Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 371 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 10 Sie 2012 16:58 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
Nie jestem kompletnie fanem pilki noznej ogladalem stadiony w londynie i mediolanie i wystarczy kazdy taki sam. Park wyglada ladnie ale niestety kompletnie nie po drodze strasznie daleko od centrum :( z pkt A mamy kawalek spaceru portem jesli bedzie sie roznil czyms szczegolnym od innych miast to moze pochodzimy tamtedy dluzej.
Czy sa jeszcze jakies charakterystyczne miejsca obowiazkowe do ''odhaczenia''?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 10 Sie 2012 16:59 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
uwaga!!!!
w barcelonie bardzo bardzo uwazajcie na kieszonkowcow, zostalem okradziony w pubie,
sam nie wiem nawet kiedy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 10 Sie 2012 17:01 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
Gaszpar napisał(a):
Na wielu plażach byłem ale ta w Barcelonie urzekła mnie szczególnie :)
Świetny jest też plac przy La Rambli po lewej stronie jak się idzie w stronę Kolumba koniecznie trzeba zobaczyć. (Placa Reial)
Nie wiem czy zaznaczyłeś ale też kościół Santa Maria del Mar.
W przewodniku LP jest prawie wszystko co trzeba zoabczyć.


plac i kościół jest zaznaczony :) korzystales moze z przewodnika mobilnego tripadvisor? wyglada fajnie ciekawi mnie funkcjonalność na ile gps w tym przewodniku jest dokladny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 10 Sie 2012 17:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Astrid napisał(a):
Co do portu to warto nie tylko ograniczyć się do tej "starej" części (dokąd prowadzi La Rambla), ale także przejść promenadą do olimpijskiej cześci portu, tam gdzie jest słynna złota ryba i dwa wieżowce.

Dokładnie o to mi chodziło.
A co do kradzieży to faktycznie jest chyba różnie sam widziałem jak najpierw biegnie gostek z plecakiem , śmieję się do dziewczyny o patrz chyba złodziej :D, a za 0,5 sec. za nim 2 gości krzycząc, żeby łapać tego typa :D
Było to gdzieś na Ee Gotic.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 10 Sie 2012 21:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
z punktow ktorych nie masz na liscie:
ja tam nie bylem ale panna polecala poble espanol [wg niej must see ] , to w okolicach mont juic, tzw hiszpania w miniaturze

pewnie ciekawie jest zwiedzic plaza de toros monumental, w dodatku jest tam tez muzeum tauromaquii - to w sumie niedaleko Sagrady = też nie byłem
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dziadzia78 uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 10 Sie 2012 23:10 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
Dzieki :) 2 pozycje dodane elegancko wszystko po drodze :) szkoda tylko ze nie mozna wejsc do areny gdzie walczyly byki no ale mam nadzieje ze ciekawie bedzie wygladac i na zewnatrz :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 10 Sie 2012 23:26 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 930
niebieski
między C i D: zamiast iść przez Poble Sec lepiej dojść do pl. Espanya y wejść sobie na dach centrum handlowego które kiedyś było miejscem gdzie się odbywały korridy. ładny widok, a i w gorące dni wiaterek trochę ochłodzi

wydaję mi się, że również warto przejść się w okolice Castell de Monjtuic(czy nawet udać się tam kolejką linową ze stacji metra Parallel(no nie do końca tam się zaczyna kolejka ale stamtąd jest inna kolejka, która do niej prowadzi)) gdzie rozciąga się widok na całe wybrzeże: od Badalony(czy nawet jeszcze dalej) aż po lotniska w El Prat

Poble Espanyol polecam jedynie fanom architektury. pomijając fakt dość drogiego wstępu(pare euro) to w środku są tylko (no dla fanów AŻ) jakieś budynki do poogladania a w nich pełno sklepików gdzie zostawisz 3-4 razy tyle co wejściówka(i to jak będziesz się ograniczał!). jedynie z darmowym wejściem(czyli noc muzeów w maju i noc montjuic w lipcu) można się tam pofatygować.

punkt A na tej mapie wypada w porcie gdzie raz, że Cie pewnie nie wpuszczą a dwa, że nie będizesz miał ochoty tam iść(=> street view). dlatego, jak wyżej wspomniałem, lepiej udać się na górę(Castell) kolejką i potem sobie schodzić aż do Pl. Espanya, wejść na dach i zobaczyc gdzie sie było :D . na dole centrum handlowego jest supermarket.

tak jak wcześniej wspomniano: przejdź się całą ramblą, nie omijaj trasy od kolumba do wież Mapfre.
od siebie także polecę abyś wstąpił na dworzec kolejowy Estacio de Franca - jak będziesz szedł od kolumba na plaże to musisz trochę odbić. wg mnie warto rzucić okiem.
wiele osób także zachwyca sie parc de ciutadela, który jest obok w/w stacji kolejowej więc może i warto tam zajść.

no i jak na 3 dni to jednak jest za mało. no chyba, że to będzie lato więc trzeba będzie robić przerwy i ograniczać spacery w słońcu.
Góra
 Profil Relacje PM off
dziadzia78 uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 11 Sie 2012 00:01 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
w sumie nie wiem czemu pkt a mi tam wyszedl nie zwrocilem uwagi bo w planie jest to Santa Maria del Mar wiec nie wiem czemu tam wyskoczyl punkt zaraz to zmienie :)
punkt B to ma byc cale Monjtuic takze dzieki :)
Jestem studentem budownictwa takze jak najbardziej architektura mnie interesuje duzo gorzej ze sztuka i muzeami wiec do nich nawet nie chce wchodzic mam jeszcze uraz po Luwrze.
Dzieki za wszelkie wskazowki nanioslem juz je na mapke :) mam nadzieje ze uda sie wszystko ogarnac :) wychodzi srednio ok 5km na dzien wiec mysle ze tragedii nie bedzie :) a lece za 3tyg wiec poczatek wrzesnia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 12 Sie 2012 09:11 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
tak na szybko , dla miłośnikow nowej architektury
Torre AgBar przy pl. Glories (takiż przystanek metra L1) ['ogórek', 'fallus', 'pocisk' w dialogu z S.Familią (?)]
hotel W w na koncu cypla Port Vell ("zagiel" zorientowany tak aby wiekszosc wiatrów oddziaływała w najmniejszym stopniu)
potworka gasNatural należałoby zignorować , chyba że chcesz zobaczyć jak można zepsuć perspektywę widoku przez Łuk Triumfalny w osi Passeig Sant Joan ...
blisko torre Mapfre i hotelu Arts, które już masz na trasie jest Ośrodek Badań nad Morzem i Środowiskiem

? anteny na wzgorzach MontJuic i Collserola -niekoniecznie z bliska-

z architektury starej Mercat de La Boqueria przy Rambli i inne targi tak kataluńskie - Santa Caterina , El Born, Sant Antoni (ten mniej po drodze)
modernistyczny Palau de la Musica Catalana i jego nowe rozszerzenie
(na marginesie, w tym celu zburzono przyległy kościół,
a Felix Millet zdefraudował miliony euro)
Hospital Sant Pau niedaleko S.Familii

to wszystko do rozważenia oczywiście
a oprócz planu trasy daj sobie tolerancję na to żeby popatrzeć na nie wymieniane w przewodnikach budynki , odejść w bok, poczuć jak różni się Barceloneta czy Gracia od Eixample, zgubić się itp ...
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 05 Sty 2013 09:34 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 840
niebieski
Witam serdecznie

Mam pytanie. Gdzie warto zapłacić za bilet wstępu, a gdzie po wydaniu pieniędzy ma się odczucie że się je zmarnowało. Powiedzmy że chce się wydać na bilety wstępu ok 70 euro ........... ;)

Park Güell płatny od jesieni prawda??? Ale wejście do samego parku czy do muzeum??

pozdrawiam
_________________
Image

https://www.youtube.com/watch?v=cNfBn4Fn1Hw
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 05 Sty 2013 13:24 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
okocim23 napisał(a):
Park Güell płatny od jesieni prawda???
Ale wejście do samego parku czy do muzeum?

Park jeszcze nie pLatny http://www.parkguell.es/en/precio_entrada.php
Cytuj:
Witam serdecznie
Gdzie warto zapłacić za bilet wstępu, a gdzie po wydaniu pieniędzy ma się odczucie że się je zmarnowało.
osobista, b. wzgledna sprawa zalezna m.in. od upodoban odczuwajacej osoby :)
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 05 Sty 2013 16:16 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 840
niebieski
Abcn napisał(a):
okocim23 napisał(a):
Park Güell płatny od jesieni prawda???
Ale wejście do samego parku czy do muzeum?

Park jeszcze nie pLatny http://www.parkguell.es/en/precio_entrada.php
Cytuj:
Witam serdecznie
Gdzie warto zapłacić za bilet wstępu, a gdzie po wydaniu pieniędzy ma się odczucie że się je zmarnowało.
osobista, b. wzgledna sprawa zalezna m.in. od upodoban odczuwajacej osoby :)


dzięki za wszystkie podpowiedzi - po powrocie napiszę czy na 100% płatne czy nie ;)
_________________
Image

https://www.youtube.com/watch?v=cNfBn4Fn1Hw
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 06 Sty 2013 11:29 

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 176
Loty: 110
Kilometry: 176 452
Cytuj:
- po powrocie napiszę czy na 100% płatne czy nie ;)



Byłem w listopadzie - park na 100% darmowy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 06 Sty 2013 20:43 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 2
widze ze ktos polecal jechac na wzgorza tibidabo - tam jest wielki kosciol wyglada podobnie jak sacre care w paryzowie. dojazd tam kosztuje fortune za 2 osoby o ile pamietam chyba 32 euro tam i spowrotem.
jest inny sposob na dostanie sie tam za 4 euro powrotny: jedziesz do stacji peu de fenicular renfe ( wyglada jak metro ale ma taki pomaranczowy kwadratowy znaczek _ mozesz jezdzic na normalnym bilecie na metro pozniej bierzesz koeljke valividera ( kolejka wyglada prawie tak samo jak ta za 16 euro ;) jedziesz do stacji koncowej tylko 2 przystanki - a pozniej bierzesz autobus (11) chyba - jeden tylko kursuje tam do tibidabo 10 min jestes na gorze tyle ze 5 razy taniej - jak ladna pogoda to widok masz na cala barcelone bez wydawania kupy forsy.

a warto kupic bilet na 10 przejazdow o i le pamietam chyba 9 euro kosztuje
_________________
http://flightdiary.net/arkadek1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 06 Sty 2013 20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
tibidabo za 32 euro? ja za kolejkę płaciłem góra/dół coś koło 7 euro w październiku tego roku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 06 Sty 2013 21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
timu napisał(a):
tibidabo za 32 euro? ja za kolejkę płaciłem góra/dół coś koło 7 euro w październiku tego roku

z pl. catalunya idzie się zmieścic na jednym przejeździe z biletu t-10 z dwoma przesiadkami: na kolejkę do stacji valvidiera superior(czy jakos tak; całe 3 stacje ma ta kolejeczka) i potem w autobus, który ma przystanek zaraz koło wyjścia z tej kolejeczki
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 10 Sty 2013 16:03 

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 347
Loty: 137
Kilometry: 274 190
niebieski
Drodzy Panstwo

Najtanszym sposobem dostania sie na Tibidabo jest:

1. Pociag S1 lub S2 rozpoczynajacy swoja podroz z Placa Catalunya
2. Tymze pociagiem dojezdzamy na stacje Peu de Fenicular, gdzie przesiadamy sie (na tym samym bilecie) do kolejki zebatej
3. kolejka wjezdzmy do konca (krotka droga - dwie stacje)
4. Przesiadamy sie do autobusu 111 i jedziemy nim do konca pod sam kosciol i park rozrywki

Jesli macie bilet dobowy, to to wyjscie bez porownania najlepsze. Jesli jestescie cwaniakami - tez. Od siebie dodam, ze kierowca autobusu ma serdecznie w nosie czy skasujesz u niego bilet czy nie.



Od siebie polecam najlepsza atrakcje Barcelony i okolic jak dla mnie - Monserrat. Rowniez tam mozemy dojechac za 2€ w dwie strony.

Wystarczy chciec :)
_________________
Jeśli Ci pomogłem, miło jeżeli odwdzięczysz się lajkiem. Wtedy wiem, że komuś się to przydało i warto to robić!
Góra
 Profil Relacje PM off
dziadzia78 uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 10 Sty 2013 16:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
RadekZamulacz napisał(a):
...
Jesli macie bilet dobowy, to to wyjscie bez porownania najlepsze. Jesli jestescie cwaniakami - tez. Od siebie dodam, ze kierowca autobusu ma serdecznie w nosie czy skasujesz u niego bilet czy nie.
...

to może tobie się tak wydaje...

tam się da wjechać z catalunyi na jednym przejeździe z t-10 wiec nie potrzeba udawać cwaniaka z miodem w uszach i kombinować
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 10 Sty 2013 16:17 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 840
niebieski
RadekZamulacz napisał(a):
Drodzy Panstwo

Najtanszym sposobem dostania sie na Tibidabo jest:

1. Pociag S1 lub S2 rozpoczynajacy swoja podroz z Placa Catalunya
2. Tymze pociagiem dojezdzamy na stacje Peu de Fenicular, gdzie przesiadamy sie (na tym samym bilecie) do kolejki zebatej
3. kolejka wjezdzmy do konca (krotka droga - dwie stacje)
4. Przesiadamy sie do autobusu 111 i jedziemy nim do konca pod sam kosciol i park rozrywki

Jesli macie bilet dobowy, to to wyjscie bez porownania najlepsze. Jesli jestescie cwaniakami - tez. Od siebie dodam, ze kierowca autobusu ma serdecznie w nosie czy skasujesz u niego bilet czy nie.



Od siebie polecam najlepsza atrakcje Barcelony i okolic jak dla mnie - Monserrat. Rowniez tam mozemy dojechac za 2€ w dwie strony.

Wystarczy chciec :)


Czyli na powyższą wyprawę jakie trzeba bilety?? I poproszę tutorial na Monserrat.

Będę miał do dyspozycji bilet T10 - jakie jeszcze trzeba - raczej nie chcę podróżować na gapę ;)

pozdrawiam
_________________
Image

https://www.youtube.com/watch?v=cNfBn4Fn1Hw
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 10 Sty 2013 16:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
RadekZamulacz napisał(a):
..
Od siebie polecam najlepsza atrakcje Barcelony i okolic jak dla mnie - Monserrat. Rowniez tam mozemy dojechac za 2€ w dwie strony.

Wystarczy chciec :)

nie da sie pojechać legalnie za 2 euro na montserrat.
nie róbcie wiochy bo potem wstyd sie za granica przyznać skąd sie przyjechało
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 371 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group