Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 270 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 24 Lip 2012 04:24 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 804
niebieski
Robin napisał(a):
udało mi się wypłacić na BP, ale wypłaciłem Visą
a potrzebuje Mastercard, ten Real to mastercard? mam daleko do reala, obszedłem wiele sklepów dzisiaj i nie znalazłem Cashback dla Mastercard


Ja nie kojarzę, żeby Mastercardem dało się kiedykolwiek robić cashback, co najwyżej debetową Maestro...
_________________
<<< Porady farmaceutki >>>
http://zapytaj-farmaceute.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
#162 PostWysłany: 27 Lip 2012 22:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Alior Bank otwiera internetowy kantor walutowy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 27 Lip 2012 23:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2011
Posty: 274
niebieski
flus napisał(a):
Robin napisał(a):
udało mi się wypłacić na BP, ale wypłaciłem Visą
a potrzebuje Mastercard, ten Real to mastercard? mam daleko do reala, obszedłem wiele sklepów dzisiaj i nie znalazłem Cashback dla Mastercard


Ja nie kojarzę, żeby Mastercardem dało się kiedykolwiek robić cashback, co najwyżej debetową Maestro...


Tak się wtrącę bez czytania całego wątku...jeśli się nie mylę to teraz BZWBK do konta daje MC payback...a samo payback ma podobny wydźwięk co cashback :)

EDIT
Dobra już rozumiem, flus chodziło Ci o to, że sama usługa istnieje ale punktów usługowych z terminalami obsługującymi cashback MC nie ma :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 28 Lip 2012 09:54 

Rejestracja: 17 Cze 2012
Posty: 246
Loty: 40
Kilometry: 67 613
niebieski
Blackall włąśnie przeczytałem większośc artykułów na Twoim blogu i gratuluje i dziękuję :) Śiwetny blog bardzo cenne informacje w poniedziałek pewnie dzięki Tobie założe sobie konto w Syncu , a i z kartami kredytowymi super :) o tym kantorze internetowym już nie wspomnę :)

Także bardzo dziękuję Tobie za tą skarbnicę wiedzy :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 28 Lip 2012 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 398
Loty: 57
Kilometry: 77 621
niebieski
Kursy w tym internetowym kantorze faktycznie wyglądają dobrze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 28 Lip 2012 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2011
Posty: 274
niebieski
Ja szukam czegoś podobnego, może znacie...
Chcę mieę konto walutowe w NOK i kartę do tego konta w pdf. Czyli taką wirtualną. Czy znacie bank który takie coś udostępnia. No i najważniejsze pytanie, czy za transakcje internetowe jest jakaś prowizja?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 31 Lip 2012 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
Blackall
Twój wpis "Polak za granicą" jest świetny, ale nie uwzględnia jeszcze Aliora Sync.
Wyjeżdżam wkrótce na pół roku na Tajwan i zastanawiam się co będzie dla mnie najbardziej opłacalne, jeśli zarabiam w PLN a płacił będę w TWD. Co byś polecał na taki wyjazd? Czy konto walutowe Sync w USD będzie mi przeliczało TWD -> EUR -> USD czy bezpośrednio na dolary?

I jeszcze pytanko - jak policzyć koszt transakcji powiedzmy w TWD kartą PKO w PLN? Mam na tej stronie wpisać EUR i TWD, a potem przeliczyć EUR na PLN po kursie PKO, czy od razu na stronie VISA wpisać PLN i TWD?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 31 Lip 2012 16:24 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
witam, glupie pytanie, czy karta z aliorsync dziala jako mastercard prepaid do kupowania biletow ryanair ? michcioj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 31 Lip 2012 16:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Gru 2011
Posty: 243
niebieski
michcioj napisał(a):
witam, glupie pytanie, czy karta z aliorsync dziala jako mastercard prepaid do kupowania biletow ryanair ? michcioj

Nie, gdyż najzwyczajniej w świecie ... nie jest kartą pre-paid :) .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 31 Lip 2012 18:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 398
Loty: 57
Kilometry: 77 621
niebieski
Żadna karta podpięta do konta bankowego nie działa w ten sposób
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 31 Lip 2012 18:50 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 156
luxyfer napisał(a):
Blackall
Wyjeżdżam wkrótce na pół roku na Tajwan i zastanawiam się co będzie dla mnie najbardziej opłacalne, jeśli zarabiam w PLN a płacił będę w TWD. Co byś polecał na taki wyjazd? Czy konto walutowe Sync w USD będzie mi przeliczało TWD -> EUR -> USD czy bezpośrednio na dolary?

Pytanie nie bylo do mnie ale odpowiem bo tez podrozuje w roznych kierunkach.
Do placenia kartami polecam polbank bo przeliczaja zawsze z dzikiej waluty(rupie,ruble,riale) na PLN bez posrednictwa USD czy EUR, kursy sa bardzo zblizone do srednich w NBP. Osobiscie mam kredytowke polbank-tmobile wiec jeszcze 1% wydatkow odzyskuje.
Jesli chcialbys wyciagac kase z bankomatow to juz raczej cos innego bo jako kredytowka bedzie droga w tym temacie, ja sie posilkuje DB z darmowymi wyplatami na calym swiecie(chociaz odbijaja sobie na kursach).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 31 Lip 2012 23:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
stonka napisał(a):
luxyfer napisał(a):
Blackall
Wyjeżdżam wkrótce na pół roku na Tajwan i zastanawiam się co będzie dla mnie najbardziej opłacalne, jeśli zarabiam w PLN a płacił będę w TWD. Co byś polecał na taki wyjazd? Czy konto walutowe Sync w USD będzie mi przeliczało TWD -> EUR -> USD czy bezpośrednio na dolary?

Pytanie nie bylo do mnie ale odpowiem bo tez podrozuje w roznych kierunkach.
Do placenia kartami polecam polbank bo przeliczaja zawsze z dzikiej waluty(rupie,ruble,riale) na PLN bez posrednictwa USD czy EUR, kursy sa bardzo zblizone do srednich w NBP. Osobiscie mam kredytowke polbank-tmobile wiec jeszcze 1% wydatkow odzyskuje.
Jesli chcialbys wyciagac kase z bankomatow to juz raczej cos innego bo jako kredytowka bedzie droga w tym temacie, ja sie posilkuje DB z darmowymi wyplatami na calym swiecie(chociaz odbijaja sobie na kursach).

Tez nie chce wprowadzac w blad, bo ostatnio głównie strefa euro, ale to co napisał użytkownik(czka?) wyżej jest zdecydowanie świetny pomysłem. Zyskujemy 1% cashbacku na wszystkim, a kursy polbankowej karty ciężko przebić ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 01 Sie 2012 16:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
W regulaminie Polbanku jest zapis:
Cytuj:
Transakcje dokonywane przy użyciu Karty w walutach innych niż PLN
bezpośrednio na  walutę rozliczeniową po  kursie instytucji rozliczającej transakcję.
Walutą rozliczeniową jest PLN.

Jaka instytucja rozlicza te transakcje? Chodzi o VISA i przelicza się według tej strony http://corporate.visa.com/pd/consumer_s ... src=ex_rez? (lub Mastercard)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 01 Sie 2012 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
luxyfer napisał(a):
W regulaminie Polbanku jest zapis:
Cytuj:
Transakcje dokonywane przy użyciu Karty w walutach innych niż PLN
bezpośrednio na  walutę rozliczeniową po  kursie instytucji rozliczającej transakcję.
Walutą rozliczeniową jest PLN.

Jaka instytucja rozlicza te transakcje? Chodzi o VISA i przelicza się według tej strony http://corporate.visa.com/pd/consumer_s ... src=ex_rez? (lub Mastercard)

tak, po kursie Visy/MC, było o tej karcie sporo na forum :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 01 Sie 2012 17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
ehh to będzie moje piąte konto osobiste, ale chyba jednak warto - oszczędności dość znaczne przy płatności kartą, (bo do bankomatu wybiorę jednak pewnie coś innego). A czy Polbank to jedyny bank, który nie przelicza przez EUR?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 01 Sie 2012 18:01 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 156
luxyfer napisał(a):
ehh to będzie moje piąte konto osobiste, ale chyba jednak warto - oszczędności dość znaczne przy płatności kartą, (bo do bankomatu wybiorę jednak pewnie coś innego). A czy Polbank to jedyny bank, który nie przelicza przez EUR?


nie musisz zakladac konta(wlasciwie to nawet nie polecam bo pobieraja oplaty jakos od lutego), zaloz po prostu karte kredytowa bez zbednych oplat i dodatkow typu ubezpieczenie od zatwardzenia;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 01 Sie 2012 18:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
stonka napisał(a):
luxyfer napisał(a):
ehh to będzie moje piąte konto osobiste, ale chyba jednak warto - oszczędności dość znaczne przy płatności kartą, (bo do bankomatu wybiorę jednak pewnie coś innego). A czy Polbank to jedyny bank, który nie przelicza przez EUR?


nie musisz zakladac konta(wlasciwie to nawet nie polecam bo pobieraja oplaty jakos od lutego), zaloz po prostu karte kredytowa bez zbednych oplat i dodatkow typu ubezpieczenie od zatwardzenia;)


Niestety wątpię, żebym dostał kartę kredytową jako student bez pracy ;) Konto jest za free jeśli mam średnie saldo powyżej 1000zł a karta za free jeśli zrobię min. 5 transakcji miesięcznie - oba warunki do spełnienia bez specjalnej spiny żeby pamiętać. A do tego 3-6% oprocentowania środków na koncie.

Zrobiłem sobie wyliczenia - zdecydowanie najkoszystniej wypada jak na razie Polbank, zaraz za nim Alior Sync w USD (bo Alior przelicza przez USD a nie przez EUR), znacznie gorzej pozostałe konta w złotówkach. Różnica pomiędzy PKOBP a Polbankiem to ok. 3%, więc w sumie więcej niż się spodziewałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 02 Sie 2012 13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2011
Posty: 274
niebieski
a propos konkursu MC World...chciałbem zarejestrować dwie transakcję na taką samą kwotę, tego samego dnia. Wyskakuje błąd. Czy nie powinniśmy tego zgłosić do organizatorów? Bardzo to ogranicza możliwość dodawania transakcji (np bilety komunikacji miejskiej), a przecież potwierdzenie mam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 02 Sie 2012 13:59 

Rejestracja: 24 Mar 2011
Posty: 122
donmateo napisał(a):
a propos konkursu MC World...chciałbem zarejestrować dwie transakcję na taką samą kwotę, tego samego dnia. Wyskakuje błąd. Czy nie powinniśmy tego zgłosić do organizatorów? Bardzo to ogranicza możliwość dodawania transakcji (np bilety komunikacji miejskiej), a przecież potwierdzenie mam.

nie musisz nic zgłaszać, oni o tym dobrze wiedzą. co więcej, mają to zapisane w regulaminie ;p
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 02 Sie 2012 15:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
kaasia napisał(a):
donmateo napisał(a):
a propos konkursu MC World...chciałbem zarejestrować dwie transakcję na taką samą kwotę, tego samego dnia. Wyskakuje błąd. Czy nie powinniśmy tego zgłosić do organizatorów? Bardzo to ogranicza możliwość dodawania transakcji (np bilety komunikacji miejskiej), a przecież potwierdzenie mam.

nie musisz nic zgłaszać, oni o tym dobrze wiedzą. co więcej, mają to zapisane w regulaminie ;p

Wszystko było w newsie :) http://livesmarter.pl/worldpromocja-wyg ... ard-world/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 270 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: abelincoln, KL_user oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group