Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 25 Lis 2015 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
nie za droga?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#42 PostWysłany: 25 Lis 2015 13:52 

rysiekkk napisał(a):
Mój kolejny typ co do zmywarki Bosch SMV69N70EU
ktoś coś ? :roll:



Nie mam takiego dylematu ale gdybym musiała kupować zmywarkę/pralko-suszarkę to bym celowała w Boscha/Siemensa/Miele.

P.S.
Nie wiem kto mi pozazdrościł wiekowej 14: :lol:
singielka_1976 napisał(a):
Podobnie z wiekowym tv 14' Sony- może do muzeum by go przyjęli ? :lol:


ale zrobił to tak skutecznie, że....padła :( i musiałam się z nią pożegnać.Następca jest ale wątpię żeby wytrzymał połowę tego co poczciwy malutki trinitron, zwłaszcza, że to inna marka choć też na S :? .
Góra
 PM off  
      
#43 PostWysłany: 26 Lis 2015 08:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 589
Loty: 2
Kilometry: 1 679
niebieski
namteH napisał(a):
nie za droga?

zdecydowanie za droga, ale nie stać mnie na tanie rzeczy :roll:

~4lata temu kupiliśmy jakąś zmywarkę Beko - ekonomiczna itp. itd. - ale myje słabiutko :?
Stary (~10lat) sprzęt Bosza mył znacznie lepiej !
Nadal działa bez zarzutu u teściów 8-)

Żeby nie było - Beko zostaje tam gdzie jest, a ja szukam sprzętu, do innej lokalizacji.
_________________
◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 26 Lis 2015 09:18 

Rejestracja: 26 Cze 2014
Posty: 191
Loty: 90
Kilometry: 169 440
Ja mam zmywarke electroluxa - nie podam modelu bo nie pamiętam (ale szybki look na ceneo i juz chyba nawet takich nie robią +5lat) - i raz sie zespuła -błąd na wyświetlaczu.
Telefon do serwisu, okazalo sie moduł eletroniczny - moduł 450 zł + wymiana + dojazd .. po malym poszukiwaniu w necie okazało się że powszechna awaria (sztuczne postarzanie sprzętu ? ) koszt naprawy samodzielnej - 4,20 zł stycznik, odsysacz cyny 9,9 zł czas 20 min.
Także przy tej firmie trzeba na seriws uważać, z drugiej strony przy której nie trzeba.
Co do zmywania/suszenia - nie mam zastrzeżeń.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 26 Lis 2015 11:21 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Jako osoba pracująca swego czasu w serwisie AGD powiem tylko, że w zmywarkach Electroluxa bardzo awaryjne są pompy brudnej wody. Byle ziarenko ziela angielskiego, czy pestka potrafi je załatwić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 26 Lis 2015 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Ja mam w domu tylko electroluxa. O ile duże agd, pralki, lodówki, kuchenki itp. są IMO doskonałe to z małym różnie bywa. Żelazko padło miesiąc przed upływem gwarancji (bezproblemowy zwrot kasy), kielich od blendera pękł przy myciu po ok. 2 latach.

W kwestii pralek, unikać z klejonymi bębnami.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 26 Lis 2015 22:13 

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 289
Loty: 36
Kilometry: 61 969
niebieski
@rysiekkk

Jeśli masz kupić sprzęt do domu kup osobno pralkę i suszarkę!
Samsung, którego podałeś, zużywa wody (wg producenta) ok 164l na cykl prania z suszeniem, gdzie zwykła pralka potrafi zużyć tylko 40-50l. A do tego prądu ok 6 kWh na cykl, gdzie pralki zużywają ok 0,7 kWh na cykl, a suszarki w klasie A+ ok 2,5 kWh.

Możesz zaoszczędzić kasy przy kupnie, zaoszczędzić miejsca, ale w użytkowaniu nie to już odczujesz różnicę. No i nie zapomnij, że jak się coś zepsuje to sprzętu nie użyjesz.


Co do zmywarki, za Boscha płacisz za firmę ;) Dużo programów, nie wszystkie będą wykorzystane. Tańsze zmywarki też potrafią umyć i zużyć mało wody jak droższe modele Boscha i Siemensa. Przykładowo taki model: Whirlpool ADG 6240/1 FD.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 26 Lis 2015 22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
CPQ napisał(a):
Ja mam zmywarke electroluxa - nie podam modelu bo nie pamiętam (ale szybki look na ceneo i juz chyba nawet takich nie robią +5lat) - i raz sie zespuła -błąd na wyświetlaczu.
Telefon do serwisu, okazalo sie moduł eletroniczny - moduł 450 zł + wymiana + dojazd .. po malym poszukiwaniu w necie okazało się że powszechna awaria (sztuczne postarzanie sprzętu ? ) koszt naprawy samodzielnej - 4,20 zł stycznik, odsysacz cyny 9,9 zł czas 20 min.
Także przy tej firmie trzeba na seriws uważać, z drugiej strony przy której nie trzeba.
Co do zmywania/suszenia - nie mam zastrzeżeń.

Ćwiczyłem coś podobnego w pralce niedawno (Whirlpool, 4-letnia). Zgasła nagle. Po doczytaniu okazało się że typowa usterka układu zasilania w programatorze. Słabej jakości elementy, które przepalają się po jakimś czasie. Zestaw naprawczy ok 20PLN, plus trochę więcej niż 20 minut pracy (lutownica średnio sobie radziła z przemysłowymi lutami). I wszystko działa. Zadzwoniłem do serwisu, moduł plus wymiana to ok 600PLN, czyli prawie że taniej nową pralkę można kupić.

Zresztą ćwiczyłem podobny temat kiedyś w kotle CO, przy czym tam moduł z odzysku coś 1200PLN. Naprawa u sprytka-elektronika kosztowała 70PLN. A to już na porządne bilety wystarczy ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 30 Lis 2015 10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 589
Loty: 2
Kilometry: 1 679
niebieski
Temat przemyślany i faktycznie będą oddzielne sprzęty (pralka + suszarka) ;)

Na razie szukam pralki...

Wstępnie typy:
- Bosch VarioPerfect WAT24441PL
- Siemens WM12T460PL


W takich $ znacie coś ciekawszego ? ;)
_________________
◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 30 Lis 2015 10:53 

Rejestracja: 18 Sie 2012
Posty: 468
Loty: 30
Kilometry: 33 014
A ja zadam takie pytanie: a dlaczego nie np. Amica? Albo Siemens, który pralki produkuje we Wronkach? Czyż nie lepiej wspierać nasz przemysł? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 30 Lis 2015 11:40 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 353
niebieski
Drogi Ryśku :)

Ostatnio przerabiałem taki sam problem - pralkosuszarkę czy pralkę, u mnie jest problem taki że mam małe mieszkanie bez balkonu i nie bardzo mam gdzie pranie suszyć :)

Ogólnie wszyscy dookoła doradzają osobno pralkę i osobno suszarkę. Z pralkosuszarkami największym problemem jest to, że maksymalny wsad do suszenia jest mniejszy niż do prania (pralkosuszarka z pojemnością 8kg prania będzie miała ok 4-6kg suszenia), więc przy pralce załadowanej do pełna suszyć trzeba "na dwa razy". Suszarki jednofukncyjne z zasady mają większą pojemność.

Co do sprzętu to wybrałem Boscha, ale głównie z powodu że tam pracuję i mam zniżki pracownicze, więc nie będę się wypowiadał. To co jednak warto wiedzieć to to że suszarkę można postawić na pralce - służy do tego łącznik np. WTZ 11400. Dodatkowo zyskujesz na tym wysuwaną półeczkę na wysuszone pranie - najwygodniejsza rzecz na świecie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 30 Lis 2015 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 589
Loty: 2
Kilometry: 1 679
niebieski
livien napisał(a):
A ja zadam takie pytanie: a dlaczego nie np. Amica? Albo Siemens, który pralki produkuje we Wronkach? Czyż nie lepiej wspierać nasz przemysł? :)

he no Siemensa biorę pod uwagę ;)

generalnie na razie szukam info... ;)
Aclan napisał(a):
...To co jednak warto wiedzieć to to że suszarkę można postawić na pralce - służy do tego łącznik np. WTZ 11400. Dodatkowo zyskujesz na tym wysuwaną półeczkę na wysuszone pranie - najwygodniejsza rzecz na świecie.

wiem o tym, świetna sprawa:
Image
a te łączniki uniwersalne są ?
np. pralka X + suszarka Y ?

choć nie wiem czy nie wolał bym zbudować murowanej półki - coś w ten deseń:
Image
jakieś to rozwiązanie stabilniejsze / pewniejsze się wydaje :roll:
_________________
◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group