Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 152 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Zakopane
#61 PostWysłany: 26 Paź 2014 09:06 

Rejestracja: 17 Wrz 2014
Posty: 142
Loty: 2
Kilometry: 830
Dziękuję za wszystkie opinie, w Zakopcu byłam dłużej niż zamierzałam, ale trafiły mi się tylko dwa dni z dobrą pogodą (bez deszczu). Przedstawię kilka własnych mądrości ex post, może przyda się jakiemuś laikowi ;) .

Pierwszego dnia weszłam na Zawrat i Kasprowy. Chciałam iść od razu na Czerwone Wierchy, ale poszłam niebieskim w złą stronę, i nie chciało mi się tego korygować. Tym bardziej, że pamiętałam, iż Zawrat był mi polecany. Niestety sforsowałam się trochę schodząc dość stromym zielonym szlakiem z Kasprowego. Bolały kolana, łydka spuchła - od buta. Opuchlizna trzymała kilka dni, na początek pewne należało wybrać jednak krótszą 'przystosowawczą' trasę. Tymczasem boleśnie wbiłam sobie do głowy, że wbrew pozorom schodzenie jest chyba trudniejsze, ale może to kwestia także obuwia, a nie tylko techniki chodzenia.

Czerwone Wierchy to faktycznie łatwy i przyjemny szlak, z pięknymi widokami - w wielu miejscach na górę właściwie wbiegałam. Niestety musiałam zejść szybciutko Kościeliską bo późno weszłam na szlak (dobra pogoda była wbrew prognozom), ale i tak - co widziałam to moje (jednak jaskini nie udało się zobaczyć...).

Czasówki podawane na mapach szlaków bardzo wiele wybaczają. Robiłam po drodze sporo zdjęć, a i tak się w tym mieściłam, jeszcze z rezerwą. A same mapy - pewnie warto mieć szczegółową, chociaż ja na trasie ani razu nie wyjęłam jej z plecaka, bo np. nie chciało mi się dodawać z niej orientacyjnych czasów przejść. W kasach TPN polecam pytać o dostępność niewielkich mapek sponsorowanych przez PZU, które nie są dokładne, ale bardzo czytelnie przedstawiają schemat szlaków oraz odcinki czasowe, w formie bardziej zagregowanej (zsumowanej). Dla mnie korzystanie z takiego schematu było wygodniejsze, także dlatego, że nie powiewał na wietrze, nie wymagał zatrzymywania by zerknąć, mieścił się w kieszeni polara. Niestety dopiero za trzecim podejściem do kas Pani zaoferowała mi niniejszy schemacik, niechętnie go widać rozdają.
_________________
http://www.pmiska.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Zakopane
#62 PostWysłany: 30 Paź 2014 10:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
Weszłaś na Zawrat i Kasprowy - chciałaś iść na Czerwone, ale zeszłaś niebieskim?? z Zawratu na Kasprowy i dalej na Czerwony biegnie czerwony szlak jak z bicza strzelił, niebieski w tej okolicy to tylko łącznik Murowańca z Piątką (via Zawrat).
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakopane
#63 PostWysłany: 30 Paź 2014 14:12 

Rejestracja: 24 Kwi 2010
Posty: 115
Loty: 39
Kilometry: 70 170
ja rozumiem to tak, że pomyłka nastąpiła już w Kuźnicach, zamiast niebieskim w prawo, w stronę hali Kondratowej, @encore_ poszła niebieskim w lewo na halę Gąsienicową.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakopane
#64 PostWysłany: 30 Paź 2014 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
No dobra z tej strony tego nie rozpatrywałem, myślałem, że planem było przejście z Zawratu na Czerwone przez Kasprowy a pomyłka nastąpiła gdzieś po drodze ;)
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakopane
#65 PostWysłany: 19 Lis 2014 17:41 

Rejestracja: 17 Wrz 2014
Posty: 142
Loty: 2
Kilometry: 830
Pomyłka nastąpiła od razu w Kuźnicach :oops:. Ale nawet nie żałuję ;].
_________________
http://www.pmiska.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakopane
#66 PostWysłany: 28 Lut 2015 00:42 

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 170
Hej, końcem marca wybieram się na weekend do Zakopanego - może macie do polecenia jakieś ciekawe, urokliwe, mniej komercyjne miejsca w tym centrum komercji? :) Chętnie nie łączące się z koniecznością chodzeniem po górach, bo kiepsko u mnie z kondycją. Mam już sprawdzone - spacer po Pęksowym Brzysku, taras widokowy Cafe Tygodnika Podhalańskiego i Adamo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakopane
#67 PostWysłany: 01 Mar 2015 22:34 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 150
Hmm...nie komercyjne w centrum komercji i by po górach nie chodzić ? ;) To po co Zakopane? A może pobliskie Kościelisko i spacery po dolinkach?
_________________
http://nasze-lepsze-ja.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Zakopane
#68 PostWysłany: 20 Kwi 2015 18:43 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Jak nie masz kondycji chodzić po górach, a będąc w Zakopanym, ciągle dokucza zła pogoda to ja jako uważający się za Lager Boysa :D poradził bym Ci wyskok do sklepu w Łysej Polanie już po słowackiej stronie i zakup 1 litra Rumu Tuziemskiego w rozsądnej cenie. Świat robi się przyjemniejszy i Zakopane już nie takie komercyjne...
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Zakopane
#69 PostWysłany: 20 Kwi 2015 19:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Z tym rumem to już nawet nie trzeba wracać do Zakopca, tylko zostać "za granicą" ;)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakopane
#70 PostWysłany: 10 Maj 2015 20:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 826
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Czy obecny okres, powiedzmy od srodka maja, to dobry okres zeby jechac do doliny koscieliska lub chocholowskiej? chcialbym sie nacieszyc soczystą wiosenna zielenią,a nie jeszcze lezacym sniegiem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakopane
#71 PostWysłany: 10 Maj 2015 20:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Polecam podgląd warunków na żywo :)

http://kamery.topr.pl/
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakopane
#72 PostWysłany: 11 Maj 2015 09:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 826
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Dzieki, to chyba jeszcze nie ten moment :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakopane
#73 PostWysłany: 11 Maj 2015 12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 321
Już zdecydowanie ten. Byłam w weekend w Chochołowskiej, w zacienionych miejscach resztki krokusów i śniegu a przyroda budzi się właśnie do życia i jest soczyście zielono :) I jeszcze nie te tłumy ;)
http://zapodaj.net/0471adfb02df2.jpg.html
To zielone na środku to Chochołowska. I trasa przez dolinę sucha, wytopiona.
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Zakopane
#74 PostWysłany: 05 Lip 2015 20:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 826
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Ktory szlak powinienem wybrac na jednodniowa wedrowke? Start przed 8 z Polanicy Białczańskiej, w Tatrach nigdy nie byłem, w innych górach owszem, kondycja dobra.

Popielatym zaznaczyłem jeden szlak, długi, z Polanicy przez Doline Pięciu Stawów, Szpiglasowy Wierch, Morskie Oko i do Polanicy, albo opcja zaznaczona na szaro ale połączona granatowym paskiem z literką A, czyli z Polanicy do Siklawy, lekko w tył do Schroniska na 5ciu stawach i do Morskiego Oka i do Polanicy. Tak bym chciał od 8smej mysle do 17-18stej sie wyrobic i byc w Polanicy o tych porach z powrotem.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakopane
#75 PostWysłany: 05 Lip 2015 20:31 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
masakra tłumy dziś na szlakach, brak miejsc noclegowych a ceny podniesione do max, obiad na Krupówkach dla jednej osoby 19 zł, można znaleźć taniej ale walory smakowe zostawiam do oceny indywidualnie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakopane
#76 PostWysłany: 05 Lip 2015 20:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 776
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
Jak na pierwszy wyjazd w Tatry, to ta druga opcja (z literką A) jest bardzo fajna widokowo, zobaczysz kilka najpiękniejszych miejsc w polskich górach. Czasowo bez problemu się wyrobisz - ja w podobnym czasie zrobiłem tą trasę w połowie listopada, przy ponad godzinnym postoju w Piątce. Polecam w pierwszej kolejności iść w stronę Doliny 5 Stawów, a następnie do MO, na koniec zejście asfaltem do Palenicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakopane
#77 PostWysłany: 05 Lip 2015 20:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 826
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Dzięki Kalispell za wypowiedz. W Tatrach nigdy nie byłem, brak hamuje moje zapały i mówi że przesadzam na lekką wędrówkę z tym długim szlakiem i tez zaleca to co Ty, dlatego wybiorę to, jak będzie za duzo czasu to mozna przysiąść i po podziwiać widoki. Generalnie pytałem bo nie chcialem za wczesnie zejsc, teoretycznie da druga trasa nie wydaje sie dluga na caly dzien

Mezo, do Zakopanego nie jade, tylko w Tatry, biore tez ZAPAS na tłumy i z domu wyjezdzam skoro świt zeby na miejscu byc po 7dmej najpozniej w sensie na parkingu w Palenicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakopane
#78 PostWysłany: 06 Lip 2015 22:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 826
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Wycieczka odbyta. Z pod Wodogrzmotów do Pięciu Stawów, później Szpiglasowa Przełęcz, Morskie Oko, Czarny staw i do Polenicy.

Byłem pierwszy raz. Tatry są piękne :) Nie polecam nikomu młynu pod Morskim Okiem, to jakiś dramat co się tam dziej, mówie o tłumach ludzi : )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakopane
#79 PostWysłany: 07 Lip 2015 08:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2013
Posty: 41
A ja polecę trochę inną drogę na której nie ma wielu ludzi i jest w miarę spokojnie nawet w niedziele. Nocleg na hali głodówka, zejście do głównej drogi a potem autostopem pod szlak i drogę na Gęsią Szyje, zejście z drugiej strony i do domu. Spokojnie do zrobienia w jeden dzień. Wiem, że szlak nie wymagający, mało ludzi ale droga do zrobienia nawet z sześciolatkiem. Widoki nie zapomniane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakopane
#80 PostWysłany: 08 Sie 2015 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 826
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Po pierwszej wizycie w tatrach (piec stawow, szpiglasowa, morskie oko, czarny staw pod rysami) jestem oczarowany tatrami, chodz tlumy nad morskim okiem i asfalt to jakis dramat.

Planuje kolejny jedno dniowy wypad, start na miejscu 7 - 8 rano, tylko gdzie?
Zawsze mi sie dolina koscieliska marzyla, bo mam wrazenie ze tam jest pieknie. Generalnie chcialbym zeby bylo podobnie jak za pierwszym razem czyli parking z ktorego sie wychodzi, robi spore kolo (choc wiadome trasa DO i Z POWROTEM chociaz kawalek pewnie bedzie musiala sie pokryc) i wraca tak na 16 - 18stą do samochodu.

Do tego lubie jak trasa idzie szczytem, czuc chlodny wiaterek a w kolo piekna zielen i szczyty, taki widoki cos jak sie idzie z pieciu stawow do rozgalezienia w lewo szpiglasowa, w druga kozi wierch (choc sie wtedy szczytem nie idzie :) ), po wpisaniu Hala Gasienicowa w google sporo takich tras widze, ale nie mam zupelnie rozeznania gdzie by trafic na takie szlaki zeby parking byl z ktorego sie wychodzi i wraca.

Moze cos polecicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 152 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group