Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 274 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 24 Paź 2014 09:45 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 80
Loty: 74
Kilometry: 132 685
A jakieś fajne miejsce na śniadanie nie w wersji budget? (tylko nie hotele, i miejsca typu Starbucks ;))
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#62 PostWysłany: 03 Lis 2014 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2012
Posty: 206
Loty: 30
Kilometry: 37 700
niebieski
Ale Gdańsk? Mitte chleb i kawa, Marmolada chleb i kawa, Cico, 4 strony świata, Tekstylia.
Niektórzy polecają Naleśnikowo, Cafe Ferber, Bistro 24 dania.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 uważa post za pomocny.
 
      
#63 PostWysłany: 17 Gru 2014 16:36 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
hej a czy mozecie mi polecic jakas pizzerie w Gdansku z dobra pizza na cienkim ciescie ? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 17 Gru 2014 16:54 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
dość nowa miejscówa w Gdyni - Chińska Pierogarnia, Morska 11a, tuż przy wyjściu podziemnym z dworca w stronę przeciwną niż centrum - pyszne chińskie pierożki robione przez rodzinę z Chin :) wg mnie i moich chińskich znajomych mieszkających tutaj, smakują jak te w Chinach, soczyste, świeże! ceny 12-14 zł za porcję 10 pierożków na parze. Na miejscu podawane w bambusach, działają też na wynos. Mają też inne dania, ale nie wypowiem się bo nie jadłam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 17 Gru 2014 17:05 

Rejestracja: 17 Sty 2012
Posty: 21
michcioj napisał(a):
hej a czy mozecie mi polecic jakas pizzerie w Gdansku z dobra pizza na cienkim ciescie ? :)


Niekoniecznie tania, ale dobra z pewnością - Da Mario we Wrzeszczu koło Politechniki; o ile pamiętam, właścicielem jest Włoch, czasem też obsługują włoscy kelnerzy.
http://www.damario.com.pl

Przy okazji, parę kroków dalej jest Stacja De Luxe, w której można również smacznie zjeść.
http://www.stacjadeluxe.pl
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 18 Gru 2014 19:51 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 194
W Gdyni, najtańsze jedzenie PRL-owo-domowe, do tego smaczne, Bar Mleczny Słoneczny, mieści się przy ul. Abrahama 60 (centrum). Proponuję brać połówkowe porcje, tym spodobem wypróbować w tej samej cenie większego wachlarza smaków. Zachodzę w głowę dlaczego nikt z wypisujących propozycje à propos Gdyni nie wymienił tego miejsca. Bar, obok Ankera (droższego) i Pizzerii "Gdynianka" (nie polecam, nie jadłem) kultowa, budżetowa jadłodajnia w Gdyni. Spodoba się wszystkim, którzy przedkładają smak zupy, mielonego z ziemniakami na talerzu popijanego kefirem nad kebabem w papierze z Colą, do tego w przystępnej cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 31 Gru 2014 11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2012
Posty: 206
Loty: 30
Kilometry: 37 700
niebieski
Było o Słoneczku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 31 Gru 2014 16:00 

Rejestracja: 13 Lis 2014
Posty: 108
Gdynia

Wszystkie miejsca, opisane poniżej odwiedzam regularnie (prawie codziennie jadam na mieście).

Za obiad z napojem nie zapłacicie więcej niż 20-25 PLN:

Bar Azja - absolutny hit dla miłośników kuchni wietnamskiej. Ogromne porcje za śmieszne pieniądze. Kurczak Sa-Ot urywa głowę (uwaga! pikantny), a Sajgonki z surówką są nieopisywalne :D - lokalizacja ul. Świętojańska 100m od Urzędu Miasta

Anker - bardzo smaczne dania obiadowe i pizze. Porządne porcje za śmieszne pieniądze. Mój ulubieniec: dewolaj z frytami. Lokalizacja - 50m od Urzędu Miasta w stronę bulwaru.

Kwadrans - od wielu lat jedna z najpopularniejszych restauracji w Gdyni. Bardzo dobre obiady i pizze. Znajdziecie ją przy Skwerze Kościuszki. Dla mnie minusem jest to, że czasem muszę się dzielić stolikiem z innymi klientami (tak... jestem socjopatą).

Obiady do 40 PLN:

Pueblo - moim zdaniem najlepsza restauracja meksykańska w 3mieście. Raz na dwa miesiące stołujemy się tam z całą rodziną. Mój faworyt: chimichanga, moja żona wybiera łososia w migdałach. No i oczywiście papryczki jako przystawka!

Hashi Sushi - bezapelacyjnie najlepsza suszarnia w 3mieście. Do najtańszych nie należy, ale za wizytę z żoną i dwójką dzieciaków (ok. 30 kawałków sushi, 2 zestawy obiadowe dla dzieci) płacimy ok 160 PLN.
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 uważa post za pomocny.
 
      
#69 PostWysłany: 07 Sty 2015 18:09 

Rejestracja: 13 Maj 2013
Posty: 88
Gdynia:

Gdynianka - pizzeria z tradycją w Gdyni , bardzo dobra . Ulica Świętojańska


Bar mleczny słoneczny - ul Władysława IV. Bardzo tanio i bardzo smacznie - często dużo ludzi jest i kolejki. http://www.barmlecznysloneczny.pl/index ... zacja.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 08 Sty 2015 09:20 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 265
Loty: 96
Kilometry: 101 069
niebieski
Poochaty napisał(a):
(...)Anker - bardzo smaczne dania obiadowe i pizze. Porządne porcje za śmieszne pieniądze. Mój ulubieniec: dewolaj z frytami. Lokalizacja - 50m od Urzędu Miasta w stronę bulwaru.

Kwadrans - od wielu lat jedna z najpopularniejszych restauracji w Gdyni. Bardzo dobre obiady i pizze. Znajdziecie ją przy Skwerze Kościuszki. Dla mnie minusem jest to, że czasem muszę się dzielić stolikiem z innymi klientami (tak... jestem socjopatą).
(...)


Anker? Litości! Nie wiem czy wiesz, ale na pizzy nie używają nawet sera, tylko "wyrób seropodobny", co w połączeniu z szynką konserwową i niedopieczoną, wręcz białą pizzą daje tragiczną kompozycję. Pizze często dowożą po... 25 minutach. Przygotować, upiec, dojechać 4km przez miasto, 200 metrów dojść - w takim czasie? To mówi wiele.
Dodatkowo ten 'sos czosnkowy', który nie przechodzi przez gardło...
Reszta dań równie mizernych, niedoprawionych, niedogotowanych. Anker był dobry 15 lat temu, wtedy jeszcze dbali o klienta.

Znacznie bardziej polecam wymieniony przez Ciebie Kwadrans. Bistro, ale knajpka wiecznie pełna, ludzie stoją w kolejce w oczekiwaniu na stolik, co niestety spożywającym wprowadza kiepską atmosferę spożywania posiłku na czas, byle szybko zwolnić stolik. Długo sobie tam nie posiedzicie i nie odsapniecie, ale zjecie smacznie za dobrą cenę.

____________________________________________

oneway napisał(a):
Gdynia:

Gdynianka - pizzeria z tradycją w Gdyni , bardzo dobra . Ulica Świętojańska


Bar mleczny słoneczny - ul Władysława IV. Bardzo tanio i bardzo smacznie - często dużo ludzi jest i kolejki. http://www.barmlecznysloneczny.pl/index ... zacja.html


Gdynianka - jedni uwielbiają, inni nienawidzą. Pizza-drożdżówka i nie wszystkim przypada do gustu.
Mleczny-słoneczny wcale nie jest taki tani. Fakt, taniej niż w restauracji, ale jadałem już nie raz taniej w mleczakach.

____________________________________________

Ze swojej strony mogę polecić dwie nowe knajpki z pół metrowymi zapiekankami i świeżymi dodatkami, zamiast 'papki z wiadra'.
Obie na ul. Świętojańskiej, jedna poniżej skrzyżowania z ul. 10 Lutego, druga powyżej skrzyżowania z ul. Obrońców Wybrzeża.

W każdej knajpie po 10-15 różnych kompozycji do wyboru.
Cena od 8 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off
Poochaty lubi ten post.
 
      
#71 PostWysłany: 08 Sty 2015 10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Pizzy w Ankerze nie jadam ale główne dania mają smaczne, duże i niedrogie. Gołąbki, kotety, schab, kurczak itp.
Można wspomnieć jeszcze o śniadaniach, za 5-7zł pyszna jajecznica, świeża bułka i kawa. Można zaspokoić głód za śmieszne pieniądze. Pamiętam jak mieliśmy wykłady na studiach to zawsze tam chodziłem z kumplami z Gdańska i nie było sytuacji żeby ktoś był niezadowolony. Ja bym Ankera jak najbardziej polecił jeśli chodzi o jedzenie niskobudżetowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 21 Sty 2015 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 86
Loty: 17
Kilometry: 19 476
Ja polecam w Sopocie jakies 15min spacerkiem od molo Bar Przystań. Może nie jest to jedna z najtanszych knajpek ale szukając czegoś ciekawego w internecie bardzo dużo osób polecało tę oto restaurację więc postanowiliśmy ją ze znajomymi sprawdzić. Duży szok był, ponieważ jest to kawałek od centrum miasta, przy samej plaży, w zimę, w mróz, a tam pełna restauracja.Jedzenie na prawdę godne polecenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 21 Sty 2015 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
Potwierdzam, że Bar Przystań jest super ale ceny są wręcz bardzo wysokie (jak na polskie warunki). Dodatkowo często trzeba czekać w długiej kolejce na wolne miejsce. Ja z lokali w których można zjeść rybkę najbardziej polecam ... Nort Fish. Jakość jedzenia bardzo dobra (jak na pół fast food), a do tego ceny dość atrakcyjne. W porównaniu z Nort Fischem pospolite nadmorskie smażalnie to dno w obłędnych cenach, gdzie np na Skwerze Kościuszki za tandetnie podaną i niesmaczną rybkę trzeba zapłacić około 50zł :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 21 Sty 2015 13:32 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8851
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Potwierdzam, że w przystani jest smacznie, ale niezbyt tanio (a porcje niezbyt duże za tą cenę) i zwykle tłoczno, niezależnie od pory roku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 21 Sty 2015 14:23 

Rejestracja: 13 Sty 2015
Posty: 16
W restauracji "Nad Potokiem" bywamy systematycznie. Jedzenie jest przepyszne. Próbowaliśmy już prawie wszystkich dań. Bardzo fajne miejsce, a właściciele dbają o najmniejszy szczegół. Ceny też są atrakcyjne i przede wszystkim blisko hotelu. Polecamy bardzo na każdą okazję!
_________________
Podróże kształcą :) Kolejny cel - Japonia <3
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 29 Sty 2015 11:20 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 265
Loty: 96
Kilometry: 101 069
niebieski
Intchy napisał(a):
Poochaty napisał(a):
(...)Anker - bardzo smaczne dania obiadowe i pizze. Porządne porcje za śmieszne pieniądze. Mój ulubieniec: dewolaj z frytami. Lokalizacja - 50m od Urzędu Miasta w stronę bulwaru.
(...)


Anker? Litości! Nie wiem czy wiesz, ale na pizzy nie używają nawet sera, tylko "wyrób seropodobny", co w połączeniu z szynką konserwową i niedopieczoną, wręcz białą pizzą daje tragiczną kompozycję. Pizze często dowożą po... 25 minutach. Przygotować, upiec, dojechać 4km przez miasto, 200 metrów dojść - w takim czasie? To mówi wiele.
Dodatkowo ten 'sos czosnkowy', który nie przechodzi przez gardło...
Reszta dań równie mizernych, niedoprawionych, niedogotowanych. Anker był dobry 15 lat temu, wtedy jeszcze dbali o klienta.
(...)


JarekGdynia napisał(a):
Pizzy w Ankerze nie jadam ale główne dania mają smaczne, duże i niedrogie. Gołąbki, kotety, schab, kurczak itp.
Można wspomnieć jeszcze o śniadaniach, za 5-7zł pyszna jajecznica, świeża bułka i kawa. Można zaspokoić głód za śmieszne pieniądze. Pamiętam jak mieliśmy wykłady na studiach to zawsze tam chodziłem z kumplami z Gdańska i nie było sytuacji żeby ktoś był niezadowolony. Ja bym Ankera jak najbardziej polecił jeśli chodzi o jedzenie niskobudżetowe.


Jeśli ktoś jeszcze chce polecać Ankera to polecam najpierw przeczytać:
https://www.facebook.com/czarnalistapra ... 7731777092
Podobno Anker jest już od kilku dni zamknięty - jeśli ktoś jest zainteresowany, to spróbuje potwierdzić to na dniach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 29 Sty 2015 14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Bardziej sugerowałbym się tłumami przed wejściem niż jakąs anonimową opinią oczerniającą lokal. Poza tym miałem tam dobrego kumpla co pracował na kuchni i sobie chwalił. Wiadomo że Anker to już nie to samo co 10-15 lat temu ale ciągle solidne miejsce. Poważnie jest zamknięty?

Wracając do tematu to jakby ktoś wybierał się na Openera to polecam Pizzerie Tino (Gdynia Oksywie) 15 minut spacerkiem od festiwalu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#78 PostWysłany: 02 Lut 2015 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Gdzie zjeść (przekąsić) i oglądnąć mecz ?

W centrum Gdańska nachodziliśmy się po knajpach żeby znaleźć transmisje skoków (w większości gospodarze robili ukłon w stronę gości z UK puszczając Premiere League) i znaleźliśmy przyjemne miejsce:
Bar Amsterdam ul. Garbary 6 (sąsiad Pyry)
- piwa rzemieślnicze/regionalne - Pinta - viva la vita z kija 15 zl :|
- przekąski - fajne bajgle 7,90 - na zdjeciu ponizej z twarogiem z suszonymi pomidorami ;)
- krem z pomidorow bardzo ok
Załącznik:
ams2.jpg
ams2.jpg [ 113.15 KiB | Obejrzany 2091 razy ]


Przyjemny wystrój
Załącznik:
ams.jpg
ams.jpg [ 170.3 KiB | Obejrzany 2091 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 16 Mar 2015 10:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3058
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
Nowe lokale w trójmieście do sprawdzenia :)

http://rozrywka.trojmiasto.pl/Nowe-loka ... 88534.html
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 19 Mar 2015 01:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 501
niebieski
Jako mieszkaniec Trójmiasta na temat żarcia wypowiem się i ja.
Oczywiście dla osób nie mających auta i przebywających krótko, czy to w Gdyni, Sopocie czy Gdańsku pozostaje komercha, którą omijam. Dla osób mających auto i chcących na prawdę popróbować czegoś pysznego polecam odwiedzonego prze ze mnie ''Robinsona'' na Wyspie Sobieszewskiej. Będąc na spacerze na plaży z psem z ''pewną nieśmiałością'' wdepnąłem do knajpy coś zjeść. Na ladzie baru na wielkich półmiskach leżały świeżo wędzone dorsze (4,50zł/100g), flądry i śledzie (3zł/100g), rolmopsy, śledzie smażone w occie. Po takim wstępie postanowiliśmy zamówić smażonego sandacza i flądrę. Cóż mogę powiedzieć. Zaskoczony byłem baaardzo pozytywnie.


Załącznik:
2015-03-14 15.58.38.jpg
2015-03-14 15.58.38.jpg [ 81.73 KiB | Obejrzany 1895 razy ]


Na sezon otwiera się też Bar Rybka przy ośrodku Alma II (na lewo od mostu, w kierunku Ptasiego Raju).
Zupa rybna po prostu obłędna, chociaż dania rybne, czy inne typu filet z kurczaka czy schabowy za kilkanaście zł, również poprawne.

Pozostając dalej w temacie ryb, w Restauracji ''Tabun'' w Otominie (7 km od centrum Gdańska) serwują niezłe rybki, chociaż innym daniom nie ustępują. W listopadzie półgęski, czy udo z gęsi rewelacja, tematem przewodnim była tez dynia, tak więc wszelkie kremy z dyni, zupy czy dodatki do potraw ''miodzio''.

Kilometr dalej Karczma ''Swojak" serwuje dania swojskie. Czekadełko w postaci chleba wiejskiego ze smalcem i ogórkiem. Na danie główne dla lubiących ''dużo i dobrze'' golonka (rewelacja, coraz rzadziej o dobrą golonkę), gulasz z dzika, pierogi. Banalny schabowy czy filet z kurczaka pomijam, chociaż zdarzało mi się zamawiać i było OK.

Jeszcze kilometr dalej w Hotelu Otomin ostatnio w ''Piekielnym Hotelu" Rozenek ostatnio robiła ''rewolucje'' i zachęciła mnie Restauracja Rybna. Wybieram się na przetestowanie w najbliższym czasie i jak tylko skorzystam to napiszę o wrażeniach.

Zachęciłem na rybkę na Wybrzeżu?
_________________
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
kolumbia-z-covidem-w-tle-relacja-na-zywo,212,155650
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 274 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group