Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 11 Lut 2016 17:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
No właśnie... Wylatujemy w niedzielę, a kart nie ma :-(
Został już tylko piątek i nie mam już dużych nadziei. Napisałem do nich kilka dni temu maila, co mam zrobić, by skorzystać z bonusów wynikających ze srebrnego statusu, jeśli karta nie dojdzie, ale nie odpowiedzieli. Jedyne, co przyszło mi na razie do głowy, to zrzut ekranu potwierdzający wyższy status. Obawiam się jednak, że to zbyt mało, np. do bezpłatnego większego bagażu, czy wejścia do exclusive waiting area.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#22 PostWysłany: 11 Lut 2016 17:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Z bagażem powinno być łatwo, bo w check-in mają chyba wgląd w to jaki masz status i po podaniu samego numeru powinno wszystko wyskoczyć.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 11 Lut 2016 17:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Hmm, też o tym myślałem, ale czy faktycznie, w takim np. Gdańsku pani w checkinie będzie w stanie to zweryfikować? Bo w poczekalni w TXL, czy DUS pewnie tak. Tyle, że z dodatkowym bagażem jest większe ryzyko - jeśli bez karty tego nie sprawdzą, będę musial dopłacić :(

EDIT: już sprawdziłem - zadzwoniłem do WAS (firma obsługująca AB w GDN) i powiedziano mi, że nie mają takiego podglądu. Jedyne, co może pomóc, to wprowadzenie przez AB jakiejś adnotacji w systemie rezerwacyjnym, że mamy status Silver. Druga opcja jest taka, że jeśli będą musieli nas skasować za dodatkowy bagaż, będziemy musieli potem złożyć reklamację w AB. No, ale tej opcji wolałbym nie testować...


Ostatnio edytowany przez tropikey, 11 Lut 2016 18:11, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 11 Lut 2016 18:03 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 76
Loty: 207
Kilometry: 763 882
Nie bedziesz mial problemu ani z wiekszym bagazem ani ze wstepem do saloniku (chodz wydaje mi sie ze air beerlin silver nie upowaznia do korzystania z salonikow) wystatczy ze dodasz do swojej rezerwacji swoj numer klienta i informacja o Twoim statusie bedzie w systemie podczas chceck in oraz jezeli ten status upowaznia do skorzystania z saloniku wystarczy okazac bilet na ktorym Twoj status bedzie widoczny
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 11 Lut 2016 18:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
PRPS napisał(a):
(chodz wydaje mi sie ze air beerlin silver nie upowaznia do korzystania z salonikow)

Masz rację. Dlatego pisałem o exclusive waiting area - to ich takie quasi saloniki :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 11 Lut 2016 18:19 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
1. Tak jak powyżej zostało napisane - wprowadź numer swojej karty do rezerwacji (możesz to zrobić w AirBerlin, ale łatwo to zrobić też w systemie Qatar).
2. Żeby sprawdzić, czy status jest widoczny przy twojej rezerwacji, zaloguj się do niej na stronie Qantas. Tam przy twoim nazwisku powinno być "Ruby" :)
3. Jeśli będzie widoczne tam, to oznacza, że jest widoczne w One World.
4. Jeśli nie masz karty, ściągnij aplikację AirBerlin, zaloguj się, pokaż przy check-in, że masz Silver. Generalnie jeśli odprawisz się internetowo, to nie powinno być problemu ze statusem.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 11 Lut 2016 18:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Dziękuję bardzo :-)

Mam tylko jedną wątpliwość. Otóż, aktualnie mamy do naszej rezerwacji przypisane numery Executive Club BA, bo chcę mile z tego lotu wrzucić właśnie do programu BA. Czy jest taka możliwość, by w systemie rezerwacyjnym pozostawić te numery kart BA i jednocześnie zaznaczyć, że pasażerowie mają status Silver w AB?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 11 Lut 2016 20:20 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Jeśli nie masz plastikowej karty to może być trudne.

Jedyne co możesz zrobić to przy checkin wpisać numer karty Topbonus, a później przy bramce poprosić o zmianę numeru na BA, niemniej niekoniecznie uda się zmienić, a nawet jeśli się uda to niekoniecznie mile naliczą do BA.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 11 Lut 2016 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 1225
srebrny
Karta przyszła dzisiaj priorytetem. Może się uda @tropikey
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 12 Lut 2016 18:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Uff, przyszły dzisiaj, w ostatniej chwili :-)

Teraz mam tylko jedno końcowe pytanie - czy dobrze rozumiem, że mając nasze karty srebrne w garści mogę swobodnie zostawić w rezerwacji numery kart Executive Club BA w celu naliczenia mil za lot, a i tak będziemy mogli skorzystać z bonusów wynikających ze statusu w TopBonus (większy bezpłatny bagaż, itp.)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 13 Lut 2016 02:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 8
Loty: 118
Kilometry: 247 276
do kiedy można z tego skorzystać?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 13 Lut 2016 09:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1260
Loty: 308
Kilometry: 415 800
srebrny
viewtopic.php?p=703512#p703512 oraz post niżej. Innymi słowy - nie wiadomo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 12 Kwi 2016 09:52 

Rejestracja: 24 Sty 2012
Posty: 144
Składał ktoś z Was ostatnio wniosek o upgrade?
Ja złożyłem wczoraj i dzisiaj dostałem informację od tb, że jest to promocja tylko dla firm i muszę podać nazwę firmy, która dała mi ten formularz...
Kod:
To process your request for status jump start, we need the name of your company, which has handed out the application form.
This offer only is possible for companys.

To znaczy, że coś się zmieniło? Niestety nie znalazłem T&C tej oferty...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 12 Kwi 2016 15:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 776
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
@alberthus w miejscu na nazwę firmy wpisałem miejsce obecnego zatrudnienia. Najprawdopodobniej mogłem wpisać jakąkolwiek nazwę i tak by przeszło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 13 Kwi 2016 11:25 

Rejestracja: 24 Sty 2012
Posty: 144
Kalispell napisał(a):
@alberthus w miejscu na nazwę firmy wpisałem miejsce obecnego zatrudnienia. Najprawdopodobniej mogłem wpisać jakąkolwiek nazwę i tak by przeszło.

Dzięki!
Tak też zrobiłem i dzisiaj otrzymałem potwierdzenie przyznania statusu silver. Przyda się na loty do USA :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 14 Kwi 2016 15:41 

Rejestracja: 23 Sie 2014
Posty: 264
rozumiem że jeżeli kupie bilety na lot u jakiegoś pośrednika to przywileje członkowskie topbonus Silver będą mnie obowiązywać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 21 Kwi 2016 12:31 

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 380
Loty: 139
Kilometry: 183 310
niebieski
@George23 @Mareckipl zrobione w 1 dzień, vielen dank :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 21 Kwi 2016 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
slawol92 napisał(a):
rozumiem że jeżeli kupie bilety na lot u jakiegoś pośrednika to przywileje członkowskie topbonus Silver będą mnie obowiązywać?


Oczywiście, że tak. U niektórych pośredników możesz nawet od razu, w momencie rezerwacji wpisać swój numer topbonus.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
slawol92 lubi ten post.
slawol92 uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 08 Lis 2016 20:10 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2740
złoty
Jak ktoś się poprzednio nie załapał na Silvera, to może próbować tu:
https://topbonus.airberlin.com/web/tb/start_x2
Nie ma ograniczenia dla mieszkańców Niemiec, Austrii itp., choć znając życie, to aplikować warto im wcześniej tym lepiej.

Załączniki:
TopBonus 201611 Silver.png
TopBonus 201611 Silver.png [ 235.62 KiB | Obejrzany 1433 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
karpik lubi ten post.
Szyn3k uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 08 Lis 2016 21:10 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Wlasnie zalozylem konto i od razu koiknalem i voila
Cytuj:
Herzlichen Glückwunsch - Sie als Mitglied von Xing machen bei unserer Aktion mit!
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group