Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 28 Mar 2015 23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
szukałem na <3 miesiące na db

pamiętam, że kiedy jechać chciałem z wawy do kolonii kiepura ale taniej wyszło kupić bilet do amsterdamu...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN
Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa
#22 PostWysłany: 28 Mar 2015 23:22 

Widzę bilety po 53.5 EUR i ani centa mniej. Na e-IC sprawdzić nie można, bo zakup możliwy tylko w kasie. Pies by ich trącał ogonem.
Swoją drogą wyższa stawka na Kiepurę może wynikać z mniejszej ilości miejsc - raptem jedna sleeperetka z 54 miejscami, w przypadku połączeń z przesiadką liczba miejsc w klasie drugiej jest znacznie wyższa.
Góra
 PM off  
      
#23 PostWysłany: 28 Mar 2015 23:27 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
Dwa miesiące, nie trzy. Wcześniej nasze kochane PIC nie udostępnia, przez co przepadają nam najlepsze niemieckie oferty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 28 Mar 2015 23:42 

@obibok, jakie najlepsze oferty, skoro IC sprzedaje bilety tylko na BGE, BWE i Kiepurę w przypadku Niemiec? I to okropne IC sprzedaje te bilety taniej niż DB (fakt, że później i że sprzedaż przez e-IC jest często blokowana przez zmiany rozkładu wynikające z działań PLK) - http://intercity.pl/pl/site/dla-pasazer ... rlina.html Ceny z Poznania są niższe na IC niż DB - http://www.bahn.de/p_en/view/offers/int ... land.shtml (gdzie trzeba jeszcze zapłacić za przesłanie biletu). Dodatkowo, bilety na klasę pierwszą z reguły można taniej dostać na IC. Ale tak, wiem, dla Ciebie IC jest najgorsze i w ogole.
Góra
 PM off  
      
#25 PostWysłany: 29 Mar 2015 00:53 

Rejestracja: 27 Mar 2015
Posty: 10
Dzięki, już chyba wszystko jest dla mnie jasne, jeżeli nocny rzeczywiście wychodzi 29 euro, to jest zdecydowanie najatrakcyjniejsza oferta. Jeszcze jedno:
nocny pociąg też dotyczy cena 29 euro+20 za każdą kolejną osobę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 29 Mar 2015 00:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
nie
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 29 Mar 2015 00:59 

Rejestracja: 27 Mar 2015
Posty: 10
Ostatnia rzecz: mógłby ktoś podać informację(najlepiej link) na temat pociągów za 29 euro + 20 euro od osoby?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 29 Mar 2015 01:40 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
a z mojej strony - choć w tym temacie to off top i pewnie zostanie uznany za nic nie wnoszący na forum - co cie trzyma przy kolei? masz mnóstwo autobusów w cenach co najmniej konkurencyjnych...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 29 Mar 2015 10:09 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1963
platynowy
@panlukasz bilety otrzymujesz na maila, wystarczy go wydrukować. Nie trzeba ich wysyłac pocztą

@rafikomp znajdź połączenie, wpisz jedną osobę wyszukaj dowolne połączenie w cenie 29 euro, potem zmień na dwie osoby i pokaże ci się 49


Z Berlina do Amsterdamu pociąg kosztuje 39 euro http://www.bahn.de/p/view/angebot/inter ... ande.shtml


Wiele razy jeżdziłem osobówkami i nigdy nie miałem problemu z podróżą.
Tym bardziej ICE lub IC
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 29 Mar 2015 10:19 

@walerek - zaczynając podróż w PL opcja samodzielnego wydrukowania biletu nie działa.

Załączniki:
bahn_de.png
bahn_de.png [ 96.03 KiB | Obejrzany 666 razy ]
Góra
 PM off  
      
#31 PostWysłany: 29 Mar 2015 10:22 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1963
platynowy
Ok.
Z Polski nigdy nie jechałem na jednym bilecie.
Zawsze kupuję od granicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 29 Mar 2015 10:33 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
panlukasz napisał(a):
@obibok, jakie najlepsze oferty, skoro IC sprzedaje bilety tylko na BGE, BWE i Kiepurę w przypadku Niemiec? I to okropne IC sprzedaje te bilety taniej niż DB (fakt, że później i że sprzedaż przez e-IC jest często blokowana przez zmiany rozkładu wynikające z działań PLK) - http://intercity.pl/pl/site/dla-pasazer ... rlina.html Ceny z Poznania są niższe na IC niż DB - http://www.bahn.de/p_en/view/offers/int ... land.shtml (gdzie trzeba jeszcze zapłacić za przesłanie biletu). Dodatkowo, bilety na klasę pierwszą z reguły można taniej dostać na IC. Ale tak, wiem, dla Ciebie IC jest najgorsze i w ogole.

To proste. Jak DB oferuje bilety z Berlina do Frankfurtu, München, Köln itd. np. po €29, to w pakiecie z BWE potrafią dać cenę rzędu €49 czy €59 (kiedyś do biletu na CNL Berlin - München dorzucili mi BWE gratis). Tyle że oni robią to trzy miesiące wcześniej. Zanim PIC łaskawie udostępni miejsca, z ich ofert za €29 robi się już €69, €79 itp. Oczywiście żałosny jest sam fakt, że PIC blokuje sprzedaż biletu z idiotycznego powodu, że nie może sprzedać biletu na 6:55, bo a nuż się okaże, że PLK zmieni rozkład i w tym akurat dniu pociąg pojedzie 6:56 i pasażer nie zdąży. Komentarz jest tu zbyteczny.
A cena przesyłki (która wynika z tego, że polscy konduktorzy nie mogą odczytać niemieckich biletów, choć kiedyś próbowano załatwić to w prostszy sposób) akurat mi nie przeszkadza, bo płacąc w euro z reguły i tak mam te bilety po tańszym kursie i przynajmniej mogę je sobie kupić na cywilizowanych zasadach, przedłużając do Magdeburga, wybierając kurs przez Eberswalde, czego nie da się zrobić w Polsce, bo oszołomska taryfa PIC, połączona z wymuszaniem rezerwacji i tłoczeniem ludzi w dwóch pierwszych wagonach, tego nie przewiduje. A tańsze są co najwyżej powroty w niedziele po południu (w PIC od €29, w DB od €39) i to od niedawna. Jeszcze niedawno w Polsce w ogóle nie była dostępna pula od €49 w pierwszej klasie.
panlukasz napisał(a):
@walerek - zaczynając podróż w PL opcja samodzielnego wydrukowania biletu nie działa.

A kiedyś działała...

Załączniki:
ABC.png
ABC.png [ 103.1 KiB | Obejrzany 646 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 29 Mar 2015 11:15 

Rejestracja: 27 Mar 2015
Posty: 10
pomoc napisał(a):
a z mojej strony - choć w tym temacie to off top i pewnie zostanie uznany za nic nie wnoszący na forum - co cie trzyma przy kolei? masz mnóstwo autobusów w cenach co najmniej konkurencyjnych...


Kolej jest wygodniejsza i szybsza, ale jeżeli miałoby być taniej, to chętnie pojechałbym autobusem. Mógłbyś podać odpowiednie linki? Bo ja niestety jestem lekko zielony, znalazłem tylko jakieś autobusowe połączenie za 230 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 29 Mar 2015 11:21 

@obibok Jedna tylko rzecz trochę nie daje mi spokoju. Dlaczego od razu nie kupisz biletu z PL do gdzie bądź w DE przez stronę DB, promocje jak najbardziej obowiązują. Przecież tam sprzedaż dostępna jest na 3 miesiące przed podróżą i nie trzeba się kłopotać z dwoma biletami - jeden od IC i drugi od DB.
Odnośnie Magdeburga i tak dalej - IC nie sprzedaje biletów do każdego miasta w DE, tak jak i DB nie obsługuje wszystkich polskich.

@rafikomp - informacje odnośnie transportu autobusowego znajdziesz w tym wątku - jak-tanio-podrozowac-po-niemczech,1422,65161
Góra
 PM off  
      
#35 PostWysłany: 29 Mar 2015 12:57 

Rejestracja: 27 Mar 2015
Posty: 10
Autobusy widzę wychodzą tyle samo(jeżeli nie drożej co pociągi), więc trochę lipa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 29 Mar 2015 13:14 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
panlukasz napisał(a):
@obibok Jedna tylko rzecz trochę nie daje mi spokoju. Dlaczego od razu nie kupisz biletu z PL do gdzie bądź w DE przez stronę DB, promocje jak najbardziej obowiązują. Przecież tam sprzedaż dostępna jest na 3 miesiące przed podróżą i nie trzeba się kłopotać z dwoma biletami - jeden od IC i drugi od DB.[/q
uote]
Jak to dlaczego? Toż cały czas o tym piszę: bo PIC blokuje miejsca. Niemcy nie znają tak barbarzyńskici zwyczajów, jak obowiązkowa rezerwacja i promocje, owszem - są dostępne, ale w momencie zakupu wyskakuje, że brak miejsc.
Cytuj:
Odnośnie Magdeburga i tak dalej - IC nie sprzedaje biletów do każdego miasta w DE, tak jak i DB nie obsługuje wszystkich polskich.

Zawsze można kupić zwykły bilet międzynarodowy. Są droższe, ale bardzo elastyczne. Ważne przez miesiąc na wszystko, co się rusza. Dawniej nie dawałem sobie do nich w Polsce wmusić miejscówki, teraz chyba się już nie da.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 30 Mar 2015 03:51 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
rafikomp, przeczytałeś cały podany temat?
meinfernbus flixbus udostępnia najtańsze bilety na zasadzie PB: kto pierwszy ten lepszy, pulami. To co widziałeś obecnie to prawie napewno nie była najniższa cena, i bardzo prawdopodobnie cena standardowa. Aby kupić bilet taniej, warto wejść na stronę w dniu wrzutki. Do tego dochodzą różne kody rabatowe (moje znajdziesz w dziale Giełda).

@Roku, ja zawsze piszę "standartowa"... :P


Ostatnio edytowany przez Roku 30 Mar 2015 04:18, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group