Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 116 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 23 Paź 2014 10:08 

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 138
Zbanowany
Dobra, bo piszecie multum wydarzen, ale brak czegoś uporządkowanego, a więc:

1) Kradną wam coś/was (włącznie z jedynym dokumentem powrotnym).
2) Obojętne co by się nie działo, jakim językiem nie władacie, po zastrzeżeniu kart natychmiast udajecie się na posterunek policji w celu zgłoszenia kradzieży. Gburowaty policjant szprychający po swojemu przynosi wniosek, przybija pieczątke/podpisuje się.
3a) Ewentualność (paradoksalnie wcale nie najlepsze rozw.): wizyta w ambasadzie/konsulacie, wydatek ok. 200 zł na paszport.
4)
a. LOT powrotny DO POLSKI: Na lotnisku potrzebują od Was zgłoszenia na policję i jakiegoś plastiku/kopii plastiku ze zdjęciem i podstawowymi danymi. W moim przypadku to była np. karta członkowska. Więc nie koniecznie dokument. I teraz: paszport tymczasowy jest tu tylko najpewniejszym z dokumentów! Ale nie zapewnia nic oprócz szybszego przejścia przez bramki. Oczywiście może się zdarzyć że sterwardessa nie będzie chciała wpuścić Was na pokład. Z tej racji zawczasu warto zadbać o potwierdzenie wpuszczenia do samolotu, o które nie powinno być trudno w punkcie info lotniska (czasem kierują potem jeszcze do szefa ochrony i służby celnej etc.). I wzywamy biegiem do stewardessy kogoś z obsługi lotniskowej.
Tak, zgadza się że trzeba mieć nerwy. Ale to się nazywa przemysł zwany lotniczym.

b. LOT POWROTNY NIE DO PL, KONTYNUACJA TRIPU: niemożliwa.
Ale ale, jeśli mowa o lini tradycyjnej (no Ryanair, no Wizzair) możemy przy braku bagażu 'do luku' (tego z banderolą) skorzystać z fast line na ok. 40 min. przed odlotem. Wtedy zazwyczaj nie jest konieczne okazywanie żadnego dokumentu/można spróbować też prawem jazdy w celu potw. tożsamości.

Obydwie opcje sprawdzone osobiście, nr.1 with Ryanair, no 2. by AirBerlin.


Co do moich doświadczeń z Ambasadami: jest wielka przepaść pomiędzy stosunkiem do - w końcu - poszkodowanego pomiędzy poszczególnymi Ambasadami.
Co do poniższych przykładów: pani we Francji poleciła komuś przejść do biura AF bo jest życiowa i rozumie problem (możliwe że nie ta sama, mam na myśli cały Team). Natomiast we Włoszech pracownicy Ambasady już mają swój własny świat w którym nikt nie kradnie i potrafią się zdziwić, "jak ktoś dał się okraść..." To też ich propozycja standartowo jest stalowa: nowy paszport tymcz.
O hiszpańskiej niezbyt dużo mogę powiedzieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#22 PostWysłany: 23 Paź 2014 11:45 

Rejestracja: 30 Sty 2013
Posty: 377
Loty: 46
Kilometry: 169 080
niebieski
A ja myślałem, że tylko ja wariuję i robię ksera, skany, na wszelki wypadek :roll: . No i przydało się w Barcelonie. Znajomego okradli z dokumentów i zdjęcie dowodu osobistego kolegi przydało się. Konsul nie musiał wysyłać do Polski zapytania o potwierdzenie. Dwie godzinki i paszport miesięczny wystawiony. Pamiątka chociaż, że paszport wystawiony Barcelonie :D
Nawet w niedzielę wystawią, ogólnie w weekend konsulat jest zamknięty ale jak potrzeba dokumentu na szybko, dzwonią do konsula i ten przyjeżdża.
10-20 osób dziennie w Barcelonie zgłasza się do konsulatu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 23 Paź 2014 12:14 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
To ja może opiszę sytuację moją i mojej żony. Nie dotyczy to kradzieży, ale podróży bez dokumentów. Lecieliśmy z Heraklionu do Warszawy Wizzem. Pech chciał, że żona zostawiła dowód osobisty w bagażu rejestrowanym, który został nadany. Na security nie chcieli dokumentów, tylko karty pokładowe. No, ale już przy bramkach zobaczyłem, że sprawdzają dokumenty i karty dosyć szczegółowo. Niewiele myśląc podszedłem do jednej z pań, które zajmowały się kontrolą dokumentów i powiedziałem jak sprawa wygląda i na szczęście przepuścili żonę jedynie z kartą pokładową. Stresu też trochę mieliśmy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 23 Paź 2014 12:34 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
warto dodać, że jeżeli jesteśmy w kraju w którym nie ma polskiej placówki dyplomatycznej to mamy prawo skorzystać z dowolnego konsulatu innego kraju UE na równych prawach jak obywatele tego kraju.
Szczęśliwie nigdy nie korzystałem, więc nie wiem jak to wygląda w praktyce ale jak jedzie się do jakiegoś kraju, gdzie nie ma polskiego konsulatu to warto zabrać ze sobą listę adresową wszystkich innych konsulatów z UE. Często polski konsulat obsługujący dany rejon znajduje się tysiące kilometrów dalej, więc podróż w sprawie skradzionego paszportu jest po prostu niemożliwa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 23 Paź 2014 12:41 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
Okradli mnie w Paryżu pod Łukiem Triumfalnym w metrze, w drodze do Portu Maillot - by dalej lecieć wizzem do Polski.

Szybki kurs na najbliższy posterunek policji - jako, że radzę sobie z francuskim złożylem zeznania,
wypełniłem Formulaire de déclaration de perte ou de vol - policjantka prowadząca śledztwo mi je podstemplowała, i zapytała kiedy zamierzam opuścić Francję - po usłyszeniu odpowiedzi - jak najprędzej - stwierdziła, że jeśli opuszczę Francję dziś, nie muszę jechać do ambasady, tylko mogę przekroczyć granicę na tym świstku...
pojechałem na Gallieni -za kasę pożyczoną od znajomych kupiłem bilet na Eurolinesa do Poznania - okazując przy kupnie biletu - ten "formulaire" - na jego podstawie też zostałem wpuszczony do autobusu wraz z biletem.
po powrocie blokada i wyrabianie nowego dowodu, kart bankowych i prawa jazdy.
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 10 Gru 2014 15:55 

Rejestracja: 16 Maj 2014
Posty: 6
Hej,
Nas niestety okradli w Barcelonie. Wyczyścili całe auto w czasie naszego check in (paszporty mieliśmy przy sobie).... Dodam, że był środek dnia,a hostel mieliśmy w samym centrum.
I w związku z tym mam pytanie:
Czy w Polsce muszę gdzieś zgłosić zaginiecie dyplomów mgr, kart ubezpieczeniowych itp????
Znajoma mi powiedziała, że w innym wypadku złodzieje będą się posługiwać naszymi dokumentami. Dla mnie jest to trochę naciągana teoria, ale może ktos posiada szerszą wiedzę na ten temat?
Pozdrawiam!


Ostatnio edytowany przez Andi, 10 Gru 2014 16:08, edytowano w sumie 1 raz
Usunięto zdublowane zdania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 10 Gru 2014 17:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
ja kiedyś z grupą znajomych byłem i jednemu koledze wyczyścili plecak na schodach metra. Ale nieszczęśliwie miał w tym plecaku papiery 2 innych osób, bo im się nie chciało nosić ;-) Generalnie cały dzień im zajęło żeby dostać kwitki, paszportów nie wyrabiali.
Mi się szczęśliwie nigdy coś takiego nie przydarzyło, ale i staram się pilnować. W miejscach takich jak metro czy tłoczne atrakcje turystyczne, czasem wprost widać jak się do Ciebie "przymierzają". No i raczej zawsze mam dwa dokumenty ze sobą na wyjeździe, z czego jeden jest w sejfie w hotelu a drugi różnie. Generalnie nigdy oba nie są razem.
Oczywiście elektroniczne kopie itd.
Ale - żeby trochę rozbawić - miałem kiedyś zabawną sytuację z zabezpieczaniem się przed kradzieżą - "rozdzieliłem" gotówkę - część do portfela, część do kurtki, a część luzem w kieszeni koszuli. W restauracji zauważyłem że przez koszule widać ze mam banknot, więc przełożyłem go do spodni (luzem). Potem w hotelu stwierdziłem że banknotu nie mam, kojarząc fakt że wyjmowałem pare razy komórkę z tejże kieszeni żeby zdjęcia pstryknąć. Oczywiście portfela nikt mi nie ukradł i nawet nie próbował. Ot, w ramach asekuranctwa zgubiłem 50EUR....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 10 Gru 2014 19:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Agatoszka napisał(a):
Hej,Czy w Polsce muszę gdzieś zgłosić zaginiecie dyplomów mgr, kart ubezpieczeniowych itp????
Znajoma mi powiedziała, że w innym wypadku złodzieje będą się posługiwać naszymi dokumentami. Dla mnie jest to trochę naciągana teoria, ale może ktos posiada szerszą wiedzę na ten temat?
Pozdrawiam!

Przepraszam za OT, ale po co wozić z sobą na wycieczkę dyplomy mgr.?
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 10 Gru 2014 19:40 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4037
złoty
wtak napisał(a):
No właśnie to nie jest wyjątkowa sytuacja.
Ale jak Ciebie to dotyczy... trzeba podjąć ryzyko. Może zostaniesz uznany np. za islamskiego fundamentalistę?
W Paryżu wystawiano od ręki, tzn. 2 godz w kolejce + godzinka jakaś na formalności. Pewnie zależy to także od obecności ambasadora (tzn. czy ma kto "klepnąć")

Ambasador takimi bzdetami sie nie zajmuje.
Sprawy paszportowo-wizowe zalatwia sie w konsulacie, wiec formalnosci wlasciwe dla konsula.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 10 Gru 2014 20:05 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 701
Zbanowany
niebieski
shiro503 napisał(a):
krasnal napisał(a):
Przepraszam za OT, ale po co wozić z sobą na wycieczkę dyplomy mgr.?


Krasnal! Nie żartuj, ze Ty jeździsz na wycieczki bez dyplomu mgr? :D


A czy gdzies byla mowa o wycieczce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 10 Gru 2014 20:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Komornik napisał(a):
A czy gdzies byla mowa o wycieczce?

Dosłownie nie, ale skoro była mowa o check-inie i hostelu, takowa pozostaje strefie domysłu.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 19 Lut 2015 11:30 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
@Agatoszka, każda instytucja ma jakąś procedurę/ praktykę dt zagubienia wydawanych przez nią dokumentów. Zajrzyj może na strony internetowe odnośnych organizacji. O ile dyplom mógłby być jakimś kąskiem dla fałszerza, to karta ubezpieczeniowa może być przepustką do darmowych usług medycznych nie tylko w Hiszpanii dla każdego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 19 Lut 2015 11:59 

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 170
Moim znajomym skradziono paszporty w Barcelonie (bardzo niebezpieczne pod tym względem miasto - słyszałam kilka podobnych historii od różnych osób).
Wyrobili sobie tymczasowe paszporty w Konsulacie - w niedzielne popołudnie trwało to dwie godziny. Problem w tym, że na kartach odprawy z ryanaira mieli numery skradzionych paszportów - na szczęście nikt tego nie sprawdzał na lotnisku i wrócili bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 20 Lut 2015 07:29 

Rejestracja: 10 Sty 2013
Posty: 105
Loty: 70
Kilometry: 143 287
Rzeczywiście, konsulat w Barcelonie stoi na wysokości zadania... Inna sprawa, że akurat tam mają z turystów niezłe dochody :-)

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 23 Lut 2015 15:03 

Rejestracja: 29 Cze 2011
Posty: 183
Loty: 89
Kilometry: 190 775
Konsulat w Madrycie nie stanął w 2011 r. na wysokości zadania gdzie poinformowali mnie że takie sprawy załatwiają od pon do pt (a była sobota wieczorem, w niedzielę rano powrót). Cudem wróciłem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 23 Lut 2015 16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
dobrymurzyn napisał(a):
Konsulat w Madrycie nie stanął w 2011 r. na wysokości zadania gdzie poinformowali mnie że takie sprawy załatwiają od pon do pt (a była sobota wieczorem, w niedzielę rano powrót). Cudem wróciłem.
widać mają takie godziny urzędowania. to nie tesco 24 h na dobę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 23 Lut 2015 17:37 

dobrymurzyn napisał(a):
Konsulat w Madrycie nie stanął w 2011 r. na wysokości zadania gdzie poinformowali mnie że takie sprawy załatwiają od pon do pt (a była sobota wieczorem, w niedzielę rano powrót). Cudem wróciłem.


cudem czyli jak konkretnie?
Góra
 PM off  
      
#38 PostWysłany: 24 Lut 2015 07:24 

Rejestracja: 29 Cze 2011
Posty: 183
Loty: 89
Kilometry: 190 775
zulu napisał(a):
dobrymurzyn napisał(a):
Konsulat w Madrycie nie stanął w 2011 r. na wysokości zadania gdzie poinformowali mnie że takie sprawy załatwiają od pon do pt (a była sobota wieczorem, w niedzielę rano powrót). Cudem wróciłem.
widać mają takie godziny urzędowania. to nie tesco 24 h na dobę


Bardzo merytoryczny i wartościowy komentarz! :lol:

Anonymous napisał(a):
dobrymurzyn napisał(a):
Konsulat w Madrycie nie stanął w 2011 r. na wysokości zadania gdzie poinformowali mnie że takie sprawy załatwiają od pon do pt (a była sobota wieczorem, w niedzielę rano powrót). Cudem wróciłem.


cudem czyli jak konkretnie?


Na prawo jazdy + potwierdzenie kradzieży od hiszpańskiej policji - choć linie lotnicze nie powinny mnie puścić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 02 Mar 2015 13:11 

Rejestracja: 02 Cze 2012
Posty: 239
Loty: 8
Kilometry: 16 686
niebieski
Ja tylko nie zrozumiem, po cóż nosić przy sobie, w trakcie zwiedzania, paszporty czy inne dowody.
W ramach ewentualnego potwierdzenia swojego jestestwa wystarczy tylko ksero.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 02 Mar 2015 13:19 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Bo nie zawsze można je zostawić w bezpiecznym miejscu, bo można chcieć się napić alkoholu (w kraju, w którym okazanie dokumentu tożsamości jest wymagane prawem), bo ktoś jest na "jednodniówce", bo przyjechał samochodem, itd. itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 116 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group