Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 402 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 05 Maj 2011 10:29 

Rejestracja: 13 Cze 2010
Posty: 107
kandyd17 napisał(a):
W moim przypadku wynajem realnie prowadziła firma goldcar i to postanowienia ich umowy obowiązywały chociaż cena pozostała taka jak w doyouspain.
Co do używania karty prapaid to nie przejdzie z tego powodu że przy najmie na karcie blokują ci 500euro kaucji + opłata za samochód, a prepaid to max 600zł na płatność jednorazową ma.Jest możliwość zapłacenia kartą debetową (tu WAŻNE!!! wypukłą) pod warunkiem że ma się na koncie kasę na blokadę tych 500e (polecam mastercard bzwbk w euro).Jeżeli zorientują się że nie masz karty kredytowej tylko zwykłą debetową to musisz wykupić ich śmieszne ubezpieczenie za 5euro na dzień nie mniej niż 30e.


To ja napiszę, jak sprawa wyglądała w moim przypadku.
Wypożyczyłam na trzy dni auto na Teneryfie przez doyouspain. Rezerwacja była dokonana "na ostatnią chwilę" więc musieliśmy od razu przy rezerwacji zapłacić całą kwotę (zwykłą debetówką). Ponieważ nie mieliśmy karty kredytowej, którą należy okazać na miejscu, wysłaliśmy pytanie do doyouspain (wg wytycznych na stronie). Odpowiedzi nie otrzymaliśmy :?
Na szczęście na miejscu pani nie wciskała żadnych dodatkowych ubezpieczeń i innych opłat, jedynie wzięła 150 euro kaucji. Mieliśmy auto z Avisa i dostaliśmy (oczywiście bez dopłat) samochód o wyższej klasie, niż zamawialiśmy. Ogólnie, poza tym co zapłaciliśmy przy rezerwacji, jedyny koszt to było paliwo. Tańsze niż w Polsce ;)
_________________
You could fly to the moon, you can try to escape
but don't you know that happiness is here?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa
Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast
#102 PostWysłany: 05 Maj 2011 11:46 

Rejestracja: 18 Mar 2011
Posty: 166
Rozumiem Oleńka ze oddałas auto z PEŁNYM bakiem paliwa?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 05 Maj 2011 12:49 

Rejestracja: 13 Cze 2010
Posty: 107
Dokładnie tak, jest to duża oszczędność przy wypożyczaniu na okres =< 3 dni.
Przy czym, tak jak w większości przypadków tu opisanych, przy oddawaniu kluczy nikt się nawet nie pofatygował aby sprawdzić ilość paliwa i stan samochodu.
_________________
You could fly to the moon, you can try to escape
but don't you know that happiness is here?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 23 Maj 2011 18:59 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
Witajcie,
chciałabym zapytać jak oceniacie różnicę pomiędzy wypożyczeniem auta od brokera (typu economycarrentals.com - tam mam aktualnie zabookowane) a bezpośrednio od sieciowki (dollar.com? Co uważacie za bardziej korzystne, a jednocześnie co za bardziej ryzykowne (chodzi oczywiście głownie o zakres ochrony ubezpieczeniowej). Ktoś korzystał z obu form i może opisać doświadczenia bo samochód nie na 2 dni to i problem większy ;) ?

Problem jaki widzę w przypadku brokera to fakt, że maja oni wlasne ubezpieczenie wiec w spólce która mi wynajmuje mogę odmowić ubezpieczenia (żeby nie płacić za to samo) ale w razie draki obciążą mi bezpośrednio KK a będę musiala ubiegać się o zwrot poźniej od brokera. Poza tym widzę że no excess insurance ktore oferuja wyłaczaja pozniej w polowie albo wiecej - przynajmniej tak wynika z samych zapisów - nie wiem, na ile "restrykcyjnie" to później egzekwują.

Co do sieciowki jest standardowo droższa niż broker, ale wydaje mi się że można dobrać większy pakiet ubezpiecznia (?) Za nic jednak na stronie dollar.com dla przykladu nie moge znaleźć ceny takiego "pakietu ubezpieczeniowego" za dzień a przekonać się na miejscu że jego cena jest wyczesana w kosmos jakoś mi się nie uśmiecha.

Proszę o pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 23 Maj 2011 19:48 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1875
HON fly4free
(post poniżej jakoś się zduplikował - sorry)


Ostatnio edytowany przez man4business, 23 Maj 2011 19:49, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 23 Maj 2011 19:49 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1875
HON fly4free
Mogę podzielić się doświadczeniami z http://www.economycarrentals.com - rzeczywiście jest to broker najczęściej oferujący najkorzystniejszą cenę. Plus "zapewnienia" o pełnym zakresie ubezpieczenia. Jak to działa w praktyce, miałem niestety okazję przekonać się - w Antwerpii, na poprawie zaparkowany (wypożyczony) samochód, wjechał jakiś Turek. Na moje szczęście, przyuważyli go inni mieszkańcy, wezwali policję, spisali i zostawili stosowną kartkę za moją wycieraczką. Trochę wtedy pokpiłem sprawę, bo myślałem (naiwnie), że wystarczą te namiary - na winowajcę, jego numer polisy itd. Wszystko to przekazałem wypożyczalni. Na moje szczęście była też druga osoba poszkodowana i udało mi się ją telefonicznie uprosić, żeby z policji wzięła dokument z oględzin szkody (wysłała mi to listem do Polski). Zadowolony, że mam już komplet dokumentów i sprawę jasną jak słońce (w końcu winowajca namierzony) wysłałem to wszystko Grekom (http://www.economycarrentals.com to grecki serwis) i... Gracy nabrali wody w usta.

Czas mijał, zacząłem więc pisać zapytania, potem ponaglenia. Bo oczywiście sama wypożyczalnia (SIXT) od razu bez skrupułów obciążyła moją kartę całym udziałem własnym (było to 500 euro). Zacząłem już nawet pisać w "prawnym tonie", Grecy odpisywali, ale w zasadzie to było zbywanie, że przesłali papiery do SIXT-a bla bla bla.... nie tak sobie wyobrażałem to ich ubezpieczenie, że skoro nie mają żadnych zastrzeżeń do mnie, to powinni niezwłocznie zrefundować mi kasę. Nie wiem jak by się to skończyło, bo po PÓŁ ROKU sama wypożyczalnia zrobiła zwrot tych 500 euro na moją kartę. Innymi słowy, Grecy bynajmniej nie kwapili się do pokrycia kosztów z własnej kabzy.

Pełne ubezpieczenie bezpośrednio u ubezpieczyciela powinno uchronić raczej (w takiej sytuacji) od ponoszenia, nawet czasowych, kosztów. Jednak zwykle oznacza to dość spory wydatek - trzeba więc samemu rozważyć bilans strat i zysków... ja nadal korzystam z usług Greków i póki co (odpukać w niemalowane...) kolejnych kilka aut pożyczałem bez niemiłych zdarzeń.

Raz jeden Grecy (w Begamo) nie dali rady załatwić mi auta, ale to dlatego, że próbowałem zamówić na circa 3 doby przed pożyczeniem. Wtedy pożyczyłem, też całkiem korzystnie, wprost w Europcar. Ci jednak też wycięli niezły numer - w ramach zabezpieczenia (nie wiem czego, bo udział własny był chyba też coś koło 500 euro) zablokowali mi na karcie 2000 euro (sic!)

Jeszcze jedna przestroga (tym razem bankowej natury) - zwroty na kartę kredytową mogą nie być traktowane jako spłata zadłużenia, nawet jeśli po zwrocie okaże się, że saldo ma dużą nadpłatę! Dochodzi wtedy do paradoksu, który mnie doprowadził do szału (a bankiem który myśli według "odwróconej logiki" to Raiffeisen Bank - nie polecam!) - należało, mimo ujemnego salda (tzn. nadpłaty z mojej strony) spłacić "minimalną kwotę" zadłużenia (mimo braku zadłużenia)! Ja tego nie zrobiłem i tak się zaczęła kolejna odyseja... ale to już zupełnie inna historia ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
wera29 lubi ten post.
 
      
#107 PostWysłany: 24 Maj 2011 18:13 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
Cytuj:
kolejnych kilka aut pożyczałem bez niemiłych zdarzeń

Ale czy przez "brak niemiłych zdarzeń" masz na myśli brak stłuczek czy już bezproblemowe działanie brokera w przypadku innych "przypadków"?

Dzięki za relację, chociaż własnie podważyłeś moj pomysl z wypożyczeniem w ten sposób samochodu. ;) Niestety szczescie mam takie że jak nie pokryję wszystkich ryzyk to na 100% sie cos wydarzy :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 25 Maj 2011 09:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2011
Posty: 126
Loty: 77
Kilometry: 120 250
PiotrekS napisał(a):
Ja tydzień temu wypożyczałem właśnie w Maladze.
Najpierw wyszukałem przez doyouspain.com (rezerwowałem przez nich w tamtym roku na Majorce) i dostałem auto z RECORD'a za 22,5€ na 3 dni (od piątku po południu do poniedziałku w południe). Planowałem jednak pojechać do Gibraltaru, a RECORD z tego co wyczytałem nie pozwalał na przekraczanie granicy, a poza tym nie mieli jasno sprecyzowanej polityki paliwowej a jakoś przepłacanie za cały bak niespecjalnie mi się podobało. W związku z tym poprosiłem o zmianę na Aurgia Crown (od nich miałem auto na Majorce). Odpisali, że zmiana jest możliwa a końcowa cena wyniesie 26€ (najtańsze auto bezpośrednio na stronie Aurigi było za 30€).
Na miejscu dostałem Peugeot'a 207, dokupiłem ubezpieczenie bez wkładu własnego za 20€, skasowali mnie 80€ za pełen bak benzyny (50 litrów) z informacją, że jak oddam z pełnym bakiem to zwrócą opłatę. Zrobiłem trochę ponad 500 km i zatankowałem na stacji przy lotnisku (1,350€/l). Jeśli jedziesz do Gibraltaru to podobno opłaca się tam tankować bo benzyna tańsza, ja ostatecznie nie byłem.
Jeśli na miejscu planujesz nocować gdzieś w centrum miasta to musisz wziąć pod uwagę że uliczki są ciasne i może być problem z zaparkowaniem. Ja w pierwszy dzień znalazłem jedno wolne miejsce niedaleko hostelu, ale niestety w drugi się rozpoczął festiwal filmowy w Maladze i wszędzie było pełno aut a na dodatek pozamykali część uliczek. Nie chciało mi się krążyć i szukać miejsca więc zaparkowałem na podziemnym parkingu (22€ za dzień...).


Powiedz troche wiecej o wypozyczaniu auta w Maladze tez zamierzam wziasc na 3 dni w maladze. Czy musiales dac karte kredytowa? jezeli tak to na ile obciazyli ? A skad odbierales samochod ? Czy jak robie rezerwacje przez doyouspain.com to musze zaznaczyc ze chce samochod z aurigacrown ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 25 Maj 2011 11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2010
Posty: 343
złoty
Tak na szybko:
almal napisał(a):
Czy musiales dac karte kredytowa?

Tak.
almal napisał(a):
jezeli tak to na ile obciazyli?

Za rezerwację płaciłem z góry przez internet więc na miejscu dopłaciłem za ubezpieczenie 20€ i za paliwo 80€, czyli w sumie 100€ (w przypadku niewykupienia dodatkowego ubezpieczenia robią dodatkowo blokadę na chyba 500€)
almal napisał(a):
A skad odbierales samochod?

Z parkingu na lotnisku.
almal napisał(a):
Czy jak robie rezerwacje przez doyouspain.com to musze zaznaczyc ze chce samochod z aurigacrown ?

Robiąc rezerwację nie masz możliwości wybrania firmy z której samochód dostaniesz, za to później możesz wypełnić formularz z prośbą o zmianę firmy i z tego co czytałem przeważnie nie ma z tym problemów (w moim przypadku też tak było).
Warto sprawdzić ceny bezpośrednio w tej firmie z której chcesz mieć samochód, bo później w przypadku opcji zmiany w doyouspain może się okazać, że trzeba sporo dopłacić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 29 Maj 2011 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
Jest jakaś hiszpańska (Gran Canaria dokładnie) wypożyczalnia, która akceptuje debetówki? Najlepiej bez dopłat w stylu Goldcara..

I czy zna ktoś może miejsce (może nie-sieciówka?) na Canarii, gdzie wypożyczę auto jak mam 20 lat i prawko od 1,5? Pytania są niezależne, bo jeśli mi nie wypożyczą to mamy innego kierowcę ale on i tak nie ma kredytowej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 29 Maj 2011 17:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
Rozumiem, że mówisz o karcie, nie o wieku?
W cicar wychodzi na to, że trzeba mieć prawko 2 lata ale nie ma limitu wieku. Czy oni w wypożyczalniach zawsze sprawdzają daty ważności?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 29 Maj 2011 20:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
luxyfer napisał(a):
Czy oni w wypożyczalniach zawsze sprawdzają daty ważności?

jesli ktos jest mlody (co po nim widac) to zawsze sprawdzaja czy wszystko sie zgadza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 01 Cze 2011 23:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
zna ktoś www.cartrawler.com? Mają najlepsze ceny na GC + prawko od roku. Wygląda to bardzo fajnie, jakieś doświadczenie z tą wypozyczalnią?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 03 Cze 2011 22:05 

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 89
Witam,
Czy ktos moze polecic jakas tania wypozyczalnie w Trapani? I najlepiej zeby mozna bylo odebrac samochod w poznych godz. (ok polnocy)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 04 Cze 2011 00:19 

Rejestracja: 24 Mar 2011
Posty: 5
a ja mam pytanie jak to u was bylo z oddaniem samochodu?

daja jakis swistek? mnie oszukali na jedna dobe we Wloszech (zalatwiane przez autoeurope) i teraz sie musze z nimi meczyc, a za chiny nie pamieam czy bylo jakies pokwitowanie z godzina oddania...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 04 Cze 2011 10:20 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1875
HON fly4free
@seba216
Na lotnisku w Trapani są wypożyczalnie tak jak wymienione mniej więcej na tej stronie http://trapaniairportcarrental.com/ Wszystkie mają okienka w terminalu lotniska. SIXT na pewno nie działa wieczorem.

Każda pozostała, mimo tego, że może być otwarta (tylko gdy ktoś zamówił w niej auto na taką porę!), to dolicza sporą opłatę za wypożyczenie auta poza godzinami otwarcia - i niestety jest to spory minus przylatywania Ryanairem o późnej porze... Auta zabiera się (i oddaje) z parkingu ok. 300 m od terminalu. Niedogodnością kolejną jest więc to, że trochę po ciemku trzeba auto dobrze obejrzeć, czy liczba rysek i wgnieceń się zgadza z tym, co zaznaczyli. U mnie okazało się, że jedna żarówka była spalona! (pomijając niezaznaczone obtarcie lakieru...) - na szczęście złapałem obsługę AVIS-a wychodzącą już do domu (była północ). Musieli mi zmienić auto na inne... w tym innym nie było kawałka plastikowej osłony lusterka - czego nawet nie zauważyłem. Martwiłem się potem, że ktoś mi musiał ukraść, na szczęście było to zaznaczone na karcie uszkodzeń. W sumie dobrym pomysłem jest obfotografowanie dookoła auta zaraz po zabraniu go.

Reasumując, wypożyczenie auta w Trapani późno wieczorem jest bardzo niekorzystne cenowo :-( A tak naprawdę trzeba jeszcze pamiętać o cenach benzyny (prawie 1,6 euro !!! / litr) bo to wszystko składa się na niefajne koszty fajnego podróżowania....
p.s. ja ostatecznie pożyczyłem korzystając z brokera http://www.economycarrentals.com

@cheerlie
Ja miałem świstki i przy pobraniu auta, i przy oddaniu - w końcu muszę mieć jakiś papier na potwierdzenie, że nie zniszczyłem czegoś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 10 Cze 2011 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2011
Posty: 126
Loty: 77
Kilometry: 120 250
Cytuj:
Za rezerwację płaciłem z góry przez internet więc na miejscu dopłaciłem za ubezpieczenie 20€ i za paliwo 80€, czyli w sumie 100€ (w przypadku niewykupienia dodatkowego ubezpieczenia robią dodatkowo blokadę na chyba 500€)


A to dodatkowe ubezpieczenie to jest 20E ??
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 14 Cze 2011 19:50 

Rejestracja: 08 Cze 2011
Posty: 6
Witam,
czy ktoś ma doświadczenie wypożyczaniu skuterów w Cagliari na Sardynii?
Można wypożyczyć na dzień skuter za 22 euro z limitem dziennym 100 km. Czy to oznacza, że jeśli nie przekroczę tej liczby to nic nie dopłacam??
Podpowiedzcie jeśli już korzystaliście z takiej formy podróżowania !

Pozdrawiam
m.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 14 Cze 2011 20:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2011
Posty: 105
w meksyku nie polecam nieznanych wypozyczalni, skusza tanimi cenami a z karty zejdzie i tak wiecej
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 15 Cze 2011 22:16 

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 53
za kilka dni lecę na fuerteventurę i mam takie pytanie. Chciałbym wypożyczyć samochód na 4 dni. Mam 21 lat i posiadam wypukłą kartę debetową (ale nie mam kredytowej. tzn. powiedzmy, że mam ale nie na moje nazwisko). I teraz kilka moich pytań:
a) w większości wypożyczalni w Terms and Conditions jest wyraźnie napisane, że ma być karta kredytowa z nazwiskiem głównego drivera (takowej nie posiadam). Czy wypukła debetówka wystarczy?
b) jeśli tak, to ile muszę mieć na koncie na takiej debetówce, żeby ją przyjęli?
c) czy jeśli przez neta użyję tej mojej debetówki, to wszystko pójdzie gładko na miejscu?
d) czy ceny wynajmu na lotniskach (przylatuję w południę o 12.00) są wyższe niż przez internet?
e) czy faktycznie zalatwiajac wszystko osobiscie latwiej sie dogadac i wynegocjowac np. kaucje w gotówce?

f) czy ktoś znajdzie mi firmę, ktora akceptuje debetówki i ma politykę take full, return full przy 4-dniowym wypożyczeniu i jest tania? :P

z góry dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 402 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group