Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2852 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 143  Następna
Autor Wiadomość
#1281 PostWysłany: 13 Maj 2015 16:45 

Rejestracja: 13 Maj 2015
Posty: 5
Dzień dobry,

Chciałbym zapytać bardziej doświadczonych Forumowiczów o pewną sprawę. Podczas rezerwacji w Wizzair, dla drugiego pasażera, wpisałem odwrotnie imię i nazwisko, tzn. są one poprawne, ale imię jest w miejscu nazwiska i odwrotnie... Dzwoniłem już na lotnisko i do straży granicznej, wszędzie powiedzieli, że dla nich to nie robi problemu, ale zastanawiam się co na to powie osoba robiąca check in. Czy sądzicie, że może być z tego jakiś problem? Wolałbym oszczędzić sobie przyjemności dzwonienia na infolinię Wizzair:P

Z góry dzięki za odpowiedzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#1282 PostWysłany: 13 Maj 2015 16:49 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Pewnie nawet nie zauważy. Będzie ok.
Góra
 Profil Relacje PM off
pmax uważa post za pomocny.
 
      
#1283 PostWysłany: 13 Maj 2015 16:56 

Rejestracja: 13 Maj 2015
Posty: 5
Ciacho, dzięki bardzo za odpowiedź. Znalazłem teraz na stronie wizzair info, że nie jest to problem, ale cyt. "Warto ten wpis poprawić, aby uniknąć nieporozumień na lotnisku" Warto, czyli nie trzeba? :P Myślę, że napiszę jeszcze reklamację, mają na jej rozpatrzenie 30dni a ja lecę dopiero w listopadzie. Będę spokojniejszy. Dam znać jak się czegoś dowiem. Jeśli ktoś w międzyczasie będzie miał coś w tej sprawie do powiedzenia to z góry dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1284 PostWysłany: 13 Maj 2015 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Nie trzeba nic zmieniać i na 100% nikt nie zrobi z tego powodu problemu. Jeśli jednak lecisz w listopadzie napisz maila dla świętego spokoju, żeby zmienili, pewnie to zrobią. Mail to darmowa opcja, więc to zawsze można zrobić. Ale dzwonić i wydawać kasę na połączenie nie ma sensu, bo naprawdę nikt się nie doczepi. To nie chodzi o łapanie kasy za błąd w jednej literce czy zamianie imienia z nazwiskiem, tylko o to żeby leciała osoba która pierwotnie kupiła bilet i tyle.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pmax uważa post za pomocny.
 
      
#1285 PostWysłany: 13 Maj 2015 17:14 

Rejestracja: 13 Maj 2015
Posty: 5
Dzięki Szymon! Tak zrobię i dam znać gdy już otrzymam odpowiedź. Zawsze mnie takie "urzędowe" sprawy stresują, dlatego wolę być spokojny i mieć wszystko jak trzeba w "papierach".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1286 PostWysłany: 13 Maj 2015 17:24 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Dam tak pare razy leciałem przez przypadek, nawet ja tego nie zauważyłem :D
Góra
 Profil Relacje PM off
pmax uważa post za pomocny.
 
      
#1287 PostWysłany: 13 Maj 2015 17:43 

Rejestracja: 13 Maj 2015
Posty: 5
Dzięki, Michal! Wyobraźcie sobie, że napisałem ok 2 h temu maila "orientacyjnego" na adres znaleziony na forum (customerrelations.pl2@wizzair.com) z zapytaniem, czy to w ogóle jest problem, nie podając żadnych danych rezerwacji i nie prosząc o zmianę. Przed chwilą dostałem wiadomość, że Pani sama wszystko zmieniła :) Co więcej, w rezerwacji figurowało 2 pasażerów, pani sama domyśliła się, o kogo chodzi :)
Dzięki bardzo wszystkim za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1288 PostWysłany: 13 Maj 2015 18:44 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Pewnie napisałeś z maila na którym masz rezerwację ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1289 PostWysłany: 14 Maj 2015 16:42 

Rejestracja: 13 Maj 2015
Posty: 5
Tak, oczywiście, tylko po tym mogła znaleźć rezerwację, o którą chodziło :P To mnie akurat nie zdziwiło, ale fakt załatwienia tego wszystkiego bez oficjalnych maili, telefonów i próśb, do tego tak szybko! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1290 PostWysłany: 22 Maj 2015 15:24 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Kupując bilet w Kenya Airways zrobiłam literówkę w nazwisku (G zamiast C). Napisałam do nich z prośbą o poprawienie i dostałam maila zwrotnego, że niemożliwa jest zmiana nazwiska po wystawieniu biletu, i koszt takiej zmiany wynosi 50 USD.
Owszem nanieśli na bilet informację o literówce, poprawili to, ale nie gwarantują mi, że nie będzie problemów na lotnisku.
Według mojej wiedzy, można mieć 2 literówki i bez problemu lecieć, tym bardziej po naniesieniu informacji o błędzie w systemie rezerwacyjnym.
Czy mogę być spokojna o lot, czy to tylko chęć wymuszenia dodatkowej opłaty, czy jednak zapłacić te 50 baksów?
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1291 PostWysłany: 28 Maj 2015 20:09 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 51
Loty: 39
Kilometry: 77 320
Witam pierwszy raz zamawiałem bilety w wizzair, napisałem imię i nazwisko z małych liter i bez polskich znaków.Czy mogą się czepic przy odprawie? Z góry dzięki za odpowiedź! ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1292 PostWysłany: 28 Maj 2015 20:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 1225
srebrny
Będzie wszystko ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1293 PostWysłany: 29 Maj 2015 12:03 

Rejestracja: 29 Maj 2015
Posty: 10
Witam,

Mam takie problem - zawaliłem sprawę z ważnością dowodu osobistego i nowy nie zostanie wyrobiony na czas (braknie mi dnia).
Lot mam wykupiony w obie strony dla dwóch osób. Z racji, że nie chcę stracić wakacji w Paryżu, a nie mogę wylecieć bez DO (paszportu nie posiadam) chcę dzień później wyjechać autokarem z nowym już D.O., a wrócić samolotem.

Pytania są takie:
Co zrobić z odprawą online? Chciałbym na tych biletach wrócić.
(RyanAir - bilety tam i powrót w jedenj rezerwacji)
Czy wklepać zły/stary dowód "omyłkowo" i udawać przy powrocie, że nie wiedziałem o pomyłce?
Czy można jakoś rozdzielić wylot i powrót?
Czy po prostu z racji, że wracam z nieważnym dokumentem obejdzie się to bez problemów?

Z góry dzięki za szybkie info. Wyjazd mam 3 czerwca.
btw. przebookowanie nie wchodzi w grę, bo ceny za taki zabieg w tanich lotach są "odlotowe"..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1294 PostWysłany: 29 Maj 2015 12:16 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
1. A nie mozesz sie odprawic na lot powrotny jak juz bedziesz mial ten nowy dowod?
2. Kup pani Krysi kawe, moze da sie przyspieszyc o jeden dzien ;).
3. Pamietaj na przyszlosc, ze taki numer by w tradycyjnych liniach nie przeszedl - nie wykorzystany lot "tam" oznaczalby automatyczne skasowanie lotu "z powortem". No ale w Rajanerze przejdzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1295 PostWysłany: 29 Maj 2015 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2010
Posty: 750
Loty: 264
Kilometry: 273 201
Zbanowany
niebieski
moreluz napisał(a):
...

Sprawdź czy nowy dowód nie będzie do odebrania wcześniej, z reguły tak bardzo często jest
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1296 PostWysłany: 29 Maj 2015 12:36 

Rejestracja: 29 Maj 2015
Posty: 10
lataczuk napisał(a):
1. A nie mozesz sie odprawic na lot powrotny jak juz bedziesz mial ten nowy dowod?
2. Kup pani Krysi kawe, moze da sie przyspieszyc o jeden dzien ;).
3. Pamietaj na przyszlosc, ze taki numer by w tradycyjnych liniach nie przeszedl - nie wykorzystany lot "tam" oznaczalby automatyczne skasowanie lotu "z powortem". No ale w Rajanerze przejdzie.


Ad. 1. Tego właśnie nie wiem. Jeżeli w ogóle się nie odprawię przed wylotem (7:00 02.06) to po tej dacie już rezerwacja przepada?

edit:
Odpowiedź z RA:
After you don't use your flight you can not change it anymore. Only before
Czyli muszę zaklepać odprawę przed (nie)wylotem, bo cała przepadnie.

Ad. 2. To już jest mega ekspresowo. Problem w tym, że dowody z wytwórni trafiają do Komendy Powiatowej Policji, a tam procedura przewiduje wydanie dowodów Urzędowi Gminy dopiero we wtorek (02.06) w godzinach połódniowych - czyli dzień za późno.
Ad. 3. Wiem, że jeśli się odprawie to ich nie interesuje czy polecę tylko "tam" czy tylko "powrót" - problem w tym, że muszę się odprawić przed datą odlotu, a wtedy nie będę miał jeszcze nowego do.


@irkolo
Wierz mi, ale przy tej sprawie siedzi znajomy z UG i już szybciej się (raczej) nie da. Pozostanie mi skamleć na Komendzie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1297 PostWysłany: 29 Maj 2015 12:52 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Odprawa na lot tam i na lot powrotny to dwie rozne odprawy. Na lot tam mozesz sie w ogole nie odprawiac, bo i zreszta po co skoro wiesz, ze nie lecisz.
Góra
 Profil Relacje PM off
moreluz uważa post za pomocny.
 
      
#1298 PostWysłany: 29 Maj 2015 12:58 

Rejestracja: 29 Maj 2015
Posty: 10
Ale jeżeli jest to jedna rezerwacja to czy system mi tego nie połączy lub nie nakażę odprawy powrotu w tym samym momencie?

Czytam sobie tak regulamin/instrukcję https://www.ryanair.com/pl/wazne-inform ... wa-online/ i zachodzę w głowę.

Cytuj:
Jeśli już dokonano odprawy na wylot, a rezerwacja jest także zrobiona na lot powrotny, system przeniesie cię na stronę z lotem powrotnym. Tym razem tytuł strony znajdować się będzie w prawym górnym rogu. Na tej stronie zobaczysz wszystkie informacje dotyczące twojego lotu; musisz wybrać jedną z opcji. Opcje różnią się od siebie, w zależności czy wykupino miejsce podczas dokonywania rezerwacji i z jakim wyprzedzeniem dokonywana jest odprawa online.

Cytuj:
3. Odpraw się później, jeśli odprawa online nie jest możliwa
Wykup miejsce - Jeśli twój lot przypada na więcej niż 30 dni i mniej niż 2 godziny system automatycznie pokaże ci poniższą wiadomość.


Cytuj:
Wybierz ODPRAW PÓŹNIEJ i dokonaj odprawy, kiedy twój lot powrotny będzie w ciągu 7 dni


To znaczy, że mogę się odprawić TAM np. ze złym dowodem i nie lecieć, a odprawę na POWRÓT zrobić kilka dni później z nowym DO?
Po rozmowie na livechacie stwierdzam, że przy łączonej rezerwacji muszę odprawić się co najmniej na lot TAM.


Ostatnio edytowany przez moreluz, 29 Maj 2015 13:07, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1299 PostWysłany: 29 Maj 2015 13:03 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Jestem pewnien, ze nie.
Góra
 Profil Relacje PM off
moreluz uważa post za pomocny.
 
      
#1300 PostWysłany: 29 Maj 2015 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
@moreluz dla świętego spokoju odpraw się na lot do na stary dowód a na powrotny na nowy i problem z głowy 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
moreluz uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2852 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 143  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: monus oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group