Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 616 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 31  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 23 Cze 2014 10:22 

Świetnie. Jednak Europeo nie robi blokad na KK, ani nie pobiera kaucji.
A też uprzejmi + 2 butelki wina ;)
Góra
 PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#122 PostWysłany: 23 Cze 2014 22:31 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Roben napisał(a):
Nie polecam Europeo !!!!
Właśnie wróciłem z Krety.Miałem miesiąc temu zrobioną rezerwację auta w Europeo.
Tydzień przed przylotem potwierdziłem mailowo i otrzymałem odpowiedz z numerem rezerwacji i że człowiek będzie na lotnisku czekał z kartką z nazwiskiem.
Po wylądowaniu widzę człowieka z moim nazwiskiem i podchodzę do niego.Pytam czy z Europeo a on potwierdza.
Pokazuję mu wydrukowane maile z nr. rezerwacji i całą historią mailową i chcę spisać umowę oraz zapłacić.
On gdzieś dzwoni i oznajmia mi ze nie ma auta.Ja na to jak nie ma auta to dlaczego stoi z moim nazwiskiem.
Już zaczyna być nerwowo i on nie udziela mi żadnych informacji po czym oddala się z lotniska w szybkim tempie i tyle go widział.
Suma summarum musieliśmy wypożyczyć auto od innego dostawcy płacąc 60€ więcej za 7dni


Mam u nich zarezerwowane auto na piątek, wlałeś w moją duszę trochę niepewności :( - odpukać.
Sugerowałem się dobrymi opiniami... i winem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 24 Cze 2014 08:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
Strasznie głupia sprawa, w takich sytuacjach zwykle daje się klientowi samochód wyższej klasy bez dopłaty.
Ale mając numer rezerwacji, ja bym się kłócił o swoje. To całe "biuro" Europeo jest niewielki kawałek od lotniska (mówię o Chani), na pewno udałoby się coś zdziałać tam, bo już nikt by nie mógł uciec, a w razie czego nie wiem, może postraszyć wezwaniem policji? Tak w ogóle to chyba pierwsza negatywna opinia na temat Europeo jaką czytałem, sam też byłem bardzo zadowolony z wypożyczenia u nich samochodu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 24 Cze 2014 19:42 

Roben napisał(a):
Nie polecam Europeo !!!!
Właśnie wróciłem z Krety.Miałem miesiąc temu zrobioną rezerwację auta w Europeo.
Tydzień przed przylotem potwierdziłem mailowo i otrzymałem odpowiedz z numerem rezerwacji i że człowiek będzie na lotnisku czekał z kartką z nazwiskiem.
Po wylądowaniu widzę człowieka z moim nazwiskiem i podchodzę do niego.Pytam czy z Europeo a on potwierdza.
Pokazuję mu wydrukowane maile z nr. rezerwacji i całą historią mailową i chcę spisać umowę oraz zapłacić.
On gdzieś dzwoni i oznajmia mi ze nie ma auta.Ja na to jak nie ma auta to dlaczego stoi z moim nazwiskiem.
Już zaczyna być nerwowo i on nie udziela mi żadnych informacji po czym oddala się z lotniska w szybkim tempie i tyle go widział.
Suma summarum musieliśmy wypożyczyć auto od innego dostawcy płacąc 60€ więcej za 7dni

A dlaczego nie podszedłeś do siedziby firmy , 200 metrów od terminala, żeby wyjaśnić ewentualne nieporozumienie? Chyba każdy by tak zrobił, a nie szukał innej.
Kompletny brak spójności logicznej. Facet czeka z kartką, żeby uciekać ??
Góra
 PM off  
      
#125 PostWysłany: 24 Cze 2014 20:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2012
Posty: 235
Loty: 117
Kilometry: 260 316
niebieski
Konrad_PL napisał(a):
Witam wszystkich forumowiczów.
Ze swojej strony chciałbym polecić wypożyczalnię "SUNNY Rent a Car". Bardzo sprawna obsługa, Pani z kartką z nazwiskiem na lotnisku w Chanii uprzejma, transfer busem spod terminala na parking wypożyczalni (~500m).
Samochód klasy ekonomicznej Kia Picanto, utrzymany w bardzo dobrym stanie. Przy zwrocie kluczyki pod wycieraczkę. W ciągu kilku dni po powrocie do Polski miałem zwolnioną blokadę na karcie, więc naprawdę wszystko bezproblemowo :)

Anonymous napisał(a):
Świetnie. Jednak Europeo nie robi blokad na KK, ani nie pobiera kaucji.
A też uprzejmi + 2 butelki wina ;)

Trafiłem na Sunny Rent a Car i blokady na karcie nie robili. W ogóle nie było możliwości zapłacić za wypożyczenie kartą. Gotówka i koniec. Kto nie miał to pani wskazywała na bankomat. Umowa podpisana na ławce w holu lotniska, potem podwózka busem na parking. Ciemno i deszcz. Wszyscy wysiadają i szukają swoich samochodów. Kluczyki czekają w drzwiach. Nie narzekam. Po poprzednich doświadczeniach z wypożyczalniami, taka forma załatwiania sprawy była ciekawą przygodą:)
Ale wina też nie dali.
Może dlatego, że rezerwowałem przez economy car rentals, ale tam kiedy rezerwujesz nie wiesz jaką wypożyczalnie dostaniesz.
_________________
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 24 Cze 2014 20:16 

Kolega @ konrad pisze , że robili blokadę i jest zadowolony, że po kilku dniach zwolnili. Zresztą ja piszę o wypożyczalniach, z których sam korzystałem.
A niektórzy mają jakieś sensacyjne przeżycia.
Nie wiem czy to tylko mnie tak szczęście sprzyja ?
Ps Dzisiaj też zwróciłem autko na Zakynthos. Zamiast Pandziny dostałem extra dużego Nissana Primerę. :D Bo tego fiacika nie mieli. Bez blokad, kaucji, kłopotów. Zakończyliśmy współpracę mocnym uściskiem dłoni...
Góra
 PM off  
      
#127 PostWysłany: 24 Cze 2014 21:31 

Życzę Ci nawet Cayena :D
A tak poważnie to myślę, że dali mi jakieś swoje prywatne. Nie miało żadnych nalepek i ogólnie takie "fury" raczej nie bywają w wypożyczalniach. No i na liczniku było coś ok 250 000 przebiegu.
Ale dał radę i b.wygodny to co będĕ dociekał... ;)
Góra
 PM off  
      
#128 PostWysłany: 24 Cze 2014 21:44 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 340
niebieski
Anonymous napisał(a):
A dlaczego nie podszedłeś do siedziby firmy , 200 metrów od terminala, żeby wyjaśnić ewentualne nieporozumienie? Chyba każdy by tak zrobił, a nie szukał innej.
Kompletny brak spójności logicznej. Facet czeka z kartką, żeby uciekać ??


Bo mam w mailu podany adres firmy w Heraklionie a ja byłem w Chanii.
Napisałem do nich maila po przyjeździe i ja to w Grecji "udali greka".Odpisałem im podając dokładnie zaistniałą sytuację i już brak odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 24 Cze 2014 21:53 

Nie ciągnę już tego tematu.
Ale tylko maile istnieją ?
Ciężko się dowiedzieć ( domyślić), chociażby z tego co pisano na forum , że mają siedzibę obok lotniska ? Po prostu w to nie wierzę i tyle.Facet czekał i myślał, że się nie zjawisz ? A jak się pojawiłeś to pytał swojego szefa co robić ? A ten mu kazał uciekać....
Zresztą samo wałkowanie wkółko tego samego o wypożyczalniach , zaczyna być męczące....
Góra
 PM off  
      
#130 PostWysłany: 24 Cze 2014 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2014
Posty: 783
złoty
luki napisał(a):
Trafiłem na Sunny Rent a Car i blokady na karcie nie robili. W ogóle nie było możliwości zapłacić za wypożyczenie kartą. Gotówka i koniec. Kto nie miał to pani wskazywała na bankomat. Umowa podpisana na ławce w holu lotniska, potem podwózka busem na parking. Ciemno i deszcz. Wszyscy wysiadają i szukają swoich samochodów. Kluczyki czekają w drzwiach. Nie narzekam. Po poprzednich doświadczeniach z wypożyczalniami, taka forma załatwiania sprawy była ciekawą przygodą:)
Ale wina też nie dali.
Może dlatego, że rezerwowałem przez economy car rentals, ale tam kiedy rezerwujesz nie wiesz jaką wypożyczalnie dostaniesz.


@luki, co do płatności to faktycznie było tak jak napisałeś (pomyliło mi się z inną destynacją) czyli płatność gotówką i umowa spisana "na kolanie". Niemniej sprawdziłem specjalnie kopię umowy i trzeba było w niej podać dane do karty (najwidoczniej trochę na postrach). Wynajmowałem również za pośrednictwem economycarrentals.com.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 29 Cze 2014 21:18 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Europeo wymiata :lol: Klient czekał z kartką na lotnisku, umowa spisana na kolanie na dwoje kierowców, cash do ręki, kluczyki i jazda.Auto zamiast pandy Hiundai Accent. Cena super - 129e za siedem dni. Miałem zwrot auta w Port Souda pytam się czy nie można zwrócić w moim hotelu?
Gość mówi "no problem" proszę zostawić kluczyki w recepcji przyjadę na następny dzień odbiorę :D może pan jeżdżić dłużej jeden dzień.Nie jest pan potrzebny do zwrotu auta - "pełny insuranc"
To m i się podoba - pełny luz. Żeby tak wszędzie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 21 Lip 2014 11:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 336
niebieski
Chcę wypożyczyć auto w Heraklionie w dniach od 9 do 16 sierpnia.
Chciałem zarezerwować wczoraj w Europeocars ale odpisali mi, że w tym terminie już mają zarezerwowane wszystkie auta we wszystkich grupach :D
Trochę mnie zaskoczyli :D

Może ktoś z Was polecić wypożyczalnię w której jeszcze będą dostępne małe auta typu Matiz, Seicento itp. ?
_________________
LUKASZBOGUSZ.COM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 23 Lip 2014 16:09 

Rejestracja: 23 Lut 2011
Posty: 192
ELBE

to jest pełnia sezonu , więc z fusów nikt nie wywróży, czy w danej wypożyczalni jest samochód czy go nie ma.
ja zawsze rezerwuję bezpośrednio w http://www.sunnyrentacar.gr/
płatność gotówką, żadnych przedpłat, umowa na lotnisku, pełen luz - ktoś wyżej pisał, jak odbierał od nich samochód z parkingu. zdawanie auta wygląda podobnie - pies z kulawą nogą się nie zainteresuje w jaki stanie oddajesz samochód, jaki jest poziom paliwa, itp. takie typowo greckie podejście do tematu ;-).


Ostatnio edytowany przez Abcn, 06 Maj 2018 15:38, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 23 Lip 2014 22:48 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 65
pytanko bo może ktoś spotkał się z tematem. Wydawało mi się że na National Road w okolicy Rethymonu fotoradar pstryknął mi zdjęcie ( nie dam głowy obciąć czy mi czy komuś na przeciwnym pasie). Jechałem ok. 75 km/h na 60-stce. Samochód z wypożyczalni. Nie podawałem numerów KK w wypożyczalni. Czy jest ryzyko że jeżeli faktycznie to mi zrobili zdjęcie to dostanę liścik? Czy ktoś miał podobną sytuację?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 29 Lip 2014 12:59 

Rejestracja: 30 Paź 2012
Posty: 150
ELBE napisał(a):
Chcę wypożyczyć auto w Heraklionie w dniach od 9 do 16 sierpnia.
Chciałem zarezerwować wczoraj w Europeocars ale odpisali mi, że w tym terminie już mają zarezerwowane wszystkie auta we wszystkich grupach :D
Trochę mnie zaskoczyli :D

Może ktoś z Was polecić wypożyczalnię w której jeszcze będą dostępne małe auta typu Matiz, Seicento itp. ?

Spróbuj w mniejszych wypożyczalniach, jest ich bez liku, ja rezerwowałem w Bestcars, wszystko bez problemu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 29 Lip 2014 13:25 

Rejestracja: 30 Mar 2013
Posty: 14
Loty: 98
Kilometry: 248 573
rafcio_br napisał(a):
pytanko bo może ktoś spotkał się z tematem. Wydawało mi się że na National Road w okolicy Rethymonu fotoradar pstryknął mi zdjęcie ( nie dam głowy obciąć czy mi czy komuś na przeciwnym pasie). Jechałem ok. 75 km/h na 60-stce. Samochód z wypożyczalni. Nie podawałem numerów KK w wypożyczalni. Czy jest ryzyko że jeżeli faktycznie to mi zrobili zdjęcie to dostanę liścik? Czy ktoś miał podobną sytuację?


Sam nie miałem podobnej sytuacji,z ręką na sercu nawet nie myślałem o fotoradarach jadąc drogą szybkiego ruchu :) ps.znalazłem ciekawą wzmiankę odnośnie fotoradarów na Krecie -punkt nr 8

http://www.knossos.pl/dla_kierowcow.htm
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 29 Lip 2014 14:31 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 237
niebieski
traveller napisał(a):
ELBE napisał(a):
Chcę wypożyczyć auto w Heraklionie w dniach od 9 do 16 sierpnia.
Chciałem zarezerwować wczoraj w Europeocars ale odpisali mi, że w tym terminie już mają zarezerwowane wszystkie auta we wszystkich grupach :D
Trochę mnie zaskoczyli :D

Może ktoś z Was polecić wypożyczalnię w której jeszcze będą dostępne małe auta typu Matiz, Seicento itp. ?

Spróbuj w mniejszych wypożyczalniach, jest ich bez liku, ja rezerwowałem w Bestcars, wszystko bez problemu



HERAKLION AIRPORT RENT A CAR -
np.:CHEVROLET MATIZ
9-16sierpnia
Total Price: 198.00 €
z pełnym ubezpieczeniem,2 kierowca gratis i bez depozytu
wypożyczalnia sprawdzona podstawiają pod wskazany adres,

http://eliterentacar.gr/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 02 Sie 2014 01:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 336
niebieski
Dzięki moi drodzy za odzew :P
Udało mi się znaleźć auto i wypożyczyć. Nie było to łatwe. Wszystkich którzy mają ochotę rezerwować auto na 'najwyższy sezon' na Krecie, czyli sierpień ostrzegam, że trzeba rezerwować pojazd najpóźniej kilka ładnych tygodni wcześniej. Ja zacząłem szukać auta trzy tygodnie przed planowanym dotarciem na Kretę i w większości większych wypożyczalni nie mieli już aut. Tak więc może trzeba wypożyczać najpóźniej około półtora miesiąca wcześniej albo i jeszcze wcześniej.

Tak czy inaczej wypożyczyłem auto tutaj: http://www.mustang-crete.com/
_________________
LUKASZBOGUSZ.COM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 02 Sie 2014 12:07 

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 68
A ja mam pytanie a propos pełnego ubezpieczenia. Chcę zarezerwować samochód na 7 dni od 1 do 8 września i napisałem do Sunny Rent (Europeo całe zajęte na ten okres) czy jest coś co te ich ubezpieczenie nie pokrywa, to mi odpisali, że pokrywa wszystko ( włącznie z szybami, oponami, podwoziem) o ile jeździ się po drogach asfaltowych, a jak wiadomo dojazdy do Balos jak i innych miejsc są po szutrówkach. Nie wiecie jak to jest w innych wypożyczalniach? Bo cena z Sunny jest do zaakceptowania (150 euro) i nie wiem czy nie szukać dalej, chyba, że wszędzie jest tak samo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 08 Sie 2014 22:10 

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 35
z tego co wiem nigdzie nie ma ubezpieczenia pokrywającego drogi szutrowe. Ktoś tu nawet pisał, że w wielu wypozyczalniach wręcz mówią, ze nie można samochodem jechac na Balos :-)

-- 08 Sie 2014 21:13 --

ktoś pytał o fotoradary- bieżąca sytuacja opisana tutaj:

http://www.crete.pl/news_478_Fotoradary ... alszy.html

http://www.crete.pl/news_481_Fotoradary ... wniku.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 616 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 31  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group