Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 125 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 27 Kwi 2015 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2010
Posty: 1551
Loty: 98
Kilometry: 116 206
srebrny
Poniżej masz listę, z której możesz wybierać:
http://poznan.travel/pl/r/gdzie-zjesc/sniadania
Mi przypasowało do gustu śniadanie w Bagels & Friends:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#42 PostWysłany: 27 Kwi 2015 12:17 

Rejestracja: 14 Lis 2010
Posty: 578
Loty: 116
Kilometry: 151 005
złoty
ostatnio odkryłam Papierówkę, szczerze polecam.

Codziennie inne menu, jedzenie niebo w gębie, pyszne lemoniady. Położona dość blisko Starego Rynku (za parkiem przy Farze poznańskiej)

https://www.facebook.com/restauracjapapierowka?fref=ts
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 27 Kwi 2015 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2014
Posty: 213
Loty: 1
Kilometry: 2 169
To ja dodam też coś od siebie.

Metka - zdecydowanie NIE polecam! Lokal znany z programu, w którym jasnowłosa Godzilla rzuca na kuchni czym i w kogo popadnie :D Codziennie jest tam sporo osób, jednak liczba gości absolutnie nie przekłada się na jakość serwowanych potraw. Mówiąc krótko: kuchnia - średnia, obsługa - fatalna.

Jowita - stołówka studencka, w zasadzie na tej samej ulicy co Metka. Tu nie ma co liczyć na jakiekolwiek doznania smakowe. Kotlet z psa (lub co tam innego leżało przy drodze), dwie gały ziemniaków i jakaś surówka niewiadomego pochodzenia. Jednak dwudaniowy obiad można zjeść za 15zł, więc nie ma co wybrzydzać. Idealne miejsce jeżeli uwielbiamy low-cost.

Concordia Design - obok Jowity. Na śniadanie miejsce jak znalazł. 9zł to nie majątek, a np. tosty z bekonem i syropem klonowym mają bardzo dobre. Obiady już zdecydowanie gorzej wypadają pod względem finansowym. Szef kuchni uczestniczy w "Top Chefie", więc dania są dopieszczone, ale jak to bywa w tego typu restauracjach, aby się najeść trzeba przyjść... po obiedzie w domu ;)

Pyra Bar - tu chyba zbyt duże skupienie się na szybkości tworzenia potraw, z których duża część idzie "na dowóz". Przez to zdarzają się potrawy niedogotowane, rozwodnione i ziemniaki (a więc podstawa dań) najtańszego sortu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 27 Kwi 2015 13:38 

Rejestracja: 26 Kwi 2015
Posty: 7
Adżi napisał(a):
To ja dodam też coś od siebie.

Metka - zdecydowanie NIE polecam! Lokal znany z programu, w którym jasnowłosa Godzilla rzuca na kuchni czym i w kogo popadnie :D Codziennie jest tam sporo osób, jednak liczba gości absolutnie nie przekłada się na jakość serwowanych potraw. Mówiąc krótko: kuchnia - średnia, obsługa - fatalna.


Absolutnie się zgadzam. Poszliśmy skuszeni kuchenną rewolucją i... w gorszej knajpie nie byłam. Jedyna restauracja, w której nie zostawiłam napiwku dla obsługi. Bardzo długi czas oczekiwania na fatalne jedzenie, którego nie sposób zjeść. Dostałam pstrąga, który śmierdział mułem i wyciekała z niego woda - paskudztwo.

Z mojej strony mogę polecić absolutnie Ratuszovą (fantastyczne pierogi z dziczyzną), ale to droga knajpa, chociaż lunch od poniedziałku do piątku między 12 a 17 można zjeść za 19 zł :D. Do Brovarii na piwo. Poza tym niezła chińszczyzna w Rico's Kitchen przy Placu Wolności i genialne greckie w Mykonosie też przy Placu Wolności, ale z drugiej strony. Fajną opcją, żeby posiedzieć ze znajomymi, jest Un Pot przy Sierocej :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 27 Kwi 2015 14:02 

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 218
Odnośnie Rico's Kitchen, wypada wskazać, że od niedawna zmienili wystrój i nazwę - teraz nazywają się Made in China. Co do jakości to się nie wypowiem, bo jeszcze nie byłem.

Odnośnie Mykonosa, jeśli ktoś planuje nieco wyższy budżet to polecam od poniedziałku do czwartku ucztę grecką za 58 zł/os - w cenie przystawka, danie główne, deser i napój, a doznania smakowe gwarantowane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 27 Kwi 2015 14:27 

Rejestracja: 07 Gru 2011
Posty: 473
Loty: 147
Kilometry: 197 752
niebieski
jako stały bywalec baru Metka nie zgadzam się z opiniami po jednorazowych pobytach, na dodatek idąc do lokalu specjalizującego się w wielkopolskim jedzeniu zamawiać pstrąga?? Polecam tam kaszanki, wątróbki czy gzik .
W Jowicie jadałem przez lata obiady - to typowa tania studencka stołówka , i swoją funkcje spełnia idealnie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 01 Maj 2015 17:21 

Rejestracja: 09 Sie 2011
Posty: 64
Byłem w ostatni weekend w Poznaniu i śniadanie (kanapkę + wyciskany sok ze świeżych owoców) zjedliśmy w Sokarni Juice Drinkers (Dąbrowskiego 8). Ceny bardzo przystępne (sok za 9,9 PLN, a kanapka 7,9 PLN) ale przede wszystkim smacznie!

Natomiast na obiad poszliśmy do dwóch restauracji, które brały udział w przedsięwzięciu "Apetyt na miasto" (trzy dania - 39 PLN):

- Konfitura (św. Marcina 24, w centrum handlowym na pierwszym piętrze)
* Carpaccio z buraka z owczym serem i miodowym sosem - dobre, choć za dużo cebuli i do końca nie wiem czy był to ser owczy..),
* Kaczka confit z sosem na bazie cydru i jabłek podana z lanymi kluseczkami i modra kapusta z malinami i porzeczką - bardzo dobrze zrobiona kaczka i wszystko byłoby super, gdyby nie długi czarny włos, który ukrył się pod kaczką, w ramach przeprosin dwie kawy na słodko),
* Crumble z orzechowa kruszonka podany z sorbetem malinowo - bananowym i sosem zabajone - smakowa rewelacja, ale dlaczego tak mało kruszonki? ;)

i

- Avocado (Dąbrowskiego 29, wchodzi się wgłąb nowego osiedla i restauracja znajduje się po prawej stronie)
* Krem z topinamburu, chilli i tymianku - wow, krem z bulwy słonecznika, coś nowego - coś pysznego,
* Polędwiczka wieprzowa, purre z buraka, piklowana biała rzodkiew, marchew, sos z zielonej sałaty - zgrabnie podana i świetnie przyrządzona, chciałoby się więcej,
* Beza, karmel, owoce leśne - bez szału, karmel wyśmienity, kilka malin rzuconych, generalnie ok, ale za tak małe danie nie wiem czy zapłaciłbym pięć złotych (nie widziałem ile kosztuje ta pozycja w menu).

Reasumując restauracja ma niecały miesiąc, widać świeżość, pełną kulturę i wiedzę ze strony kelnera i..kucharza, który po posiłku podszedł, przywitał się i zapytał czy smakowało. A smakowało!


Na deser polecana tutaj Wytwórnia Lodów Tradycyjnych (Kościelna 52) i wielkie rozczarowanie. Kolejka na 15 minut, więc oczekiwania duże, a gałki małe, smak zwykły. Takie odczucia może dlatego, że jestem przyzwyczajony do toruńskiego Lenkiewicza, gdzie kulka kosztuje 4 złote, a jest wielkości piłeczki do tenisa. No i te smaki: krówka, whisky, rafaello, piernik..;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 01 Maj 2015 18:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 144
Można też zajrzeć do Ludwiku do Rondla na Starym Mieście (ul. Wźna 2/3)
Kuchnia polska + żydowska, fajny nieco "babciny" wystrój.
W weekend zestaw za ok. 20 zł
_________________
---------------------------
http://www.masaperlowa.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 05 Maj 2015 12:19 

Rejestracja: 09 Lip 2011
Posty: 1215
niebieski
Polecam wszystkim wizytę nad jeziorem Maltańskim i restaurację 3kolory - znajduję się ona w budynku zarządu zawodów.

Polecam tam szczególnie grillowe trio - dostajemy 3 kawalki mięsa, ziemniaki, surówkę oraz kamień z lawy wulkanicznej o temp. 400 stopni, na tym kamieniu sami sobie grilujemy mięso. Bardzo smaczne i fajne jako ciekawostka. Często jest oferta na grouponie także polecam zaglądać.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Poznaniak uważa post za pomocny.
 
      
#50 PostWysłany: 30 Paź 2015 23:58 

Rejestracja: 30 Paź 2015
Posty: 4
Czesc wszystkim, a ja ostatnio bylam na zaproszenie kolegi w nowej (dla mnie) restautacji Saute w okolicach osiedla Warszawskiego. Jest wysmienita kuchnia, warto tam zajrzec. W skrocie, maja dwa menu jedno sezonowe drugie stale. Dania sa rozne od kaczki np. z ziemniakiem truflowym, poledwica wolowa czy gicz jagnieca z kapusta modra. Wszystko podane z klasa. Kuchnia wykwintna w sam raz na romantyczny obiad. Maja fejsa, mozecie zobaczyc jak to wyglada https://www.facebook.com/SautePoznan :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 25 Lis 2015 23:58 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Polecam Na winklu, Śródka 1. Smaczne pierogi w różnych wersjach (zarówno z wody jak i z pieca), można też zamówić gigantycznego schabowego. Miejsca w środku nie jest dużo, ale będąc w okolicy (Ostrów Tumski, Śródka, Malta) warto wstąpić.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
Grzes830324 uważa post za pomocny.
 
      
#52 PostWysłany: 26 Lis 2015 00:43 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 194
Na Szkolnej ulica ze Starego Rynku w stronę Starego Browaru, bar najlepsze i największe schabowe za 12 z.ł, jest też duża porcja za 18, tej nie polecam bo poprzeniej nie idzie zmieścić.

Wysłane z mojego MSP4505 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
ziolo1988 lubi ten post.
ziolo1988 uważa post za pomocny.
 
      
#53 PostWysłany: 26 Lis 2015 01:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Duża 24zł, ale ogólnie to tak jak cena sugeruje - to jest po prostu wszystko x2. A zwykłą porcję ciężko zjeść :( Zdecydowanie w ciemno każdemu polecam, lepszego schabowego w Poznaniu nie znajdziecie. A może i w Polsce :)

Bar nazywa się 'Tylko u Nas' lub 'U Dziadka' (dwie nazwy). To jest ten sam bar który kiedyś był na Wrocławskiej i był tu już opisywany.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
ziolo1988 uważa post za pomocny.
 
      
#54 PostWysłany: 26 Lis 2015 02:31 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 362
srebrny
Idąc tropem miejsc podobnych do "U Dziadka" - jak ktoś chce tanio i dobrze zjeść, a bliżej mu na Wildę, to polecam też "Karczmę u Grzegorza" na 28 czerwca 130 (skrzyżowanie z Wybickiego). Obiad dwudaniowy za 10 zł, naprawdę da się najeść. Aż się dziwię, że nie znalazłem tutaj żadnej informacji o tym miejscu :)

Karczma ma też swoje punkty na Błękitnej i Piątkowskiej, ale tam nie jadłem, więc nie mogę potwierdzić, czy jakość i wielkość porcji jest taka sama. Za to będąc przy Starołęce tanio da się zjeść w pasażu Rondo, na pierwszym piętrze idąc korytarzem do końca są dwa bary z tanim jedzeniem, polecam zwłaszcza ten dalszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 09 Sty 2016 13:05 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Jako miejscowy polecę kilka pozycji moim zdaniem najlepszych w Poznaniu :
1. PARA bar ul. Taczaka (blisko kultowego starego browaru)- przepyszne pierożki w stylu azjatyckim na parze a do tego w świetnych cenach.
2. Jesli ktos uwielbia sushi i ma trochę pomiędzy do wydania polecam moim skromnym zdaniem jeden z najlepszych sushi barów w Polsce Kyokai w city parku na ul. wojskowej.
3. Jesli pizza to tylko w suszonych pomidorach św Czesława 13 Poznań na wierzbiecicach. Pizza z ciasta zawierającego semolinę i dedykowana dla lokalu szynka moim zdaniem petarda!
4. Jesli Kebab to tylko w Kraszkebab na ulicy Kraszewskiego. Jest to cooltowy kebab w Poznaniu każdy go zna a wybór ostrych sosów usatysfakcjonuje każdego kto lubi pikantny kebab.
To tyle jaki chodzi o restauracje:
Jesli chodzi o kawiarnie to polecam te miejsca:
1. Cacao republika na ul.zamkowej chyba najbardziej klimatyczne miejsce dla zakochanych w okolicach starego rynku.
2. Un pot cafe- klimatyczne podziemia z wieloma zakątkami oraz cześć napojów podawana w sloikach moim zdaniem pozycja obowiązkowa. Ulica sieroca 5
3. Uno espresso- na ulicy Prusa 4 okolice ulicy kraszewskiego. NAJWIECEJ wiedzy o kawie w Poznaniu w jednym miejscu. Kawa z rożnych zakątków świata zaparzana w rożny sposób. Jednymi słowy jesli chodzi o kawę najlepsze miejsce w Poznaniu. Minusem jest mały lokal i wystrój lecz kawa rekompensuje wszystko.
Jest to moje subiektywne zestawienie miejsc które warto odwiedzić, zapewne jest jeszcze wiecej fajnych miejsc które znam i lubie, a nie zostały tutaj wymienione ?
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 09 Sty 2016 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 776
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
A ja jeszcze uzupełnię to wszystko restauracją CUCINA w City Parku na Wojskowej ze świetną kuchnią, doskonałą pizza (jedną z lepszych jakie jadłem) oraz z doskonałym makaronem (ja zamówiłem w wersji wege i był super!). Cena pizzy to okolice 27PLN za dużą, makaron- podobnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 09 Sty 2016 13:35 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Cuchną jest dobra ale dosyć droga ? Zreszta wszystkie knajpki w city parku takie sa. Wszystkie maja dobra kuchnie, i wysokie ceny ? Dlatego polecam wszystkie te knajpki jak sa noce restauracji itp akcje promocyjne ?
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 09 Sty 2016 13:36 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
http://wygrywamzanoreksja.pl/kategorie/poznan/ :mrgreen:
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
gruby_inversia lubi ten post.
 
      
#59 PostWysłany: 07 Mar 2016 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2014
Posty: 109
Loty: 45
Kilometry: 100 697
jeśli sushi, to tylko GOKO w pasażu apollo na ratajczaka.
dobre jedzenie ma również tinta bar na al. marcinkowskiego - wbrew temu, co sugeruje nazwa, nie do końca jest to bar, raczej miejsce z ofertą śniadaniowo-lunchową, lekkie dania (tzn. są tosty czy naleśniki, ale są również kasze z dodatkami, makarony, smoothie, kremy warzywne).
tanie i nie najgorsze chińskie jedzenie jest w ognistym woku na 23 lutego (choć lepszy jest wspomniany już ricco's kithchen).
_________________
ulasko_88
http://kolekcjonerzyprzezyc.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 07 Mar 2016 23:39 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
jeszcze co prawda nie działa ale na dniach ma się otworzyć kolejny Manekin - tym razem przy ul. Mickiewicza
hip hip hurrraaaa Jeżyce :D
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 125 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group