybkie pociągi na Ukrainie mogą kosztować 10x więcej niż najtańszy na tej samej trasie.

2.W kosztach utrzymania należałoby wyróznić koszty żywności i mieszkania (koszty ubrań oraz usług pomijam). I tu się może okazać że koszty żywności na tle Europy (nawet części postsocjalistycznej) Polska należy do najtańszych krajów. Oczywiście wyroby akcyzowe jak papierosy czy alkohol kupimy najtaniej na wschodzie. Odnośnie kosztów mieszkania to bardziej zależy to od lokalizacji niż kraju. Dotyczy to zarówno hoteli jak i mieszkań. Wydaje się że najtańsze hotele w obrębie szerokorozumianej Europie można znaleźć w Turcji, na Malcie, Portugalii i Hiszpanii. Tutaj mogą trafić się ceny nawet na poziomie 500 zł/m-c za studio 2 osobowe. Odnośnie mieszkania to zapewne podobnie jak w Polsce: mieszkanie (dom) o podobnych warunkach można wynająć zarówno za np. 2000 zł/m-c w dużym ośrodku miejskim jak i za 200zł/m-c w Bździnach Dolnych. opłaty za media mogą być na podobnym poziomie.

3. Koszty dotarcia na miejsce zapewne najniższe będą w EU - choćby samolotem. Wiz brak.

Pozostaje jeszcze kwestia "przyjazności" danego miejsca. Wbrew pozorom jest to istotne. Chodzi o bezpieczeństwo, bliskość kulturową, język.

Osobiście gdybym miał wybierać miejsce na 2-3 miesięczny pobyt, padłoby na Ukrainę a konkretnie ukraińskie Karpaty w średniozapuszczonej wiosce z dala od kurortów. Koszty wynajęcia starej zapuszczonej chałupy szacuję na 200-300 zł z mediami w okresie wiosenno-letnio-wczesnojesiennym. Brak wiz. Koszty dojazdu autem w moim przypadku 100zł tam i z powrotem. Koszty wyżywienia i używek podobne jak w Polsce. 1500 zł/m-c/2os. powinno wystarczyć.
Drugim miejscem pewnie byłaby Malta w okresie jesienno-zimowym ale kosztbyłby pewnie ze 2x większy niż na Ukrainie.

A tak na marginesie, w formie żartu, to pewnie najtańszym Państwem do podróżowania w sensie przemieszczania się, byłby Watykan.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off
CITIZEN S lubi ten post.
CITIZEN S uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 23 Kwi 2013 07:05 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
gulakov napisał(a):
Hiszpania wypada duzo lepiej cenowo, a takie Grecja, czy Portugaila s po srodku.


Akurat moje subiektywne zdanie jest takie, że Portugalia jest dużo tańsza od Hiszpanii i porównywalna cenowo do Polski. Ceny w sklepach, restauracjach, koszty hoteli, wszystko było tańsze niż w Hiszpanii. Wyjątkiem była benzyna, która w Hiszpanii była tańsza niż w Portugalii.
_________________
<<< Porady farmaceutki >>>
http://zapytaj-farmaceute.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 23 Kwi 2013 07:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
stalk3r napisał(a):
01ERES napisał(a):
Kamil napisał(a):
Polska.

lub wino!


To akurat nie jest dziwne. Ciężko, żeby produkt z danego kraju był duzo tańszy w kraju, gdzie tradycje picia wina są praktycznie zerowe(...). Podatki, transport itd.

Ta reguła nie sprawdza sie dla wszystkich produktów - najdroższego łososia norweskiego w życiu jadłem akurat w... Norwegii ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 23 Kwi 2013 08:09 

Rejestracja: 06 Kwi 2013
Posty: 86
Loty: 87
Kilometry: 227 848
Wietnam. Jeśli chodzi o ceny noclegów, jedzenia i transportu to jest to wg. mnie jeden z najtańszych krajów azjatyckich. Jakościowo bije w w/w. aspektach takie kraje jak Tajlandia, Kambodża czy Laos ( o Indiach czy Bangladeszu nie wspominając).
Byłem w Wietnamie w 2009 roku. Ceny jedzenia średnio 0,5-1 usd, noclegu 6-10 usd (naprawdę ładny i czysty pokój), wynajęcie motoru 5 usd za cały dzień, więc średnio 25-30 usd starczało nam na dwie osoby na dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 23 Kwi 2013 08:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
stalk3r napisał(a):
gulakov napisał(a):
Nie do konca sie zgadzam z opiniami formumowiczow: np. Wlochy sa ponadprzecietnie drogie jesci chodzi o noclegi i zywnosc (na poludniu jest troche lepiej). Hiszpania wypada duzo lepiej cenowo, a taka Grecje, czy Portugaile s po srodku. Istnieje sppra zaleznosc, ze wsyspy=drozyzna:) I wiadomo drozyzna panuje we Francji, krajach beneluxu i w Skandynawii. W Europie zdecydowanie najtansze sa balkany - Buglaria i byle republiki jugoslowaniaskie (poza wybrzezem dalmatyjskim). Moze to niektorych zdziwic, ale taka Rumania jest drozsza od Polski (w przeciwienstwie do nas ich gosodarka sie rozwija, a ludzie bogaca). Tak samo Wegry, czy Czechy zawsze byly lekko drozsze on nas. Tanio jest w Afryce Pln. tylko ktos madrze zauwazyl, trzeba znac jezyk (od francuskiego przez wloski do arabskiego), zeby uzyskac dobra cene. Najtanszy obiad w zyciu jadlem w Maroko za niecala zlotowke...Reszta Afryki, to poza moze RPA, to to masakryczny wyzysk turysty, wiec trzeba sie liczyc ze sporymi wydatkami. Dosyc tanio jest tez w Gruzji i Armenii. Taka Rosja, czy kraja baltyckie jest drozsza od Polski, a Ukraina i Bialorus troszeczke tansze (tam jedynie transport jest caly czas duzo tanszy).


Ile os. tyle opinii. Taniość to w sumie pojęcie względne. Widzę, że każdy z nas do koszyka kosztów różne rzeczy wrzuca, o subiektywnych odczuciach niewspominając. Dla mnie Hiszpania była droższa niż Włochy. Nie tylko Rumunia, ale i Ukraina potrafi być droższa od PL. Rumunia to w ogole był chyba jeden z niewielu krajów dla mnie, gdzie wolałem zjeść w knajpie niż samemu coś upichcić. Niejednokrotnie wychodziło tak taniej niz w markecie. Podobnie w Maroko.

Calosciowego porownania nie mam, ale np. hotele - w Mediolanie 20 euro za osobe w pokoju dwuosobowym to super okazja, (a zazwyczaj pokoj jest nieciekawy), w Barcelonie za 15-20 euro masz pokoj z kuchnia. No i np za 20 euro za zakupy w Mercadonie mozna kupic naprawde duzo dobrego i drogiego w Polsce jedzenia. Sporo cen jest takich samych jak w Polsce albo i nizszych. Natomiast we Wloszech z 20 euro w supermarkecie nie poszalejesz.

Mieszkalem jakis czas w Salzburgu, wiec mam tez dobre porownanie Austria/Niemcy. Niemal wszystko w Austrii jakies 15% drozsze, oprocz paliwa. Austria jest ogolnie droga, piwo w lokalu dwa razy drozsze niz u nas, fryzjer meski 4 razy drozszy, mieso w sklepie kilkukrotnie drozsze.

Wiec z tanich-drogich krajow polecam Hiszpanie i Niemcy. Tania wydawala mi sie rowniez Slowacja, ale tu wiem ze zdania sa rozne, ja bylem w Zilinie i bylo naprawde taniej w porownaniu z Polska.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 23 Kwi 2013 15:41 

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 2
Krzyżak napisał(a):
Wietnam. Jeśli chodzi o ceny noclegów, jedzenia i transportu to jest to wg. mnie jeden z najtańszych krajów azjatyckich. Jakościowo bije w w/w. aspektach takie kraje jak Tajlandia, Kambodża czy Laos ( o Indiach czy Bangladeszu nie wspominając).
Byłem w Wietnamie w 2009 roku. Ceny jedzenia średnio 0,5-1 usd, noclegu 6-10 usd (naprawdę ładny i czysty pokój), wynajęcie motoru 5 usd za cały dzień, więc średnio 25-30 usd starczało nam na dwie osoby na dzień.


Mogę prosić do Ciebie jakiś kontakt np. email ? Bo właśnie zdecydowaliśmy się na 3 miesięczny pobyt w tym państwie ale będziemy zwiedzać sąsiednie kraje również. Jedziemy w 5 osób i miałbym kilka pytań a widzę, że już gościłeś w tamtych rejonach.

Piszę w temacie bo nie ma opcji prywatnej wiadomości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 29 Lip 2013 15:33 

Rejestracja: 25 Mar 2012
Posty: 71
Po ostatnich zaporowych wrecz cenach z LCC, postanowilam troche zmienic strategie i placic wiecej za bilet lotniczy ale leciec w relatywnie tansze miejsca / w sensie nocleg i wyzywienie, transport / Bardzo milo wspominam wakacje w Czarnogorze i Macedonii, gdzie po dotarciu na miejsce mozna milo spedzic czas za niewielkie pieniadze, co bilansuje sie z nieco drozszym biletem.
Dodam tylko ze latam z lotnisk z UK / Londyn / wiec teoretycznie wybor miejsc jest wiekszy a niestety oferta Ryaniara czy Wizzaira nie taka dobra, nie ma az takich promo jak z Polski sie zdarzaja.
Marzy mi sie Wietnam i Kambodza, a oprocz tego macie pomysly na tanie kierunki gdzies blizej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 29 Lip 2013 15:42 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Spacja napisał(a):
Po ostatnich zaporowych wrecz cenach z LCC, postanowilam troche zmienic strategie i placic wiecej za bilet lotniczy ale leciec w relatywnie tansze miejsca / w sensie nocleg i wyzywienie, transport / Bardzo milo wspominam wakacje w Czarnogorze i Macedonii, gdzie po dotarciu na miejsce mozna milo spedzic czas za niewielkie pieniadze, co bilansuje sie z nieco drozszym biletem.
Dodam tylko ze latam z lotnisk z UK / Londyn / wiec teoretycznie wybor miejsc jest wiekszy a niestety oferta Ryaniara czy Wizzaira nie taka dobra, nie ma az takich promo jak z Polski sie zdarzaja.
Marzy mi sie Wietnam i Kambodza, a oprocz tego macie pomysly na tanie kierunki gdzies blizej?


Najtańsze noclegi w "bliższej okolicy", nawet za kilka/kilkanaście złotych, znajdziesz w Turcji, na Malcie, w Portugalii i Hiszpanii. Warto rozpatrzeć również całonocne rejsy promami vikingline.com po Bałtyku (Sztokholm, Helsinki, Alandy, Turku) gdzie za kabinę 4-os. z łazienką zapłacisz już od około 50 zł. Nawiasem mówiąc, nocny prom na Alandy i zpowrotem to najtańsza opcja noclegu w Sztokholmie.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 29 Lip 2013 16:26 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
z bliższych okolic to hiszpańskie wyspy, Malta, Grecja - tanie noclegi, wyżywienie własne w kosztach polskich
z dalszych - Azja, Azja, Azja :) najtaniej Indie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 29 Lip 2013 16:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
Proponuje połączyć wątki - mieliśmy już dłuższą dyskusje na podobny temat:
viewtopic.php?f=18&t=28527
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 20 Wrz 2013 12:10 

Rejestracja: 03 Mar 2013
Posty: 91
Do europejskich zaliczyłbym Maltę - ceny porównywalne do cen w Polsce, mimo że mają tam euro :)
_________________
Moje podróże -> http://www.podrozniczo.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 20 Wrz 2013 12:11 

Rejestracja: 03 Mar 2013
Posty: 91
qxu247 napisał(a):
Hej,

Jakie są Wasze doświadczenia jeśli chodzi o kraje, które są najtańsze do podróżowania i życia w nich. Kiedyś taki ranking oglądałem to wyszło, że Filipiny to najtańszy kraj. Jak macie jakieś własne doświadczenia czy wiedzę na ten temat to fajnie było by coś napisać.
Np. Ile kosztuje średnio nocleg w stolicy czy poza stolicą, koszt wyżywienia itp. Pewnie wielu osobą ułatwi to podróżowania zwłaszcza tym mniej majętnym :)




A teraz jeszcze cena biletów lotniczych do Filipin.... 1100 zł RT z Mediolanu :D
_________________
Moje podróże -> http://www.podrozniczo.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 20 Wrz 2013 14:46 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
podrozniczk_m napisał(a):
Do europejskich zaliczyłbym Maltę - ceny porównywalne do cen w Polsce, mimo że mają tam euro :)

Nie zgodzę się. Jedyne, co widziałem taniego na Malcie, to bilet dzienny na komunikację - poza tym było drożej niż w Polsce.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 20 Wrz 2013 17:54 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 346
niebieski
Uzbekistan! tanio i bezpiecznie! ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 20 Wrz 2013 18:32 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Iran - również super tanio i bezpiecznie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 216 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group