Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1549 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 78  Następna
Autor Wiadomość
#761 PostWysłany: 08 Wrz 2014 22:30 

ssavyer napisał(a):
Jeśli wylot mam we wtorek to odprawa jest możliwa tydzień wcześniej, we wtorek czy środe ? Bo już sama nie wiem od kiedy liczy się te 7 dni :?


Zapewne chodzi o ryanair, jeśli np. lot jest w niedzielę to darmowa odprawa jest możliwa w niedzielę poprzedzającą zaraz po 00:01
Góra
 PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu w Tunezji od 1701 PLN. Wyloty z 2 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu w Tunezji od 1701 PLN. Wyloty z 2 miast
Tygodniowe wakacje w Rimini za 1681 PLN. Loty z Katowic + hotel ze śniadaniami Tygodniowe wakacje w Rimini za 1681 PLN. Loty z Katowic + hotel ze śniadaniami
#762 PostWysłany: 10 Wrz 2014 18:46 

Rejestracja: 24 Paź 2013
Posty: 4
Cześć,

Nie wiem czy wybrałem dobry temat, ale mam pytanie i jeśli to nie jest dobry temat to proszę o przeniesienie - dziękuję.

W połowie sierpnia miałem zarezerwowane dwa loty od przewoźnika Vueling Airlines na trasie Casablanca-Barcelona -> Barcelona-Frankfurt.Pierwszy lot opóźnił się o 6h przez co nie zdążyłem na ten drugi i ostatecznie poleciałem z Barcelony do Monachium po czym kupiłem bilet kolejowy aby dostać się do Frankfurtu - wykładałem pieniądze z własnej kieszeni.Wspomniano mi, że mogę napisać reklamację i zwrócą mi koszta i tutaj mam pytanie dotyczące reklamacji, na stronie przewoźnika nie widzę informacji na ten temat - czy jest do tego jakiś specjalny druk czy wystarczy, że po angielsku napiszę to co wyżej Wam przedstawiłem i załączę skany biletów,kart pokładowych itd. ?

Dziękuję za odpowiedź.

To były moje pierwsze loty i pierwsze takie problemy przez co nie wiem jak się konkretnie za to zabrać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#763 PostWysłany: 10 Wrz 2014 19:07 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Jesli nie maja druku reklamacyjnego, to wystarczy pismo z zawartymi waznymi informacjami o locie i danymi pasazera,oraz roszczeniami. Skany tez warto dolaczyc w formie zalacznika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#764 PostWysłany: 14 Wrz 2014 13:21 

Rejestracja: 21 Lip 2011
Posty: 23
Mam niechcący kupione 2 bilety na 1 lot. Czy da się z tym coś zrobić? Pomocy...

-- 14 Wrz 2014 13:24 --

chodzi o lot Ryanaira. Czy da się chociaż wymienić na bagaż rejestrowany?
Bardzo mi na tym zależy.. oszczędnośc mi nie wyszła ...
Nie przechodziła moje rezerwacja i ktoś mi kupił, a potem okazało się że mam 2 bilety.
Moze da się załatwić żeby zamiast tego zrobili mi lot w obie strony? Mam 2 bilety w 1 stronę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#765 PostWysłany: 14 Wrz 2014 13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Dzwoń jak najszybciej na infolinię i próbuj tam załatwić
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#766 PostWysłany: 14 Wrz 2014 14:41 

Rejestracja: 21 Lip 2011
Posty: 23
dziękuję. Widzę że da się coś załatwić, tylko infolinia dziś nieczynna
Pozdrawiam,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#767 PostWysłany: 18 Wrz 2014 07:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2012
Posty: 88
Witam,
konkretne pytanie związane z liniami WizzAir:

dokonałem zmian w rezerwacji mojej znajomej (nie ma karty kredytowej) polegających na dokupieniu większego bagażu podręcznego dla jednej z podróżujących osób (100 PLN), a także na zmianie imienia i nazwiska innej osoby (372 PLN).

Mój problem dotyczy właśnie tej zmiany nazwiska. Otóż pełna kwota, tj. 472 PLN została pobrana z mojej karty kredytowej, natomiast nie zostały zmienione dane pasażera! Pan X.X., którego nazwisko było pierwotnie na rezerwacji miał zostać zamieniony na Panią Y.Y.
O dziwo, kwota w wysokości 472 PLN została pobrana, większy bagaż podręczny został dodany, ale nazwisko X.X. nadal widnieje na rezerwacji.

Mało prawdopodobne że nazwisko X.X. widnieje sobie na rezerwacji, ale po odprawie będzie tam już Y.Y...
Czy osoby które robiły kiedyś zmianę nazwisk mogą potwierdzić że ta zmiana nastąpiła już sekundę po płatności? Innymi słowy, czy na rezerwacjach (jeszcze przed odprawą) widniało już nowe, ZMIENIONE nazwisko?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#768 PostWysłany: 18 Wrz 2014 13:04 

floydpinkk napisał(a):
Witam,
konkretne pytanie związane z liniami WizzAir:

dokonałem zmian w rezerwacji mojej znajomej (nie ma karty kredytowej) polegających na dokupieniu większego bagażu podręcznego dla jednej z podróżujących osób (100 PLN), a także na zmianie imienia i nazwiska innej osoby (372 PLN).

Mój problem dotyczy właśnie tej zmiany nazwiska. Otóż pełna kwota, tj. 472 PLN została pobrana z mojej karty kredytowej, natomiast nie zostały zmienione dane pasażera! Pan X.X., którego nazwisko było pierwotnie na rezerwacji miał zostać zamieniony na Panią Y.Y.
O dziwo, kwota w wysokości 472 PLN została pobrana, większy bagaż podręczny został dodany, ale nazwisko X.X. nadal widnieje na rezerwacji.

Mało prawdopodobne że nazwisko X.X. widnieje sobie na rezerwacji, ale po odprawie będzie tam już Y.Y...
Czy osoby które robiły kiedyś zmianę nazwisk mogą potwierdzić że ta zmiana nastąpiła już sekundę po płatności? Innymi słowy, czy na rezerwacjach (jeszcze przed odprawą) widniało już nowe, ZMIENIONE nazwisko?


Trzeba pisać reklamację (ja dostałem odpowiedź po 2-dniach, do tego trafiasz na kompetentnego pracownika wizzair z odpowiednimi uprawnieniami i starają się być pomocni):
https://wizzair.com/pl-PL/Claims
a najlepiej spróbuj zadzwonić na numer izraelski wizzair - 0097237630911 - przez VoIP HaloNet po 9gr/min rozmowa z konsultantem ... ja dzwonię przez FreecoNet pod ten numer by rozmawiać po polsku wybieramy tonowo "6" koszt 0,09 gr/minuta (można ściągnąć na smartfona aplikację mobilną, przez paypal doładujesz w 5 sekund np. 5 zł i rozmawiasz za grosze)
Góra
 PM off  
      
#769 PostWysłany: 22 Wrz 2014 14:00 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 42
Mam pytanie dotyczące serwisu na pokładach "tradycyjnych" linii (dotąd latałam tylko low costami).
Czeka mnie 12h lot Iberią i zastanawiam się, czy napoje wydawane są tam na życzenie, czy zawsze w jakiś określonych porach i ilościach.
Pytanie może się wydawać głupie, ale jestem w grupie ryzyka związanego z zakrzepicą przy tak długich lotach (ciąża + otyłość) i mam prikaz od lekarza picia ogromnych ilości wody ;) i zastanawiam się w związku z tym, czy nie powinnam sobie we własnym zakresie dokupić wody na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#770 PostWysłany: 22 Wrz 2014 14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Nie leciałem Iberią na tak długiej trasie, ale co do zasady napoje podawane są razem z posiłkami oraz co jakiś czas w trakcie lotu chodzi obsługa i proponuje coś do picia. Zawsze możesz również udać się do obsługi i poprosić lub sama sobie nalać. W tej sytuacji najlepiej wziąć miejsce przy przejściu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#771 PostWysłany: 22 Wrz 2014 14:21 

dokladnie
przy takim locie (zalezy czy nocny czy dzienny) przejda sie kolo ciebie z 3-5 razy serwujac napoje
zawsze mozesz tez do nich podejsc i dobrac jeszcze - jak nie bedziesz dobierac alkoholi to zawsze dadza bez problemu (wode, sok, herbate itp)

a jak nie chce ci sie chodzic to jak serwuja to mozesz wziac kilka, np 2-3 puszki coli zamknietej.. czasami jak daja wino w butelkach a nie kubkach to biore kawe, sok pomaranczowy i wino - kawe na pobudke, sok na orzezwienie a wino na dalsza podroz ;)
Góra
 PM off  
      
#772 PostWysłany: 22 Wrz 2014 14:39 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
pomijam co linia musi, a co może Ci zapewnić.
Jeżeli od butelki wody zależy Twoje życie i masz zdiagnozowaną przez lekarzę taką, a nie inną chorobę to poświęc te kilkanaście euro i po prostu kup odpowiedni zapas wody na pokład. Oczywiście nikt na pewno nie będzie Ci robił problemów na pokładzie z wodą ale nie możesz przewidzieć wszystkiego. Jeżeli przez kilka(naście) godzin będziecie lecieć w silnych turbulencjach to nikt Ci wody może nie podać i lepiej mieć ją przy sobie.
Teoretycznie jeżeli masz na piśmie takie zalecenie lekarskie to pewnie da się tą wodę przenieść nawet przez security.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#773 PostWysłany: 22 Wrz 2014 16:38 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 42
Dzięki wielkie za odpowiedzi :)
Miejsce w przejściu sobie zaklepię, chodzić będzie mi się chciało pewnie aż nadto ;) ale fakt, że ze względu na możliwe problemy jakoś odżałuję te kilka(naście) euro i wezmę sobie również jakiś zapas wody.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#774 PostWysłany: 26 Wrz 2014 01:15 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Rozumiem, że 17sto letnia osoba może bez przeszkód sama podróżować Ryanairem, Wizzairem i Easyjetem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#775 PostWysłany: 26 Wrz 2014 01:28 

ciacho_majonez napisał(a):
Rozumiem, że 17sto letnia osoba może bez przeszkód sama podróżować Ryanairem, Wizzairem i Easyjetem?


Oczywiście TAK (powyżej 16,14 lat), o ile podróżuje nieletni/nieletnia obywatel/ka Polski
Góra
 PM off  
      
#776 PostWysłany: 26 Wrz 2014 01:43 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Anonymous napisał(a):
Oczywiście TAK (powyżej 16,14 lat), o ile podróżuje nieletni/nieletnia obywatel/ka Polski

Ups. No to dobrze, że zwróciłeś uwagę. A nieletni obywatel Ukrainy? Są przewidziane jakieś dodatkowe restrykcje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#777 PostWysłany: 26 Wrz 2014 01:52 

Z tego co wiem Ukraina nie jest w UE, a więc niezbędna do przekroczenia granicy jest wiza (reszta np. wujek google, o ob. Polski pisałem pod kątem nieletnich np. z Hiszpanii, gdzie potrzebują oni zaświadczenia z Policji o zgodzie rodziców)
Góra
 PM off  
      
#778 PostWysłany: 26 Wrz 2014 09:25 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Doprecyzowując: nieletni studiuje w Polsce mając wizę typu D, pozwalającą poruszać się po całym obszarze Schengen. Czy wtedy może normalnie podróżować ww. liniami niskokosztowymi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#779 PostWysłany: 26 Wrz 2014 09:50 

W ramach obszaru Schengen mając lat 17 mając dokument podróży i wizę przy sobie oczywiście TAK.
Góra
 PM off
ciacho_majonez lubi ten post.
 
      
#780 PostWysłany: 26 Wrz 2014 09:52 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
O to chodziło ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1549 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 78  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group