Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 156 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 26 Sty 2015 03:45 

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 42
proszę o wsparcie w wyborze programu w OW. Już trochę się naczytałem stron ale moja wiedzą dalej jest niewystarczająca. Mianowicie w najbliższym czasie wykonam loty
1. za 3 tygodnie Iberią BCN-GIG i GRU-BRU
2. za 3 miesiące US Airways WAW-JFK i MIA-TXL
rozważanie pomiędzy programem BA a IB mija się z celem, bo przecież Aviosy można przelewać między programami 1 do 1.
Wylatane mile chce wykorzystać na wewnętrzne loty po USA, i nie wiem czy lepiej założyć konto w BA/IB i u nich kupować loty po stanach, czy może lepiej w AA albo US z racji iż są to amerykańscy przewoźnicy, mają większą siatkę i korzystniej wydam u nich punkty/mile?
proszę o jakieś wskazówki które ułatwią mi podjęcie decyzji, z góry dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#102 PostWysłany: 26 Sty 2015 10:39 

Rejestracja: 02 Lis 2012
Posty: 413
Loty: 145
Kilometry: 309 536
niebieski
Osobiscie mogę Ci powiedzieć jak jest w BA bo tam mam "glowne" konto . Loty po Stanach zaczynają się od 4500 aviosow . Chcac leciec np. JFK-LAX wychodzi 12500 . W obu przypadkach ( przynajmniej ja tak miałem) podatek to 19 zł !!!!- mówimy tu o lotach OW.
Najwazniejsze chyba w Twoim przypadku to zebys znalazł kalkulator mil czy przypadkiem za te loty o których wspomniales jest roznica pomiędzy poszczególnymi liniami w naliczaniu punktów.
Ja osobiście polecam BA/IB/Avios
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 26 Sty 2015 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
zuraw napisał(a):
Wylatane mile chce wykorzystać na wewnętrzne loty po USA, i nie wiem czy lepiej założyć konto w BA/IB i u nich kupować loty po stanach, czy może lepiej w AA albo US z racji iż są to amerykańscy przewoźnicy, mają większą siatkę i korzystniej wydam u nich punkty/mile?


Wszystkie loty które AA/US oferuje swoim członkom po normalnych stawkach są też dostępne za Aviosy. Dodatkowe do lotów krajowych w US są śladowe w obu programach, ale Aviosy wydają się dużo bardziej elastyczne ze względu na "odcinkowy pobór opłat", gdzie max wartość jest taka sama jak jedna stawka AA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 30 Sty 2015 01:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
Przy lotach wewnątrz USA to za bardzo partnerstwo z Etihad, Fiji czy Tahiti Nui nie pomoże.
Hopki między Hawajskimi wyspami są zwykle na tyle tanie że szkoda punkty wydawać.
Jedyną istotną pozycją są Eskimosi... również dostępni z Avioski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 24 Kwi 2015 22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 248
Loty: 29
Kilometry: 73 985
Mam aktualnie rezerwację na lot do USA Air Berlin, łącznie pięć odcinków. Zastanawiam się który program milowy oneworld wybrać (aktualnie nie mam żadnego).
Generalnie skłaniał się ku EC BA, te pięć odcinków da mi 150 TP więc połowę drogi do kolejnego statusu, do tego zdecydowanie większą szansę mam na kolejne loty z BA niż AB.

Jednakże ostatnie zmiany w Executive Club nieco ochłodziły mój zapał i nie wiem czy jednak nie lepiej wybrać TopBonus. Liczę na jakieś rady od osób bardziej doświadczonych w te klocki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 24 Kwi 2015 22:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
Zapisz się do obu, nie wpisuj żadnego do obecnych lotów. Poczekaj aż będziesz miał więcej lotów zaplanowanych i wtedy zobacz gdzie Ci się bardziej opłaca mile wrzucić.
BA pozwala wystąpić o naliczenie mil do 6m-cy od lotu, AB pozwala na nawet 12 przy swoich lotach (lub 6 dla partnerów).
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtkow lubi ten post.
wojtkow uważa post za pomocny.
 
      
#107 PostWysłany: 24 Kwi 2015 23:00 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
AAdvantage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 25 Kwi 2015 00:23 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
blasto napisał(a):
AAdvantage

Popieram. Cztery takie wycieczki do USA i masz mile na piątą prawie za darmo (z niskimi dopłatami) :) W dodatku mile prawie nigdy się nie przedawniają (tzn. konto wygasa po 18 m-cach nieaktywności, ale chyba wystarczy kupić utwór na iTunes żeby mieć jakąś aktywność).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 25 Kwi 2015 01:43 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
2 większe tripy (u mnie TXL-SCL + PRG-HNL) + trochę dodatkowych aktywności typu ankiety, recenzje, ewentualnie transfer punktów z programów hotelowych wystarczą na bilet powrotny na trasie Warszawa-Hawaje/Malediwy/Karaiby za 40k. mil. Dopłaty od 70 USD za WAW-HNL r/t.

Dodajmy do tego bezpłatną możliwość zmiany terminu podróży, sporą dostępność nagród i robi nam się bardzo ciekawy program.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
wojtkow uważa post za pomocny.
 
      
#110 PostWysłany: 25 Kwi 2015 08:16 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
To i ja podpytam z prośbą o poradę w tej kwestii, bo akurat z OneWorld zaczynam przygodę.
Też mam problem z tym, który program wybrać.
Bilet kupiony generalnie w BA. Ale...

TXL-CPH - Air Berlin
CPH-LHR - BA
LHR-JFK - AA
MIA-CLT - AA
CLT-LHR - Us Airways
LHR-TXL - BA

Miałem dylemat i postawiłem na topbonus. Ponoć szybko zbierają się mile i łatwo przechodzić na status wyżej.
Ale teraz zasialiście we mnie dylemat z tym AA :)

Czy dobrze rozumiem, że jeśli zdobędę mile za loty w grudniu 2015, to będą one ważne do maja 2017, ale ich ważność będzie przedłużona o następne 18 miesięcy, jeśli zrobię kolejny lot w ramach One World z punktami w AAdvantage?
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 25 Kwi 2015 13:13 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
Z tego co rozumiem (chociaż sam jeszcze tego nie musiałem robić, więc nie sprawdziłem), możesz nawet kupić utwór na iTunes za dolara, dostać za to ~1 milę i przedłużyć sobie wszystko na koncie o 1.5 roku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 25 Kwi 2015 13:55 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Wystarczy napisać jedną recenzję na holidaycheck, żeby przedłużyć ważność wszystkich mil na kolejnych 18 miesięcy - właśnie to sprawdziłem.
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#113 PostWysłany: 26 Kwi 2015 21:56 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Czyli prawda jest taka, że jeśli komuś zależy na Goldach, platinum etc, bo dużo lata, to lepiej wybrać topbonus czy Executive Club, natomiast jeśli ktoś lata rzadziej ale np. na długim dystansie, to lepiej wybrać AA.

Oprócz holidaycheck, zawsze można wypełnić ankiety na e-rewards bądź e-miles i zamienić punkty na mile AA.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 22 Wrz 2015 15:40 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
witam.
Jak najpriosciej i najtaniej przedluzyc waznosc mil w TopBonus?

Pojawial sie pomysl z kupnem piosenki na itunes-czy ktos probowal?

napisalem opinie na holiday zobaczymy czy opublikuja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 22 Wrz 2015 16:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Ja przedłużam poprzez opinie na Holidaycheck - mile wpłynęły ostatnio ok. 4 tyg po ich napisaniu.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
JIK uważa post za pomocny.
 
      
#116 PostWysłany: 24 Wrz 2015 11:09 

Rejestracja: 13 Maj 2015
Posty: 2
Wie ktos moze jak najlatwiej przetransferowac mile z AAdvantage do programu Iberii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 24 Wrz 2015 11:11 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 857
niebieski
Niestety sie nie da.
Tylko pomiedzy BA<->Iberia<->avios
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 24 Wrz 2015 11:47 

Rejestracja: 16 Sty 2015
Posty: 100
Kian napisał(a):
witam.
Jak najpriosciej i najtaniej przedluzyc waznosc mil w TopBonus?

Pojawial sie pomysl z kupnem piosenki na itunes-czy ktos probowal?

napisalem opinie na holiday zobaczymy czy opublikuja


przemos74 napisał(a):
Ja przedłużam poprzez opinie na Holidaycheck - mile wpłynęły ostatnio ok. 4 tyg po ich napisaniu.


Jesteście pewni co do tego przedłużania ważności mil w topbonus? Z regulaminu wynikało by raczej, że to nie jest w ogóle możliwe...
Cytuj:
2.5. Expiry of status/award miles:

Unless otherwise published in the topbonus communication media, award miles that have not been re¬deemed expire after a period of 36 months after the end of the quarter in which they were collected. Status miles expire 12 months after the service for which they were earned has been obtained. The decisive date is the date of the service that gave rise to the status/award miles being credited.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 24 Wrz 2015 11:54 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
""Your following topbonus award miles expire on:31/12/16 """

Slepy czlowiek juz jest. Napisalem 3 recenzje aby przedluzyc waznosc mili a nie zauwazylem ze wazne do 2016 a nie 2015 :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 17 Paź 2015 00:55 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3227
srebrny
Gdzie można obecnie najłatwiej dostać status matcha do One World ?

Najbardziej odpowiadałby mi LAN , ale z informacji jakie znalazłem to LAN wymaga lotu na obsługiwanej przez nich trasie w ciągu ostatnich 12 miesięcy (nie spełniam tego warunku). Mam co prawda kilka zarezerwowanych kilka lotów , ale z relacji wynika, że to nie wystarczy.

Air Berlin dyskryminuje osoby spoza Austrii, Niemiec i Szwajcarii. Z relacji wynika, że czasami żądają dokumentu potwierdzającego zameldowanie, a nieraz robią matcha bez problemów.

Czy jeszcze gdzieś jest szansa na SM ? (mam TK*G, OZ*G, A3*G , LH*S i golda w Alitalii )
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 156 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group