Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 133 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Dublin
#21 PostWysłany: 24 Lis 2015 23:02 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 487
Loty: 12
Kilometry: 12 344
niebieski
na stronie Dubli bus nie widzę już dziennych biletów
próbując doładować leap card on-line wyskoczyła mi opcja 1 day rambler family za 13,50e
albo 24hour city tour adult za 19e
to tyle z dziennych opcji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
 Temat postu: Re: Dublin
#22 PostWysłany: 24 Lis 2015 23:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 146
Kilometry: 167 097
niebieski
Też właśnie nie widzę. Będę w Dublinie od rana do wieczora i zamierzam dużo jeździć. Kupowanie leap card jest bez sensu, bo nie odzyskam 5 euro. Jakieś pomysły?
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#23 PostWysłany: 25 Lis 2015 01:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2012
Posty: 265
W przypadku posiadaczy Leap Card istnieje coś takiego jak 'capping', czyli blokada obciążeń z karty przy zbliżeniu karty do czytnika ('kasowania biletu') w momencie osiągnięcia max dziennego lub tygodniowego limitu. Inaczej mówiąc, jeździmy za darmo jeśli w danym dniu/tygodniu wydamy 6,90 EUR/27,50 EUR. Bilet/Kartę kasujemy za każdym razem (wyświetla się: pobrana kwota 0,00 EUR). To odpowiednik starego ramblera, czyli działa od pierwszego do ostatniego busa/luasa/DARTa/CommRail w danym dniu.

Zwrot depozytu za kartę (5 EUR) można uzyskać po zarejestrowaniu karty online, a następnie zgłoszenia karty jako 'lost/stolen' etc. ('follow the card refund/replacement process'). Bank zwróci depozyt za Leap Card (trwa to ok. 1 miesiąc, przetestowane) razem z niezużytymi środkami na transport. :) Jedynym warunkiem jest to, iż konto bankowe musi się znajdować w regionie SEPA, a w przypadku Polski nie jest to problemem.

więcej szczegółów pod linkami: Capping, Why should I register my Leap Card?

dodatkowo jest jeszcze opcja tańszych przejazdów z przesiadkami w ciągu 90 minut. -> Leap 90
_________________
'The journey is what brings us happiness... not the destination'
Góra
 Profil Relacje PM off
dialam lubi ten post.
dialam uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Dublin
#24 PostWysłany: 25 Lis 2015 22:05 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 487
Loty: 12
Kilometry: 12 344
niebieski
Donovaninho napisał(a):
Też właśnie nie widzę. Będę w Dublinie od rana do wieczora i zamierzam dużo jeździć. Kupowanie leap card jest bez sensu, bo nie odzyskam 5 euro. Jakieś pomysły?


dzisiaj dowiedziałam się, że jest jeszcze coś takiego jak Leap Visitor Card - na 24h koszt 10e
może to będzie dobre rozwiązanie dla ciebie
tutaj link z info gdzie można kupić na lotnisku https://www.transportforireland.ie/leap-card/leap-visitor-card/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#25 PostWysłany: 25 Lis 2015 23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 146
Kilometry: 167 097
niebieski
@dialam, też dziś się o tym dowiedziałem :) Napisałem do przewoźnika. Oto odpowiedź:
Cytuj:
You can purchase a visitor leap card for 24 hours which costs €10 and can be used on all public transport. These cards can be purchased at the following locations; Discover Ireland, Terminal 1 and 2 Dublin Airport; Spar shop, Dublin airport; Discover Ireland, 14 Upper O’Connell Street.
The card can be used on the 747 Airlink from the airport so if you are arriving at the airport it would be best to purchase the card there.

Na pewno skorzystam, choć nie wiem, czy dam radę kupić na lotnisku, bo przylatuję po 23.00 :/ Sprawdziłem, Spar i Discover Ireland już zamknięte.
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#26 PostWysłany: 25 Lis 2015 23:27 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 487
Loty: 12
Kilometry: 12 344
niebieski
a kiedy lecisz? mogę ci poleconym wysłać - wracam w poniedziałek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#27 PostWysłany: 25 Lis 2015 23:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 146
Kilometry: 167 097
niebieski
Jutro :) Poradzę sobie.
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#28 PostWysłany: 26 Lis 2015 01:42 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 487
Loty: 12
Kilometry: 12 344
niebieski
powodzenia ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#29 PostWysłany: 27 Sty 2016 15:24 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
Donovaninho napisał(a):
@dialam, też dziś się o tym dowiedziałem :) Napisałem do przewoźnika. Oto odpowiedź:
Cytuj:
You can purchase a visitor leap card for 24 hours which costs €10 and can be used on all public transport. These cards can be purchased at the following locations; Discover Ireland, Terminal 1 and 2 Dublin Airport; Spar shop, Dublin airport; Discover Ireland, 14 Upper O’Connell Street.
The card can be used on the 747 Airlink from the airport so if you are arriving at the airport it would be best to purchase the card there.

Na pewno skorzystam, choć nie wiem, czy dam radę kupić na lotnisku, bo przylatuję po 23.00 :/ Sprawdziłem, Spar i Discover Ireland już zamknięte.

Mógłbyś zdradzić, jak to ogarnąłeś? Mam ten sam problem, bo przylatujemy o 23:30...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#30 PostWysłany: 27 Sty 2016 20:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 146
Kilometry: 167 097
niebieski
Visitor leap card kupiłem następnego dnia w centrum, na Upper O’Connell Street. Z lotniska jechałem miejskim autobusem, bilet kupiłem u kierowcy.
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Dublin
#31 PostWysłany: 03 Lut 2016 05:48 

Rejestracja: 14 Lis 2012
Posty: 278
niebieski
Czy jest jakas opcja dojechania komunikacja miejska z Hotelu CityWest (Saggart) na lotnisko w godzinach nocnych (o 6:30 wylot)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#32 PostWysłany: 10 Lut 2016 00:08 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
natka26 napisał(a):
Autobus AirCoach, numer linii 700, jeździ 24h/dobę do O'Connell Str. za 6 EUR, można płacić banknotem [LINK do rozkładu jazdy tutaj])

AirCoach kosztuje już 7 euro, przynajmniej tydzień temu tyle kosztowało ;)

Donovaninho napisał(a):
@dialam, też dziś się o tym dowiedziałem :) Napisałem do przewoźnika. Oto odpowiedź:
Cytuj:
You can purchase a visitor leap card for 24 hours which costs €10 and can be used on all public transport. These cards can be purchased at the following locations; Discover Ireland, Terminal 1 and 2 Dublin Airport; Spar shop, Dublin airport; Discover Ireland, 14 Upper O’Connell Street.
The card can be used on the 747 Airlink from the airport so if you are arriving at the airport it would be best to purchase the card there.

Jeszcze taki mały tip dla potrzebujących: za leap card w Discover Ireland na mieście można płacić tylko kartą, natomiast gotówką można w siedzibie DublinBus przy 59 Upper O'Connell Street.
Góra
 Profil Relacje PM off
natka26 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Dublin
#33 PostWysłany: 22 Lut 2016 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Czy dojadę z lotniska prosto do Howth czy muszę jechać przez Dublin?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#34 PostWysłany: 22 Lut 2016 11:57 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 41
JarekGdynia napisał(a):
Czy dojadę z lotniska prosto do Howth czy muszę jechać przez Dublin?


Ja jechałem busem z lotniska pod piękny zamek Malahide, a stamtąd pociągiem DART na Howth, bez wjeżdżania do samego Dublina. Polecam tę opcję - oba miejsca godne uwagi.
Góra
 Profil Relacje PM off
JarekGdynia uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Dublin
#35 PostWysłany: 29 Lut 2016 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Ja kupowałem Leap Visitor Card za 19.50 (ważna 72h)
Dostępne w terminalu na lotnisku.
Jeśli zamierzamy się poruszać nie tylko po Dublinie warto kupić.
My pojechaliśmy autobusem nr 102 do Malahide a potem Dartem z przesiadką na stacji Howth Junction & Donaghmede do Howth.
Powrót Dartem do Dublina. Ogólnie miasto super skomunikowane, nie sposób się zgubić.
Z przystanku Heuston odjeżdża Airlink 747 na lotnisko (w cenie leap visitor card). Do Heuston dojedziemy Red Line Luas (tramwaj).
Potem autobus jedzie do centrum i na lotnisko, czas około 50 minut z przystanku Heuston.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#36 PostWysłany: 22 Sie 2016 13:54 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
Obecnie jest promocja do końca roku lub wyczerpania dla całej rodziny 24h/10 EUR:

https://about.leapcard.ie/leap-family-card

Nie jest dla mnie jasne, czy wysyłają to za darmo na adres w PL - nic nie dolicza za wysyłkę po dojściu do płatności.
Inny problem, co dla nich jest rodziną - czy również dowolne dwie osoby dorosłe dowolnej płci.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#37 PostWysłany: 30 Sie 2016 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2012
Posty: 265
Wydaje mi się, że wyślą Ci Family Leap Card do Polski, skoro jest opcja zaznaczenia dowolnego kraju z wyświetlanej listy krajów europejskich (jeśli nie doliczają opłaty, no to się trzeba cieszyć, że za darmo).

Możesz za jednym razem zamówić max. 2 takie karty (T&C). Oferta jest limitowana z okazji 'obchodów rocznicy 1916', więc jeśli się te karty wyprzedadzą to więcej już ich nie będzie.

Jeśli posiadasz Visę lub MasterCard to nie ma problemu z płatnością w 3D Secure.

Jeśli chodzi o status "Family" - w Irlandii kobiety rzadziej zmieniają nazwisko po wyjściu za mąż niż w Polsce (jeśli w ogóle wychodzą za mąż), więc nie wiem, jak kontroler miałby sprawdzić status rodzinny (married/unmarried spouse) w przypadku 2 różnych nazwisk. Oferta jest skierowana do rodzin z dziećmi, aby częściej wykorzystywali transport publiczny, więc jeśli będziesz podróżować z dziećmi, to nie sądzę, żeby się ktoś co czegoś przyczepił. Przeszukałam T&C (link), ale nic na temat 'family status' nie ma...
_________________
'The journey is what brings us happiness... not the destination'
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#38 PostWysłany: 05 Wrz 2016 11:56 

Rejestracja: 24 Lis 2014
Posty: 25
Loty: 31
Kilometry: 62 892
Witam. Niedługo będę miał przesiadkę w Dublinie - okolo 5 i pół godziny pomiędzy lądowaniem a startem następnego samolotu. Teraz mam pytanie - czy przez ten czas można cokolwiek zrobić ? Bede podróżował tylko z bagaże podręcznym. Nie mówię o wielkim zwiedzaniu po prostu pojechać do centrum wypić 1 piwo zrobić 2 zdjecia i wrócić. Jest sens ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#39 PostWysłany: 05 Wrz 2016 20:53 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
tak ma, mozesz pojechac do centrum i wypic guinessa na temple bar lub w barze the celt w okolicach spire blisko oconell street
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#40 PostWysłany: 05 Wrz 2016 21:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
@cunning89 Spokojnie zdążysz wyskoczyć na piwko, ale powodzenie tej inicjatywy zależy niestety od tego, w jakiej porze dnia masz ten czas wolny...Irlandia to nie Polska i nie o każdej porze można kupić alko ;) Jeśli chodzi o spacer i kilka fotek, to spokojnie dasz radę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 133 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group