Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Sie 2014 09:49 

Rejestracja: 05 Sie 2014
Posty: 22
Witam,

wybieram się z Mężem do Włoch na 7 dni.
lądowanie/wylot w/z Bergamo.

Chcemy aby wyjazd był spontaniczny np. 1 dzień nad Como, 1 w Mediolanie może 3 w Wenecji.. co nam się zapragnie w danej chwili.

Czy ktoś z Was był na takiej wycieczce i może opisać jak wygląda szukanie noclegu na miejscu? Czy ceny nas przerosną?
Nasz średni budżet na nocleg to ok. 50/55 Euro dla pary za noc.

Myślicie że jest sens wybierać się w taką wycieczkę by nie zbankrutować czy jednak wszystko sobie zaplanować już tu w PL?

-- 20 Sie 2014 09:50 --

zapomniałam dodać datę wyjazdu - 24 Września - 1 Październik


Ostatnio edytowany przez Niva, 20 Sie 2014 10:15, edytowano w sumie 1 raz
Proszę nie wpisac tytułów tematu z caps lockiem, a kolorowanie tekstu zostawmy na awaryjne przypadki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 20 Sie 2014 10:12 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Przy takim budżecie ceny was przerosną raczej. Szukajcie teraz, na miejscu raczej będzie kłopot. Wczoraj była ekstra promocja z hotels.com, takie okazje warto łapać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 20 Sie 2014 10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
o matko, caps lock, niebieska czcionka
brakuje jeszcze tylko animowanych gifów
Image


moim zdaniem w cywilizowanej Europie lepiej jednak rezerwować hotele wcześniej, szczególnie, że planujecie wizytę w mocno turystycznych miejscach jak Wenecja czy Como
jak macie czas chodzić i szukać to możecie popróbować, ale budżet na nocleg 50/55 EUR na północne Włochy nie jest oszałamiający
Myślę, że rezerwując wcześniej, taniej coś znajdziecie i nie będziecie się stresować, że nie macie noclegu, chyba, że macie auto i możecie sobie pozwolić na jeżdżenie po wszelkiej maści pipidówach.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 20 Sie 2014 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 63
Ja zawsze planuję jakąkolwiek podróż z najdrobniejszymi szczegółami, zwłaszcza gdy nie mam zamiaru wydać zbyt dużo pieniędzy. Po prostu na miejscu może okazać się, że wszystko tanie noclegi są już zajęte (bardzo prawdopodobne) i wtedy będzie duży problem.
_________________
Natura nie łamie swych praw
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 20 Sie 2014 12:33 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 156
Away napisał(a):
Ja zawsze planuję jakąkolwiek podróż z najdrobniejszymi szczegółami, zwłaszcza gdy nie mam zamiaru wydać zbyt dużo pieniędzy. Po prostu na miejscu może okazać się, że wszystko tanie noclegi są już zajęte (bardzo prawdopodobne) i wtedy będzie duży problem.


Wtedy przejdą do planu B - domek na placu zabaw dla dzieci :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Klebek lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 20 Sie 2014 14:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Tak jak przedmowcy wspominali, z takim budżetem to jednak rezerwuj wcześniej, noclegi w północnej części Włoch są drogie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Sie 2014 19:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Bardzo fajny, a przy tem jeden z najtańszych noclegów nad jeziorem Como masz podany na tacy w mojej relacji. Widziałem, że parę dni w czasie Twojej wycieczki Valerio ma jeszcze nie obsadzone.
tydzien-w-polnocnych-wloszech-jezioro-como-final-le-turyn,209,48371
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 20 Sie 2014 20:58 

Rejestracja: 05 Sie 2014
Posty: 22
Czytałam Twoją relację w zeszłym tygodniu i dlatego postanowiłam zwiedzić Como :) ale niestety nie ma wolnych miejsc na mój termin :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 20 Sie 2014 22:36 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 76
Powiem szczerze, jestem zaskoczony tym co piszecie. Według mnie taka suma (50/55 Euro) powinna wystarczyć na tani nocleg (oczywiście w skromniejszych warunkach).
Chyba, że się mylę. Ale w Rzymie byłoby to możliwe.
_________________
Moje podróże http://www.weuropie.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 20 Sie 2014 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Rzym jest tańszy niż północ
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 21 Sie 2014 08:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2013
Posty: 126
Loty: 19
Kilometry: 36 462
W Wenecji też będzie raczej ciężko. Ewentualnie coś w Mestre ale też wiele ofert w tej cenie nie ma...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Sie 2014 00:28 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 2
Hej

A co jeśli planuję być w Wenecji między 19 a 21 września? Znalazłem na hostelbookers ofertę za ok 25 Euro za noc. Czy możliwe, że bardziej opłaca się jej nie bookować tylko kupić na miejscu w podanym tam hostelu?
Ktoś już kiedyś to sprawdzał?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 23 Sie 2014 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2014
Posty: 125
pysznepikle napisał(a):
Hej

A co jeśli planuję być w Wenecji między 19 a 21 września? Znalazłem na hostelbookers ofertę za ok 25 Euro za noc. Czy możliwe, że bardziej opłaca się jej nie bookować tylko kupić na miejscu w podanym tam hostelu?
Ktoś już kiedyś to sprawdzał?

Z wlasnego doswiadczenia- w hostelach bardzo nie lubia nieoplaconych wczesniej noclegow. Caly czas byli jakies cyrki i sproby dodac cos do ceny
_________________
Minsk-Bialorus
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 23 Sie 2014 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Włochy to nie Azja. Tu nie ma sensu liczyć na to, ze coś wytargujesz w hotelu. Ceny są sztywne i bez znaczenia czy zarezerwujesz wcześniej czy kupisz na miejscu. Z przewagą wcześniejszej rezerwacji bo wtedy można liczyć na jakieś zniżki na stronach pośredników. Po wyjściu z dworca, lotniska nie opadnie cię też chmara oferujących noclegi. Tu są po prostu zasady europejskie i zdecydowanie lepiej jest zarezerwować wcześniej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 24 Sie 2014 19:39 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 2
Dzięki

A czy ktoś z Was płacił na tych ich stronach podając numer karty i kod zabezpieczający? Myślę że to trochę niebezpieczne, zwłaszcza że te strony nie mają włączonego nawet szyfrowania danych SSL.
Może ten PayPal bezpieczniejszy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 26 Sie 2014 00:01 

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 18
Loty: 4
Kilometry: 5 386
Na booking i hoostelbokers bez problemu zaplacisz kredytowa, bardziej obawiakbym się wlamu do sieci lub trojana na komputerze niż zaufania do booking lub innej tego typu strony. Zawsze zamiast zwykłej kredytowki możesz rezerwowa na kartę przedplacową tylko trzeba takowa posiadać. Czasami posilkuje się taka karta przy zakupach na malo zaufanie witrynie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 03 Wrz 2014 16:03 

Rejestracja: 30 Lis 2011
Posty: 13
Na hostelbookers.com dobrze przed transakcją zmienić walutę na GBP wówczas rezerwacja będzie na mniejszą kwotę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 04 Wrz 2014 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Wrz 2014
Posty: 62
Chyba w północnych Włoszech w ogóle ciężko o nocleg poniżej 25 EUR za osobę, więc zdecydowanie rezerwowałabym wcześniej. Zazwyczaj rezerwuję przez hostelbookers i płacę kartą i nigdy nie było problemu (a jak się rozmyślicie, to zazwyczaj można anulować taką rezerwację).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group