Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Lip 2015 15:12 

Rejestracja: 28 Maj 2015
Posty: 8
Otóż sprawa wygląda następująco.

Kupiłem bilet na przelot z Warszawy (Okęcie/WAW) do Nowego Yorku (JFK) z przesiadką w Kijowie (Boryspol/KBP) (w drugą stronę podobnie).
Wszystkie etapy lotów obsługuje UIA. Kupna biletów dokonałem za pomocą pośrednika - Flippo.
Przesiadka (zarówno w jedną jak i w drugą stronę) trwa ponad 15h - drugie etapy obu lotów zaczyna się następnego dnia w stosunku do pierwszego etapu.

Dokonałem też już rezerwacji hotelu w Kijowie (na lot WAW->KBP->JFK).

Moje pytania są następujące:
1. Jak w tym przypadku będzie wyglądała sprawa z bagażem rejestrowanym? Czy na Okęciu nadam go przy odprawie bagażowej i nie będę się nim musiał martwić aż do Nowego Yorku? A może będę go musiał odebrać w Kijowie, zabrać do hotelu (zostawić gdzieś na lotnisku?), a później jeszcze raz go nadawać?
2. Wyszukałem, że da się wcześniej załatwić odprawę online (link). Rozumiem, że trzeba by było wykonać tą czynność dla każdego z etapów lotu. Może i w ogóle nie korzystał bym z takiej opcji (odprawy online), ale podobno tylko w taki sposób mogę sobie ustalić wcześniej miejsce (nigdy nie leciałem samolotem, więc przy dłuższym locie chciałbym siedzieć przy oknie :P).
3. Nie mogę też doszukać się informacji o posiłkach w trakcie lotu (chodzi mi właściwie o ten dłuższy lot: Kijów->NYC). Może takowe nie są zapewniane w UIA?
Zapewne następne pytania niedługo się pojawią... :)

Przepraszam. jeżeli jakieś pytanie wyda wam się banalne, ale to mój pierwszy lot i wydaje mi się, że jest dosyć skomplikowany ;)

Z góry dzięki za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 04 Lip 2015 15:26 

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 347
Loty: 137
Kilometry: 274 190
niebieski
1. Linia raczej nie będzie tak długo przechowywać Twojego bagażu. Ja mając stopovery, zazwyczaj musze odebrac bagaz rejestrowany

2. Jeden bilet = jedna odprawa

3. Na pokłądzie będzie posiłek. Z tego co pamiętam alkohol też. Wszystko w cenie biletu i tak naprawdę bez limitu, jeśli grzecznie poprosisz
_________________
Jeśli Ci pomogłem, miło jeżeli odwdzięczysz się lajkiem. Wtedy wiem, że komuś się to przydało i warto to robić!
Góra
 Profil Relacje PM off
Przemekts lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 04 Lip 2015 16:10 

Rejestracja: 28 Maj 2015
Posty: 8
RadekZamulacz napisał(a):
1. Linia raczej nie będzie tak długo przechowywać Twojego bagażu. Ja mając stopovery, zazwyczaj musze odebrac bagaz rejestrowany

Czyli rozumiem, że pozostaje druga opcja - odebranie bagażu i nadanie go jeszcze raz przy drugim locie. Co rodzi pytanie: czy da się gdzieś na lotnisku w Boryspolu zastawić (pewnie za opłatą) bagaż, aby nie trzeba go było targać do Kijowa i z powrotem?

RadekZamulacz napisał(a):
2. Jeden bilet = jedna odprawa

Mam jeden bilet elektroniczny, na który składają się 4 "wpisy", które mają ten sam "numer biletu". Pewnie w tym wypadku: jeden wpis = jedna odprawa.
Pozostaje kwestia, czy da się przeprowadzić odprawę online wybierając tylko miejsce w samolocie, a resztę załatwić na lotnisku.

RadekZamulacz napisał(a):
3. Na pokłądzie będzie posiłek. Z tego co pamiętam alkohol też. Wszystko w cenie biletu i tak naprawdę bez limitu, jeśli grzecznie poprosisz

Dzięki :) Mam nadzieję, że da się prosić po angielsku ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Lip 2015 16:46 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Nie siedź na długim locie przy oknie. Trust me.
Przy oknie siedź na locie do Kijowa,

do JFK tylko korytarz radzę
Góra
 Profil Relacje PM off
kemot lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 04 Lip 2015 17:23 

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 480
niebieski
Ludzie czy Wy kiedyś lecieliście samolotem, że takie głupoty piszecie.
Odprawę można zrobić on-line zwykle na 24 godziny przed każdym odcinkiem na stronie flyuia.com i lepiej to zrobić, bo samoloty na trasie KBP-JFK-KBP zwykle latają pełne i mają niewygodną konfigurację. W WAW czasem nie wydają kart na odcinek KBP-JFK lub nie mają możliwości wyboru miejsc, zaś na odprawę online czasem jest za wcześnie i w takim wypadku trzeba w KBP udać się do stoiska UIA transfer na prawo przed kontrolą paszportową , w celu pobrania karty lub zmiany miejsca. W ten sposób unika się stania w długiej kolejce w dniu wylotu do JFK. W WAW bagaż nadadzą bezwarunkowo do JFK, jeśli ktoś jednak chce go targać po Kijowie, to musi to zgłosić na chekinie w WAW. Posiłków na trasie WAW-KBP-WAW nie ma w cenie. Posiłki na trasie KBP-JFK-KBP są w cenie po 2 w każdą stronę i są smaczne. Napoje alkoholowe nie są w cenie, piwo 0,33 kosztuje 3 Euro. W drodze powrotnej raczej nie dadzą w JFK karty na odcinek KBP-WAW i w KBP najlepiej znowu zahaczyć o UIA Transfer Desk. Posiadacze kart Panorama Premium raczej nie skorzystają z saloniku w JFK, bo o tej porze zwykłe jest zamknięty. W KBP jest dobry salonik UIA z ciepłym jedzeniem, o napoje trzeba dopytywać, bo mają schowane piwo czy wodę Bordżomi pod ladą.
Przepraszam za błędy, ale ciężko pisze się na telefonie.
Góra
 Profil Relacje PM off
proxeld uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 04 Lip 2015 20:24 

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 347
Loty: 137
Kilometry: 274 190
niebieski
Jestes pewien co do bagazu rejestrowanego? Linie nie zawsze chca składować torby przez noc i chyba nawet nie muszą tego robić jeżeli okres przekracza ileś tam godzin. Alitalia np wyrażnie przed nadaniem bagazu mowi, ze bagaz bedziesz musial nadac jeszcze raz (konkretny przyklad lot z chin z przesiadka 24h w rzymie).

Z odprawa faktycznie nieprecyzyjnie sie wyrazilem. kazdorazowo trzeba sie odprawic przed lotem (nie odcinkiem).


niedzwiecki.pl napisał(a):
Ludzie czy Wy kiedyś lecieliście samolotem, że takie głupoty piszecie.
Odprawę można zrobić on-line zwykle na 24 godziny przed każdym odcinkiem na stronie flyuia.com i lepiej to zrobić, bo samoloty na trasie KBP-JFK-KBP zwykle latają pełne i mają niewygodną konfigurację. W WAW czasem nie wydają kart na odcinek KBP-JFK lub nie mają możliwości wyboru miejsc, zaś na odprawę online czasem jest za wcześnie i w takim wypadku trzeba w KBP udać się do stoiska UIA transfer na prawo przed kontrolą paszportową , w celu pobrania karty lub zmiany miejsca. W ten sposób unika się stania w długiej kolejce w dniu wylotu do JFK. W WAW bagaż nadadzą bezwarunkowo do JFK, jeśli ktoś jednak chce go targać po Kijowie, to musi to zgłosić na chekinie w WAW. Posiłków na trasie WAW-KBP-WAW nie ma w cenie. Posiłki na trasie KBP-JFK-KBP są w cenie po 2 w każdą stronę i są smaczne. Napoje alkoholowe nie są w cenie, piwo 0,33 kosztuje 3 Euro. W drodze powrotnej raczej nie dadzą w JFK karty na odcinek KBP-WAW i w KBP najlepiej znowu zahaczyć o UIA Transfer Desk. Posiadacze kart Panorama Premium raczej nie skorzystają z saloniku w JFK, bo o tej porze zwykłe jest zamknięty. W KBP jest dobry salonik UIA z ciepłym jedzeniem, o napoje trzeba dopytywać, bo mają schowane piwo czy wodę Bordżomi pod ladą.
Przepraszam za błędy, ale ciężko pisze się na telefonie.


-- 04 Lip 2015 20:24 --

Jestes pewien co do bagazu rejestrowanego? Linie nie zawsze chca składować torby przez noc i chyba nawet nie muszą tego robić jeżeli okres przekracza ileś tam godzin. Alitalia np wyrażnie przed nadaniem bagazu mowi, ze bagaz bedziesz musial nadac jeszcze raz (konkretny przyklad lot z chin z przesiadka 24h w rzymie).

Z odprawa faktycznie nieprecyzyjnie sie wyrazilem. kazdorazowo trzeba sie odprawic przed lotem (nie odcinkiem).


niedzwiecki.pl napisał(a):
Ludzie czy Wy kiedyś lecieliście samolotem, że takie głupoty piszecie.
Odprawę można zrobić on-line zwykle na 24 godziny przed każdym odcinkiem na stronie flyuia.com i lepiej to zrobić, bo samoloty na trasie KBP-JFK-KBP zwykle latają pełne i mają niewygodną konfigurację. W WAW czasem nie wydają kart na odcinek KBP-JFK lub nie mają możliwości wyboru miejsc, zaś na odprawę online czasem jest za wcześnie i w takim wypadku trzeba w KBP udać się do stoiska UIA transfer na prawo przed kontrolą paszportową , w celu pobrania karty lub zmiany miejsca. W ten sposób unika się stania w długiej kolejce w dniu wylotu do JFK. W WAW bagaż nadadzą bezwarunkowo do JFK, jeśli ktoś jednak chce go targać po Kijowie, to musi to zgłosić na chekinie w WAW. Posiłków na trasie WAW-KBP-WAW nie ma w cenie. Posiłki na trasie KBP-JFK-KBP są w cenie po 2 w każdą stronę i są smaczne. Napoje alkoholowe nie są w cenie, piwo 0,33 kosztuje 3 Euro. W drodze powrotnej raczej nie dadzą w JFK karty na odcinek KBP-WAW i w KBP najlepiej znowu zahaczyć o UIA Transfer Desk. Posiadacze kart Panorama Premium raczej nie skorzystają z saloniku w JFK, bo o tej porze zwykłe jest zamknięty. W KBP jest dobry salonik UIA z ciepłym jedzeniem, o napoje trzeba dopytywać, bo mają schowane piwo czy wodę Bordżomi pod ladą.
Przepraszam za błędy, ale ciężko pisze się na telefonie.
_________________
Jeśli Ci pomogłem, miło jeżeli odwdzięczysz się lajkiem. Wtedy wiem, że komuś się to przydało i warto to robić!
Góra
 Profil Relacje PM off
Przemekts uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 05 Lip 2015 08:56 

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 480
niebieski
Co do bagażu w UIA to jest to informacja potwierdzona.
Alitalia jest ewenementem w tej dziedzinie i warto to w odpowiednim wątku nagłośnić, może to wynika z tego że jest liderem w zagubieniach bagażu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 05 Lip 2015 10:11 

Rejestracja: 28 Maj 2015
Posty: 8
No to super, że da się ten bagaż nadać od razu na cały lot WAW->KBP->JFK :)

niedzwiecki.pl napisał(a):
W WAW czasem nie wydają kart na odcinek KBP-JFK lub nie mają możliwości wyboru miejsc, zaś na odprawę online czasem jest za wcześnie i w takim wypadku trzeba w KBP udać się do stoiska UIA transfer na prawo przed kontrolą paszportową , w celu pobrania karty lub zmiany miejsca. W ten sposób unika się stania w długiej kolejce w dniu wylotu do JFK.


Czyli po wylądowaniu w KBP (WAW->KBP) udać się od razu do stoiska UIA Transfer Desk i pobrać kartę (jeżeli jej nie wydano w WAW) lub zmienić miejsce (jeżeli wydano kartę w WAW, ale nie było możliwości ustalenia miejsca). Rozumiem, że to załatwia mi odprawę biletowo-bagażową na lot KBP->JFK. Czyli następnego dnia zostanie mi tylko przejście kontroli paszportowej i bezpieczeństwa?

Dzięki wszystkim za odpowiedzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Lip 2015 11:17 

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 480
niebieski
Czyli po wylądowaniu w KBP (WAW->KBP) udać się od razu do stoiska UIA Transfer Desk i pobrać kartę (jeżeli jej nie wydano w WAW) lub zmienić miejsce (jeżeli wydano kartę w WAW, ale nie było możliwości ustalenia miejsca). Rozumiem, że to załatwia mi odprawę biletowo-bagażową na lot KBP->JFK. Czyli następnego dnia zostanie mi tylko przejście kontroli paszportowej i bezpieczeństwa?

Dzięki wszystkim za odpowiedzi :)[/quote]

Dokładnie tak. Pamiętaj by w NYC zrobić odprawę online, nie musisz jej drukować, bo zakładam, że będziesz nadawał bagaż do WAW. W przeciwnym wypadku prawdopodobnie nie będzie optymalnego wyboru miejsc, bo PAXy z NYC przyzwyczajeni są do robienia wszystkiego online. Pamiętaj aby zapisać się, do Panorama Club, za lot do USA zgarniesz sporo mil które wygasają dopiero po 99 latach (jeśli UIA będzie jeszcze istniała), ponadto membersi nawet z podstawowym statusem dostają często upgrade do biznesu. Ponadto jeśli zrobisz 20 odcinków do końca roku kalendarzowego to będziesz miał status Premium (raptem to 5 wyjazdów), odpowiednik Golda w innych liniach, co otwiera wszystkie saloniki dostępne dla biletów z kodem PS.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Myszkinpl oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group