Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Lanzarote
#1 PostWysłany: 20 Maj 2010 12:49 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 25
Ciekawe pomysły na miejscu?
Ktoś był i coś poleca?

(23-30 czerwca WAW>CRL>ACE>CRL>KRK 140zł)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN
Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce) Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce)
 Temat postu: Re: Lanzarote
#2 PostWysłany: 10 Cze 2010 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Kwi 2010
Posty: 89
czesc
własnie wrociłem z Lanzarote. Bylo naprawde ekstra. nie wiem gdzie bedziesz mieszkac, ale ja mieszkalem w puerto del carmen apt. isabel. miasteczko tez fajne, duzo knajp, supermarketow (taniej niz w polsce - np. 1 litr Grants Whiskey 9,5 E) pamietaj ze cala wyspa to strefa wolnocowa wiec na lotnisku przesiadkowym, kupujesz rzeczy oznaczone metka tax free. Co do wysypy to polecam wypozyczenie samochodu. ja za caly tydzien zapłacilem 100Euro (najtansza wypozyczalnia: http://www.orcarcanarias.com/ ) Niby auto wystarczy na 2 dni, żeby zwiedzic wyspe, ale my jezdzilismy na rozne plaze po calej wyspie wiec nie zalujemy. zreszta zalatwia to tez transfer z i na lotnisko, bo wypozyczalnia jest na hali przylotów. Do zobaczenia: Napewno Park Narodowy Timanfaya - jazda autobusem po wulkanach - wstęp od osoby - 8E, Jardín de Cactus - kaktusowy ogrod - 5E, Mirador del Rio - piekny punkt widokowy - 8 E, miejscowość Playa Blanca i okolice Papagaya - wg mnie najladniejsze plaze na wyspie ( wjazd na teren plaż - 3 E za auto) w niedziele Market w Teguise. To tak po krotce. jak cos chcesz wiedziec to pytaj. tutaj to odpowiem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#3 PostWysłany: 10 Cze 2010 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
MasoN napisał(a):
Co do wysypy to polecam wypozyczenie samochodu. ja za caly tydzien zapłacilem 100Euro (najtansza wypozyczalnia: http://www.orcarcanarias.com/ )

to ja sie tylko podpise - rowniez polecam, korzystaliśmy na teneryfie z tej wypozyczalni, auto zarezerwowane przez net 3 dni wczesniej, cena 93,9€. Karty kredytowej nie trzeba, wzieli depozyt 50€.

Cytuj:
Do zobaczenia: Napewno Park Narodowy Timanfaya - jazda autobusem po wulkanach - wstęp od osoby - 8E, Jardín de Cactus - kaktusowy ogrod - 5E, Mirador del Rio - piekny punkt widokowy - 8 E, miejscowość Playa Blanca i okolice Papagaya - wg mnie najladniejsze plaze na wyspie ( wjazd na teren plaż - 3 E za auto) w niedziele Market w Teguise. To tak po krotce. jak cos chcesz wiedziec to pytaj. tutaj to odpowiem

Hehe, komercja to tam jest niezła. Na teneryfie ktora wydawala mi sie wyspą najbardziej znaną, nie ma żadnego mirradora czy plaży, za którą trzeba płacic (albo inaczej - nie ma żadnych ładnych i znanych, moze jakies prywatne są). Parki narodowe i podobne (typu teide, masca, anaga) rowniez za free..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#4 PostWysłany: 10 Cze 2010 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Kwi 2010
Posty: 89
nie wiem jak jest na teneryfie bo nie byłem, ale ja odpowiadam na pytanie co jest na Lanzarote do zobaczenia i ile to kosztuje
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#5 PostWysłany: 10 Cze 2010 18:40 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 25
dzięki za informacje!

Na pewno skorzystam i w razie pytań jeszcze się odezwę.

Narobiłem sobie smaka tą wypożyczalnią...
Problem jedynie w punkcie regulaminu: "You must be at least 25 years old to be able to drive or hire a car from us." :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#6 PostWysłany: 11 Cze 2010 08:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Kwi 2010
Posty: 89
no to muszę Cię zmartwić jeżeli nie masz 25 lat. To jest warunek konieczny!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#7 PostWysłany: 11 Cze 2010 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
MasoN napisał(a):
no to muszę Cię zmartwić jeżeli nie masz 25 lat. To jest warunek konieczny!

sa inne wypozyczalnie gdzie nie musisz miec 25 lat z tego co wiem, mniej znane, trzeba poszukac. My mielismy to szczescie ze jeden kumpel byl wlasnie >25 wiec bylo na kogo wziac auto ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#8 PostWysłany: 11 Cze 2010 11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2010
Posty: 136
skoro o wynajmie aut juz mowa, też mam zamiar wynajac auto w wakacje w hiszpanii. akurat bede miał juz 21 lat skończone.. ktoś wie może jaki limit muszę mieć na karcie ażeby bez problemu wynająć auto?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#9 PostWysłany: 11 Cze 2010 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
m4g1k napisał(a):
skoro o wynajmie aut juz mowa, też mam zamiar wynajac auto w wakacje w hiszpanii. akurat bede miał juz 21 lat skończone.. ktoś wie może jaki limit muszę mieć na karcie ażeby bez problemu wynająć auto?

choc wiekszosc wypozyczalni pisala o kartach kredytowych, my po przylocie udalismy ze nie wiemy o co chodzi i ze mamy tylko debetówke. 50€ depozytu (wiedzielismy ze prawdopodobnie tak bedzie, na necie pisali o 100-200€) i wszystko ok. Wiec jesli twoja karta pozwala na dzienne sciagniecie z konta kwoty, jaka jest potrzebna do zaplaty - powinno byc ok. Tzn bylo na teneryfie, bo tam jest tyle wypozyczalni i taka konkurencja, ze nie maja wyboru - musza praktycznie obslugiwac tych z debetówkami :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#10 PostWysłany: 08 Lip 2010 09:54 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 25
ad wypożczalni samochodów:
Ze swojego doświadczenia, polecam: http://www.recordrentacar.com/
Rezerwacja nie wymaga podawania żadnych danych karty kredytowej, można zapłacić przy odbiorze samochodu gotówką. Kartę kredytową wymagają jedynie w celu zabezpieczenia gdyby auto nie wróciło (czyli raczej musi być).

Minimalnie 21 lat oraz czas wypożyczenia to minimum 3 dni.

Wybierając 3drzwiową Corsę - czekał na mnie akurat większy, Deawoo Kalos za ok 17E / dzień. To są jedyne koszty, żadnych kaucji. (+benzyna ~0.8E/l)
Przy oddawaniu samochodu człowiek nawet nie poszedł na parking zobaczyć czy auto stoi...

"Biuro" albo raczej punkt odbioru samochodów znajduje się na pierwszym piętrze parkingu, zaraz przy terminalu, w takim okrągłym małym budynku.

ad Lanzarote:
Co do samego Lanzarote, chyba najbardziej przykra wyspa na jakiej byłem. Praktycznie zero roślinności (taki urok), część wyspy wygląda jak mordor. Jednak tanim biletom nie zagląda się w... ;) - kierunek zobaczyć można - szczególnie park wulkanów oraz małe miasteczka porozrzucane po wyspie. Z namiotem nie ma żadnego problemu, czy to znana plaża La Famara, czy też krater wulkanu.

Polecam zabrać ze sobą trochę składników na grilla do parku Timanfaya. Nie często ma się okazje przyrządzić sobie jedzenie na wulkanie.

W Arecife jest Lidl obok Ikei, poza tym jest Hiperdino zaraz za lotniskiem - jadąc w kierunku miasta. Dla niecierpliwych - idąc w prawo za lotniskiem - bardzo długa plaża z jasnym drobnym piaskiem.

Image Image Image Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#11 PostWysłany: 08 Lip 2010 11:34 

Rejestracja: 27 Sty 2010
Posty: 184
Podróż z podręcznym? Nie było żadnych obiekcji wobec stelaży namiotów?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#12 PostWysłany: 08 Lip 2010 12:39 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 25
remi3 napisał(a):
Podróż z podręcznym? Nie było żadnych obiekcji wobec stelaży namiotów?

ani do 70litrowego plecaka (wisport sierra), z którym od dłuższego czasu latam ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#13 PostWysłany: 17 Sie 2010 21:02 

Rejestracja: 14 Sie 2010
Posty: 36
witam,

wybieram się w podróż do Lanzarote przez Brukselę, po 20 września. Bilety na samolot już są. Karta prepaid poszła w ruch, rozpoznana przez Ryanair bez problemu, bez prowizji ;-)

Może ktoś z forum już odwiedził to miejsce? możecie coś podpowiedzieć? ile np. kosztuje wypożyczenie auta? czy hotel kupić z wyżywieniem HB (ok.1000zł za os. za tydzień, 4****)? czy lepiej bez i samemu kupować?- nie orientuje się jakie są ceny na miejscu. Z tego co widziałem można znaleźć nocleg już od 320zł za 7 dni od osoby, bez wyżywienia.

co można ciekawego zobaczyć? jakieś rejsy statkiem w dobrej cenie?

rozumiem, że ceny podane na booking.com są za pokój ? czyli dzielimy cenę przez np. 2 osoby? (lecę z dziewczyną)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#14 PostWysłany: 19 Sie 2010 19:28 

Rejestracja: 02 Lip 2010
Posty: 44
byłem niedawno na Lanzarote również z FR, z tym że mieszkanie załatwiane przez couchsurfing, więc tu nie pomogę. Na pewno warto zobaczyć plażę Papagayo i Farana, w miasteczku Nazaret - dom Omara Sharifa, jezioro El Golfo, Los Hervineros, park narodowy Timanfaya, możesz też wykupić rejs na wyspę La Graciosa - 20 EUR w obie strony z przystani w Orzoli. Samochód najlepiej wypożyczać w Cicar, cen niestety nie znam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#15 PostWysłany: 19 Sie 2010 19:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
kabza napisał(a):
byłem niedawno na Lanzarote również z FR, z tym że mieszkanie załatwiane przez couchsurfing, więc tu nie pomogę. Na pewno warto zobaczyć plażę Papagayo i Farana, w miasteczku Nazaret - dom Omara Sharifa, jezioro El Golfo, Los Hervineros, park narodowy Timanfaya, możesz też wykupić rejs na wyspę La Graciosa - 20 EUR w obie strony z przystani w Orzoli. Samochód najlepiej wypożyczać w Cicar, cen niestety nie znam

a u kogo spales? Przyda sie na przyszlosc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#16 PostWysłany: 19 Sie 2010 19:49 

Rejestracja: 02 Lip 2010
Posty: 44
Serge i Emili z playa honda, Matteo i Fabio z Nazaretu ;]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#17 PostWysłany: 20 Sie 2010 12:36 

Rejestracja: 14 Sie 2010
Posty: 36
droga ta wypożyczalnia, którą podałeś. z tego co widze w necie to tańsze są: recordrentacar i orcarcanarias.

jak ogólnie wrażenia z pobytu?

jesli się rezerwuje hotel na booking.com to czy im bliżej do przyjazdu tym cena jest większa za nocleg?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#18 PostWysłany: 20 Sie 2010 14:25 

Rejestracja: 02 Lip 2010
Posty: 44
co do wrażeń, śmiało mogę powiedzieć że nigdzie na świecie nie widziałem takich krajobrazów jak na Lanzarote - jadąc samochodem z Yaizy na północ wyspy, wszystko wokół wyglądało jak Mordor. Z turystycznych miasteczek to z pewnością Costa Teguise, Playa Blanca :) Na Costa Teguise bardzo dobre warunki do windsurfingu, na plaży Farana do surfingu. Arrecife niezbyt mi się podobało - typowe miasto jak wszędzie, natomiast wioski w środku wyspy mają klimat - polecam Nazaret. Lanzarote warto zobaczyć, ceny w marketach - wiele produktów tańszych niż w Polsce. Mi osobiście do gustu bardzo przypadło ich piwo - Tropical i Dorada, można pić i pić :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#19 PostWysłany: 20 Sie 2010 21:06 

Rejestracja: 14 Sie 2010
Posty: 36
dzięki za pomocne podpowiedzi!

zastanawiam się tylko w której części wyspy szukać noclegu - playa blanca, el papagayo czy puerto del carmen lub tenguise? ;-)

jak to wygląda jeśli chodzi o plaże - gdzie są te z jasnym piaskiem? zdaje sobie sprawę, że temp. wody będzie ok. 22-23C ale zawsze przyjemniej przy takiej ładnej plaży posiedzieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#20 PostWysłany: 22 Sie 2010 10:48 

Rejestracja: 02 Lip 2010
Posty: 44
Jak dla mnie Playa Blanca lub Costa Teguise :) typowo turystyczne miejscowości, przy Playa Blanca jest plaża papagayo, odpływają także stamtąd promy na Fuerteventurę którą warto zobaczyć :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group