Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Portugalia w styczniu?
#1 PostWysłany: 18 Gru 2014 16:14 

Rejestracja: 23 Paź 2012
Posty: 200
Loty: 83
Kilometry: 153 899
niebieski
Warto tam się pchać w styczniu?
Na wykresach klimatycznych nie wygląda to najgorzej... ale jak jest w praktyce? Był ktoś?

Chciałbym uderzyć do Porto i Lizbony.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 18 Gru 2014 16:20 

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 157
Dużo zależy od szczęścia. Byłem na początku grudnia tego roku i temperatury w Lizbonie były bardzo znośne. 17 stopni w dzień. Jak ktoś nie lubi wielkich upałów to pogoda bardzo dobra do zwiedzania. Większe są oczywiście szanse na deszcz, ale i tak bez porównania np. z Wenecją zimą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 18 Gru 2014 16:23 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 279
niebieski
Nie napisles jaka czesc Portugalii - pomiedzy Algarve a Porto roznica caly rok jest znaczaca, a zima najwyrazniejsza.

W tegorocznym styczniu padalo w Lizbonie praktycznie codziennie. I dodatkowo calkiem niemalo w trakcie takiego dnia, nie bylo to co prawda ulewy
tropikalne, ale nawet taki deszczyk po czasie irytuje, zwlaszcza w Lizbonie, ktorej urok jest w ogladaniu miasta "od zewnatrz"
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Gru 2014 16:38 

Rejestracja: 18 Kwi 2014
Posty: 10
subway napisał(a):
Dużo zależy od szczęścia. Byłem na początku grudnia tego roku i temperatury w Lizbonie były bardzo znośne. 17 stopni w dzień. Jak ktoś nie lubi wielkich upałów to pogoda bardzo dobra do zwiedzania. Większe są oczywiście szanse na deszcz, ale i tak bez porównania np. z Wenecją zimą.


Byłem w Lizbonie i w Porto pod koniec listopada, pogoda do zwiedzania świetna, jednak zostałem przywitany również dość mocnymi opadami deszczu :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Gru 2014 17:02 

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 157
qub91 napisał(a):
subway napisał(a):
Dużo zależy od szczęścia. Byłem na początku grudnia tego roku i temperatury w Lizbonie były bardzo znośne. 17 stopni w dzień. Jak ktoś nie lubi wielkich upałów to pogoda bardzo dobra do zwiedzania. Większe są oczywiście szanse na deszcz, ale i tak bez porównania np. z Wenecją zimą.


Byłem w Lizbonie i w Porto pod koniec listopada, pogoda do zwiedzania świetna, jednak zostałem przywitany również dość mocnymi opadami deszczu :)



Dlatego tak jak napisałem, dużo zależy od szczęścia. Ja na 3 dni pobytu miałem tylko pół dnia deszczu, jednego popołudnia/wieczoru.

EDIT: Najbardziej to polecam jednak Portugalię na przełomie września/października
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 18 Gru 2014 17:11 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
michalp napisał(a):
W tegorocznym styczniu padalo w Lizbonie praktycznie codziennie.

Mało optymistyczna wiadomość, wybieram się do Lizbony w połowie stycznia :cry:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 18 Gru 2014 17:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
ja wybieram się do Porto w styczniu, zobaczymy :)
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 18 Gru 2014 22:48 

Byłam w Luzbonie w lutym i było pięknie, słonecznie. Wiosna :) do Porto tez lecę w lutym i liczę na powtórkę z pogody :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 PM off  
      
#9 PostWysłany: 18 Gru 2014 23:04 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 426
Loty: 263
Kilometry: 327 709
niebieski
Byłem końcem stycznia tego roku w Lizbonie, pogoda w kratkę- deszcz na zmianę ze słońcem. I mało przyjemny wiatr. Ale i tak kilkadziesiąt prawie stopni cieplej niż w Polsce, u nas wtedy był ostry mróz. Poza tym Lizbona magiczna, więc warto:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 18 Gru 2014 23:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Ja byłem w tym roku w Lizbonie, i to 2x w drodze na Maderę, fajna pogoda, słonecznie, najgorszy jest zawsze luty, dużo opadów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Gru 2014 00:07 

Rejestracja: 08 Lis 2014
Posty: 6
Nie ma się czego obawiać ale zabierz parasol.
Byłem kilka lat temu w styczniu przez tydzień ale tylko od od Lizbony do Nazare i Fatimy - w Porto jest chłodniej.
Miałem jeden dzień deszczu i wtedy zwiedzałem Belem i jeździłem tam i z powrotem tramwajem 28 :)
Później już bez deszczu a na koniec cztery dni słoneczka z temperaturą +18. Można było w dzień chodzić w koszuli ew. swetrze.
Potem powrót do Polski a tu -20.
Nie wiem gdzie będziesz mieszkał ale zawsze pytaj o dodatkowy koc i grzejnik. Tam wiele kwater nie ma ogrzewania. W Polsce masz na zewnątrz -20, w pokoju +20. W Portugalii i południowej Hiszpanii bez ogrzewania możesz mieć w nocy na zewnątrz +10 i w pokoju też +10...
Patrz na prognozy pogody bezpośrednio przed wyjazdem, mnie sprawdziło się nawet, o której zacznie i przestanie padać.
Miłego pobytu w cudownej Portugalii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Portugalia w styczniu?
#12 PostWysłany: 19 Gru 2014 17:42 

Z tym grzaniem to prawda. Ja byłam tydzień temu w Maladze i mimo iż na zewnątrz było ponad 15 stopni i słońce to w hotelu bez ogrzewania malo nie zamarzlam. Było tak zimno ze spałam w bluzie. Kołdra i koc to za mało jak nie ma w ogóle ogrzewania...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 PM off  
      
#13 PostWysłany: 19 Gru 2014 18:09 

Rejestracja: 23 Paź 2012
Posty: 200
Loty: 83
Kilometry: 153 899
niebieski
Dzięki wszystkim z odpowiedzi ;)
Właśnie kupiłem bilety: KTW - BVA - LIS - OPO - BGY - KTW
300 zł, 27-31 stycznia 2015
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 19 Gru 2014 18:14 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 263
niebieski
w styczniu szansa na deszczyk podwyższona, trzeba się zaopatrzyć w akcesoria przeciwdeszczowe, ale nie jest to nasza jesienna szaruga, którą trudno przetrwać,
mimo wszystko cieplej i przyjemniej niż u nas,
a jak pogoda pozytywnie zaskoczy, to dodatkowy gratis z wyjazdu
Powodzenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 15 Lut 2015 22:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 1098
Loty: 137
Kilometry: 161 438
niebieski
Spędziłem w Porto 5 dni pod koniec stycznia - przez 4 dni słoneczna pogoda, koło 12-14 stopni, 1 dzień deszcz. Coś jak marzec/kwiecień u nas, warto pomyśleć o odpowiednim ubraniu bo kurtka zimowa którą zabierzemy z Polski najlepsza nie będzie. Noce chłodne, nie obyło się bez uruchomienia ogrzewania w pokoju. Trzeba o nim pamiętać rezerwując noclegi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group