Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Helsinki i Turku
#1 PostWysłany: 15 Sie 2014 15:01 

Rejestracja: 14 Lip 2014
Posty: 3
Cześć, będę od 23-26.08 w Helsinkach i Turku i mam pytanie, polecicie jakieś fajne pomysły na spędzenie czasu, oraz przydatne informacje czy można gdzieś tanio zjeść, zwiedzić, gdzie rozbić namiot na dziko. Czy wie ktoś jak to jest z tymi rowerami? W Turku słyszałem, że jest wiele bezpańskich, a w Helsinkach darmowe wypożyczalnie. Bardzo proszę o porady :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Helsinki i Turku
#2 PostWysłany: 15 Sie 2014 15:26 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Bezpańskich? Nie wydaje mi się. Wiele osób nie przypina tam rowerów, ale bynajmniej nie są one bezpańskie.

Polecam wybrać się do prawdziwej fińskiej sauny, to może być jedna z niewielu "tanich" rozrywek na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Helsinki i Turku
#3 PostWysłany: 15 Sie 2014 19:20 

Rejestracja: 14 Lip 2014
Posty: 3
a czy wiesz może za ile mniej więcej jest sauna?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Helsinki i Turku
#4 PostWysłany: 15 Sie 2014 23:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
mati_sh napisał(a):
Cześć, będę od 23-26.08 w Helsinkach i Turku i mam pytanie, polecicie jakieś fajne pomysły na spędzenie czasu, oraz przydatne informacje czy można gdzieś tanio zjeść, zwiedzić, gdzie rozbić namiot na dziko. Czy wie ktoś jak to jest z tymi rowerami? W Turku słyszałem, że jest wiele bezpańskich, a w Helsinkach darmowe wypożyczalnie. Bardzo proszę o porady :)


Namiot testowany 10 dni temu. Sporo miejsc oferuje droga na lotnisko odchodząca od ekspresówki Turku-Tampere. Sa porobione slepe, krotkie uliczki, rozstawilismy sie na uboczu. Cisza, spokoj, rano blisko do samolotu.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
mati_sh lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Helsinki i Turku
#5 PostWysłany: 16 Sie 2014 12:10 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
mati_sh napisał(a):
a czy wiesz może za ile mniej więcej jest sauna?

Kilka euro, nie pamiętam już dokładnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Helsinki i Turku
#6 PostWysłany: 20 Sie 2014 22:13 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
Możesz promem do Talinna skoczyć na kilka godzin , podróż ok 2h. Najtaniej wjdzie wypłynąć ok 7 rano .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Helsinki i Turku
#7 PostWysłany: 20 Sie 2014 22:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Moim zdaniem w Helsinkach nie ma co długo siedzieć - jeden dzień wystarczy. A po drodze do Turku polecam Nuuksio National Park - lasy i jeziora, czyli to z czego słynie Finlandia. Są tam dobrze oznaczone szlaki i miejsca kampingowe z przygotowanym opałem i miejscem na grilla. Park nie jest duży, więc idealnie nadaje się na jedno- lub dwudniową wycieczkę z namiotem.
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Helsinki i Turku
#8 PostWysłany: 20 Sie 2014 23:12 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 42
Loty: 112
Kilometry: 198 895
Co do taniego jedzenia, to z tym będzie raczej trudno. Jedyna stosunkowo tania opcja jakiej doświadczyłem w Turku to supermarket naprzeciwko przystanku Onnibusa z lokalizacji w pierwszym poście tematu tego wątku http://www.fly4free.pl/forum/onnibus-przystanek-turku-raisio,151,39067
W owym markecie jest bar samoobsługowy z opcją no limits - płacisz raz, jesz do oporu. Jedzenie smaczne. Zawsze zostaje też żywienie się tym, co uda się kupić w tanim markecie - Lidle są raczej łatwo dostępne.

Co do atrakcji - z rzeczy niestandardowych w Helsinkach polecam opuszczone wille w Kruunuvuori, oczywiście o ile ktoś lubi takie klimaty http://travelwithkristiina.blogspot.com/2014/07/the-abandoned-villas-of-kruunuvuori.html
Wrażenie na żywo dużo lepsze niż przy oglądaniu zdjęć, a nie wiadomo jak długo jeszcze postoją, więc warto się spieszyć :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Helsinki i Turku
#9 PostWysłany: 21 Sie 2014 15:26 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
Oglądałem ostatnio Anthony Bourdain: No Reservations, po Helsinkach jeździ ponoć jedyny na świecie tramwaj pub, może się załapiesz ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group