Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Jak przygotowujesz się do podróży?
Czytam o danym miejscu w Internecie
Kupuję przewodnik - książkę
Ściągam przewodnik na telefon (np. PDF)
Ściągam przewodnik na tablet (np. PDF)
Ściągam przewodnik na czytnik ebooków (np Kindle)
Drukuję interesujące materiały znalezione w sieci
Nie zabieram ze sobą żadnych materiałów
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Lis 2014 14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Wrz 2014
Posty: 36
Cześć,
mam do Was pytanie - w jaki sposób przygotowujecie się do zwiedzania nowych miejsc? Czytacie wcześniej o danym miejscu w internecie? A może jedziecie na żywioł? Kupujecie książki - przewodniki czy drukujecie własne materiały? A może ściągacie ebooki? Na kindle? Na telefon? Na tablet? Czy może w ogóle nie zabieracie ze sobą żadnych materiałów?
Mam pewien pomysł, jak można by podróżnikom ułatwić życie, ale o tym napiszę za jakiś czas. Dzisiaj udostępniam ankietę, w której proszę Was o głosy. Chodzi o to, jak najczęściej to robicie. Można wybrać kilka opcji (np czytam o danym miejscu w internecie + nie zabieram materiałów. Albo czytam w internecie + ściągam ebooka itp).
Jeżeli macie jeszcze inne patenty na przygotowanie się do zwiedzania nowych miejsc, piszcie : ).
_________________
Zapiski z podróży http://kranceswiata.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu
Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów
#2 PostWysłany: 08 Lis 2014 19:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 248
Loty: 29
Kilometry: 73 985
Oprócz odpowiedzi które zaznaczyłem dodałbym jeszcze zbieranie materiałów na miejscu w punktach informacyjnych dla turystów. Mimo, że zawsze jestem przygotowany do wyjazdu, to odwiedzam takie punkty, żeby dowiedzieć się czegoś więcej i dostać jakieś materiały na temat okolic, które odwiedzam.
Przy okazji można czasami dostać jakieś kupony rabatowe :)
Góra
 Profil Relacje PM off
inwencja lubi ten post.
kathrine0 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 09 Lis 2014 15:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Wrz 2014
Posty: 36
W sumie też tak czasem robię, zapomniałam o tym wspomnieć w ankiecie. Punkty informacyjne są przydatne zwłaszcza wtedy, kiedy nie zdążę się porządnie przygotować do wyprawy (ale to na szczęście nie zdarza się często)
_________________
Zapiski z podróży http://kranceswiata.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Lis 2014 02:49 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
W sumie to zależy od miejsca i celu... zdarza mi się celowo jechać całkiem w ciemno i zwiedzać bez mapy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Lis 2014 06:25 

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 184
Loty: 127
Kilometry: 271 716
Najwięcej czytam w internecie, drukuję ciekawe informacje, czasami kupuję i zabieram ze sobą przewodnik, instaluję w telefonie mapy do gps i wprowadzam pozycje hoteli i ciekawych miejsc do zwiedzania. Na miejscu kupuję lokalną kartę sim z dostępem do internetu i na bieżąco zasięgam informacji. Właściwie to bardzo rzadko zdarza mi się pójść na żywioł i czegoś nie przygotować, szczególnie, że najczęściej podróżuję z żoną i chcę jej oszczędzić jakiś ekstremalnych przeżyć na przykład hoteli. Jak podróżuję z kolegami to mam co prawda wybrane hotele w miejscach w których zamierzamy się zatrzymać ,ale ich nie rezerwuję i podróż modyfikujemy na bieżąco.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Lis 2014 14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
wikitravel + lista atrkacji z tripAdvisora jako podstawa wszystkiego

nie zawsze, ale często: na pobyty dłuższe niż 2-3 dni kupno lokalnego SIMa
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Lis 2014 14:36 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 113
Najczęściej autobus hop on hop off lub jakiś przewodnik zorganizowany przez konsjerża.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Lis 2014 15:14 

Rejestracja: 04 Lip 2011
Posty: 326
niebieski
Od siebie jeszcze mogę dodać, że jak mam dość czasu, to robię swoją własną wysoce spersonalizowaną, subiektywnie ukierunkowaną mapę np na (google maps). Zaznaczam na niej, to co mnie interesuje z większą lub mniejszą ilością dodatkowych informacji (typu: godziny otwarcia, ceny itd).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 23 Lis 2014 14:20 

Rejestracja: 06 Paź 2014
Posty: 5
Ja zawsze wyszukuję mapki turystyczne z zaznaczonymi ciekawymi miejscami, a potem czytam o każdej z tych atrakcji i wybieram, które chcę zobaczyć :) Takie mapki ratują życie przy podróżach autostopem :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 24 Lis 2014 00:03 

Rejestracja: 29 Lip 2013
Posty: 121
Loty: 41
Kilometry: 134 425
rw30 napisał(a):
wikitravel + lista atrkacji z tripAdvisora jako podstawa wszystkiego

nie zawsze, ale często: na pobyty dłuższe niż 2-3 dni kupno lokalnego SIMa

Moja metoda jest prawie identyczna. Do tego dokladam google maps, żeby się zorientować w okolicy i czasem angielskie forum tripadvisor. Jak na razie mnie to nie zawiodło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 24 Lis 2014 15:12 

Rejestracja: 10 Lip 2014
Posty: 16
Wpisuje nazwę miasta+blog w googlach lub miasto+forum. Lubie czytać relacje ludzi,którzy tam byli.
A może jest ukierunkowana wyszukiwarka blogowa? Znacie taki instrument?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 24 Lis 2014 15:28 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
ja czytam milion informacji, blogi, tripadvisora, przewodniki, ksiazki rowniez te fabularne ktorych akcja sie dzieje w danym miejscu itd itp.

ogladam filmy ktore sie tam dzieja

pytam lokalesow na stronce interpals co polecaja, szczegolnie jesli chodzi o klimat poszczegolnych miejsc, dzielnic, targi, jedzenie

z tego wybieram to co mnie ciekawi (czyli najczesciej wywalam wiekszosc typowych zabytkow i muzeow :P)

robie swoje mapki i dokumenty z infomacjami o kazdym miejscu - i takimi "zrodlowymi" historiami ale tez praktyczne informacje, zrzuty z google street view itd, wrzucam to na telefon, wg mnie lepsze niz przewodnik bo mam tam wylacznie to co mnie interesuje, pogrupowane, jedno miejsce to jeden dokument i nie musze nic szukac, przeskakiwac itd :)

na miejscu realizuję z tego planu jakieś 70% i daję sobie też czas na szwędanie się bez celu i zazwyczaj wtedy trafiam w najfajniejsze miejsca
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 25 Lis 2014 01:52 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6248
Loty: 476
Kilometry: 1 003 603
lonelyplanet + wujek google i relacje + anthony bourdain + Makłowicz :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 25 Lis 2014 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 492
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Jak już jestem na miejscu,to staram się znaleźć widokówki w jakimś lokalnym sklepiku i czasem można coś fajnego wyszukać ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 25 Lis 2014 15:25 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 120
Ja dużo czytam przed wyjazdem. Jeśli wypad jest weekendowy to przewodnika nie kupuję, natomiast zawsze staram się mieć mapę offline ściągniętą na telefon.
U mnie zawsze pierwszy dzień polega na rozpoznaniu ,,terenu", wtedy najczęściej się gubię;p Później już normalne zwiedzanie miejsc ,,must see" + coś co szczególnie mnie interesuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 25 Lis 2014 18:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2014
Posty: 200
Loty: 124
Kilometry: 226 762
niebieski
Moje sposoby:
- własna mapka w Google Maps z zaznaczonymi atrakcjami (super sprawdziła się w Rzymie, gdzie byłam tylko 3 dni, a zobaczyłam mnóstwo rzeczy)
- czytanie relacji na wartościowych blogach (!) i na tutejszym forum :)
- oczywiście ogólny research w Internecie (tutaj głównie WikiTravel i zwykła Wikipedia)
- czasem czytam przewodnik o danym miejscu jeszcze przed wyjazdem
- na miejscu lubię wziąć darmowe mapki z informacji turystycznych z zaznaczonymi atrakcjami
- najważniejsze- Couchsurfing :) Moje ulubione źródło informacji o odwiedzanym miejscu! Dzięki Siegfriedowi, u którego spałam w Bergamo, dowiedziałam się o historii polenty :) gdy pisałam relację na bloga, to chciałam odtworzyć drobne szczegóły i szperałam po Internecie, ale polsko- i anglojęzyczne strony niewiele mnie oświeciły. Wobec tego uważam, że nikt i nic nie zastąpi miejscowych w roli przewodnika.
_________________
http://podroz-usmiechu.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 26 Lis 2014 04:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2013
Posty: 97
Skoro jest okazja to napiszę, pewnie część osób nie wie. Google umożliwia pobranie map i używanie ich później offline na telefonie (max 50x50km). Przydaje się, gdy jesteśmy pozbawieni internetu, a chcemy sprawnie poruszać się po mieście.

Podobnie jest z TripAdvisor, który umożliwia pobranie danych dot. danego miasta na telefon, a później korzystanie z nich bez internetu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 26 Lis 2014 14:21 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
wojtkow napisał(a):
Oprócz odpowiedzi które zaznaczyłem dodałbym jeszcze zbieranie materiałów na miejscu w punktach informacyjnych dla turystów.


Zazwyczaj te materiały można mieć już w domu przed wyjazdem. W większości przypadków sprawdza się wpisanie w Googla angielskiej nazwy miasta i dalej: tourist information download
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 30 Lis 2014 12:04 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 120
Przy okazji: polecam http://www.tripomatic.com/ , planować można na komputerze, a później całą aplikację ściągnąć na smartphona. Jest mapka offline oraz ranking miejsc do zobaczenia + informacje o godzinach otwarcia i pokrótce omówione atrakcje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 30 Lis 2014 17:05 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Pierwszy raz przymierzam się do kupna przewodnika. Polecacie jakiegoś konretnego wydawcę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group