Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1756 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 88  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 12 Lut 2014 22:17 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
okiemserca napisał(a):
wyjaśnijcie mi proszę jak dziecku (albo pokierujcie gdzieś gdzie to wyjaśniono) - o co chodzi z:
1. z tymi rozmowami z konsultantami i sprawdzaniem/planowaniem wykorzystania mil?
2. gdzie /jak szukacie jakichś biletów sojuszu poza LOT i Lufą, bo nie zrozumiałem
3. co to są bilety 3 strefowe.
4. jak działa podwyzszanie klasy biletu: np kupuje promocyjne bilety Lufy z Waw do Delhi za 2000 (przykład) w klasie econom. Czy moge jakoś uzyć mil aby podwyzszyć klasę biletu i ile to mniej wiecej mil kosztuje?


dopiero zaczynam zbierac mile na karcie mBanku, dosyć szybko idzie, mam 44000 ale jak zobaczyłem że za przelot do Maroka mam zapłacić 25 000 mil (okazyjnie!) + 1600 PLN opłat tp sie uśmiałem z takiej promocji. (byłem w Maroku za 500 PLN w dwie strony bez zadnych promocji). Po rzeczytaniu wątku już wiem by olewać mle na europe i bliskie loty. pomózcie sie w tym ogarnąć


Ech, leniwy jesteś ciut:

1. nie możesz kupić online nagrody biletu w którym są loty wykonywane przez linie, które nie są członkami M&M. takie bilety tylko przez infolinię M&M
2: https://www.united.com/web/en-US/apps/b ... Award.aspx - szukasz nagród saver + oczywiście koszt w milach + dopłaty takie jak w M&M. Chart M&M tu: http://www.miles-and-more.com/mediapool ... 183620.pdf
3: http://www.miles-and-more.com/online/po ... 13839&l=en, podział na regiony tu: http://www.miles-and-more.com/online/po ... 340&size=2
4: http://www.miles-and-more.com/online/po ... &cid=18002
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#62 PostWysłany: 11 Sie 2014 13:02 

Rejestracja: 04 Lut 2011
Posty: 22
Loty: 78
Kilometry: 218 843
Witam, udało mi się uzbierać około 130 tys mil i zaczynam się powoli zastanawiać jak je sensownie wykorzystać (myślę o jakimś dalekim locie do Australii lub Nowej Zelandii, ewentualnie Ameryce Płd lub Afryce). Nigdzie nie mogę się doszukać informacji czy w przypadku lotów między-kontynentalnych można zapłacić milami za podatki i opłaty (jest tylko informacja, że za 18 tys mil można uniknąć opłat na lotach europejskich). Przypuszczam, że skoro nic na ten temat nie mogę znaleźć, to pewnie w przypadku lotów poza Europę nie ma takiej możliwości :( W takim wypadku interesowałoby mnie jak bardzo zbójeckie są opłaty na takich lotach. Czy ktoś kto korzystał z biletów-nagród M&M na takich trasach podzieliłby się doświadczeniami? Czy na takich lotach również opłaty sięgają 80% ceny normalnego biletu, jak przy lotach europejskich? Z góry dzięki !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 11 Sie 2014 13:08 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
fatcat napisał(a):
Witam, udało mi się uzbierać około 130 tys mil i zaczynam się powoli zastanawiać jak je sensownie wykorzystać (myślę o jakimś dalekim locie do Australii lub Nowej Zelandii, ewentualnie Ameryce Płd lub Afryce). Nigdzie nie mogę się doszukać informacji czy w przypadku lotów między-kontynentalnych można zapłacić milami za podatki i opłaty (jest tylko informacja, że za 18 tys mil można uniknąć opłat na lotach europejskich). Przypuszczam, że skoro nic na ten temat nie mogę znaleźć, to pewnie w przypadku lotów poza Europę nie ma takiej możliwości :( W takim wypadku interesowałoby mnie jak bardzo zbójeckie są opłaty na takich lotach. Czy ktoś kto korzystał z biletów-nagród M&M na takich trasach podzieliłby się doświadczeniami? Czy na takich lotach również opłaty sięgają 80% ceny normalnego biletu, jak przy lotach europejskich? Z góry dzięki !


Poszukaj dobrze - wszystko było już na forum. Płacić za podatki nie możesz, ale są opcje z niskimi dopłatami np.:
- LO z Warszawy do Chin, Kanady, USA
- NZ z Azji lub Am. Pn. do Nowej Zelandii
- AV z Barcelony, Madrytu do Kolumbii
- loty wewnętrzne UA po USA, w tym na Hawaje
- wszystkie loty z Brazylii (nie do)
- loty z USA do Am. Południowej

Informacje dotyczące tego jak szukać dostępnych biletów, znajdziesz na forum.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#64 PostWysłany: 11 Sie 2014 13:33 

Rejestracja: 13 Sie 2012
Posty: 25
blasto napisał(a):
fatcat napisał(a):
Witam, udało mi się uzbierać około 130 tys mil i zaczynam się powoli zastanawiać jak je sensownie wykorzystać (myślę o jakimś dalekim locie do Australii lub Nowej Zelandii, ewentualnie Ameryce Płd lub Afryce). Nigdzie nie mogę się doszukać informacji czy w przypadku lotów między-kontynentalnych można zapłacić milami za podatki i opłaty (jest tylko informacja, że za 18 tys mil można uniknąć opłat na lotach europejskich). Przypuszczam, że skoro nic na ten temat nie mogę znaleźć, to pewnie w przypadku lotów poza Europę nie ma takiej możliwości :( W takim wypadku interesowałoby mnie jak bardzo zbójeckie są opłaty na takich lotach. Czy ktoś kto korzystał z biletów-nagród M&M na takich trasach podzieliłby się doświadczeniami? Czy na takich lotach również opłaty sięgają 80% ceny normalnego biletu, jak przy lotach europejskich? Z góry dzięki !


Poszukaj dobrze - wszystko było już na forum. Płacić za podatki nie możesz, ale są opcje z niskimi dopłatami np.:
- LO z Warszawy do Chin, Kanady, USA
- NZ z Azji lub Am. Pn. do Nowej Zelandii
- AV z Barcelony, Madrytu do Kolumbii
- loty wewnętrzne UA po USA, w tym na Hawaje
- wszystkie loty z Brazylii (nie do)
- loty z USA do Am. Południowej

Informacje dotyczące tego jak szukać dostępnych biletów, znajdziesz na forum.

Najtańsze możliwości już znasz, jeżeli zaś chodzi o najlepszy stosunek wydanych pieniędzy do wartości zakupu, to zdecydowanie bilet biznes klasą za regularną liczbę mil ze stopami po jednym w każdą stronę. 130 tys. to niezła sumka, chociaż jak dozbierasz jeszcze 5 tys., to jeszcze Ci się rozszerzy gama kierunków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 11 Sie 2014 13:53 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
drozd napisał(a):
blasto napisał(a):
fatcat napisał(a):
Witam, udało mi się uzbierać około 130 tys mil i zaczynam się powoli zastanawiać jak je sensownie wykorzystać (myślę o jakimś dalekim locie do Australii lub Nowej Zelandii, ewentualnie Ameryce Płd lub Afryce). Nigdzie nie mogę się doszukać informacji czy w przypadku lotów między-kontynentalnych można zapłacić milami za podatki i opłaty (jest tylko informacja, że za 18 tys mil można uniknąć opłat na lotach europejskich). Przypuszczam, że skoro nic na ten temat nie mogę znaleźć, to pewnie w przypadku lotów poza Europę nie ma takiej możliwości :( W takim wypadku interesowałoby mnie jak bardzo zbójeckie są opłaty na takich lotach. Czy ktoś kto korzystał z biletów-nagród M&M na takich trasach podzieliłby się doświadczeniami? Czy na takich lotach również opłaty sięgają 80% ceny normalnego biletu, jak przy lotach europejskich? Z góry dzięki !


Poszukaj dobrze - wszystko było już na forum. Płacić za podatki nie możesz, ale są opcje z niskimi dopłatami np.:
- LO z Warszawy do Chin, Kanady, USA
- NZ z Azji lub Am. Pn. do Nowej Zelandii
- AV z Barcelony, Madrytu do Kolumbii
- loty wewnętrzne UA po USA, w tym na Hawaje
- wszystkie loty z Brazylii (nie do)
- loty z USA do Am. Południowej

Informacje dotyczące tego jak szukać dostępnych biletów, znajdziesz na forum.

Najtańsze możliwości już znasz, jeżeli zaś chodzi o najlepszy stosunek wydanych pieniędzy do wartości zakupu, to zdecydowanie bilet biznes klasą za regularną liczbę mil ze stopami po jednym w każdą stronę. 130 tys. to niezła sumka, chociaż jak dozbierasz jeszcze 5 tys., to jeszcze Ci się rozszerzy gama kierunków.


Dlaczego te 5 jest takie decydujące?
Jakie są dopłaty w Biznesie? Piszecie tutaj o stopach, czy kupując bilet w LO do Pekinu za normalną stawkę mam prawo do dwóch stopoverów mimo, ze mają bezpośrednie loty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 11 Sie 2014 20:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
[quote="blasto"][quote="okiemserca"]wyjaśnijcie mi proszę jak dziecku (albo pokierujcie gdzieś gdzie to wyjaśniono) - o co chodzi z:
1. z tymi rozmowami z konsultantami i sprawdzaniem/planowaniem wykorzystania mil?
2. gdzie /jak szukacie jakichś biletów sojuszu poza LOT i Lufą, bo nie zrozumiałem
3. co to są bilety 3 strefowe.
4. jak działa podwyzszanie klasy biletu: np kupuje promocyjne bilety Lufy z Waw do Delhi za 2000 (przykład) w klasie econom. Czy moge jakoś uzyć mil aby podwyzszyć klasę biletu i ile to mniej wiecej mil kosztuje?



Ech, leniwy jesteś ciut:

1. nie możesz kupić online nagrody biletu w którym są loty wykonywane przez linie, które nie są członkami M&M. takie bilety tylko przez infolinię M&M
2: https://www.united.com/web/en-US/apps/b ... Award.aspx - szukasz nagród saver + oczywiście koszt w milach + dopłaty takie jak w M&M. Chart M&M tu: http://www.miles-and-more.com/mediapool ... 183620.pdf


Ja mam takie pytanie do tej części czyli rozumiem, że wchodzę na tą podaną stronę united znajduje sobie jakiś lot dla przykładu sao paulo- buenos widzę że taki lot kosztuje 13000 mil i 50 $ i dzwonię na infolinię M&M w PL mówiąc że bym chciał taki lot za mile i on będzie kosztował ten 13k mil i równowartość tych 50 dolców? dobrze rozumiem. Dotychczas za mile leciałem tylko w europie i korzystałem z tej wyszukiwarki która jest dostępna po zalogowaniu na polskiej m&m stąd moja ignoracja. Z góry dzięki za wyjaśnienie tej kwestii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 11 Sie 2014 21:11 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
chester0 napisał(a):
blasto napisał(a):
okiemserca napisał(a):
wyjaśnijcie mi proszę jak dziecku (albo pokierujcie gdzieś gdzie to wyjaśniono) - o co chodzi z:
1. z tymi rozmowami z konsultantami i sprawdzaniem/planowaniem wykorzystania mil?
2. gdzie /jak szukacie jakichś biletów sojuszu poza LOT i Lufą, bo nie zrozumiałem
3. co to są bilety 3 strefowe.
4. jak działa podwyzszanie klasy biletu: np kupuje promocyjne bilety Lufy z Waw do Delhi za 2000 (przykład) w klasie econom. Czy moge jakoś uzyć mil aby podwyzszyć klasę biletu i ile to mniej wiecej mil kosztuje?



Ech, leniwy jesteś ciut:

1. nie możesz kupić online nagrody biletu w którym są loty wykonywane przez linie, które nie są członkami M&M. takie bilety tylko przez infolinię M&M
2: https://www.united.com/web/en-US/apps/b ... Award.aspx - szukasz nagród saver + oczywiście koszt w milach + dopłaty takie jak w M&M. Chart M&M tu: http://www.miles-and-more.com/mediapool ... 183620.pdf


Ja mam takie pytanie do tej części czyli rozumiem, że wchodzę na tą podaną stronę united znajduje sobie jakiś lot dla przykładu sao paulo- buenos widzę że taki lot kosztuje 13000 mil i 50 $ i dzwonię na infolinię M&M w PL mówiąc że bym chciał taki lot za mile i on będzie kosztował ten 13k mil i równowartość tych 50 dolców? dobrze rozumiem. Dotychczas za mile leciałem tylko w europie i korzystałem z tej wyszukiwarki która jest dostępna po zalogowaniu na polskiej m&m stąd moja ignoracja. Z góry dzięki za wyjaśnienie tej kwestii


Nie, w moim poście - który wkleiłeś - jest wyraźnie napisane: w wyszukiwarce UA szukasz jedynie dostępności (nagrody saver), a stawki milowe i dopłaty będą zgodne z M&M. Stawki milowe znajdziesz w tabelce M&M (także wklejona w moim poście), a o dopłaty musisz pytać na infolinii. Poza przypadkami wklejonymi kilka postów temu oraz kilkoma innymi sytuacjami, dopłaty za loty międzynarodowe będą dla M&M dużo wyższe niż wynika to z programu UA.

W tym konkretnym przypadku: loty z Brazylii mają niskie dopłaty, więc cena powinna zgadzać się z tym, co znajdziesz w wyszukiwarce UA. Stawka milowa za lot w jedną stronę w ramach tego samego regionu to 15k. M&M.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 11 Sie 2014 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Cytuj:
Nie, w moim poście - który wkleiłeś - jest wyraźnie napisane: w wyszukiwarce UA szukasz jedynie dostępności (nagrody saver), a stawki milowe i dopłaty będą zgodne z M&M. Stawki milowe znajdziesz w tabelce M&M (także wklejona w moim poście), a o dopłaty musisz pytać na infolinii. Poza przypadkami wklejonymi kilka postów temu oraz kilkoma innymi sytuacjami, dopłaty za loty międzynarodowe będą dla M&M dużo wyższe niż wynika to z programu UA.

W tym konkretnym przypadku: loty z Brazylii mają niskie dopłaty, więc cena powinna zgadzać się z tym, co znajdziesz w wyszukiwarce UA. Stawka milowa za lot w jedną stronę w ramach tego samego regionu to 15k. M&M.


Ok dzięki czyli jak widzę w tabelce rt w ameryce płd. - 30 k mil i tak samo w jedną dla dwóch osób jak rozumiem. Jakbyś mógł jeszcze napisać w jaki sposób to rezerwować mam już ustaloną datę w tej wyszukiwarce united i nazwę linii która obsługuje połączenie w tym przypadku turkish airlines, czyli dzwonię na infolinię ( może być ta polska czy ma być ta niemiecka ?) i tam zamawiam te bilety i dowiaduje się o wysokość dopłat?


Ostatnio edytowany przez Gregggor, 11 Sie 2014 22:38, edytowano w sumie 1 raz
edycja cytatu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 11 Sie 2014 23:12 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
chester0 napisał(a):
Cytuj:
Nie, w moim poście - który wkleiłeś - jest wyraźnie napisane: w wyszukiwarce UA szukasz jedynie dostępności (nagrody saver), a stawki milowe i dopłaty będą zgodne z M&M. Stawki milowe znajdziesz w tabelce M&M (także wklejona w moim poście), a o dopłaty musisz pytać na infolinii. Poza przypadkami wklejonymi kilka postów temu oraz kilkoma innymi sytuacjami, dopłaty za loty międzynarodowe będą dla M&M dużo wyższe niż wynika to z programu UA.

W tym konkretnym przypadku: loty z Brazylii mają niskie dopłaty, więc cena powinna zgadzać się z tym, co znajdziesz w wyszukiwarce UA. Stawka milowa za lot w jedną stronę w ramach tego samego regionu to 15k. M&M.


Ok dzięki czyli jak widzę w tabelce rt w ameryce płd. - 30 k mil i tak samo w jedną dla dwóch osób jak rozumiem. Jakbyś mógł jeszcze napisać w jaki sposób to rezerwować mam już ustaloną datę w tej wyszukiwarce united i nazwę linii która obsługuje połączenie w tym przypadku turkish airlines, czyli dzwonię na infolinię ( może być ta polska czy ma być ta niemiecka ?) i tam zamawiam te bilety i dowiaduje się o wysokość dopłat?


Tak, wystarczy polska infolinia. W przypadku GRU-EZE dopłaty wyniosą jakieś 120 PLN, ale za odcinek EZE-GRU zapłacisz z 5 razy tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 12 Sie 2014 11:43 

Rejestracja: 04 Lut 2011
Posty: 22
Loty: 78
Kilometry: 218 843
A jeśli mil mam tyle, że stać mnie tylko na jeden bilet, to czy na infolinii M&M można też od razu zrobić drugą rezerwację (standardowo, za pieniądze) na lot na tej samej trasie i w tym samym terminie dla osoby towarzyszącej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 12 Sie 2014 11:46 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
fatcat napisał(a):
A jeśli mil mam tyle, że stać mnie tylko na jeden bilet, to czy na infolinii M&M można też od razu zrobić drugą rezerwację (standardowo, za pieniądze) na lot na tej samej trasie i w tym samym terminie dla osoby towarzyszącej?


Nie wiem, ale raczej nie. Przełączą Cię do innej osoby pewnie. Kupując bilet za mile możesz najpierw założyć rezerwację, która będzie ważna przez 2 dni, a dopiero po kupnie biletu dla drugiej osoby, ją wykupić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 29 Wrz 2014 13:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2013
Posty: 576
niebieski
przykładowy bilet YYZ-MCO kosztuje 240$
Załącznik:
BILET_YYZ_MCO.jpg
BILET_YYZ_MCO.jpg [ 10.97 KiB | Obejrzany 6865 razy ]

za mile 12,5 mil + 54,6$ czyli wychodzi ok 5gr za mile do przyjecia
Załącznik:
Award_YYZ_MCO.jpg
Award_YYZ_MCO.jpg [ 27.11 KiB | Obejrzany 6865 razy ]



pytania:
blasto napisał(a):
.....W przypadku GRU-EZE dopłaty wyniosą jakieś 120 PLN, ale za odcinek EZE-GRU zapłacisz z 5 razy tyle.

1. natomiast MCO-YYZ jest za mile 12,5 mil + 5,6$ z czego to wynika?
2. czy OW nożna zrobić stopa np. YYZ - MCO - JFK/EWR i jak go wyszukać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 29 Wrz 2014 13:37 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
jas_wedrowniczek napisał(a):
przykładowy bilet YYZ-MCO kosztuje 240$
Załącznik:
BILET_YYZ_MCO.jpg

za mile 12,5 mil + 54,6$ czyli wychodzi ok 5gr za mile do przyjecia
Załącznik:
Award_YYZ_MCO.jpg



pytania:
blasto napisał(a):
.....W przypadku GRU-EZE dopłaty wyniosą jakieś 120 PLN, ale za odcinek EZE-GRU zapłacisz z 5 razy tyle.

1. natomiast MCO-YYZ jest za mile 12,5 mil + 5,6$ z czego to wynika?
2. czy OW nożna zrobić stopa np. YYZ - MCO - JFK/EWR i jak go wyszukać


1. Różnica wynika z kanadyjskich podatków wylotowych
2. szukasz dostępności bezpośrednich lotów z layoveem w MCO mniejszym niż 24 h. Przy lotach w jedną stronę oraz przy lotach w ramach jednego regionu nie ma stopoverów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 29 Wrz 2014 22:05 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 34
Loty: 108
Kilometry: 206 272
a czy można znaleźć coś ciekawego za około 42k mil z polski lub europy? bez oplat ltniskowych lub z małymi nie oscylującymi w granicach 1500-2500zł?

Dzięki z góry za pomoc ale zamykam kartę mbanku, uzbieranych mam troche mil i zastanawiam się jak cekawie je wykorzystać, będe podróżować z dzieckiem które jak czytałem do 2 lat leci za darmo z jednym z rodziców oraz z żoną która ma taką samą ilośc mil na swoim koncie.

Stawiam dobre piwko jak ktoś pomoże coś ciekawego znaleźć :)

Marcin
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 29 Wrz 2014 22:40 

Rejestracja: 18 Sie 2012
Posty: 468
Loty: 30
Kilometry: 33 014
Trochę mało informacji co do preferowanego kierunku... Poszukaj tutaj: http://meilenschnaeppchen.de/index.php?lang=pl , dopłaty też możesz sobie sprawdzić przez internet, gdy już znajdziesz coś ciekawego:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 29 Wrz 2014 22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
marcin3city napisał(a):
a czy można znaleźć coś ciekawego za około 42k mil z polski lub europy? bez oplat ltniskowych lub z małymi nie oscylującymi w granicach 1500-2500zł?

Dzięki z góry za pomoc ale zamykam kartę mbanku, uzbieranych mam troche mil i zastanawiam się jak cekawie je wykorzystać, będe podróżować z dzieckiem które jak czytałem do 2 lat leci za darmo z jednym z rodziców oraz z żoną która ma taką samą ilośc mil na swoim koncie.

Stawiam dobre piwko jak ktoś pomoże coś ciekawego znaleźć :)

Marcin


Albo trasy Dreamlinera LOTem w okazjach milowych, czyli: Pekin, Chicago, Nowy Jork lub Toronto za 30k mil + 490zł w okazjach milowych (powinny wejść od października), albo z tras bez dopłat chyba najciekawsza jest Islandia we fly smart czyli 15k mil + 18k mil zamiast dopłaty za podatki, razem 33k mil Lufthansa z Berlina lub nawet z Polski, choć tu mniejsza dostępność.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 29 Wrz 2014 22:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 829
Loty: 187
Kilometry: 302 324
Zbanowany
szymonpoznan1 napisał(a):
marcin3city napisał(a):
a czy można znaleźć coś ciekawego za około 42k mil z polski lub europy? bez oplat ltniskowych lub z małymi nie oscylującymi w granicach 1500-2500zł?

Dzięki z góry za pomoc ale zamykam kartę mbanku, uzbieranych mam troche mil i zastanawiam się jak cekawie je wykorzystać, będe podróżować z dzieckiem które jak czytałem do 2 lat leci za darmo z jednym z rodziców oraz z żoną która ma taką samą ilośc mil na swoim koncie.

Stawiam dobre piwko jak ktoś pomoże coś ciekawego znaleźć :)

Marcin


Albo trasy Dreamlinera LOTem w okazjach milowych, czyli: Pekin, Chicago, Nowy Jork lub Toronto za 30k mil + 490zł w okazjach milowych (powinny wejść od października), albo z tras bez dopłat chyba najciekawsza jest Islandia we fly smart czyli 15k mil + 18k mil zamiast dopłaty za podatki, razem 33k mil Lufthansa z Berlina lub nawet z Polski, choć tu mniejsza dostępność.

niestety nic ciekawego się nie zapowiada...
http://meilenschnaeppchen.com/ - lista nowych kierunków jest, z tym że nie ma nic konkretnego by LO (te przy których nie ma buttona "buchen") :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 24 Paź 2014 15:29 

Rejestracja: 05 Lis 2010
Posty: 64
Doradzi ktoś jak najkorzystniej mogę wykorzystać 10.000 mil?
Muszę je wykorzystać do końca roku. Raczej nie dozbieram prędko kolejnych. Najprzyjemniej byłoby przeznaczyć je na przelot, ale na kierunkach objętych promocjami milowymi podatki mnie przytłaczają (powyżej 400 zł).
Ma ktoś jakiś pomysł? Może ktoś znalazł jakiś ciekawy lot z wylotem spoza PL, ale z dogodnym dojazdem na lotnisko początkowe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 24 Paź 2014 18:37 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
xyz napisał(a):
Doradzi ktoś jak najkorzystniej mogę wykorzystać 10.000 mil?
Muszę je wykorzystać do końca roku. Raczej nie dozbieram prędko kolejnych. Najprzyjemniej byłoby przeznaczyć je na przelot, ale na kierunkach objętych promocjami milowymi podatki mnie przytłaczają (powyżej 400 zł).
Ma ktoś jakiś pomysł? Może ktoś znalazł jakiś ciekawy lot z wylotem spoza PL, ale z dogodnym dojazdem na lotnisko początkowe?

Obserwuj promocje LOTu, co chwile pojawiają się loty za 10.000 mil i +-230 zł podatków z WAW choć teraz zostały chyba tylko za 15.000 mil. Ale tak jak pisałem to stała promocja i loty za 10.000 mil się pojawiają co chwile: http://lot.com/pl/pl/promocja-milowa
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#80 PostWysłany: 27 Paź 2014 20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Wrz 2011
Posty: 145
Loty: 94
Kilometry: 151 564
niebieski
xyz napisał(a):
Doradzi ktoś jak najkorzystniej mogę wykorzystać 10.000 mil?


Promocje LOTu za 10 000 mil są też w okazjach milowych: http://www.meilenschnaeppchen.com/index.php, aktualnie Bruksela, Hamburg, Mińsk, Wilno. Przy wylotach z portów regionalnych podatki nie zejdą jednak poniżej 400 zł, a z WAW tak jak pisze klapio ok. 230 zł.

Jeśli mile miałyby się zmarnować to można wziąć voucher hotelowy lub przekazać je na cele charytatywne: https://www.miles-and-more.com/online/p ... s_to_help/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1756 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 88  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group