Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Kwi 2015 16:21 

Rejestracja: 30 Sie 2014
Posty: 41
Witam,

Czy ktoś od razu po wylądowaniu jechał do Cienfuegos?

Przylot o 18:45, VIAZUL odpada( ostatni odjeżdża z Havany o 14:15. Zostaje tylko pewnie taksówka.

Jaki to może być koszt?

Nie opłaca się jechać do Havany na kilka godzin, płacić za nocleg i z samego rana iść na Viazula.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych
Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN
#2 PostWysłany: 24 Kwi 2015 17:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Weź w swoim planie pod uwagę, że wyjście z tego lotniska zajmie Ci dobre dwie godziny. Taksówek pod lotniskiem jest sporo, ale nie liczylbym, ze znajdziesz kogos, kto też będzie chciał jechać od razu tam, gdzie Ty. No chyba, że jest Was więcej i koszty się rozkładają.
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Kwi 2015 09:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Wrz 2012
Posty: 276
Loty: 162
Kilometry: 413 398
niebieski
no to zależy jeżeli sie jest z dzieckiem to kierują do ostatnich dwóch okienek do odprawy paszportowej gdzie nie ma kolejek, więc mi zajęło to chwilę. Najdłużej czekałem na bagaż, ale to i tak z 20 minut i byłem po wszystkim.
_________________
"Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku"

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Kwi 2015 09:16 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1185
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
Miałeś farta z bagażem.
Ja czekałem z dobrą godzinę, no i moje bagaże miały widownię.
Rąbnęli sportową czapeczkę i używaną wodę toaletową adidasa.
W zamian włożyli mi jabłko do walizki.
Najbardziej dziwiło nas to jabłko. Uczciwy złodziej, wziął czego potrzebował, zapłacił czym mógł...

@maciej.moch, to Ty leciałeś z żoną i blond córeczką?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 27 Kwi 2015 09:21 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 42
Loty: 219
Kilometry: 448 013
Strzelec1990 napisał(a):

Nie opłaca się jechać do Havany na kilka godzin, płacić za nocleg i z samego rana iść na Viazula.


Nie wiem, jak to kalkulujesz, że się nie opłaca. Viazul do Cienfuegos to 20CUC, jedna nocka w Hawanie mniej więcej tyle samo. A taksówka spod lotniska na pewno nie pojedzie ci 240km za 40CUC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Kwi 2015 09:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Wrz 2012
Posty: 276
Loty: 162
Kilometry: 413 398
niebieski
greg0 napisał(a):
Miałeś farta z bagażem.
Ja czekałem z dobrą godzinę, no i moje bagaże miały widownię.
Rąbnęli sportową czapeczkę i używaną wodę toaletową adidasa.
W zamian włożyli mi jabłko do walizki.
Najbardziej dziwiło nas to jabłko. Uczciwy złodziej, wziął czego potrzebował, zapłacił czym mógł...

@maciej.moch, to Ty leciałeś z żoną i blond córeczką?


Dokładnie:) Ja ogólnie to żadnych problemów.
_________________
"Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku"

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Kwi 2015 20:15 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2010
Posty: 1141
Loty: 188
Kilometry: 335 734
Hassim ma rację, o tej porze żadnego transportu w przyzwoitej cenie nie znajdziesz a już na pewno nie pod lotniskiem. W Cienfuegos też musiałbyś zapłacić za nocleg, więc finansowo wyjdzie prawie tak samo.
Co do wyjścia z lotniska to mi również zajęło to ze dwie godziny, bo jeszcze pan strażnik/policjant upatrzył sobie mnie do przesłuchania na temat tego co, gdzie, jak, z kim itd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Kwi 2015 22:15 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Z moich doświadczeń taxi to bedzie jakies 120 nawet 150 CUC. Dobry hotel bedzie polowe tego. Jesli trafisz do casy to pewnie ci załatwia transport tam za mniej. To jest jedno. Drugie to ze naprawdę watpię żeby ktokolwiek zdecydował sie na jazdę po nocy. Podsumowywujac, skup sie na jakimś przyzwoitym noclegu w Havanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 27 Kwi 2015 22:59 

Rejestracja: 30 Lis 2011
Posty: 93
Za dworcem kolejowym jest dworzec autobusowy sprzed którego odjeżdżają collectivos. Nie pamiętam ile kosztował kurs do Cienfuegos (bo było to trzy lata temu) ale było to znacznie taniej niż to co piszecie. 10 może 20 CUCów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Kwi 2015 13:36 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 24
Dokładnie. Przy tym dworcu autobusowym odjeżdżają camjone i taxi collectivos. Uwaga na czarnoskórego naganiacza (o ile posługujesz się tylko angielskim). Pisałem już o tym na forum. Cana za osobę (turysta) to 10 CUC. Poniżej tej kwoty będzie zejść już ciężko. Dodatkowo, o ile nie ma wystarczająco chętnych to nieraz trzeba poczekać z godzinkę aż taxi się zapełni. Początkowo będą chcieli zapewne 50 CUC, ale w trakcie negocjacji szybko można zejść do 10 CUC za osobę. Najlepszym argumentem jest powiedzenie, że zna się ceny lub że znajomy jechał za 10 CUC. Dzieci, o ile trzymane na kolanach, nie są wliczane w cenę podróży. Ceny z lotniska o tej porze będą zapewne powyżej 100 CUC. Najracjonalniejszym rozwiązaniem jest zostanie przynajmniej jeden dzień w Havanie, a dopiero stąd podróżowanie w innych kierunkach. Zawsze zaoszczędzone pieniądze można spożytkować lepiej:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group