Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Maj 2012 18:51 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 6
Hej,

Rozkminiam następująca trase:

2.08

WAW-SVG 06:10 - 08:20

Prestekolen - 1 dzień

nocleg ?
3.08

Stavanger - zwiedzanie

22:00 pociag Stavanger> Drammen (nocleg w pociagu)

4.08 07.00-14.00 Drammen >Bergen

ok 22.00 BGO>Gdansk

Calość kosztów :

bilety WAW-SVG 39zł + BGO-GDN 25zł = 65 zł
MiniPris > max 399nok - licze na zejscie ceny do 299 (lub nawet 199 nok) = =/- 150zł
promy > Prestekolen 240 nok = 120zł
nocleg 2/08-3/08 - ?

1) da rade zrobić Prestekolen jednego dnia (zakładając ze w Stavanger jest się ok 10:00) i rozbić się w namiocie gdzies w poblizu? Jakie sa ceny noclegów w schronisku ?

2) spał ktos kiedys w norweskim pociagu? jakie są warunki ?

3) moze ktoś chetny dołaczyć, póki bilety tanie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 30 Maj 2012 20:23 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 81
2) Co prawda nie spałam, ale jechałam pociągiem na dalszej trasie po Norwegii i miejsca są wyznaczone, a pociągi nie mają takich przedziałów jak u nas, że można się połozyć, tylko masz po jednej stronie i po drugiej stronie miejsca (coś jak w szynobusie). Myślę, że jeśli Ci nie przeszkadza spanie na siedząco to dasz radę :D
_________________
Zapraszam! www.blizejnizmyslisz.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 30 Maj 2012 21:02 

Rejestracja: 09 Maj 2012
Posty: 118
1) Spokojnie da się zrobić tą trasę. Nawet jak wystartujesz na Preikestolen o 12:00 i dojdziesz na górę o 14:00 to jeszcze 3 godziny na górze posiedzisz. Na nocleg zawsze możesz wrócić do Tau i gdzieś na dziko się w namiocie ulokować.
Mocno zastanawia mnie ta trasa ze Stavanger do Drammen, a potem z Drammen do Bergen – dlaczego i po co??? W nocy nic nie zobaczysz, a jazda 14 godzin pociągiem jest strasznie męcząca. Jeśli robisz to tylko dlatego, że nie masz gdzie spać, to już lepiej zamelinować się na lotnisku w śpiworku.

Poczytaj viewtopic.php?f=166&t=11225 tam dużo o takich szybkich podróżach można znaleźć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Cze 2012 16:39 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 6
goskatwo napisał(a):
1) Spokojnie da się zrobić tą trasę. Nawet jak wystartujesz na Preikestolen o 12:00 i dojdziesz na górę o 14:00 to jeszcze 3 godziny na górze posiedzisz. Na nocleg zawsze możesz wrócić do Tau i gdzieś na dziko się w namiocie ulokować.
Mocno zastanawia mnie ta trasa ze Stavanger do Drammen, a potem z Drammen do Bergen – dlaczego i po co??? W nocy nic nie zobaczysz, a jazda 14 godzin pociągiem jest strasznie męcząca. Jeśli robisz to tylko dlatego, że nie masz gdzie spać, to już lepiej zamelinować się na lotnisku w śpiworku.

Poczytaj viewtopic.php?f=166&t=11225 tam dużo o takich szybkich podróżach można znaleźć.


Koniecznie chciałem zobaczyć trasę kolejową Oslo-Bergen, z tym że, trasa Skavanger-Drammen to bardziej opcja przekimania w pociągu, a o 7.00 rano przesiadka już na właściwy pociąg w Drammen :)

Tak jakoś ten film mnie zainspirował, żeby złapać dwie pieczenie na jedym ogniu, zwłaszcza ze bilet po 199nok :
http://vj.tv/on/bergensbanen
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group