Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Lis 2013 17:13 

Rejestracja: 31 Lip 2011
Posty: 7
Witam,
Mam zarezerwowany składak FR WMI-CRL-RBA na 28 listopada 2013. Wg rozkładu w CRL mam być o 12:20, wylot do RBA jest o 15:30. 3h 10 min na przesiadkę w CRL.
Przed chwilą dostałem maila do FR o zmianie godzin pierwszego lotu. W CRL jestem godzinę później - o 13:15.
I tu mam kilka pytań do forumowiczów:
1) mail dopuszcza tylko akceptację nowego terminu - nic nie piszą o zwrocie środków, prawie do przebookowania itp - czy mam do tego prawo? poinformowali mnie wcześniej niż na 14 dni od wylotu i zmiana jest na mniej niż 2h.
2) co się stanie gdy nie zaakceptuję zmiany i do kiedy mam czas na akceptację (nic o tym nie piszą w mailu)?
3) czy 2h na przesiadkę w CRL to wystarczający czas? Kojarzę, że tam pasażerowie przylatujący 'mieszają się' z wylatującymi. Dodam oczywiście, że lecę tylko z bagażem podręcznym i odprawiam sie online.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 09 Lis 2013 17:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
wkuziow napisał(a):
Witam,
Mam zarezerwowany składak FR WMI-CRL-RBA na 28 listopada 2013. Wg rozkładu w CRL mam być o 12:20, wylot do RBA jest o 15:30. 3h 10 min na przesiadkę w CRL.
Przed chwilą dostałem maila do FR o zmianie godzin pierwszego lotu. W CRL jestem godzinę później - o 13:15.
I tu mam kilka pytań do forumowiczów:
1) mail dopuszcza tylko akceptację nowego terminu - nic nie piszą o zwrocie środków, prawie do przebookowania itp - czy mam do tego prawo? poinformowali mnie wcześniej niż na 14 dni od wylotu i zmiana jest na mniej niż 2h.
2) co się stanie gdy nie zaakceptuję zmiany i do kiedy mam czas na akceptację (nic o tym nie piszą w mailu)?
3) czy 2h na przesiadkę w CRL to wystarczający czas? Kojarzę, że tam pasażerowie przylatujący 'mieszają się' z wylatującymi. Dodam oczywiście, że lecę tylko z bagażem podręcznym i odprawiam sie online.

Ja w Charleroi przesiadałem się w 10 minut, tak więc 2 godziny spokojnie Ci wystarczą, zdążysz jeszcze kawę wypić ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Lis 2013 18:48 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 351
niebieski
Kurcze, też własnie dostałem maila o przesunięciu lotu WMI-RYG... i to na 3 tygodnie przed lotem.
Przez tę zmianę nie zdążam na lot na Kanary. Czy komuś udało się w takim wypadku dokonać jakiejś zmiany tego drugiego lotu, tak aby zdążyć? Niby nie jest to w obowiązku przewoźnika, ale ryanair ostatnio zaskakuje, to może są bardziej przychylni dla pasażera ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Lis 2013 19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
mkdabr napisał(a):
Kurcze, też własnie dostałem maila o przesunięciu lotu WMI-RYG... i to na 3 tygodnie przed lotem.
Przez tę zmianę nie zdążam na lot na Kanary. Czy komuś udało się w takim wypadku dokonać jakiejś zmiany tego drugiego lotu, tak aby zdążyć? Niby nie jest to w obowiązku przewoźnika, ale ryanair ostatnio zaskakuje, to może są bardziej przychylni dla pasażera ;)

Niestety ale ryan nie zaskoczy Cie pozytywnie w tej kwestii, po prostu nie odpowiada za kolejny lot. Możesz jedynie próbować tak dopasować ten pierwszy lot aby jakoś zdążyć na ten drugi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Lis 2013 20:00 

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 347
Loty: 137
Kilometry: 274 190
niebieski
Kupiłem bilet na ten sam lot,
CZy moge go za darmo przebookowac na jakis inny dowolny, albo przynajmniej na tej samej trasie ale w innym dniu?
_________________
Jeśli Ci pomogłem, miło jeżeli odwdzięczysz się lajkiem. Wtedy wiem, że komuś się to przydało i warto to robić!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Lis 2013 20:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
dowolny nie, na podobnej trasie w podobnych terminach. dzwoń na infolinię.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Lis 2013 20:43 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2351
Loty: 239
Kilometry: 330 534
złoty
Też dostałem dziś info o zmianie godziny lotu WMI-RYG. Ciekawe czy będą skłonni przebookować mi na KRK-RYG, skoro bilet "kupiłem" za 0 zł, przy użyciu modlinowskiego vouchera :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Lis 2013 23:44 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 351
niebieski
Prawdopodobnie tak, natomiast masz szczęście - ja za swój lot, jak na tę trasę, zapłaciłem dużo, tylko dlatego że był z Warszawy i pasował mi godzinowo. Teraz wychodzi na to, że mogłem kupić jakikolwiek inny, tańszy, bo jak mi zmienią to i tak różnicy nie zwrócą (względem tego, co kosztował wcześniej, bo teraz jest i tak droższy).

A tak czysto teoretycznie, bo pewnie nie będzie mi się chciało walczyć, ale może ktoś skorzysta: myślicie, że jeśli zmienię teraz wylot na Poznań, z powodu znaczącej zmiany godziny, to mógłbym domagać się od Ryanair zwrotu za Intercity z Warszawy do Poznania? Wszak bilet na Modlin mi przepadnie, a lot miał się odbyć z WMI ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Lis 2013 23:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2011
Posty: 1071
Loty: 14
Kilometry: 31 648
srebrny
mkdabr napisał(a):
Prawdopodobnie tak, natomiast masz szczęście - ja za swój lot, jak na tę trasę, zapłaciłem dużo, tylko dlatego że był z Warszawy i pasował mi godzinowo. Teraz wychodzi na to, że mogłem kupić jakikolwiek inny, tańszy, bo jak mi zmienią to i tak różnicy nie zwrócą (względem tego, co kosztował wcześniej, bo teraz jest i tak droższy).

A tak czysto teoretycznie, bo pewnie nie będzie mi się chciało walczyć, ale może ktoś skorzysta: myślicie, że jeśli zmienię teraz wylot na Poznań, z powodu znaczącej zmiany godziny, to mógłbym domagać się od Ryanair zwrotu za Intercity z Warszawy do Poznania? Wszak bilet na Modlin mi przepadnie, a lot miał się odbyć z WMI ;)


myślę że ryanair odeśle cię z kwitkiem, tylko droga sądowa - odszkodowanie z poniesione koszty dodatkowe w związku ze zmianą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Lis 2013 00:13 

Rejestracja: 31 Lip 2011
Posty: 7
wkuziow napisał(a):
Witam,
Mam zarezerwowany składak FR WMI-CRL-RBA na 28 listopada 2013. Wg rozkładu w CRL mam być o 12:20, wylot do RBA jest o 15:30. 3h 10 min na przesiadkę w CRL.
Przed chwilą dostałem maila do FR o zmianie godzin pierwszego lotu. W CRL jestem godzinę później - o 13:15.
I tu mam kilka pytań do forumowiczów:
...
2) co się stanie gdy nie zaakceptuję zmiany i do kiedy mam czas na akceptację (nic o tym nie piszą w mailu)?
...

a wracajac do mojego pyatania - czy orientujecie sie ile mam czasu na akceptacje i co sie stanie jak nie zaakaceptuje tej zmiany w tym terminie? dziś dostałem od rajana drugie przypomnienie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Lis 2013 00:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
wkuziow napisał(a):
wkuziow napisał(a):
Witam,
Mam zarezerwowany składak FR WMI-CRL-RBA na 28 listopada 2013. Wg rozkładu w CRL mam być o 12:20, wylot do RBA jest o 15:30. 3h 10 min na przesiadkę w CRL.
Przed chwilą dostałem maila do FR o zmianie godzin pierwszego lotu. W CRL jestem godzinę później - o 13:15.
I tu mam kilka pytań do forumowiczów:
...
2) co się stanie gdy nie zaakceptuję zmiany i do kiedy mam czas na akceptację (nic o tym nie piszą w mailu)?
...

a wracajac do mojego pyatania - czy orientujecie sie ile mam czasu na akceptacje i co sie stanie jak nie zaakaceptuje tej zmiany w tym terminie? dziś dostałem od rajana drugie przypomnienie

będzie zwrot kasy już nic nie zrobisz
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 14 Lis 2013 18:43 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 922
niebieski
Kupowanie z dużym wyprzedzeniem w lecie na rozkład zimowy i odwrotnie to ZUO. Powtarzam to chętnie i namiętnie odkąd sam zostałem zrobiony w bambuko.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group