Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Sie 2014 00:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 815
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Witam
Nigdy nie rezerwowałem noclegu, a zwłaszcza za granicą, wiem, ze hostele są dość tanie.

Chciałbym was zapytać jak to wygląda w hostelu.
Sprawa jest taka, że trafiła się połmiesięczna robota za granica, praca fizyczna, i najtaniej wyszedł by hostel, ale czy mnie stamtad nie wygonia ? :) Oczywiscie zamierzam sie myc, ale czy moge sobie narobic problemow jezeli bede przychodzil do hostelu w brudnych ciuchach i dopiero tam sie przebieral? Czy w hostelach sa jakies prywatne szafki zamykane przypisane do kazdego lozka zebym mial gdzie schowac wiekszy bagaz?
Temat hosteli przewija sie czesto, ale nie trafilem na "hostel od kuchni", a jak sie nigdy nie rezerwowalo, czy spalo to sie nie wie po prostu jak jest :|
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 02 Sie 2014 00:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2013
Posty: 146
szafki są zwykle za dodatkową opłatą, jesli udaloby ci się zamieszkac w jakims hostelu na dluzej to pewnie moglbys się w tej kwestii dogadac. Najlepiej jesli skontaktujesz się z wybranym hostelem i po prostu zapytasz o te rzeczy ktorych nie jestes pewny.
_________________
photographer Scotland
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Sie 2014 01:02 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 800
niebieski
W hostelu w Londynie spotkałem parę lat temu Polaka, który mieszkał w hostelu parę miesięcy (też pracował w branży budowlanej).

Standardem są szafki (choć nie jakieś przesadnie wielkie - na ogół takie, które można spotkać w szkole/na basenie) w pokojach zamykane na kłódkę (często trzeba mieć własną i to raczej niewielką kłódeczkę ;)), czasem na kartę do pokoju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Sie 2014 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 815
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Dziekuje za odpisanie. Tak, napisze do nich tak jak radzicie, ale jeszcze prosze was napiszcie jaki generalnie jest standard w hostelu? Widze, ze szafki moga byc za doplata, a mozna liczyc na recznik darmowy badz za doplata? Bo nie wiadomo co mozna by sobie odpuscic i nie zabierac ze soba, tak ze jakbyscie napisali co zazwyczaj jest w standardzie. Albo powiedzmy mam swoj recznik, wykapie sie i gdzie go moge zostawic zeby schna? Moge miec np. swoja torbe i zostawic ja na lozku, nie bede tam mial wartosciowych rzeczy, lezala by tak na lozku i moze nikt by jej nie ukradl w ciagu dnia? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Sie 2014 11:29 

Rejestracja: 04 Lut 2012
Posty: 135
miałem kiedyś szafkę (w tibilisi) w damskim pokoju :mrgreen: darmową
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Sie 2014 11:57 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
vamamama napisał(a):
szafki są zwykle za dodatkową opłatą, jesli udaloby ci się zamieszkac w jakims hostelu na dluzej to pewnie moglbys się w tej kwestii dogadac. Najlepiej jesli skontaktujesz się z wybranym hostelem i po prostu zapytasz o te rzeczy ktorych nie jestes pewny.

Nie spotkalem sie jeszcze, by pobierano oplate za korzystanie z szafki w hostelu. Na dworcu kolejowym to i owszem ;)

Czasem chca kaucje za klucz od szafki, ktora jest zwracana przy oddawaniu klucza.

Torbe mozesz zostawic nawet na lozku, raczej nic nie ginie, a juz nigdy rzeczy o malej wartosci.

Reczniki to rzadkosc w hostelach, tylko w drozszych. Lepiej zabrac, niewiele wazy przeciez.
Powiesic mozesz na lozku, albo na szafce, nikt sie nie doczepi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Sie 2014 15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Będąc w lipcu w Belgradzie, w kameralnym hostelu na max. 15 miejsc, szafki basenowe w cenie, mydło, szampon w cenie, pościel, kawa herbata... także, dodatkowo w jednym z pokoi mieszkał chłopak który przyjechał do pracy, miał szukać mieszkania i tak "szuka" od pół roku.

Z drugiej strony hostel w Lublinie, pościel (ciężko określić czy była wcześniej używana), szafek brak, kosmetyków też i 8 łóżek na 12 m2 towarzystwo z niższej półki.

W pierwszym mieszkać można przez pół roku i wszystko OK, w drugim uciekać po jednej nocy.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 10 Sie 2014 00:14 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 434
Loty: 242
Kilometry: 472 277
niebieski
DonCorrado,

Trudno jest odpowiedzieć w imieniu wszystkich hosteli, gdyż praktycznie każdy jest inny, a standard może się różnić diametralnie. Zależy też od kraju, do którego się wybierasz. W rozwiniętych państwach większość hosteli ma wysoki standard, a ręcznik, szafka, śniadanie, dostęp do internetu, a często nawet sala telewizyjna czy publiczne komputery są w cenie (w sensie korzystania z nich rzecz jasna ;) ). Wiadomo, że jak się płaci 7-8 € za noc, to też nie ma co wymagać jakichkolwiek luksusów. W biednych krajach często cena obejmuje jedynie łóżko, a cała reszta (włącznie z papierem toaletowym - tak, zdarzyło mi się!) jest dodatkowo płatna.

Najlepszym sposobem więc będzie wejść na jakąś wyszukiwarkę (hostelworld, booking.com, hotel4free itp), wpisać miasto, przejrzeć listę hosteli i wybrać ten, który najbardziej Ci odpowiada. Tam znajdziesz wszystkie informacje włącznie ze zdjęciami pokoi, łóżek, łazienek, kuchni itd.

Jeśli planujesz pozostać miesiąc, to w większości hosteli (może poza jakimiś schroniskami młodzieżowymi) dostaniesz dużo lepszą stawkę niż ci, którzy przyjechali ledwie na kilka nocy. Tę cenę trzeba będzie sobie wynegocjować, bo przez program rezerwacyjny raczej nie pójdzie. ;) Najłatwiej będzie wziąć jedną noc, sprawdzić na miejscu placówkę, a jak Ci się spodoba, to wtedy ugadać się z właścicielem co do reszty pobytu. Poznałem wiele osób, które mieszkały w hostelach, nawet po pół roku i wzwyż!

Powodzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group