Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Jak zmienić terminal na Heathrow (LHR)

http://www.heathrowairport.com/heathrow-airport-guide/travel-between-terminals


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 171 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Kwi 2013 19:04 

Rejestracja: 09 Kwi 2013
Posty: 2
Witam po raz pierwszy będę odbywał lot z przesiadką do Dallas[TX] (USA)
Przesiadka będzie miała miejsce w Londynie[LHR] (Heathrow)
Przylot do Londynu jak i wylot mam z tego samego Terminala 3 na przesiadkę mam 1h 15 min.
Mam 2 pytania brzmią one następująco :
1.Czy zdążę z przesiadką?
2.Czy nie sprawi mi problemów przesiadka na tym lotnisku oraz jak to się odbywa?

Wiem że takie pytania mogły paść lecz naprawdę lecę pierwszy raz i mam pewne obawy .

Z góry dziękuję za info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast
Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato
#2 PostWysłany: 10 Kwi 2013 17:00 

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 1
Witam,

zdążysz bez problemu, tylko zrób on-line checkin i wydrukuj boarding pass, żebyś nie musiał stać w kolejce.
Procedury szczerze nie pamiętam, ale nie jest to nic szczególnego - idź za fioletowymi strzałkami 'connection flight' - w pewnym momencie rozejdą się na terminale - idź na swój (3). Będzie security, a później "okienka" linii lotniczych. Jak lecisz American to powinieneś podejść, raz mnie tam wypytywali (jak to Amerykanie) po co i dlaczego. Z British sobie nie przypominam żadnych dyskusji.
Potem pod gate i lecisz.

Leciałem do DFW przez Londyn ze 4 razy (może więcej) i nigdy nie było problemu z czasem. Na pewno raz lądowałem na 3 i leciałem z 3, ale częściej lądowałem na 5 - wtedy potrzebujesz z 2 godziny na przesiadkę.

Powodzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Sty 2014 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Mam pytanie do osób które w ciągu ostatnich miesięcy przesiadały się na Heathrow tzn. przylecieli na jeden terminal LHR z Polski a odlatywali z innego lotem interkontynentalnym bez wychodzenia do miasta.

Czy przechodząc między terminalami mieliście jakąkolwiek kontrolę dokumentów przez policję lub immigration? Nie chodzi mi o security i kontrolę bagażu czy też kart pokładowych ale konkretnie o paszporty.

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Mar 2014 19:03 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
Witam, ze względu, że jedna z moich bliskich osob leci do USA z przesiadka na heathrow potrzebuje pomocy krok po kroku jak poruszac sie miedzy terminalami. Wiem ze jezdzi bus ktory wozi ale po kolei po wyjsciu z samlotu gdzie isc badz za jakimi znakami, jak pozniej na 5tce? od nowa odprawa?
Po heathrow poruszam sie tylko samochodem wiec nie moge nic pomoc, a w uk nie bedzie mnie w tym okresie :/
mial ktos taki transfer? prosilbym o jak najbardziej szczegolowy opis bo ta osoba bardzo sie boi duzego lotniska... Miala przesiadki na wielu lotsnikach w europie no ale heathrow i 5 treminali mowi samo za siebie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Mar 2014 19:12 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
Proszę ;)
http://www.heathrowairport.com/heathrow ... ernational
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Mar 2014 20:52 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
to juz dawno obadane, bardziej chodzi o to jak z terminala 3 wyjsc kierujac sie jakimi znakmi. Bylimy na 3 terminalu ale stamtad byl odlot a nie przylot
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Mar 2014 20:57 

Rejestracja: 28 Sie 2013
Posty: 147
Są wszędzie oznaczenia transfer terminal taki i taki i strzałki więc nie mają się czym martwić
Kontrola jest i to bardzo skrupulatna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 04 Mar 2014 22:19 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 277
Nie ma co straszyć tymi kontrolami. Ja się ich przeraziłam na Stansted i obyło się bez żadnych problemów.(mialammało czasu)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Mar 2014 14:39 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
z kontrolami nie ma problemu bo juz leciala z heathrow ale stamtad startowala wiec odprowadzilem do samej odprawy a teraz niestety nie ma mnie w uk :P
inne lotniska londynu znam na pamiec z zamknetymi oczami ponad 100lotow do samego londynu odbylem ale zawsze low costami :P a z heathrow startujemy nigdy tam przesiadki nie mielismy :/ ja problemu z tym bym nie mial ale to mala kruszynka ktora leci sama :P przeiadek juz miala dziesiati ale to byly niemcy i holandia teraz wypadlo na londyn i przeraza ja wielkosc lotniska, wystraszyla sie jak pierwszy raz tam byla . No ale jesli sa znaki postaram sie jakos ja uspokoic
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 05 Mar 2014 22:59 

Rejestracja: 28 Sie 2013
Posty: 147
Trzeba miec oczy szeroko otwarte ostatni lot dopiero 15 minut przed czasem odlotu podali nr gate

Wysłane z mojego SM-T211 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 25 Kwi 2015 00:07 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Hej,

będę leciał z USA liniami American Airlines z przesiadką na LHR do WAW (lot BA). Z tego co patrzę to AA zazwyczaj ląduje na Terminalu 2, a BA do WAW lata z Terminalu 3.

Czy w takiej kombinacji będę musiał przechodzić ponownie przez security? Pytam, bo chcę wziąć deskorolkę do samolotu, a w Europie na security traktowana jest jako broń :)
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 25 Kwi 2015 00:15 

Rejestracja: 04 Lis 2011
Posty: 31
Przechodzisz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 25 Kwi 2015 00:22 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Wlansie widze ze Zle popatrzyłem. Oba loty sa z T3. Wtedy juz nie przechodzę przy powrocie z USA, no nie?
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 25 Kwi 2015 00:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Przechodzisz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 25 Kwi 2015 00:32 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
Przechodzisz. I spora szansa, że będziesz stał tam ze dwie godziny. LHR jest tragiczne do przesiadek :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 25 Kwi 2015 05:51 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Przechodze nawet na tym samym terminalu? :(

Na przesiadke mam jakos godzine tylko.
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 25 Kwi 2015 06:15 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 42
Loty: 219
Kilometry: 448 013
Przechodzisz zawsze, na tym samym terminalu czy innym. I potwierdzam, kolejki na LHR są dramatyczne. Jak masz mało czasu, zgłoś się do obsługi z biletem, to cię podholują pod czoło kolejki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 31 Maj 2015 15:07 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 88
Witam wszystkich!

Pierwszy raz będę odbywać dosyć daleką podróż (Chiny) i mam przesiadkę na Heathrow (British Airways). Mam 3 pytanka i będę wdzięczna jeśli ktoś będzie w stanie mi pomóc.

1. We wtorek przylatuję na terminal 3 i po trzech godzinach wylatuję z terminala 5. W jaki sposób będę mogła się przetransportować na miejsce odlotu? I czy muszę jeszcze raz przechodzić przez kontrolę bezpieczeństwa i robić check-in?

2. W drodze powrotnej również przesiadam się na Heathrow. Przylot o na terminal 5 o 16:00 i wylot następnego dnia z terminala 3 o 7:00 rano. Pytanie brzmi: Czy na noc oddadzą mi bagaż? No i najważniejsze: orientujecie się może czy jeśli będę spała w którymś z pobliskich hoteli przy terminalu 3, to czy jest jakiś transport na lotnisko o 5:00 rano?

3. To może być trochę głupie pytanie, ale czy oprócz paszportu z wklejoną wizą i karty pokładowej, będę czegoś potrzebować? Komunistyczne Chiny mnie trochę przerażają, więc wolę dmuchać na zimne i zapytać.

Z góry bardzo dziękuję! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 31 Maj 2015 15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
@LosAngeles18 1. Po prostu idziesz za znakami "Transit" do 5 Terminala - wszystko będzie pięknie oznaczone, niczym się nie przejmuj tylko spokojnie się rozglądaj za wszystkimi wskazówkami. Podczas check-in'u w Warszawie wydrukują Ci kartę pokładową do Chin i bagaż także tam pojedzie, stąd właśnie tylko transit.

2. Jeżeli tak chcesz, to możesz poprosić o nadanie bagażu tylko do Londynu i po zabookowaniu sobie hotelu pojechać do niego i z hotelu zamówić sobie taksówkę pod terminal na 4:30. Spokojnie dojedziesz. Jak zabookujesz coś bliziutko (sporo sieciówek), to i niewiele za taką taksówkę zapłacisz.

3. Niczego więcej nie potrzebujesz podczas samej podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 31 Maj 2015 15:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
1-lotniska zapewniaja transport miedzy terminalami
2-jak nadasz do moiejsca docelowego to bedzie czekal w docelowym
3-tak, pieniędzy, mimo ze to komunizm to nie ma tam nic za darmo
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 171 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group