Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: PolskiBus vs PKP
#41 PostWysłany: 11 Sie 2014 19:48 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Ludzie, do licha, iR to nie żadne PKP!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
#42 PostWysłany: 11 Sie 2014 20:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Ależ, TAK ;) dla Kowalskiego, PKP=INTERCITY + REGIO i proszę nie wprowadzać nas z tego błędu ;)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 11 Sie 2014 21:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1987
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
mashacra napisał(a):
Ależ, TAK ;) dla Kowalskiego, PKP=INTERCITY + REGIO i proszę nie wprowadzać nas z tego błędu ;)


ba, do tego KM, KŚ, KŁ i Arriva to też PKP

ależ siła marki...tak samo dobrze się ma CePeeN, który już dawno nie istnieje a w świadomości ludzi ciągle trwa...co prawda młodsze pokolenie już tego skrótu nie zna więc coraz mniej tego cepeenu słychać..
tak samo już pekaesy powoli odchodzą w niepamięć...ale PKP się trzyma mocno :)
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 11 Sie 2014 23:32 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 274
niebieski
vivere napisał(a):
mashacra napisał(a):
Ależ, TAK ;) dla Kowalskiego, PKP=INTERCITY + REGIO i proszę nie wprowadzać nas z tego błędu ;)


ba, do tego KM, KŚ, KŁ i Arriva to też PKP

ależ siła marki...tak samo dobrze się ma CePeeN, który już dawno nie istnieje a w świadomości ludzi ciągle trwa...co prawda młodsze pokolenie już tego skrótu nie zna więc coraz mniej tego cepeenu słychać..
tak samo już pekaesy powoli odchodzą w niepamięć...ale PKP się trzyma mocno :)

trzyma się tak mocno jak adidasy na nogach ;)

To chyba będzie najlepszy temat do pytania:
Jak wygląda sytuacja z paleniem? Dalej są u nas przedziały dla palących, palenie na dworcah w czasie przystankow czy jak to wyglada?
I analogicznie polski bus - są jakieś przystanki na peta? Jak wyglądają zmiany kierowców, robią postoje czy tylko kierowcy zmieniają się między autobusami?
Planuje dłuższą trasę i jest to jeden z czynników które biere pod uwagie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 11 Sie 2014 23:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1648
srebrny
@kiew, brawo za merytoryczny głos w dyskusji i ten szczegółowy referat. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 12 Sie 2014 00:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2013
Posty: 198
Loty: 29
Kilometry: 29 080
Ja zdecydowanie wolę PKP. Nie wiem dlaczego PB zdecydował się na autokary z tak niemiłosiernie niewygodnymi fotelami. To jest masakra jakaś. Zawsze, jak wysiadam od nich z autokaru to jestem pokręcony. PKP z Wawy do Krakowa można jechać 3:30 (TLK) lub 6 godzin. Zależy kiedy. Ale ostatnio jechałem te 3:30 z Warszawy i było nieźle. Zawsze trzeba porównywać konkretną trasę. Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi, czym jeździć. Raz lepiej pojechać PB bo trafi się za 1zł i przystanek jest centrum, a czasem PB oferuje wyższe ceny niż PKP (Bo akurat pula za 1zł się wyczerpała) i wtedy warto rozważyć PKP. Zresztą pisałem u siebie ostatnio o tym i stworzyłem takie oto porównanie: http://www.cultureup.pl/podroze/jak-naj ... o-krakowa/
_________________
http://www.cultureup.pl - kulturalne podróżne kulinarne

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 12 Sie 2014 10:56 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
mashacra napisał(a):
Ależ, TAK ;) dla Kowalskiego, PKP=INTERCITY + REGIO i proszę nie wprowadzać nas z tego błędu ;)

Ale tu się chyba wypowiadają osoby, które odróżniają przewoźników. Bo nie widziałem tu jeszcze tekstu "Ten Ryanair był znów opóźniony. Więcej nie skorzystam z usług LOT, wolę pociąg!".

Ja wiem, że polska kolej, jej podziały i zasady taryfowe to jedna wielka patologia i nic dziwnego, że przeciętny zjadacz chleba się w tym nie łapie. Ale jakoś ten sam zjadacz nie ma problemu z tym, że bonu rabatowego z Carrefoura raczej nie zrealizuje w Tesco.

vivere napisał(a):
ależ siła marki...tak samo dobrze się ma CePeeN, który już dawno nie istnieje a w świadomości ludzi ciągle trwa...co prawda młodsze pokolenie już tego skrótu nie zna więc coraz mniej tego cepeenu słychać..

To nie siła marki, tylko jakieś takie zjawisko... sam nie wiem - socjologiczne? Ludzie przejmują takie określenia, że niby fachowe, choć ich nie rozumiem. Owym "CPN" zazwyczaj określa się służbowy dystrybutor paliwa w zakładach eksploatujących ciężarówki czy autobusy. "Zaparkuj tam przy CPN-ie". No rozwala mnie to...

Ja rozumiem w czasach gdy PR były w PKP. Ale teraz to jest konkurencja i w pewnym momencie było ostro. No więc bez przesady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 12 Sie 2014 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
obibok napisał(a):
Ale tu się chyba wypowiadają osoby, które odróżniają przewoźników. Bo nie widziałem tu jeszcze tekstu "Ten Ryanair był znów opóźniony. Więcej nie skorzystam z usług LOT, wolę pociąg!".


Dlatego już wcześniej specjalnie dla Ciebie zmieniłem tytuł z PKP na pociąg :)

[OT]Moim zdaniem ludzie nie rozróżniają PKP, Intercity, Regio.... ze względu na to, że były to spółki wcześniej powiązane ze sobą i wyszły jedna z drugiej, łatwiej im rozróżnić PB od PKS bo to całkiem inna firma która od początku miała oddzielny wizerunek (zresztą dla większości osób autokary jeżdżące między miastami to pekaesy choć z tymi spółkami też nie mają nic wspólnego).
"Słownikowo" stacja benzynowa była kiedy synonimem CPN i dla wielu osób tak pozostało tak jak PKP było synonimem pociągu i są ludzie którzy nie mają ochoty przestawiać się na ogólnym poziomie dyskusji na podziały spółek które większości nie bardzo obchodzą.[/OT]
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 12 Sie 2014 12:06 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 555
Loty: 375
Kilometry: 618 633
niebieski
Ja bym proponował zmienić nazwę tematu na ,,Autokar vs pociąg".
Bo w tej chwili porównujemy sieć kolejową (obsługiwaną przez różnych operatorów), która oferuje dotarcie zapewne do kilku tysięcy stacji w całej Polsce, z tylko jednym konkretnym przewoźnikiem autobusowym, który dociera do kilkunastu miejsc w Polsce.
I teraz z dyskusji wynika, że lepiej jechać PB, niż obskurnym pociągiem. Wszystko jest ok, dopóki mówimy o większych miastach. Jednak, gdy chcemy się dostać do jakiejś mniejszej miejscowości, to możemy skorzystać albo z pociągu, albo jeszcze bardziej obskurnego pks-a. I wtedy się okazuje, że pociąg jest jednak lepszym rozwiązaniem :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 12 Sie 2014 12:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Temat pozostaje taki jaki jest, rozbijanie standardów autokarowych przy kilkuset firmach w Polsce mija się z celem, a pociągi trzymają stosunkowo równy poziom i spółek mniej ;)
Ewentualnie można do PB porównać SimpleExpress
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 12 Sie 2014 15:18 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 184
W tamtym tygodniu odbyłem swoją długą podróż nad morze koleją, dokładnie pociągiem TLK z Dębicy do Kołobrzegu, oraz powrót również pociągiem tej samej kategorii. Bilety kupione w weekendowej biletomanii 2x29 zł, która jest dla mnie bardzo atrakcyjną ofertą. Podróż w dwie strony trwała prawie 40h. Dokładnie to 2x19h. Do Kołobrzegu jechałem w środku tygodnia, do Wrocławia byłem sam w przedziale, dopiero tam wsiadły dwie osoby, zresztą tylko jedna jechała do Kołobrzegu, czyli do ostatniej stacji. Na brak komfortu więc nie mogłem narzekać. Siedzenia w przedziale 8-miejscowe. W toalecie było czysto, był papier, ręczniki papierowe, mydełko, oraz woda. Oczywiście jak dla mnie komfort nieporównywalnie lepszy niż w jakimkolwiek autokarze. Możliwość wyjścia z przedziału, otwarcia okna, oraz czasami możliwość skorzystania z wagonu barowego jest dla mnie bardzo istotnym czynnikiem przy wyborze tego środka transportu. Na mojej trasie niestety nie było wagonu barowego, aczkolwiek widziałem pracownika warsu, który jeździł po pociągu z wózkiem i oferował kawę, herbatę, bądź słodkości.
Podróż powrotna (w weekend) trochę inna, ponieważ już na pierwszej stacji miałem pełny przedział oraz ludzie stali na korytarzu. Aczkolwiek współpasażerowie bardzo mili, oraz przyjaźnie nastawieni. W wagonie obok wracała również jakaś młodzież z wycieczki, mimo to było spokojnie. Wróciłem już w prawie pustym wagonie. podróż odbywała się dwa razy w nocy, a mimo to nie słyszałem żeby ktoś kogoś okradł. Czułem się bardzo bezpiecznie i na pewno skorzystam z pociągu jeszcze nie raz.
Fotka z mojego przedziału:
http://zapodaj.net/8f35cbed7068e.jpg.html
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#52 PostWysłany: 12 Sie 2014 15:39 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
Ja też dorzucę dwie foty z inter regio, klasa 2. W mojej opinii jako miejsce do siedzenia przez kilka godzin jest to znacznie lepsze rozwiązanie niż PB. Ale co kto lubi...

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 12 Sie 2014 16:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2014
Posty: 889
niebieski
Roku napisał(a):
Ja też dorzucę dwie foty z inter regio, klasa 2. W mojej opinii jako miejsce do siedzenia przez kilka godzin jest to znacznie lepsze rozwiązanie niż PB. Ale co kto lubi...

Image

Image


Niezwykle fantazyjne cieniowanie oparcia fotela. Projektant miał gust.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 19 Sie 2014 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
No ja bardziej wole polskibus ze względu na ceny, które przy odpowiednio szybkiej rezerwacji mogą być naprawde atrakcyjne. Podróżowałem już do Bratysławy, Pragi, Torunia, wiele razy trasą Gdańśk - Warszawa no i za tą cene co miałem to naprawdę warto się pomęczyć.

A najbardziej do PKP się zraziłem kiedy przyjechałem na dworzec w Gdyni i szukałem swojego pociągu do Warszawy i okazało się że go nie ma. Pani w kasie powiedziała że już od dawna taki pociąg nie kursuje i była mocno zdziwiona że miałem na niego kupiony bilet. Po dłuższej dyskusji oddała mi nawet kase za bilet, chociaż łatwo nie było bo wciąż powtarzała że to nie ona go sprzedała. Potem szukanie nowego pociągu i w drodze widziałem że więcej było ludzi takich jak ja, którzy mieli bilet na pociąg widmo :D

Fajnie że jest możliwość wyboru między autobusami a pociągami, każdy wybierze to co uważa za lepszą opcje.
Pozdrawiam wszystkich podróżujących :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 19 Sie 2014 17:06 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
JarekGdynia napisał(a):
A najbardziej do PKP się zraziłem kiedy przyjechałem na dworzec w Gdyni i szukałem swojego pociągu do Warszawy i okazało się że go nie ma.

A co to był za pociąg?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 20 Sie 2014 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
obibok napisał(a):
JarekGdynia napisał(a):
A najbardziej do PKP się zraziłem kiedy przyjechałem na dworzec w Gdyni i szukałem swojego pociągu do Warszawy i okazało się że go nie ma.

A co to był za pociąg?



IC z wykupioną miejscówką. Okazało się że takiego nie ma, czekałem godzine na TLK, a podczas jazdy słyszałem od paru wściekłych osób, że też mieli bilety na ten IC. A potem w pełnym TLK nie mieli już miejsc wolnych i stali całą drogę do Wawy. Ja na szczęście z Gdyni Głównej jechałem więc się jeszcze załapałem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 20 Sie 2014 18:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Konia z rzędem temu co chce się dowie jaka jest cena biletu na PKP za dane połączenie. Chcąc nabyć taką wiedzę tajemną MUSIMY być zarejestrowani w systemie sprzedaży biletów bo wyszukiwarka połączeń takiej informacji nie udostępnia. Po prostu paranoja do kwadratu, która powoduje że od razu mi się nie chce korzystać z tego "czegoś". :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 20 Sie 2014 18:25 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Najpierw sprawdź, a potem pisz. Informacja o cenie pojawia się wcześniej niż ekran logowania, więc w ogóle nie potrzeba mieć konta. Wystarczy kliknąć "kup bilet" na http://rozklad-pkp.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 20 Sie 2014 19:24 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
W ubiegły poniedziałek powrót z Wawy do Łodzi kolejnym IRegio, dojazd z Okęcia na W-wa Zachodnia to jednak 15 minut, sporo szybciej niż do Młocin na PB. Bilety kupione wcześniej za 9 i 19 zł, pociąg pełny na odcinku W-wa Zach. - Żyrardów (w sensie wszystkie siedzące zajęte), później sporo wolnych miejsc. Tylko wagony bezprzedziałowe, nowoczesne (chociaż osobiście wolę przedziałowe). Czysto, wygodnie, sporo miejsca na nogi, pomimo zajętych siedzeń (na trasie do Żyrardowa, później to już rozparty jak basza)... W wagonie wyświetlacze, ale na nich tylko reklamy. Toalety czyste przestronne i nowoczesne. Wszystko działało, woda ciepła, mydło było. Działały również gniazdka elektryczne (po 1 na każde 2 siedzenia). Przejazd (trochę dookoła, bo przez Koluszki, Łódź-Widzew i Łódź-Chojny (dworzec Fabryczna w remoncie)) zajął 1h50m, więc nie najgorzej. Ogólnie bardzo pozytywnie. Jakbym się miał czepiać, to bezprzedziałowe są jednak głośniejsze od przedziałowych.

Image

Dane mi też było ostatnio przejechać Simple Expresem. U nich jest jednak więcej miejsca na nogi, niż w PB. A i internet działa poprawnie, a nie tylko z nazwy. No i te numerowane miejsca... niby drobnostki, a jednak znacznie umilają przejazdy. Trzymam kciuki za PB, żeby to kiedyś wprowadzili. Jednak jeśli mam wybierać, to nadal wolę pociąg. Szczególnie po ostatnich pozytywnych doświadczeniach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group