Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 430 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 04 Sie 2013 11:50 

Rejestracja: 08 Paź 2012
Posty: 3
brzoka napisał(a):
czy ktoś z osób, które nocowały w Paryżu za ok.20-25euro/noc spał w hotelu/hostelu z parkingiem? albo zna ktos może adresy darmowych parkingów?
Najbardziej odpowiadałby nam jakiś hostel z parkingiem, dalej od centrum, ale blisko metra. Będę wdzięczna za wskazówki ;)


Generalnie z parkowaniem w Paryżu jest ciężko, tylko lepsze, droższe hotele mają w cenie parkingi. Czegoś takiego jak darmowy parking w Paryżu po prostu nie ma. Wszystkie miejsca w obrębie paryskiego ringu, niezależnie od tego czy w centrum czy na obrzeżach są płatne. Ceny - oczywiście kosmiczne.
Tutaj jest link do sieci parkingów http://www.parkingsdeparis.com/EN/car-reservation-map.php i są to najtańsze parkingi w Paryżu. Warto sprawdzić kilka, bo potrafią znacząco różnić się od siebie cenami.

A jeśli chodzi o nocleg to sprawdzony mam z airbnb, dokładnie ten https://www.airbnb.pl/rooms/1184396 świetna lokalizacja i wyposażenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#202 PostWysłany: 15 Sie 2013 03:31 

Rejestracja: 15 Sie 2013
Posty: 1
Planując wypad do Paryż trzeba na początku wziąć pod uwagę to, że Wizzair i Ryanair lądują na Beauvais. Lotnisko to nie ma z Paryżem nic wspólnego. Leży 80 km od niego i nie jest to nawet Region Paryski (Ile-de-France). Dojazd stamtąd to autobus za 16 eur i prawie 2 godziny podróży. Z tanich linii jest oferta EasyJet lot z Krakowa na bliższe lotnisko Charles de Gaules. Latają tez z Berlina. Co do noclegu to hotele w centrum zdecydowanie się nie opłacają. Przy pobytach kilkudniowych w podobnej cenie znajdzie się małe studio w centrum albo znacznie tańsze trochę dalej ale z korzystnym dojazdem. My korzystaliśmy z pomocy stowarzyszenia polonijnego. Na ich stronie cosmoville.eu mają ofertę tanich noclegów w Paryżu i okolicy. Plusy są takie, że można samemu gotować i można otrzymać szereg cennych informacji od właścicieli Polaków. Różne opinie słyszałam o przedmieściach Paryża ale w tym przypadku była to spokojna willowa okolica w dodatku niedalego do lotniska CDG i autostrady z Polski. Transport publiczny zapewnia metro i RER (odpowiednik SKM). Bilety trzeba dostosować do programu zwiedzania i tu bezcenna jest pomoc miejscowych ziomków :-) . My korzystaliśmy z jednarazowcyh kupowanych w pakietach na dojazd do centrum i zwiedzaliśmy pieszo ale są też inne opcje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Paryz obrzeza
#203 PostWysłany: 21 Sie 2013 15:24 

Rejestracja: 23 Cze 2011
Posty: 17
Witam, na poczatku wrzesnia udaje sie wraz ze znajomymi na Lazurowe wybrzez ale po drodze chcemy rowniez odwiedzic Paryz. W zwiazku z tym pytanie... czy zna ktos jakis tani nocleg na obrzezach Paryza z metrem pod nosem tak zeby bez wiekszego problemu mozna bylo dostac sie do centrum? ewentualnie jezeli z noclegem bylby problem a mialby ktos informacje o darmowym(malo realne:) )/ tanim parkingu na obrzezach miasta tez bylby wdzieczny za info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryz obrzeza
#204 PostWysłany: 21 Sie 2013 15:56 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 801
niebieski
Sprawdź hotele F1, są zlokalizowane koło metra i kosztują ok. 170zł / 3 os.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryz obrzeza
#205 PostWysłany: 21 Sie 2013 17:15 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
Kogo obrzezają w Paryżu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#206 PostWysłany: 28 Sie 2013 23:24 

Rejestracja: 13 Mar 2012
Posty: 54
Spędziłem 5 nocy w hotelu "Buttes Des Chaumont".
Dojazd - świetny. Hotel dosłownie minutę drogi od stacji metra Joures.
Okolica - w mojej opinii nie taka zła. W budynku obok hotelu jest McDonald. Naprzeciwko hotelu jest mały supermarket DIA, oraz znacznie większy Monprix. W tym drugim można kupić wszystko. Ceny średnio atrakcyjne - w końcu to Paryż. Sklepy czynne do 21:00.
Naprzeciwko jest również piekarnia, a ciut dalej apteka. Więc wszystko co potrzebne do życia mamy obok hotelu. Po 21:00 możemy się wybrać w okolice hotelu, gdzie jest kilka sklepów prowadzonych przez, delikatnie mówiąc , "większość muzułmańską".
Warunki - w cenie mieliśmy śniadania. Bagietka, 2 kawałki ciasta, masło, dżem, sok pomarańczowy, kawa z automatu do oporu. Warunki w pokoju były całkiem niezłe. Jedyny minus za "ciemność" w pokoju , ponieważ były tylko 2 skromne kinkiety, które dawały mało światła. W pokojach są łazienki. Jest w miarę czysto, pokoje są sprzątane na bieżąco.W łazience zastaliśmy żel po prysznic, mydełka, ręczniki.
Hotel sam w sobie jest skromny, niewielki, ale wg mnie warty polecenia na kilkudniowy wyjazd.
Hotel rezerwowałem przez Orbitz.com ok tydzień przed podróżą z użyciem kodu rabatowego. Za 5 nocy dla 2 osób zapłaciłem 949zł. Przez stronkę LowCostHolidays ten sam pokój był za 850zł, ale nie udało mi się dokonać płatności, z niewiadomych mi powodów, więc byłem zmuszony kupić przez Orbitz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#207 PostWysłany: 29 Sie 2013 01:28 

Rejestracja: 13 Cze 2013
Posty: 191
2 lata temu spałam w tym hotelu: http://www.premiereclasse.com/en/hotels ... -montreuil. Hotel jest na obrzeżach miasta.
Za dobę płaciłam, jeśli się nie mylę, 39€ za dobę/pokój (co jak na Paryż w wakacje cena wydała się przyzwoita), w pokoju malutka łazienka z prysznicem. Hotel ma też swój bezpłatny parking. Do metra jakieś 10-15 minut pieszo, obok metra duże centrum handlowe z piętrowym Auchan. W dniu wyjazdu wymeldowaliśmy się z hotelu, ale jeszcze zostawiliśmy samochód na parkingu i podreptaliśmy do Auchan po ostatnie zakupy na drogę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#208 PostWysłany: 01 Wrz 2013 07:43 

Rejestracja: 28 Wrz 2011
Posty: 29
Na przełomie września i października, będziemy w tym hotelu:
http://www.booking.com/hotel/fr/premier ... dcc7cffcX1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#209 PostWysłany: 25 Wrz 2013 22:21 

Rejestracja: 14 Lis 2011
Posty: 107
Loty: 92
Kilometry: 176 887
seba napisał(a):


zastanawiam się nad noclegiem w powyższym hostelu, czy jest na tyle w centrum że do głównych atrakcji nie będzie trzeba korzystać z komunikacji miejskiej? jak wygląda kwestia noclegu dla osoby powyżej 30 roku życia, bowiem pojawiał się na forum zapis w regulaminie, ja mam mniej niż 30 natomiast druga połówka nieco ponad?

ponadto mam pytanie odnośnie systemu wypożyczania rowerów, czy velib (o ile dobrze napisałam), czy można wypożyczać obcokrajowcom i jak to zrobić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#210 PostWysłany: 25 Wrz 2013 22:42 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
oczywiście że velib jest dla obcokrajowców :) ilekroć jestem w Paryżu biore tylko rowery i nie bujam się żadną komunikacją (no poza z lotniska do hotelu). Podchodzisz do stacji, wpisujesz po kolei dane, dajesz nr karty kredytowej. Pojawi Ci się blokada na chyba 250EUR, ale się zwolni jak rower Ci nie zginie :) Polecam - jeśli zwiedzanie to tylko velib! system jest dużo bardziej rozbudowany niż w Polsce. Stacje są na każdym rogu i to dosłownie.

co do hostelu - byłam tam podczas pierwszego wyjazdu do Paryża. Lokalizacja jest bdb, blisko do Pl. Bastylii, stacja rowerów 2 kroki od hostelu. Co do warunków - w pokoju mieliśmy małe piętrowe łóżko, umywalkę, szafę jak z prl i tyle. O stoliku i krześle można pomarzyć ;) Widok na sąsiedni dach. Generalnie jeśli ktoś szuka niewymagającego noclegu to da radę. Ale ja więcej tam nie wróciłam:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#211 PostWysłany: 25 Wrz 2013 23:04 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Co do rowerów: jak w prawie każdym większym mieście we Francji. Blokada to zwykle około 200 - 250 euro. Jeśli nie pada śnieg to opłaca się przez cały rok. Nie ma się czego bać, jeśli nie zostawisz roweru przed knajpą ablo nie urwiesz mu koszyka - wszystko będzie ok, a Ty będziesz do przodu. Bo rower to jeden z bardziej efektywnych środków transportu, m. in. we Francji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#212 PostWysłany: 26 Wrz 2013 19:50 

Rejestracja: 26 Wrz 2013
Posty: 3
maxima, też byłam w tym hostelu, i tez nie odważyłam się wracac :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#213 PostWysłany: 26 Wrz 2013 20:52 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
odzywka napisał(a):
maxima, też byłam w tym hostelu, i tez nie odważyłam się wracac :D

dla desperatów? :)

lokalizacja jest przednia. Do Luwru 10minut rowerem. Na Plac Concorde max 20 minut ;)
Ale komfort żaden...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#214 PostWysłany: 27 Wrz 2013 20:04 

Rejestracja: 14 Lis 2011
Posty: 107
Loty: 92
Kilometry: 176 887
dziękuję za Wasze informacje, wciąż zastanawiam się nad tym hostelem, nic nie rzuciło mi się w oczy za 40 EUR za pokój 2 osobowy prywatny w centralnym punkcie Paryża

hmm zatem chyba zrezygnuję z opcji roweru, nie mam karty kredytowej :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#215 PostWysłany: 27 Wrz 2013 20:33 

Rejestracja: 19 Mar 2013
Posty: 20
A my spaliśmy tutaj:

http://www.hotelf1.com/gb/booking/room-dates.shtml

3 noce, 2 pokoje, 6 osób = 982,57 PLN

Luksusów nie ma ale w 1 pokoju udawało się robić 9 osobowe imprezki :)

Do metra 25 min spacerkiem, bezpiecznie, nawet nocą, po drodze Lidl, Pizzeria, miejscowy bar (poranna kawka), piekarnie, mięsne itd.
Miejscowość (bo to już nie Paryż) z dużą ale spokojną społecznością arabską, spotykaliśmy też miejscowych Polaków.

Pozdr, Filo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#216 PostWysłany: 01 Paź 2013 21:11 

Rejestracja: 14 Lis 2011
Posty: 107
Loty: 92
Kilometry: 176 887
cześć, ponownie przepatrzyłam wątek i zastanawiam się nad hostel ducommerce 58 EUR/pokój, AIJParis 40 EUR/pokój lub Bastille Hostel 44 EUR/pokój, który z nich jest położony lepiej komunikacyjnie? będę jechać z lotniska Beavious, chciałabym nocować możliwie najbliżej głównych atrakcji by jak najmniej korzystać z komunikacji, czy moglibyście ewentualnie polecić mi jakieś mieszkanko (airbnb.com) w bdb punkcie nie więcej niż za 60 EUR/noc?
z góry dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#217 PostWysłany: 02 Paź 2013 10:58 

Rejestracja: 25 Sty 2013
Posty: 6
najprawdopodobniej bede miala swoje (fajne i przytulne) mieszkanie do wynajecia, za 50 euro/noc dla dwoch osob w super, bezpiecznej dzielnicy, 20-25 min metrem do wiezy Eiffla :)

Wiecej info: carry_it@wp.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#218 PostWysłany: 02 Paź 2013 11:58 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
gosiek napisał(a):
cześć, ponownie przepatrzyłam wątek i zastanawiam się nad hostel ducommerce 58 EUR/pokój, AIJParis 40 EUR/pokój lub Bastille Hostel 44 EUR/pokój, który z nich jest położony lepiej komunikacyjnie? będę jechać z lotniska Beavious, chciałabym nocować możliwie najbliżej głównych atrakcji by jak najmniej korzystać z komunikacji, czy moglibyście ewentualnie polecić mi jakieś mieszkanko (airbnb.com) w bdb punkcie nie więcej niż za 60 EUR/noc?
z góry dziękuję


Bastille i AIJ są obok siebie.
Nie wiem czy chodzi Ci o to: http://www.hostelworld.com/hosteldetail ... 2013-10-06 ?

Jeśli tak, to ostatni ma najlepszą lokalizację, bo to tylko ok 5-7minut do Notre Dame. Do innych atrakcji dalej, ale spokojnie można chodzić piechotą.

Mimo wszystko zachęcam do rowerów :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#219 PostWysłany: 17 Paź 2013 16:12 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 5
Loty: 2
Kilometry: 4 188
http://www.booking.com/hotel/fr/parc-ev ... aa81534eX2
super hotelik dla niewymagających, byliśmy z mężem w lipcu, cena za nocleg ok 50euro do metra 5min spacerkiem, dojazd do znanych obiektów np wieży Eiffla ok 10min
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#220 PostWysłany: 17 Paź 2013 18:08 

Rejestracja: 07 Paź 2013
Posty: 85
Witam czy ktos korzystal z noclegow u Pani Magdy le Drevo


Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 430 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group